Mes su jumis nuo 2007 m.! Konsultacijos:
865500560, 861236192
| Verslo klientams Kelionių gidas Apie mus Kontaktai

Islandija: geizerių, vulkanų ir krioklių šalis (su Dainiumi Kinderiu)

Islandija: geizerių, vulkanų ir krioklių šalis (su Dainiumi Kinderiu)

Islandija

Artimiausia data

2017-08-18 1948 €

Balti ledynai, nenusakomų spalvų ežerai, vaivorykščių jūroje skendintys kriokliai, neaprėpiamos žaliuojančios pievos, draugiškumu tiesiog nuginkluojantys vietiniai... Galėtume vardyti be sustojimo – juk tai Islandija, pasakų šalis! Leiskite sau patirti vieną kartą gyvenime pasitaikantį nuotykį – pažinkite šalį, apie kurią visi kalba, bet kol nepamatai savo akimis, tol tos kalbos – tik neįtikinami svaičiojimai... Leiskimės į šią šiaurietišką kelionę drauge, kartu tarkime „Góðan daginn“ ir mokime nuostabiausiam mūsų jau laukiančiam pasaulio kampeliui!

 SUSIPAŽINKITE SU KELIONĖS VADOVU! 

DAINIUS KINDERIS

Dainius - keliautojas ir kelionių knygų autorius, išmaišęs beveik šimtą Pasaulio šalių ir savo namais laiko ne tik Lietuvą, bet ir Filipinus, Maroką, Šri Lanką, Belizą, Gruziją. Dainius ne tik kuria autorinius kelionių maršrutus egzotikos ištroškusiems keliautojams, bet ir pats su jais keliauja į kalnus, dykumas, atokius kaimelius ir pulsuojančius miestus bei dalinasi patirtimi bei nuotykiais sukauptais per 17 metų kelyje. 

 

 

1 diena VILNIUS - REIKJAVIKAS (vakarienė)

Sėdę į lėktuvą Vilniuje, nusileisime tarsi kitame pasaulyje – sveiki atvykę į Islandiją, šiaurietiškų pasakų, viduramžių sagų ir neaprėpiamos gamtos šalį. Reikjaviko oro uoste mus pasitiks kelionės organizatoriaus partneriai ir palydės į viešbutį, kur įsikursime pirmajai nakčiai. Pradėsime kelionę po svetimą šalį kaip ir priklauso – nuo maisto. Aplankysime autentišką vikingų restoraną, kur kiekviena interjero detalė bei neįprasta vakarienė privers patikėti, kad pradedame vieną nuostabiausių kelionių savo gyvenime! Nakvynė viešbutyje.

2 diena REIKJAVIKAS - GULFOSS KRIOKLYS - GEYSIR KAIMAS (pusryčiai)

Reikjavikui pažinti laiko turėsime kelionės pabaigoje, tad papusryčiavę paliksime šalies sostinę ir vyksime į netoliese esantį  „Auksinį Islandijos ratą“ (Gullni hringurinn). Pirmąja mūsų stotele taps Gulfoss – vieną įspūdingiausių Islandijos krioklių. Pasivaikščiosime siauručiais takeliais, nuo kurių atsiveria neapsakomi dvikaskadžio krioklio vaizdai. Viena šių, purslojančiu vandeniu besileidžianti kaskada yra net 22 m aukščio. Kiekvienas širdyje tikėsimės, kad pasitaikytų saulėta diena – būtent švelniai šildant šiaurietiškai saulutei krioklį papuošia tūkstančiai įvairiausių vaivorykščių!

Pasigrožėję pasakiškai krioklio vaizdais keliausime toliau. Antras mūsų sustojimas – Geysir kaimas, kuriame pamatysime geizerį, vadinamą visų Pasaulio geizerių tėvu. Tai buvo pirmasis rašytiniuose šaltiniuose paminėtas geizeris, taip pat pirmasis, apie kurį sužinojo islandų kaimynai iš Europos. Šis gamtos stebuklas gali iššauti vandenį labai aukštai – netgi iki 70 m, tačiau geizerio išsiveržimai nedažni, o pastaraisiais metais jų visai nebepasitaiko. O galbūt mes būsime tie laimingieji, kuriems pasiseks iš arti pamatyti šį nepakartojamą gamtos nuotaikų kaitą?.. Patyrinėję geizerį trauksime toliau besigrožėdami niekur kitur pasaulyje nematytu kraštovaizdžiu – lavos laukais, juodais paplūdimiais, kalnų linijomis ir lygumose besiganančiais Islandijos arkliais. Nakvynė Vik kaimelio apylinkėse. Nakvynė viešbutyje.  

3 diena VATNAJOKUDLIS - JOKULSARLON (pusryčiai)

Šiandien mūsų lauks tikriausiai įspūdingiausia kelionės diena. Keliausime palei didžiausią Europos ledyną – Vatnajokudlį (Vatnajokull). Gamtos stebuklas, kurio pavadinimas reiškia „ežero ledynas“, yra didžiausias Europoje – jo plotas siekia net 8400 kv. km. Ledyno kloduose susikaupę beveik tiek pat vandens, kiek visuose kituose Europos ledynuose kartu sudėjus. Vatnajokudlis tęsiasi per kalnus, sudarydamas plačią baltą lygumą, netinkamą jokiai žemiškai gyvybei. Tačiau sakoma, kad pats ledynas tarsi gyvas: jis plečiasi, traukiasi, kartais netgi įsismarkauja lyg ugnikalnis.

Būtinai stabtelėsime ledkalnių lagūnoje Jokulsarlon, kurios pavadinimas, verčiant pažodžiui iš islandų kalbos reiškia „ledinės upės lagūna“. Čia turėsime galimybę patirti dar vieną nepaprastą atrakciją – paplaukioti po milžiniškų ledynų jūrą*. Tokie potyriai pasitaiko tik kartą gyvenime, tad skubėkime juos išnaudoti!

Palikus ledyną šiaurės grožis neblės – prieš mūsų akis kils statūs skardžiai, besileidžiantys į ošiantį vandenyną ir jaukios žvejų gyvenvietės, kur besišypsantys, savo paslaugumu ir draugiškumu nuginkluojantys islandai mojuos pro šalį keliaujantiems kitataučiams. Vienoje tokių nedidelių gyvenviečių stabtelėsime nakvynei. Nakvynė viešbutyje.

4 diena MYVATNO - HVERIR (pusryčiai)

Pasistiprinę vėl leisimės į kelią, mūsų dienos tikslas – Myvatn ežero apylinkės. Įdomu, kad pats ežeras ir visos jo apylinkės apgyvendintos labai tankiai – namus čia sau randa daugybė įvairiausių rūšių vandens paukščių, ypač – antys.

Keliaudami link šio nepakartojamo vandens telkinio kirsime sniegu dažniausiai pasidengusias kalvas ir būtinai aplankysime Hverir fumarolių parką. Neįmanoma žodžiais nusakyti, kokia tai vieta ir ką ten rasime. Tai pasaulio dalis, kurioje, rodos, žmogus geriausiai pajaučia savo ir žemės ryšį. Geoterminė sritis, kurią dengia spalvingos sieringo purvo versmės, užgniaužia kvapą – niekada gyvenime niekur nesate matę nieko panašaus!

Pasiekę ežerą keliausime priegrakščios formos Hverfjall ugnikalnio keteros. Tai kūginis ugnikalnis, kurį apžiūrėdami ne tik užkopsime ant viršūnės, bet ir apeisime ją aplink per dvi valandas. Nakvynė Myvatn ežero apylinkėse.

5 diena GODAFOSS KRIOKLYS - AKUREYRI MIESTAS (pusryčiai)

Vos prasidėjus dienai išvysime dar vieną Islandijos stebuklą – Godafoss – „Dievų“ krioklį. Šis 12 m aukščio ir daugiau nei 30 m pločio mėlynų ir žydrų atspalvių krioklys – vienas Islandijos simbolių. Pasakojama, kad būtent šioje vietoje Islandija tapo krikščioniška šalimi – 999 ar 1000 metais krikščionybė buvo paskelbta valstybine religija, o dievų, į kuriuos tikėta prieš tai statulos sumestos į krioklio vandenį.

Pasigrožėję krentančio vandens spalvomis, po pietų atvyksime į išvaizdų Akureirį (Akureyri) – antrą pagal dydį Islandijos miestą. Trumpam iškeisime gamtos grožybes ir pasinersime į Islandijos kultūros subtilybes. Sunku patikėti, kad miestas, turintis tik 18 tūkst. gyventojų, yra toks gyvas ir pilnas kultūrinių reiškinių bei istorijos. Čia klesti puikios mažos kavinukės, aukšto lygio restoranai, saujelė galerijų ir net naktinis gyvenimas – tai stipriai išskiria Akureirį iš kitų Islandijos miestų. Nakvynė viešbutyje už Akureirio.  

6 diena ISLANDIJOS ŠIAURINĖ DALIS (pusryčiai, vakarienė)

Šiandien keliausime šiaurine Islandijos dalimi, kur turėsime unikalią progą susipažinti su Islandijos puskraujų arklių rūšimi ir jais pajodinėti! Žemučiai, elegantiškumo neretai stokojantys, tačiau neįtikėtinai energingi, drąsūs ir išdidūs, nepriklausomi, tvirti ir žmogui draugiški gyvūnai pasitiks mus ir leis įvertinti, ar tiesą žmonės pasakoja – sakoma, kad šie arkliai įsibėgėję gali pasiekti net 45 km per valandą greitį! Taip pat šią dieną apsilankysime fermoje pas vietinius islandus. Didesnę dalį kelionės džiaugęsi gamta, laiką skirsime kultūrai – bendrausime su vietiniais, stebėsime, kokius darbus jie atlieka, kaip ir kur gyvena. Nakvynė svečių namuose.

7 diena SENELEFELNESO PUSIASALIS - REIKJAVIKAS (pusryčiai)

Po pusryčių suksime link ten, kur pradėjome savo kelionę – šalies sostinės Reikjaviko (Reykjavik), tačiau pakeliui užsuksime į kontrastais garsėjantį Snaefelness pusiasalį. Lavos laukai, įvairiaspalviai kalnai, kriokliai, spalvingi žvejų kaimeliai ir laukiniai paplūdimiai – nė akimirkos nesinorės nuleisti akių, tik grožėtis, grožėtis, grožėtis... Ne veltui ši sritis vadinama „Mažąja Islandija“ – čia slypi beveik pusė gražiausių šalies gamtos taškų, kuriuos mes pravažiuosime. Vakare atvyksime į Reikjaviką. Nakvynė viešbutyje.

8 diena REIKJAVIKAS (pusryčiai)

Paskutinė diena bus skirta tik Jums ir laisvam poilsiui nuostabiojoje Islandijos sostinėje. Neveltui sakoma, kad tai mažas, tačiau kaprizingą sielą turintis miestas – šiauriausioje pasaulio sostinėje spalvingi pastatai, kiek ekscentriški, kūrybingi žmonės, akį traukianti architektūra, pašėlęs naktinis gyvenimas susijungia į vieną, neišskiriamą visumą. Siūlysime ryte ilgai nesivartyti lovoje, nes veikti čia tikrai bus ką: gal plauksite į Reikjaviko įlanką stebėti banginių, o gal aplankysite unikalų vyriškų pasididžiavimų muziejų? Kultūra ir grožiu pulsuojantis miestas įtrauks, svarbu spėti pasiimti iš jo viską, ką tik galite. Tačiau neabejojame – vieną kartą pamačius Islandiją, ši šalis tarsi „užkrečiama liga“. Tikime, kad dar ne kartą kartu leisimės į kelią Islandijos ledynais ir žaliuojančios gamtos takeliais, aplink ežerus ir krioklius. Vakare paliksime Reikjaviką, keliausime į oro uostą, kur mūsų lauks skrydis namo.


Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

 • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos;
 • nakvynės svečių namuose su bendrais patogumais;
 • programoje nurodytas maitinimas: pusryčiai visomis dienomis, vakarienės pirmą ir šeštą dienomis.
 • transportas;
 • žygiai pagal programą;

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

 • lėktuvo bilietai (~350 EUR)
 • medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;
 • asmeninės išlaidos;
 • arbatpinigiai;
 • papildomos ekskursijos ir pramogos programoje pažymėtos *;
 • gėrimai pietų ir vakarienės metu.

PASTABOS:

Turite klausimų? Skambinkite telefonu 8 655 00560 arba
Siųskite užklausą
Vieta konsultantui.
Kelionės tipas Egzotinės kelionės su vadovu iš Lietuvos
Šalis Islandija
Kaina 1948 € + skrydis ~350 € (kaina su skrydžiu ~2298 €)

Turite klausimų?

Skambinkite telefonu 8 655 00560 arba

Siųskite užklausą

Išvykimo datos

Kaina Data Liko vietų
1948 € / 1888 € 2017-08-180
UP
Užklausa

Išrinksime atostogų kelionę už tave!

Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.

Siųsti