Mes su jumis nuo 2007 m.! Konsultacijos:
(8-5) 2325853
| Verslo klientams Kelionių gidas Apie mus Kontaktai

Indijos Auksinis Trikampis ir spalvingasis Radžastanas (su vadovu iš Lietuvos)

Indijos Auksinis Trikampis ir spalvingasis Radžastanas (su vadovu iš Lietuvos)

Indija

Artimiausia data

2018-02-24 1246 €

KELIONĖS AKCENTAI:

 • Atnaujinta kelionės programa !
 • Aplankysite dinamišką Indijos sostinę Delį
 • Vyksite į šventąjį, prie Gangos upės įsikūrusį, miestą Varanasį
 • Grožėsitės Amber fortu bei Vėjų Rūmais Džaipure
 • Išvysite architektūros stebuklą ir Indijos simbolį - Tadž Mahalo mauzoliejų
 • Aplankysite garsiąją žiurkių šventyklą Bikanere
 • Gyvensite patogioje palapinėje Taro dykumoje

Pagaliau! Jūsų ilgai lauktos ir išsvajotos atostogos prasideda! Kartu su kelionės vadove leisimės į kelionę po įvairiausiais mitais ir legendomis apipintą, turbūt vieną spalvingiausių šalių pasaulyje – Indiją. Visus mitus apie šią šalį galėsime patys patvirtinti arba paneigti tik grįžę iš šios įspūdžių pilnos šalies. Tad sveiki atvykę į Indiją – arbatos, prieskonių ir nuostabių žmonių šalį!

1 diena VILNIUS – DELIS

Tarptautinis skrydis iš Vilniaus į Delį.

2 diena DELIS (pusryčiai, vakarienė)

Nusileisime tarptautiniame Delio oro uoste, kur mus pasitiks kelionės vadovas ir palydės iki viešbučio. Papusryčiausime ir turėsite laiko pailsėti po skrydžio. Po pietų pradėsime ekskursiją Delyje (Delhi), seniausiame Indijos mieste, skaičiuojančiame trečią tūkstantmetį. Šalies sostinė pakvies neregėtiems kontrastams ir nesibaigiantiems nuotykiams.

Pirmiausia aplankysime įspūdingą Kutub Minarą (Qutub Minar) ir jo kompleksą. Tai vienas aukščiausių pasaulyje (72,5 m) plytų mūro minaretų su įvairių epochų istoriniais pastatais. po to trauksime į Delio simbuliu tapusią Lotoso šventyklą (Lotus tempe). Ši šventykla tai vienas iš lankomiausių Indijos monumentų, kuris, beabejo, prisidėjo prie Bahajų tikėjimo vardo išpopuliarėjimo pasaulyje. Po ekskursijos trauksime link hinduistinės šventyklos stebėti vakarinio ritualo. Likus laikui kelionės vadovas pasiūlys pasisukinėti po vietinį turgelį, kuriame galite sužinoti nemažai Indijos virtuvės paslapčių. Vakare stebėsime paslaptingais ritualais viliojantį deivės Kali garbinimą. Pasirodyme išvysime, kaip dievybės garbinimo rituale jungiamos priešybės: gyvenimas ir mirtis, motiniškas rūpesnis ir destrukcija, grožis ir bjaurastis, ir kaip tai padeda įveikti neišmanymo tamsą bei atrasti dieviškąją šviesą. Šiandien apsistosime vietinei indų šeimai priklausančiuose svečių namuose, kur Jus pasitiks pats jaunasis šeimininkas. Vakare čia mokysitės indiškos virtuvės paslapčių, sužinosite apie prieskonius, taip pat turėsite galimybę pamėginti patys pagaminti indišką maistą. Argi gali būti kas nors nuostabiau? Sutikimo vakarienė ir nakvynė svečių namuose – viešbutyje

 

3 diena DELIS – VARANASIS (pusryčiai)

Po pusryčių vyksime į oro uostą, iš kurio lauks skrydis į Varanasį (Varanasi). Atvykus į Varanasį, būsime pasitikti ir palydėti į viešbutį. Varanasis  Indijos kultūrinis ir religinis lopšys. Varanasis pasižymi stipriu religiniu krūviu ir emociškai turbūt yra vienas „stipriausių“ Indijos miestų. Jame persipina hinduizmo, budizmo, džainizmo ir islamo tikėjimai.

Hinduistai tiki, jog šį miestą iš savo malonės įkūrė asketiškasis dievas Šiva, suteikiantis išsivadavimą visiems, kurie miršta Varanasio apylinkėse, todėl daugybė hindų plūsta į Varanasį atlikti įvairių ritualinių apeigų, susijusių tiek su žemiško gyvenimo ciklais, tiek su mirtimi.

Per Varanasio miestą teka indams šventa Gangos upė. Ją indai pagarbiai vadina savo motina. Jie tiki, kad Ganga yra visa ko pradžia ir pabaiga. Šioje upėje indai meldžiasi, atlieka religines ceremonijas, rytą ir vakarą maudosi, skalbia rūbus, o vandenį naudoja gaminant maistą.

Vakare galėsite stebėti magišką "Ganga arti" ceremoniją  ritualinį motulės Gangos užmigdymą ant upės kranto. Šis ritualas – tarsi religinis cirkas: žmonės, žyniai, įvairių dievų stabai, garsiakalbiai, skimbčiojantys varpai, dainavimas, smilkalai, gėlės ir ugnis. Visa tai sujungus pajuntama labai jausminga patirtis. Sakoma, kad tai vienas labiausiai įkvepiančių dalykų Indijoje. Nakvynė viešbutyje.

4 diena VARANASIS – AGRA (pusryčiai)

Su pirmaisiais saulės spinduliais (~5 val ryto) ,,ghatomis" (visame pasaulyje žinomais ritualinių maudynių laiptais) leisimės prie Gangos upės. Plauksime Gangos upe, stebėsime apeigas ir grožėsimės prabundančiu miestu. Pamatysime ištisą parą veikančius kremavimo „ghatus“.

Ant Gangos upės pakrantės buriasi vediniai šventikai-brahmanai, padedantys paprastiems žmonėms atlikti reikiamus ritualus, o Manikarnikos ghate liepsnojanti amžinoji kremacijos ugnis palaiko niekada nenutraukiamą kūnų deginimo procesą, kuris išlaisvina velionį iš žemiškos priklausomybės ir perkelia jo sielą pas susitelkusias dievybes. Ugnis čia negęsta ištisus metus – kiekvienas hinduizmą išpažįstantis indas svajoja būti sudegintas ant laužo būtent čia, Gangos upės pakrantėje. Mirusiojo pelenai išberiami čia pat, į šventąją Gangos upę.

Po plaukimo valtimis galėsime pasivaikščioti ar pasivažinėti Varanasio senamiesčiu, kurio gatvėlės siauros, pilnos krautuvėlių ir šventųjų karvių, kartkartėmis drąsiai pastojančių kelią. Daugelis vakariečių Varanasyje ieško dvasinės ramybės, mokosi groti tradiciniais instrumentais, praktikuoja jogą ar meditaciją. Mūsų kelionė tęsis aplankant Sarnathą (Sarnath). Tai legendinė vietovė, pasatatyta dar III a. prieš Kristų. Tikima, kad būtent čia Buda savo pasekėjams tarė pirmąjį pamokslą apie budizmo principus. Jei spėsime, užsuksime į šilko krautuvėlę, kur galėsime įsigyti šilko gaminių, kuriais didžiuojasi Varanasio gyventojai. Varanasio šilko pramonė stebina visą Indiją: sakoma, jog kiekviena jaunamartė svajoja vestuvių dieną pasipuošti sariu, pasiūtu iš Varanasio šilko, o kiekviena šeimininkė svetainėje pasitiesti iš to šilko išaustą kilimą. Vakare mūsų lauks dar viena unikali indiška patirtis  kelionė naktiniu traukiniu į Agrą.  Indai mėgsta sakyti, kad britai paliko tik du gerus dalykus - anglų kalbą ir traukinius, tad laikas ir mums išbandyti populiariausią indų transporto priemonę. Nakvynė traukinyje.

5 diena AGRA (pusryčiai)

Ryte atvyksime į Agrą. Didingas Agros fortas (Agra Fort) per šimtmečius genialiai projektuotas skirtingų kartų. Jis  valdovų galybės liudijimas, pasižymintis gudria, tvirta ir stipria architektūra bei prabanga (sienose ir kolonose inkrustuoti brangakmeniai). Prieš šimtmečius Agros gražiausiame bokšte sūnus įkalino savo tėvą. Tikima, kad paskutinius savo gyvenimo metus tėvas praleido ilgesingai žiūrėdamas į brangiausią ir tyriausią dovaną savo mylimai žmonai – Tadž Mahalą (Taj Mahal) žymiausią Indijos simbolį. Taip pat aplankysime Itmad-Ud-Daula, dar vadinamas mažuoju Tadž'u, lyg didžiojo Tadž Mahalo kopija. Nakvynė viešbutyje.

6 diena AGRA  DŽAIPŪRAS (pusryčiai)

Pagrindinis šios dienos Jūsų ekskursijos akcentas – Tadž Mahalis – garsiausias pasaulyje paminklas meilei, tobulos architektūros kompleksas.  1630 m. imperatoriaus Shah Jehan mylimai žmonai Mumtaz Mahal pastatė nematytą mauzoliejų.Komplekso statyba truko daugiau kaip 20 metų, baltas marmuras ir kiti brangieji akmenys buvo vežami iš tolmiausių pasaulio šalių. Šiomis dienomis Tadž Mahalas  svajoklių ir romantikų stotelė. Jo fontanai ir parkai vilioja menininkus iš viso pasaulio. 

Toliau keliausime į Rožiniu miestu vadinamą Džaipūrą (Jaipur). Pakeliui sustosime aplankyti unikalų IX a. menantį laiptuotą šulinį, kuris yra vienas giliausių ir didžiausių visoje Indijoje.

Dieną vainikuos įspūdinga Beždžionių šventykla, kurios gyventojos kelia šypseną kiekvienam čia apsilankiusiam. Vakare, saulei leidžiantis, Džaipūras pakerės rožine spalva nusidažančiais senamiesčio pastatais. Nakvynė viešbutyje.

7 diena DŽAIPŪRAS (pusryčiai)

Aštuoniolikto amžiaus pradžioje Maharadža Savai Džai Singh II (Maharaja Jai Singh II), gintarinio Amero (Amer) miesto valdovas, nusprendė įkurti naują savo karalystės sostinę – taip iškilo karališkas ir didingas Džaipūro miestas, vadinamas rausvuoju Radžastano (Rajasthan) provincijos perlu.

Miestas buvo pastatytas vadovaujantis vedinės architektūros reikalavimais, o patiems statybos darbams vadovavo garsus astrologas ir matematikas Batakarija (Bhattacarya). Iki pat šių dienų Džaipūras stebina tobulai simetriškomis gatvėmis, pastatų derme ir senojo miesto vartų išdėstymu, atitinkančiu paslaptingos mandalos formas.

Devyniolikto amžiaus pabaigoje, ruošiantis Velso princo vizitui, visas miestas buvo perdažytas švelnia rožine spalva, dėl to Radžastano sostinė visame pasaulyje vadinama Rožinio Miesto vardu. Nepaisant to, kad dabartinis Džaipūras modernizacijos ir globalizacijos lenktynėse visai neatsilieka nuo kitų miestų, jame atsiskleidžia ir klasikinio, kaimiško Radžastano spalvos. Ūsuoti vyrai puošiasi įvairiaspalviais turbanais ir segi sidabrinius auskarus, moterys puikuojasi sunkiais sidabro juvelyrikos dirbiniais, o jų tradiciniai drabužiai žydi rožine, žalia, oranžine, geltona spalvomis.

Po pusryčių važiuosite pro įspūdingą statinį Hawa Mahal, arba Vėjų rūmus. Tai pats žymiausias Džaipūro orientyras. Šio pastato fasade yra 953 langai, o kiekviename lange yra nušlifuoto akmens ekranas. Rūmai buvo pastatyti tam, kad karališkosios šeimos moterys galėtų stebėti procesijas, o pačios nebūtų matomos pašalinių.

Vėliau keliausime į miškingose vietovėse įsikūrusį Amber fortą (Amber Fort) – vieną gražiausių šių vietų architektūros stebuklų. Tai liudys ant sienų išlikę piešiniai, veidrodžiai, stiklo dirbiniai. Tai vienas iš gražiausių Radžastano architektūros pavyzdžių, senovėje čia buvo valstijos sostinė.

Į fortą keliausite neįprasta transporto priemone – drambliais, neretai išpuoštais itin dailiais raštais. Po pietų Džaipūre apžiūrėsime vadinamąją Vasaros rezidenciją (Summer residence) – maharadžų rūmus, pastatytus ant ežero kranto. Taip pat aplankysime Miesto Rūmų (City Palace) muziejų, kuriame iš arti pamatysime senovinius maharadžų rūbus ir susipažinsime su miesto istorija. Nakvynė viešbutyje.

8 diena DŽAIPŪRAS – BIKANERIS (pusryčiai)

Po pusryčių vyksite gilyn į dykumą, kur gamtos peizažai liejasi rusvais ir gelsvais atspalviais. Pakeliui į Bikanerą (Bikaner) sustosite vienoje keisčiausių pasaulio šventyklų – Karni Mata, geriau žinomoje kaip Žiurkių šventykla. Šioje šventykloje tiesiai po kojomis šmirinėja daugiau kaip 20000 žiurkių, kurios čia laikomos šventomis ir garbinamos kaip dievų įsikūnijimas. Jei bent viena iš šių graužikių teikiasi priimti auką iš Jūsų rankų, žinokite – esate palaimintas. Dar viena įdomi ekskursija šiandien lauks į kupranugarių tyrimų centrą. Nakvynė viešbutyje

9 diena BIKANERIS – DŽAISALMERAS (pusryčiai)

Po pusryčių aplankome Bikanero fortą bei vietinį daržovių turgų ir tęsiame kelionę link auksinio dykumų miesto – Džaisalmero (Jaisalmer). Auksinį magišką atspalvį šis miestas įgauna saulei leidžiantis, kai geltonasis smiltainis, iš kurio pastatytas garsusis Džaisalmero fortas, sutviska aukso spalvomis. Šis fortas yra vienas iš nedaugelio šiuo metu tebegyvenamų fortų pasaulyje. Pats miestas įkurtas prieš 900 metų kaip svarbus poilsio taškas karavanų kelyje. Dėl čia klestėjusios prekybos, mieste pastatyta daugybė nuostabaus grožio pastatų, vadinamų haveliais. Būtent tokiame havelyje, kuriame šiuo metu įkurtas viešbutis, Jūsų lauks nakvynė.

10 diena DŽAISALMERAS – TARO DYKUMA (pusryčiai, vakarienė)

Po pusryčių aplankysime Džaisalmero fortą ir tęsime kelionę link stovyklos (1,5 val). Įspūdingoje šiandienos programoje – žygis kupranugariais į Didžiąją Taro dykumą. Tai 45 milijonus hektarų apimanti dykuma, kurioje nuo seno gyvos kaimo tradicijos ir autentiškas Radžastano žmonių gyvenimas. 

Manoma, jog būtent Radžastano valstijoje yra ir šiandienos romų šaknys, tad nenuostabu, jog lengvai atpažinsite smagią radžastanietišką muziką bei jų užburiančius šokius. Naktį praleisime patogiose palapinėse dykumoje, kurios primins karavanų gyvenimą. Karštas smėlis ir magiškai spindintis dangus – ši patirtis paliks tikrai neišdildomą įspūdį. 

11 diena TARO DYKUMA – DŽODHPURAS (pusryčiai)

Po įspūdingos nakties dykumoje vyksime į mėlynuoju miestu vadinamą Džodhpurą (Jodhpur). Džodhpuro pastatai išdažyti mėlyna spalva, todėl suteikia miestui ryškų, išskirtinį vaizdą. Juo pasigėrėti galėsime užlipę į Mehrangarh fortą, laikomą vienu iš septynių Indijos stebuklų. Po įspūdingų fortų lankymo pasivaikščiojimas po Brahmapurį, mėlynąjį senamiestį. Nakvynė viešbutyje. 

12 diena DŽODHPURAS – UDAIPURAS (pusryčiai)

Po pusryčių vyksime į į Udaipurą (Udaipur), dažnai vadinamą romantiškiausiu ir gražiausiu Indijos miestu. Pakeliui užsuksime į Ranakpurą (Ranakpur), kuriame aplankysite garsią džainų šventyklą. Tai puiki proga artimiau susipažinti su dar viena sena Indijos religija – džainizmu. Udaipure Jūsų lauks ramus, vaizdingas pasiplaukiojimas Pichola ežere, kuris supa Udaipuro miestą ir maharadžų rūmus. Vakare lankysitės Jagdish šventykloje, stebėsite vakarinį ritualą dievui Višnui pagarbinti. Nakvynė viešbutyje. 

13 diena UDAIPURAS DELIS (pusryčiai)

Šiandien lauks pažintis su ramiu ir neįprastai tvarkingu Udaipuro miestu. Be pagrindinių lankymo objektų – miesto rūmų (City Palace) bei ežero rūmų – Udaipuras garsus kaip vieno iš Džeimso Bondo filmų filmavimo vieta. Akivaizdu, jog indai tuo tikrai didžiuojasi – šį filmą galima pamatyti beveik bet kurioje miesto kavinėje ar restorane. Popiet - skrydis atgal į Delį. Nakvynė viešbutyje.

14 diena DELIS VILNIUS (pusryčiai)

Pervežimas į oro uostą ir skrydis į Vilnių. Grįžimas namo.


Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

 • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos;
 • vietinių anglakalbių gidų paslaugos;
 • naktinio traukinio bilietas Varanasis – Agra;
 • važiavimas rikša Čandni Čouk;
 • visi pervežimai turo metu pagal programą;
 • apgyvendinimas: 10 nakvynių 3*­ viešbučiuose / svečių namuose (Delyje), 1 nakvynė patogioje palapinėje dykumoje, 1 nakvynė traukinyje;
 • maitinimas: 11 pusryčių, 2 vakarienės;
 • programoje nurodyta ekskursinė programa;
 • indiško maisto gaminimo pamoka;
 • jojimas drambliais į Amber forto kalną Džaipure;
 • jojimas kupranugariais dykumoje;
 • plaukimas valtimi Varanasyje Gangos upe.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

 • lėktuvo bilietai Vilnius – Delis – Vilnius (kaina apie 590 EUR);
 • lėktuvo bilietai Delis - Varanasis (nuo 100 EUR) ir Džodhpuras - Delis (nuo 100 EUR);
 • Indijos viza (75 EUR);
 • medicininių išlaidų draudimas užsienyje (~23 EUR BTA draudimas);
 • įėjimo bilietai į lankomus objektus (~ 60 EUR);
 • asmeninės išlaidos;
 • arbatpinigiai gidui, vairuotojui, nešikams.

PASTABOS:

 • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
 • Keičiantis valiutos kursų ir paslaugų Indijoje kainoms, kelionės kaina gali kisti.
 • Vienviečio kambario priemoka - 520 eur.
 • Poilsio kainos gali šiek tiek svyruoti dėl sezoniškumo.
 • Kelionės vadovas pasitinka vietoje.
 • Kelionės tipas: Kelionė su vadovu iš Lietuvos.
Turite klausimų? Skambinkite telefonu (8-5) 2325853 arba
Siųskite užklausą
Vieta konsultantui.
Kelionės tipas Egzotinės kelionės su vadovu iš Lietuvos
Šalis Indija
Kaina 1246 € + skrydis ~590 € (kaina su skrydžiu ~1836 €)

Turite klausimų?

Skambinkite telefonu (8-5) 2325853 arba

Siųskite užklausą

Išvykimo datos

Kaina Data Liko vietų
1246 € 2018-02-2416
UP
Užklausa

Išrinksime atostogų kelionę už tave!

Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.

Siųsti