Mes su jumis nuo 2007 m.! Verslo klientams Kelionių gidas Apie mus Kontaktai

Azerbaidžanas: ugnies žemė

Azerbaidžanas: ugnies žemė

Azerbaidžanas

Artimiausia data

1 diena BAKU

Atskrisite į Azerbaidžano sostinę Baku. Apsistosite viešbutyje.

2 diena BAKU – GOBUSTANO REZERVATAS (pusryčiai)

Baku – Azerbaidžano sostinė ir didžiausias šalies miestas pietiniame Apšerono pusiasalio krante. Tad savo pirmąją pažinties su Azerbaidžanu dieną susipažinsite su didmiesčio įžymybėmis.

 

Puiki pradžia pažinti miestą – senamiestis, kurį reprezentuoja senoji Ičeri Šecher tvirtovė (XV a.) su daugiau kaip 10 mečečių, rūmais, karavansarajais (karavanų nakvynės namai), pirtimis, bokštais ir kolonomis apsupta turgaus aikšte. Šis didžiulis kompleksas, užimantis daugiau nei 22 ha plotą, apsuptas 8–10 metrų aukščio sienų, dar vadinamas – vidiniu miestu, yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Baku simbolis – Mergelės bokštas, pastatytas apie XII a. Šis 28 m aukščio bokštas daug amžių tarnavo kaip gynybinis bokštas bei švyturys. Lankytinų vietų sąraše – garsi šventykla Džuma mečetė ir antikinių daiktų ir kilimų parduotuvės. Turėsite galimybę papietauti nacionalinių valgių restorane*.

Po pietų jūsų lauks modernusis Baku. O įspūdingais moderno ir postmoderno statiniais Baku pradėjo puoštis tik po 2000-ųjų. Vieni įspūdingiausių pastarųjų metų projektų – Socar dangoraižis ir Liepsnų dangoraižiai. Aplankysite Martyno kankinio kapines, įsikūrusias ant miesto šlaitų vakarinėje dalyje. Iš čia atsiveria neįtikėtinai gražus miesto vaizdas! Pasivaikščiosite pakrante ir apsilankysite viename iš didžiausių Europoje parkų.

Išvyka į Gobustano istorinį-archeologinį draustinį. Tai unikalus muziejus po atviru dangumi įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Čia galima išvysti daugybę ant uolų esančių priešistorinių piešinių bei piktogramų. Aiškiai matomi žmonių, gyvūnų atvaizdai, mūšių scenos, apeigos, dangaus kūnai ir t.t. Draustinis taip pat garsus mįslingu gamtos reiškiniu – purvo vulkanais, kurių čia yra apie 400. Pagal purvo vulkanų skaičių, jų įvairovę, aktyvumą pasaulyje nėra kitos šalies, prilygstančios Azerbaidžanui. Vakare grįšite į viešbutį.

3 diena APŠERONO PUSIASALIS (pusryčiai)

Po pusryčių laukia turas į Apšerono pusiasalį šalies vakaruose, išsikiša į Kaspijos jūrą. Ilgis iki 60 km, plotis iki 30 km. Rytuose pusiasalis užsibaigia Šacho nerija. Ši nerija ir aplinkinės kopos įtrauktos į Apšerono nacionalinį parką. Būdinga banguota lyguma (aukštis iki 165 m) su purvo sopkomis (1. kalva arba kalnas apvalia, paprastai kūgiškos formos aplyginta arba uolėta viršūne), nenuotakiais duburiais, užpildytais druskožemiais arba druskingais ežerais. Čia aplankysite Surakanio šventyklą, turinti sąsajų su Azerbaidžano šalies pavadinimo kilme. Šventykla pastatyta ant vietos, kur toje čia pat dėl gamtinių sąlygų kilo gaisras. Tragiškai žuvo maldininkai, keliavę į Indijos šventas vietas. Šis nutikimas ir davė Azervaidžano pavadinimą, kuris jų kalba reiškė „Ugnies žemė“. Taip pat šią dieną aplankysite pilį, kelias pagoniškas pilis, statytas XIV a. Po ekskursijos turėsite galimybę apsilankyti vietos naktiniuose klubuose arba aplankyti kitas jums įdomias vietas. Vasaros sezono metu yra galimybė aplankyti paplūdimius ir mėgautis šilta Kaspijos jūra. Vakare laukia poilsis ir nakvynė viešbutyje.

4 diena BAKU – ŠEMACHA – LADŽIJ (pusryčiai)

Senovinis Šemacha miestas, įsikūręs 180 km atstumu nuo sostinės Didžiųjų Kaukazo kalnų papėdėje. Tai vienas iš seniausių prekybinių miestų, kuris buvo žinomas jau senovės Graikijoje. Apie šį miestą rašyta žymaus graiko geografo Prolomėjaus knygoje „Geografija“ (angl. 'Geography'). Be Šemacko aplankysite XV a. statytą dviejų auktų mauzoliejų, aplankysite Galagiko kaimelyje. Ladžij kaimelyje turėsite progą pasigrožėti išlikusiomis mečetėmis, pirtimis, nuo viduramžių išlikusiomis vandentiekio ir nuotekų sistemomis. Programoje numatyta apsilankyti ir kūrybinėse dirbtuvėse, kur galėsite įsigyti dirbinių, kurie primins šią išskirtinę vietą. Ladžij – nedidelis kaimelis, palaidotas giliai kalnuose. Gruntkelis į kaimelį tęsiasi per upę Girdimanchai nuo vynuogynų už Šemackos. Žiemos metu ledynai ir sniegas visiškai atskiria šį kaimelį nuo civilizacijos net kelioms savaitėms. Vakare laukia poilsis svečių namuose.

5 diena LAHIDŽJ – ŠEKIS (pusryčiai)

Po pusryčių vyksite į Šeki. O kol atvyksite į šį turtinga savo istorija miestą užsuksite aplankyti seną šventyklą, taip pat Nidž kaimelyje esančią šventyklą, išsiskiriančią savo architektūra. Ši šventykla yra išlikusios, tačiau labai retas gretas beturinčios, udų tautos statinys. Ši tauta iki šių laikų sugebėjo išsaugoti savo ilgametes tradicijas, kalbą, dvasinį ir materialinį palikimą. Neseniai ši šventykla buvo atstatyta ir atvėrė duris čia atvykstantiems pasauliečiams, kurie domisi Azerbaidžiano paveldu. Atkurta šventykla pastatyta XVII–XVIII a. sandūroje žymaus Kaukazo šv. Elizėjaus, kurio vardu ir pavadinta šventykla.Apie vidudienį vyksite į Šeki. Atvykę į miestą tuoj pat užsiregistruosite viešbutyje. Tai senas Azerbaidžano miestas, apjuostas kalnais bei ąžuolynais. Dar sovietiniu periodu į Šekį atvykdavo daugybė žmonių, troškusių išsimaudyti mineralinėse versmėse. Dabar miestas yra viena labiausiai turistų lankomų vietų šalyje. Įsikūręs 700 m virš jūros lygio miestas gali pasigirti vaizdinga kalnų, ąžuolynų draugija. Beje, šis miestas garsus tuo, jog tai buvo garsi ir svarbi šilko kelio stotelė. Mieste iki šiol stovi jau nebeveikianti šilko gamykla, išlikusi po sovietmečio. Po registracijos viešbutyje jūsų laukia apžvalginė kelionė po miestą. Aplankysite XVIII a. Khauso vasaros rūmus su įspūdingomis freskomis (viena iš jų siekia net 24 m!) ir išskirtinį vitražą.  Jūs taip pat galėsite aplankyti miesto istorinį muziejų su istoriniais periodais ir šilko gamyba. Aplankysite albanų bažnyčia, pastatytą Kišo kaimelyje. Po dienos įspūdžių sugrįšite į viešbutį. Prieš poilsį vakarienei – sotus azerbaidžianietiškas maistas, po kurio lauks užsitarnautas vakaras ir poilsis Kaukazo kalnų fone.

6 diena ŠEKI – GA – ŠEKI (pusryčiai)

Po pusryčių iš Šekio į Kachą ir Ilisu. Kachas – miestas šiaurės Azerbaidžane, prie sienos su Rusija ir Gruzija. Čia išvysite XVIII a. rusų cerkvę ir gruzinų ortodoksų bažnyčią. Tada vyksite į Ilsu. Kelionė iki miesto tetruks pusvalandį, tad čia atvykę pasigrožėsite Sumungo bokštu, kuris iškilo XVII a., mečetę ir XVIII a. tiltą. Vakarop grįšite į Šeki.

7 diena ŠEKI – BAKU (pusryčiai)

Iš Šeki vyksite į sostinę Baku. Nakvynė Baku.

8 diena KELIONĖ NAMO (pusryčiai)

Po pusryčių vyksite į oro uostą. Skrydis namo.


Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

  • Visi pervežimai pagal programą;
  • 7 nakvynės;
  • Anglakalbio gido paslaugos;
  • Maitinimas: 7 pusryčiai;
  • Įėjimo į lankomus objektus bilietai;
  • 1 butelis geriamo vandens per dieną;

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

  • Skrydis Vilnius-Baku-Vilnius su persėdimu nuo €267 / asm.
  • Azerbaidžano viza (€25)
  • Kelionės draudimas.
Keliautojų skaičius 2 asm 4 asm 6 asm
Kaina 1 asmeniui 1599 EUR + skrydis 1218 EUR + skrydis 1037 EUR + srydis

Turite klausimų? Skambinkite telefonu 8 524 30636 arba
Siųskite užklausą
Vieta konsultantui.
Kelionės tipas Tolimi kraštai. Pažintinės - poilsinės kelionės
Šalis Azerbaidžanas
Kaina € + skrydis ~267 € (kaina su skrydžiu ~267 €)

Turite klausimų?

Skambinkite telefonu 8 524 30636 arba

Siųskite užklausą

Išvykimo datos

Kaina Data Liko vietų
UP