Mes su jumis nuo 2007 m.! Verslo klientams Kelionių gidas Apie mus Kontaktai

Gruzija ir Azerbaidžanas

Gruzija ir Azerbaidžanas

Gruzija

Artimiausia data

1 diena KUTAISIS (KUTAISIS - UPLISTSIKHE - MTSKHETA - TBILISIS) (270 km)

Skrydis Vilnius – Kutaisis. Atvykstame į Kutaisį, susitinkame su kompanijos atstovu, kuris ir nuveš į Tbilisį. Pakeliui turėsime galimybę pamatyti urvų miestą - Uplistsikhą – vieną iš žymiausių vietų šilko kelyje.  Čia susidursite su ankstyvuoju akmens amžiumi. Papietavę tęsime kelionę į senovės ir religijos sostinę Mtskhetą. Čia aplankysime istorines vietas: Jvari bažnyčią, Svetitskhoveli katedrą. Jvari bažnyčia ir Svetitskhoveli katedra  yra įtraukt į UNESCO kaip svarbus paveldas. Toliau vyksime į Tbilisį. Nakvynė viešbutyje.

2 diena TBILISIS  - ANANURIS - KAZBEGI (150km)

Pusryčiai viešbutyje. Kelionę pradėsime nuo aukštų Kaukazo kalnų palei Gruzijos karinę automagistralę, kuris yra pagrindinis kelias siejantis Gruziją su Rusija. Pakeliui aplankysime Ananurį, 17-ojo amžiaus architektūrinį kompleksą, su vaizdu į Zhinvalio rezervuarą

Atvykstame į Kazbegį - pagrindinį regiono miestą. Iš čia planuojamas 2 valandų kelionė pėsčiomis (galima pasinaudoti vietinėmis mašinomis) per slėnius ir miškus į Gargeti Triniti bažnyčią, kuri yra pačioje kalnų viršūnėje. Čia atsiveria viena gražiausių Gruzijos panoramų.Esant geroms oro sąlygoms, galima pamatyti ledynų viršūnes. Nakvynė Kasbegyje.

3 diena TBILISIS (KAZBEKI - TBILISIS) (150km)

Po pusryčių vyksime į Tbilisį -  Gruzijos sostinę. Čia jūsų lauks ekskursija po miestą, isikūrusį V amžiuje tarp slėnių ir Mtkvario upės. Ekskursiją pradėsime senamiestyje nuo Metekhio bažnyčios. Tęsime Synagoge, aplankysime Syoni katedrą, Anchiskhati baziliką. Vėliau su mašina vyksime į 4-ojo amžiaus Narikala tvirtovę, nuo kurios matysite nuostabią Tbilisio panoramą. Po to eisime pasivaiksčioti po plytinius kupolus, po kuriais įsikūrusios sierinės pirtys. Popietų aplankysime Nacionalinį Gruzijos muziejų. Jame sužinosime apie žmonių egzistenciją Eurazijoje nuo senų laikų. Čia rasite viruamžių kriksčionių meną, stulbinančius aukso ir sidabro papuošalus ir dirbinius iš senovės Colchicho žemių. Vėliau pasivaiksčiosime pagrindine Tbilisio gatve - Rustaveli alėja. Pasirenkamai: vakarienė vietiniame restorane su šou programa ( +15 eurų žmogui). Nakvynė Tbilisio viešbutyje.

4 diena AZERBAIDŽANAS (TBILISIS - LAGODEKHI - QAZAX - GANJA)

Po pusryčių, vyksime link Gruzijos – Azerbaidžiano sienos (Raudonojo tilto). Kelionę pradėsime nuo Nizamio mauzoliejaus, pastatyto Nizamo Ganjavo garbei. Mauzoliejus originaliai buvo pastatytas 1947 vietoje seno, nugriuvusio mauzoliejaus. Ši vieta pritraukia 35000 lankytojų per metus.  Ekskursiją tęsime lankydami didžiausias miesto Sah Abbas Caravanserio ir Jumo mečetes. Po pietų aplankysime butelių namą, kuris sudarytas iš stiklinių butelių. Vėliau vyksime į Khan Bagą – 17-ojo amžiaus pastatytus sodus ir Chokak vonią. Nakvynė Ganjoje.

5 diena GANJA - BAKU

Pusryčiai viešbutyje. Po pusryčių vykstame į Xanlarą, Elenendorfą, miestą, kuris buvo atrastas kaip Helenendorfas 1819 metais vokiečių bei užimtas caro Aleksandro kolonijos. Kelionę tęsime į Hacinkendo kaimelį, kuriame pravažiuosime gražius miškus. Pakeliui į Baku aplankysime Gobustaną. Gobustanas -  geografinis regionas rytų Azerbaidžiane su  kalnų Kaukazo sienomis, Pirsato upe, Harimio ir Mishovo kalnais, Kaspijos jūra, Ansherono pusiasaliu rytuose. Gobustanas -  archeologinis rezervas Azerbaidžiane, pietinėje Bako dalyje, Garadagho ir Absherono regionuose, prie Kaspijos jūros bei uolų  besitęsenčių 537 hehtarus.  Išvykstame į Baku ir liekame nakvynei.

6 diena BAKU

Po pusryčių viešbutyje, visą dieną praleisime Baku. Turėsime ekskursiją į Icheri Sheerą, Maideno bokštą, ir senąjį Baku – tai Baku simbolis, apipintus mistinėmis istorinėmis legendomis. Memrialinis parkas aukoms įkurtas 1990 metais. Tai parkas su labai gražiu panoraminiu vaizdu į Kaspijos jūrą. Miestas skirtas aukoms nukentėjusioms nuo Sovietų Sąjungos 1990 metų sausį atgaunat nepriklausomybę. Vakarienė Baku restorane.  Nakvynė viešbutyje.

7 diena BAKU - ŠEKI

Azerbaidžiano antikinis grožis apipintas įvairiausiomos paslaptimis. Tai puiki vieta pabėgti į visiškai kitokią, Lietuvai kontrastingą aplinką, pamatyti neįprastus gamtos vaizdus, pavyzdžiui, kaip besiveržiantys purvo vulkanai. Šemacha -  tai miestas ypač išsiskiriantis iš kitų. Prieš daug metų tai buvo gerai žinoma Širvano imperija kur ir gyveno  Širvanų dinastija. Šiais laikais tai miestas garsėjantis kokybiškai išvystitomis vyno daryklomis.  Lankydami šį miestą turėsite galimybę pamatyti išskitinį mauzoliejų „YeddiGumbez“. Jo aukšti kupolai, bei melancholiniai krašto vaizdai sukuria paslaptingą atmosferą. Šemacha taip pat pasižymi įdomia architektarūta Diri Babos žymiose kapinėse. Tai nykstantis viduriniųjų amžių architektūrinis kompleksas. Diri Baba buvo pastatyta ant uolų atrodantis lyg didelis erelių lizdas. Jei norite ją pamatyti, reikia būti išvermingies lipdami kalnų uolomis. Bet užlipę pamatysite šventą vietą iš vidaus. Prieš užlipant, matosi tik viena dalis šventovės, kitą dalį uždengia uolos. Pastatas yra dviejų aukštų. Pirmasis buvo skirtas darbuotojams, antrajame – svetainė, į kurią galite patekti užlipdami laiptais. Turistai turi labai įvairasi nuomones apie šį paminklą: vieniems tai neapsakomai šventa vieta, kitiems tai paprasta laidotuvėms skirta vieta. Vėliau vyksime Šekį, aplankydami ir Kisho kaimelį. Tai labai žymus miestelis ypatingai  dideliu Kristaus paminklu. Apsilankę šioje albanų bažnyčioje būsite perkelti atgal į VI – VII amžių. Senovinės bažnyčios yra netoliese šventyklos. Visos laidojimui skirtos vietos yra pos stikliniu kupolu. Žvelgiant per jį, galite pamatyti mirusių žmonių palaikus. Senovės albanai buvo dideli ir ypač baltos odos. Jie tikrai  neatrodo tarsi būtų iš Kaukazo tautų. Būtent dėl šios priežasties šis kaimelis kartais vadinamas Atlanto kraštas. Nakvynė viešbutyje.

8 diena BAKU - ŠEKI - LAGODEKHI - VALISTIKHE - KVARELI

Ekskursiją po Šekį atneš jums malonias emocijas. Tai seniausias Azerbaidžiano miestas. Senovės laikais žmonės čia pardavinėjo šilką. Šekio miestelis turi didelį istorinį muziejų kur turistai gali patyrinėti skirtingų laikotarpių artefaktus. Kita lankytina vieta – Khano vasaros rūmai.

Juose yra nuostabūs fasadai dekoruoti gėlių motyvais.Dar daugiau žavesio kelia interjerinis dizainas.Vieni iš jų yra gėlės, kiti medžioklės ar karinių mūšių atvaizdai. Šie rūmai pastatyti iš plytų, upės akmenų bei ažuolinės medienos. Pastatas turi 6 kambarius ir du veidrodinius balkonus. Papuošimams panaudotas Venecijos stiklas. Visi kambariai šiuose rūmuose yra ypatingai dekoruoti. Čia galime rasti rafinuotų pauksčių, gyvūnų, rojaus vaizdų miniatiūrų. Visi šie piešiniai nutapyti šviesiomis spalvomis.  Šie piešiniai rodo, kad XVII amžiuje paveikslai buvo gana populiarūs ir išvystyti. Pirmasis aukštas pasižymi prabanga ir khanų viešpatavimu. Daug gyvūnųir medžioklių simbolių ant sienų yra suprantami kaip bajorų simbolis. Senovėje ši vieta buvo apsupta didelio gražaus parko. Dabar likę iš šio parko tik keli dideli medžiai. Po to keliamės į Lagodekhį ir kertame Kakhečio vyno regioną Gruzijoje. Pasirinktinai: aplankysite unikalų senovinio vyno rūsį, kur vietiniai žmonės brandina vyną. Taip pat čia galėsite dalyvauti tradicinės jų duonos „shoti“ gaminimo procese, paragauti jų tradicinio gėrimo „chacha“ (Gruziška degtinė) ( papildoma 37 eurai žmogui). Per pietus galėsite paragauti jų tradicinio patiekalo „Mtsvadi“ ( papildomai 15 eurų žmogui). Vėliau vyksime į kvarelyje esantį viešbutį nakvynei.

9 diena KVARELI - NEKRESI-GREMI - TSINANDALI - TBILISIS (160km)

Popusryčių vyksimeį Nekresio vienuolyną, esantį šilko kelyje ir kertantį Gremio kompleksą.  Tuomet trumpai vyksime į Tsinandalį -  kaimą, kuris pasižymi istorinėm vyninėm, kurios priklausė XIX amžiaus aristokratui Aleksandrui Chavchavadze. Vėliau  ekskursiją  tęsime šeimos muziejuje,  po to pasivaiskčiosime po gražų parką su įdomiais egzotiniais augalais. Vakare vyksime į Tbilisį. Nakvynė viešbutyje.

10 diena TBILISIS - SHROSHA - GELATI - PROMETHEUS GROTTO - BAGRATI (285km)

Po pusryčių vyksime į Kutaisį. Pakeliui turėsime galimybę sustoti keramikos turgelyje, kuriame pilna tradicinių ąsočių ir dubenėlių. Keramika yra skirtingai išvystyta skirtinguose regionuose. Avykę į Kutaisį aplankysime Bagrati bažnyčią ir Gelati Monastic kompleksą apimanti nuo bažnyčių iki akademijų.

Šie unikalūs objektai yra kultūrinio ir dvasinio gyvenimo centras. Abu jie yra UNESCO paveldas. Vėliau vyksime aplankyti Prometheus urvo – viena turtingiausių stalaktitais, stalagmitais, kriokliais, požeminėmis upėmis, ežerais. Nakvyne Kutaisyje.

11 diena KUTAISIS - VILNIUS

Išvykimas į Kutaisio oro uostą, kur jūsų lauks skrydis namo.


Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

 • Pervežimas iš/į oro uostą
 • 10 nakvynių viešbučiuose
 • Angliškai ir rusiškai kalbantis gidas
 • Transportas visos programos metu

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

 • Lėktuvo bilietai
 • Kelionės draudimas
 • Maistas, nepaminėtas programoje
 • Alkoholiniai gėrimai
 • Viza į Azerbaidžaną (25 Eur)
 • Lankytinų objektų įėjimo mokesčiai
 • Asmeninės išlaidos

Kaina asmeniui kai keliauja 2 asmenys

1670 EUR + skrydis

Kaina asmeniui kai keliauja  4 asmenys

1139 EUR + skrydis

Kaina asmeniui kai keliauja 6 asmenys

960 EUR + skrydis

Turite klausimų? Skambinkite telefonu 8 524 30636 arba
Siųskite užklausą
Vieta konsultantui.
Kelionės tipas Tolimi kraštai. Pažintinės - poilsinės kelionės
Šalis Gruzija
Kaina € + skrydis ~160 € (kaina su skrydžiu ~160 €)

Turite klausimų?

Skambinkite telefonu 8 524 30636 arba

Siųskite užklausą

Išvykimo datos

Kaina Data Liko vietų
UP