Mes su jumis nuo 2007 m.! Verslo klientams Kelionių gidas Apie mus Kontaktai

Gruzija: Magiškoji Tušetija (su vadovu iš Lietuvos)

Gruzija: Magiškoji Tušetija (su vadovu iš Lietuvos)

Gruzija

Artimiausia data

2018-08-05 710 €

KELIONĖS AKCENTAI:

 • Išskirtinis maršrutas!
 • Keliausite į Tušetijos kalnų regioną, kurio beveik nepalietė civilizacija bei kuris yra prieinamas tik 3-4 mėnesius per metus, kadangi būna nepravažiuojamas dėl jį dengiančio sniego ar stiprių liūčių
 • Apsilankysite Gruzijos sostinėje Tbilisyje ir gražiausioje, UNESCO saugomose, miesto vietose
 • Vyksite į vieną seniausių ir UNESCO saugomų Gruzijos miesų Mtskhetą
 • Važiuosite iki Kazbegio miestelio, kurį supa stulbinančio grožio kalnų siena, žalios ganyklos, aukštai įsikūrusios cerkvės
 • Degustuosite tikrą gruzinišką vyną
 • Pasivaikščiosite po seniausius ir savo architektūra stebinančius vienuolynus

1 diena   VILNIUS  KUTAISIS  PROMETĖJAUS URVAI  UPLISTIKHE  TBILISIS

Skrydis Vilnius - Kutaisis. Pasitikimas oro uoste. Pusryčiai antrame pagal dydį Gruzijos mieste - Kutaisyje. Vėliau kelionė link Prometėjaus urvų. Šiame urve stūkso stalagmitai, stalaktitai bei mineralinės uolienos. Pasak legendos, būtent čia Prometėjas nubaustas už tai, kad pavogė ir žmonėms perdavė dievų ugnį. Po jų kelionė link Tbilisio aplankant Uplistikhę. Tai unikalus miestas olose su išlikusia infrastruktūra. Uplistsiche uolų miestą archeologai įvardina kaip vieną iš pačių seniausių miesto tipo gyvenviečių Gruzijoje. Pirmieji žmonės čia įsikūrė apytiksliai I tūkstantmetyje prieš Kristų. Įspūdingas Uplistsiche miestas yra įkurtas uolingoje kalvoje, esančioje ant kairiojo Mtkvari upės kranto, apie 15 km. į pietryčius nuo Gori miesto. Uplistsiche minima kronikose jau ankstyvuosiuose amžiuose – jos istorija siekia 2-1 tūkstantmetį prieš Kristų. Stačioje uolinėje kalvoje įkurtos gyvenamosios patalpos ir patalpos bendruomenės veiklai užima beveik 8 hektarus, vienos su kitomis sujungtos pėsčiųjų takais. Vėliau pasieksime Tbilisį, kuriame jūsų lauks poilsis ir nakvynė viešbutyje.

2 diena TBILISIS(pusryčiai)

Pusryčiai. Po pusryčių su gidu pradėsite pažintį su Gruzijos sostine ir didžiausiu šalies miestu – Tbilisiu, kurio pavadinimas išvertus reiškia „šiltas šaltinis“. Pirmiausia apžiūrėsite svarbiausią sakralinę vietą - pagrindinį Gruzijos pravoslavų Švč. Trejybės soborą (Sameba), didžiausią stačiatikių šventovę Gruzijoje ir visame Kaukaze, pastatytą 2004 m. ant Mtkvari (Kuros) upės kranto. 

Senamiestyje grožėsitės unikalia pastatų architektūra, kurios skiriamasis bruožas – maži, jaukūs ir gausiai bizantiškais raižiniais puošti balkonėliai, istorijos dvasią galėsite pajusti vaikščiodami jaukiomis senamiesčio gatvelėmis. Aplankysite Metekhi Švč. Mergelės Dangun Ėmimo bažnyčią, 12 a. pastatytą Gruzijos karaliaus Šv. Demetrijaus 2-ojo. Keltuvu pakilsite ant Sololakio kalvos, kur virš miesto iškyla didinga Narikalos tvirtovė, pastatyta 4a.

Nusileidę nuo tvirtovės, apžiūrėsite vieną iš naujausių lankytinų objektų – metalo ir stiklo konstrukcijos futuristinį Taikos tiltą. Pasigrožėję miesto panorama nuo pėsčiųjų tilto, lankysite stebuklingomis ikonomis garsėjančią Siono katedrą, pastatytą 6-7a. Mtkvari upės krante. Gidas parodys viename seniausių Tbilisio rajonų – Abanotubanio – įsikūrusį senųjų požeminių sieros pirčių kompleksą, į kurį vanduo trykšta iš terminių požeminių šaltinių. Vėliau laisvas laikas, poilsis ir nakvynė viešbutyje Tbilisyje.

3 diena TBILISIS-BODBE-SIGHNAKHI-KVARELI-TELAVI (pusryčiai, vakarienė)

Po pusryčių tęsime savo kelionę Sighnakhi miestelyje. Šis miestelis yra vadinamas „meilės miestu” arba „Gruzijos turizmo veidas”. Nedidelio Sighnaghi miestelio vietoje 18-o amžiaus antroje pusėje, Karaliaus Erekle II valdymo laikais, buvo pastatyta tvirtovė, kurios griuvėsiai išlikę iki šių dienų. Būtent jis įsakė pastatyti miestą-tvirtovę su gynybine siena, toje vietoje, kur stovėjo senoji citadelė. Tvirtovė užėmė beveik 40 hektarų žemės ploto ir buvo pajėgi priglausti visus gyventojus, priešo puolimo atveju. Šalia šio miestelio užsuksime į Bodbe Šv. Nino vienuolyno kompleksas, Bodbe vyskupų rezidencija, yra rytų Gruzijoje, Kakheti regione, 2 km nuo Sighnaghi miesto. Čia palaidota garsioji Šv. Nino, kuri apkrikštyjo Gruziją 4a. pradžioje.
Vėliau keliausime į Kvarelį, kuris garsėja savo vyno tuneliais ir gamyklomis. Čia pageidaujantys galės sudalyvauti vyno degustacijoje* ir pažinti vyno gamybos proceso vingrybes. Nakvosime šalia Telavio, apsupti vynuogių laukų, svečių namuose.

4 diena   TELAVI – ALAVERDI – TUŠETIJA (OMALO) (pusryčiai, vakarienė)

Šios dienos iššūkis – keliauti į sunkiausiai pasiekiamą srtitį Gruzijoje. Tai Tušetija (Tusheti) - kalnų regionas, kuris yra prieinamas tik 3-4 mėnesius per metus. Bus įveikiamos 3000 metrų aukščio kalnų perėjos, atsivers nuostabaus grožio vaizdai, o sudėtingas kelias leis jums pajusti adrenalino pojūtį (6-8 valandos kelio)!Pakeliui užsuksime į Alaverdį. Alaverdi vienuolyną įkūrė Asirų vienuolis Yoseb Alaverdeli. Jis stiprino krikščionybę Gruzijoje ir atvyko į šią vietovę, Kahetijos regione, kadangi tai buvo pagonių religinis centras, dedikuotas Mėnuliui. Vėliau Kachetijos karalius čia pastatė katedrą, kuri šiandien žinoma Alaverdi vardu.  Tai viena didžiausių katedrų Gruzijoje. Vėliau tęsime savo kelionę kalnų perėjomis, kurios jums paliks nepamirštamą įspūdį ir galiausia pasieksime Omalo. Čia jūsų lauks poilsis ir nakvynė svečių namuose.

5 diena    TUŠETIJA (DARTLO) (pusryčiai, vakarienė)

Pusryčiai, o po jų visą dieną praleisime tyrinėdami mažus kalnų kaimus, kuriuose gyvenimas tebevyksta taip pat, kaip prieš 500 metų. Pageidaujantys galės tyrinėti regioną jodami ant arklių! Senovinis Dartlo  kaimas yra viena įspūdingiausių vietų Tušetijos regione. Jis išsidėstęs tarpukalnyje ir išties sunkiai pasiekiamas. Be senovinės pilies, namų ir bokštų, čia yra ir krikščioniškos šventyklos griuvėsiai. Praleidę įspūdingą dieną atokiausiame Gruzijos regione, grįšime į svečių namus, kur jūsų lauks poilsis ir nakvynė

6 diena OMALO – ŠENAKO KAIMAS – TBILISIS (pusryčiai)

Po pusryčių keliausime į Šenaką (Shenako). Šis kaimas, kaip ir dauguma kitų Tušetijos kaimų, pasižymi įspūdinga unikalia architektūra – namais-bokštais. Šiuose pastatuose šeima ne tik gyveno – apatiniame aukšte buvo laikomi gyvuliai, o viršutiniai bokšto aukštai buvo skirti apsiginti nuo priešų. Šenako kaimelyje taip pat stovi ir viena iš dviejų Tušeti išlikusių cerkvių. Šią nuostabios architektūros Šv. Jurgio cerkvę 19-ame amžiuje pastatė rusai.Vėliau vėl bandysime įveikti Tušetijos kalnus ir grįšime atgal į Tbilisį. 

Poilsis ir nakvynė viešbutyje Tbilisyje.

7 diena   TBILISIS – MTSKHETA – ANANURI   GUDAURI  KAZBEGI  TBILISIS (pusryčiai)

Pusryčiai. Išykstame į Mtskhetą. Tai senoji Gruzijos sostinė, puiki vieta pasivaikščioti senovinių pilių ir bažnyčių apsuptyje. Išvykdami iš Mtskhetos aplankysime Jvari vienuolyną. 

Pasigrožėję tykiu, ant aukštos kalvos upių santakoje stūksančiu vienuolynu ir Mtskhetos miestelio panorama  judėsime į Gruzijos šiaurę link Ananuri kaimo. Čia apžiūrėsime puikiai išsilaikiusį Ananuri tvirtovės kompleksą, kuris išsidėstęs šalia Žinvalio ežero apsupto nuostabių kalvų. Vėliau tęsite kelionę gilyn į kalnus istoriniu  Gruzijos karo keliu.  Vairuotojui dažnai teks ir pristabdyti, laviruojant tarp kelio duobių, ramiai žingsniuojančių karvių ar avių, nekreipiančių jokio dėmesio į pravažiuojančias mašinas.

Užsuksime į Gudauri, kuris yra pats populiariausias Gruzijos slidinėjimo kurortas. Šalia jos išvysite Gruzijos-Rusijos draugystės paminklą. Vėliau važiuosite link Stepantsmindos – šventojo Stepono vardu pavadinto simpatiško miestelio ir kalnų turizmo centro įsikūrusio 1740m aukštyje. Jis vis dar dažniau žinomas senuoju Kazbegio vardu. Šis miestelis garsėja vienu gražiausiu objektu Gruzijoje – Gergečio Švč. Trejybės cerkve, pastatyta 14a. 2170m aukštyje Kazbeko kalno papėdėje. Įspūdingoje vietoje, ant stataus kalno, nuostabios gamtos apsuptyje rymanti šventovė yra tapusi neoficialiu Gruzijos simboliu, jos vizitine kortele. Po pilnos įspūdžių dienos, keliausime atgal į Tbilisį, kur jūsų lauks poilsis.

8 diena   KUTAISIS 

Šiandien jūsų lauks skrydis namo.

ARBA pasirinktinai papildomos 3 naktys  Batumyje.

Batumis – prie Juodosios jūros esantis miestas, svarbus uostas ir komercinis centras. Pagrindinės lankomos vietos – istoriniai, architektūriniai monumentai, poilsio ir kultūrinės vietos, apstuptos įvairių subtropinių augalų. Čia yra žymusis pakrantės parkas (bulvaras), išsidėstęs palei paplūdimius.

9-10 dienos BATUMIS(pusryčiai)

Laisvas laikas Batumyje.

11 diena BATUMIS - KUTAISIS - VILNIUS(pusryčiai)

Pervežimas į Kutaisi oro uostą, iš kurio jūsų lauks skrydis namo.


Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

 • 7 nakvynės: 4 n. viešbutyje Tbilisyje, 2 n. svečių namuose Tušetijoje, 1 n. svečių namuose Kachetijoje;
 • Įskaičiuotas maitinimas: 7 pusryčiai, 3 vakarienės;
 • Visi pervežimai nurodyti programoje;
 • Pasitikimas oro uoste.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

 • Skrydis: Vilnius / Kaunas - Kutaisis – Vilnius / Kaunas (kaina apie €160 / asm.);
 • Prometėjo urvai – 12 Eur / asm.
 • Upliscichė – 2 Eur / asm.
 • Degustacija Kachetijoje – 5 Eur / asm.
 • Folklorinis šou – vakarienė Tbilisyje – 25 Eur / asm.
 • Pakilimas džipais į Gergeti bažnyčią Kazbegyje – 27 Eur / 6 asm.
 • Jodinėjimas žirgais Tušetijoje (40 Eur / asm. dienai, 20 Eur / asm. porai valandų)
 • Įėjimo bilietai 20 EUR/asm.
 • Sieros pirčių lankymas Tbilisyje – 10 Eur / asm. (min. 4 asm.)

PASTABOS:

 • Išvykimai garantuoti. Vadovas iš Lietuvos lydės susirinkus 10 žmonių grupei.
 • Kelionės vvadovas pasitinka vietoje
 • Kelionė galima 8 arba 11 dienų trukmės (papildomos 3 naktys Batumyje - 170 EUR)
 • Kelionės tipas: kelionė su vadovu iš Lietuvos

Apgyvendinimo variantai kelionės pratęsimui prie jūros: 

  

Batumi Mgzavrebi Hotel

Viešbutis „Hotel Mgzavrebi Batumi“ įsikūręs Batumio senamiesčio širdyje, vos už 400 metrų nuo paplūdimio. Šiame viešbutyje yra sauna, teikiamos dviračių nuomos paslaugos bei įrengti šiuolaikiški numeriai, kuriuose veikia nemokamas belaidis internetas. Numeriuose rasite plokščiaekranius televizorius ir virtuvėles. Viešbutyje yra gausų asortimentą siūlantis baras ir terasa. 

Hotel Marseille

Viešbutyje yra restoranas ir nemokamas Wifi. Visuose viešbučio kambariuose įrengtas oro kondicionierius ir plokščiaekranis televizorius.

Four Seasons Hotel

Šiuolaikiškai įrengtuose kambariuose yra oro kondicionieriai, televizorius, plaukų džiovintuvas. Svečiai gali gamintis valgyti bendroje virtuvėje, taip pat visai šalia yra daug kavinių ir restoranų. 

 

Turite klausimų? Skambinkite telefonu 8 524 30636 arba
Siųskite užklausą
Vieta konsultantui.
Kelionės tipas Egzotinės kelionės su vadovu iš Lietuvos
Šalis Gruzija
Kaina 710 € + skrydis ~160 € (kaina su skrydžiu ~870 €)

Turite klausimų?

Skambinkite telefonu 8 524 30636 arba

Siųskite užklausą

Išvykimo datos

Kaina Data Liko vietų
710 € 2018-08-0510+
710 € 2018-07-2210+
UP