Mes su jumis nuo 2007 m.! Konsultacijos:
+37065500560, +37064544449
| Verslo klientams Kelionių gidas Apie mus Kontaktai

Kerinti Gruzija ir Rtveli vyno šventė (su vadovu iš Lietuvos)

Kerinti Gruzija ir Rtveli vyno šventė (su vadovu iš Lietuvos)

Gruzija

Artimiausia data

2018-09-16 635 €

KELIONĖS AKCENTAI:

 • Renkama papildoma grupė!
 • Dalyvausite tradicinėje Gruzijos vyno šventėje Rtveli, kurioje yra galimybė patiems nuimti vynuogių derlių ir iš arti susipažinti su vyno gamybos ypatumais.
 • Apsilankysite viename seniausių ir UNESCO saugomame Gruzijos mieste Mtskhetoje
 • Važiuosite iki Kazbegio miestelio, kurį supa stulbinančio grožio kalnų siena, žalios ganyklos, aukštai įsikūrusios cerkvės
 • Degustuosite tikrą gruzinišką vyną
 • Lankysite jaukų miestelį – Signagį, kuris išsiskiria unikalia medine architektūra
 • Pasivaikščiosite po seniausius ir savo architektūra stebinančius vienuolynus
 • Keliausite į Vardzia miestą, kuris iškaltas uolose ir yra saugomas UNESCO
 • Ušguli mieste grožėsites IX­X amžiaus architektūra, kalnų masyvais

Nuo žalių slėnių ir didžiulių vynuogynų iki senų bažnyčių ir gynybinių bokštų, tebestūksančių fantastiškame kalnų peizaže – Gruzija yra viena nuostabiausių šalių žemėje. Labai sudėtinga istorija šaliai paliko nuostabų architektūros ir meno paveldą: senovės miestus olose, viduramžiškas šventyklas, neprilygstamas Pirosmanio drobes. Ir nors kartais atrodo, kad ši šalis šiek tiek sustingusi senojoje Eurazijos kultūros kryžkelėje, svarbu skubėti pažinti neapsakomo grožio paveldą. Ypatingi – linksmi ir nepaprastai kultūringi – šalies žmonės tvirtina, kad šioje vyno gimtinėje svečiai laikomi ne našta, o palaiminimu, tad jei trokštate nuotykių, pasiilgote plačių šypsenų ir norite paragauti tikro gruziniško vyno, laikas krautis daiktus ir drąsiai tarti – labas, Gruzija!

1 diena   VILNIUS – KUTAISIS - TBILISIS (vakarienė)

Skrydis iš Vilniaus į Gruziją. Kutaisio oro uoste mus pasitiks mūsų partneriai šalyje ir kartu keliausime į Tbilisį (Tbilisi). Atvykę į Gruzijos sostinę apžvalginę ekskursiją pradėsime įspūdingoje Samebos katedroje – Šv. Trejybės sobore (Tsminda Sameba Cathedra). Tai ne tik pati didžiausia šventovė Gruzijoje ir visame Kaukazo regione, bet ir svarbiausia gruzinų stačiatikių bažnyčia Gruzijoje.

Buvusių armėniškų kapinių vietoje pastatytos katedros aukštis siekia net 100 metrų, o jos viduje yra 12 cerkvių. Sameba ­– tai tradicinių stilių sintezė, dominuojanti beveik visoje šalies bažnyčių architektūroje, papildyta bizantiniais atspalviais.

Pamatysime ir Metekhi bažnyčią (Metechi Church), nuo kurios atsiveria nuostabi Tbilisio senamiesčio panorama. Legenda pasakoja, kad ant uolos, kur pastatyta bažnyčia, kadaise buvo kankintas šventasis Tbilisio globėjas Habo (Abu al-Tiflisi, VIII a.)

Apžiūrėję bažnyčią iš arti, pažvelgsime į ją ir iš tolimesnio taško – pereisime Taikos tiltą (Bridge of Peace), vadinamą šiuolaikinio Tbilisio architektūros veidu. Šis tiltas yra antras pasaulyje pagal architektūros sudėtingumą. Jūros gyvūną primenanti lenkta metalo ir stiklo konstrukcija naktį tiesiog tviska – įsijungia interaktyvus šviesos valdymas. Nuo tilto atsiveria nuostabi miesto panorama, puikiai matosi daugybė istorinių miesto pastatų.

Kelionės metu būtinai prisiminsime ir savo šalį – apsilankysite Vilniaus skvere (Vilnius Square) ir senamiestyje, Leonidzės gatvėje (Leonidze Street) esančioje vaistinėje, kurioje 1903–1905 m. dirbo lietuvių rašytojas Antanas Vienuolis. Pasitaikius galimybei, užsuksime į Lietuvių kalbos ir kultūros centrą, kuriame susitiksime su studentais gruzinais, kurie noriai mokosi lietuvių kalbos.

Taip pat šiandien pakilsime iki ketvirtame amžiuje statytos Narikalos tvirtovės (Narikala Fortress). Šis kartais Tbilisio Motina tvirtove vadinamas fortas iškilęs ant aukšto stataus kalno, o tarp vidinių jo sienų slypi senovinė XII a. Šv. Nikolos bažnyčia (St. Nicolos Church). Pirmąją pažintį su Gruzija vainikuos vakarienė ir tradicinis folklorinis šou restorane*. Nakvynė viešbutyje.

2 diena    TBILISIS - KACHETIJA  (SIGNAGIS – BODBE – VELISCICHĖ) - TBILISIS (pusryčiai) 

Po pusryčių vyksime į rytinį Gruzijos regioną Kachetiją (Kakheti). Čia žavėsimės meilės miestu vadinamu Signagiu (Sighnaghi), kuris iš kitų Gruzijos miestelių išsiskiria unikalia medine architektūra. Iki šių dienų miestelyje išlikę XVIII a. antroje pusėje pastatytos tvirtovės griuvėsiai ir dalis sienos, supusios tuometinį miestą. Sienoje yra 23 gynybiniai bokštai, pavadinti šalia esančių kaimų vardais.

Apsilankysime ir Gruzijos globėjui, šv. Georgijui, pašvęstame Bodbe vienuolyne (Bodbe Monastery of St. Nino). Ant kalvos pastatytame Bodbe šiuo metu veikia moterų vienuolynas. Kompleksas yra pagrindinis piligrimų traukos centras šalyje, nes čia saugomos Šv. Nino relikvijos. Šv. Nino – pagrindinė Gruzijos šventoji, nes būtent ji IV a. į Gruziją atnešė krikščionybę. 

Kalvos papėdėje yra Šventosios Nino versmė (Spring of Saint Nino). Legenda pasakoja, kad reikia tris kartus įlįsti į ledinį srovės vandenį, turintį stebuklingų gydomųjų galių, ir jis panaikins visas žmogaus nuodėmes.Ekskursiją pratęsime Veliscichėje (Velistsikhe). Iš gruzinų kalbos išvertus, kaimo pavadinimas reiškia „tvirtovė lygumoje“. Tai itin didelis kaimas, ypač garsėjantis jame esančiu vyno muziejumi*.Čia galėsime padegustuoti tikro gruziniško vyno, kurį semsime tiesiai iš tradicinio didžiulio molinio indo kvevri. Taip pat stebėsime ir net patys galėsime dalyvauti gruziniškos duonos kepimo bei gruziniško saldumyno čurčkelos gamybos procese. Kachetijoje dalyvausite tradicinėje vyno šventėje Rtveli, kurioje turėsite galimybę patys nuimti vynuogių derlių ir iš arti susipažinti su vyno gamybos ypatumais.  (vynuogių rinkimas, sulčių spaudimas 20 EUR/asm.) Vakare grįšime į Tbilisį. Nakvynė viešbutyje.

3 diena   TBILISIS - MTSKHETA - KAZBEGIS (pusryčiai)

Po pusryčių vyksime į Mtskhetą (Mtskheta) – vieną seniausių miestų Gruzijoje, saugomą UNESCO. Daugiau nei 800 metų Mtskheta buvo Iberijos karalystės sostinė, o dabar šis mažasmiestelis laikomas Gruzijos pravoslavų centru. Čia išlikę gausybė antikinės architektūros, formavusios visą Gruzijos kultūrinio paveldo statinių stilių, pavyzdžių. Pirmiausia apžiūrėsime Svetitskhovelio katedrą (Svetitskhoveli Cathedral). Tai pirmoji Gruzijos cerkvė, pastatyta dar IV a. Kurį laiką buvusi Gruzijos karalių karūnavimo, po to – laidojimo vieta, šiandien tai gražiausia šalies šventykla, kurioje saugoma ypatinga relikvija – iš Jeruzalės atvežta Jėzaus Kristaus apsiausto skiautė.

Aplankysime Džvari vienuolyną (Jvari Monastery). Išvertus iš gruzinų kalbos, pavadinimas sako, kad tai „Kryžiaus vienuolynas“ – pasakojama, kad Šv. Nino IV a. ant kalvos prieš nedidelę pagonių šventovę pastatė medinį kryžių, turėjusį įvairiausių stebuklingų galių. 

Dėl apie kryžių sklindančių legendų, kalva tapo vienu didžiausių piligrimų traukos centrų, tad neilgai trukus toje vietoje išaugo ir bažnyčia. Sovietiniu periodu naudota kaip karinė bazė, savo tikrąją paskirtį ši šventovė atgavo tik po Gruzijos Nepriklausomybės paskelbimo – čia įrengtas Gruzijos stačiatikių vienuolynas.Pietausime Mtskhetoje, vyno rūsyje*, valdomame vietinės šeimos. Šeimininkas papasakos mums visą gruziniškos vyno kultūros ir vyndarystės istoriją, taip pat – ir apie gruziniškos degtinės čačos gamybą. Bus galimybė paragauti šių gėrimų*.Pietų metu taip pat daug sužinosime apie nacionalinę Gruzijos virtuvę. Galėsime dalyvauti chinkalių (xinkali) – tradicinių gruziniškų koldūnų – gamybos procese*. Būtinai paragausime ir tikro gruziniško šašlyko – juk be jo ši šalis neįsivaizduojama!Po pietų garsiuoju Gruzinų karo keliu (Georgian Military Road) vyksime į Kazbegį (Kazbegi) didinguose Kaukazo kalnuose.

Pakeliui stabtelėsime Ananurio pilių komplekse (Ananuri). Nors komplekso istorija skaičiuojama net nuo XIII a., daugiausia pastatų, tarp jų – svarbiausios bažnyčios, pastatytos XVII a. Tai vienas didžiausių šalies sakralinio paveldo pavyzdžių. Šalia cerkvės pamatysime Džinvali užtvanką (Zhinvali Dam), tiekiančią vandenį ypač didelei Gruzijos hidroelektrinei. Vakare pasieksime galutinį šios dienos tikslą – Kazbegio miestelį. Nakvynė viešbutyje Kazbegyje.

4 diena   KAZBEGIS - BORŽOMIS – ACHALCICHĖ (pusryčiai, vakarienė)

Pusryčiai Kazbegyje. 157 km nuo Tbilisio Gruzijos šiaurinėje dalyje esantį Kazbegio kaimelį gerai žino kalnų žygių mėgėjai ­– aplink atsiverianti Didžiųjų Kaukazo kalnų panorama taip ir traukia pradėti naują kelionę. Iš čia atsiveria ir puikus vaizdas į didingąjį Kazbegio kalną (5033 m) – Vartus į Kaukazą. 

Legenda pasakoja, kad šis kalnas susijęs su Amiraniu (Amirani), gruziniška Prometėjo kopija, kuris buvo grandinėmis pririštas prie kalno ir kankinamas, nes pavogęs iš Dievų ugnį atidavė ją mirtingiesiems. Vėliau jo kalinimo vieta – 4000 m aukštyje esantis urvas – tapo labai populiari tarp ortodoksų atsiskyrėlių, atkeliaujančių čia išpirkti nuodėmių. Sakoma, kad šiame Betlemi (Bethlehem) urve paslėpta labai daug šventų reliktų, tokių kaip Abraomo palapinė ar ėdžios, kuriose gulėjo kūdikis Jėzus.

Priešais kalną pastatyta Gergeti Švč. Trejybės bažnyčia (Gergeti Trinity Church) yra aukščiausiai Europoje (2170 m) esantis statinys. XIV a. statyta bažnyčia yra vienintelė šventykla Khevio provincijoje (Khevi province), turinti kupolinį bokštą, ant kurio puikuojasi kryžius.

Bažnyčią pasieksime pėsčiomis arba džipais*. Daugelis keliautojų pasakoja, kad nuo šventovės kalno į nesibaigiančius kalnus ir miestelį atsiveriantys vaizdai – vienas geriausių ir įspūdingiausių kelionės momentų.„Pasisotinę“ kalnų vaizdų pajudėsime Boržomio (Borjomi) link, kur ragausime garsiojo mineralinio vandens ir sužinosime turtingą versmes supančio parko bei apylinkių istoriją.

Boržomio vanduo naudojamas ne tik kaip geriamasis, bet ir kaip gydomasis procedūrų vanduo, tad turėsime galimybę sužinoti apie visas stebuklingas jo galias. Čia būtinai aplankysime pačiame kurorto centre esantį paminklą lietuvių inžinieriui ir pirmosios lietuviškos komedijos „Amerika pirtyje“ autoriui Antanui Vilkutaičiui-Keturakiui. Vakare atvyksime į Achalcichę (Achalciche), kur lauks vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

5 diena    ACHALCICHĖ - VARDZIA – KHERTVISIS – RABATIS – KUTAISIS (pusryčiai, vakarienė)

Po pusryčių vyksime į Vardziją (Vardzia)* – miestą, iškaltą uolose. Prie Mtkvari (Kura) upės esanti, kregždžių lizdus primenanti gyvenvietė pradėta statyti XII a. karalienės Tamaros įsakymu, siekiant apsiginti nuo mongolų. Priešams neprieinamose uolose buvo išskaptuota 6000 gyvenamųjų patalpų per 12 aukštų, buvo vandens, bažnyčia ir tuneliai, kuriais slaptojo miesto gyventojai galėjo susisiekti su pasauliu.

Akmeninio miesto neįveikė priešai, tačiau sienas atvėrė ir didžiąją jų dalį nugriovė žemės drebėjimas. Šiandien Vardzija - UNESCO saugomas ir gausiai turistų lankomas objektas. Čia akmeniniais tuneliais pasieksime ir cerkvę su įspūdingomis freskomis, kur uolose atsiskyrę nuo pasaulio gyvena vienuoliai.

Vėliau tyrinėsime ne mažiau įdomų Rabačio fortą (Rabati Castle). Šioje vietoje pilis buvo pastatyta XIII a., o restauruota ir didžiąja dalimi iš naujo pastatyta ji visai neseniai. 

7 hektarų forto teritorijoje yra ir bažnyčia, mečetė, minaretas, sinagoga, labai įdomus muziejus, kurio ekspozicija atskleidžia komplikuotą gruzinų istoriją nuo seniausių laikų. Nuo pilies kuorų atsiveria įspūdingi panoraminiai vaizdai. Vakare atvyksime į Kutaisį, kur vietiniame restorane arba viešbutyje mūsų lauks vakarienė. Nakvynė viešbutyje. 

6 diena KUTAISIS - BAGRATI - GELATI - PROMETĖJO URVAS - MESTIJA (pusryčiai, vakarienė)

Po pusryčių pradėsime pažintį su Kutaisiu (Kutaisi). Tai šalies vakaruose įsikūręs, antras pagal dydį Gruzijos miestas. Įkurtas prieš 40 amžių, ilgą laiką buvęs Chalkidikės karalystės sostine, apipintas mitais apie Auksinę vilną ir Argonautus, miestas lankytojus traukia dėl didžiulio kultūrinio paveldo: bažnyčių, vienuolynų, aplink esančių urvų. Pirmiausia aplankysime du svarbiausius, į UNESCO paveldą įtrauktus miesto objektus: XI a. Bagračio šventyklą (Bagrati Cathedral) ir XII a. Gelačio vienuolyną (Gelati Monastery).

Pirmoji, dažniau vadinama Kutaisio Katedros vardu, iškilusi ant Ukimeriono kalvos (Ukimerioni Hill) ir yra tikras viduramžių Gruzijos architektūros šedevras.

Antrasis – taip pat šedevras, tik šį kartą – Gruzijos Aukso amžiaus. Ištisus šimtmečius tai buvo ir vis dar tebėra šalies kultūros ir mokslo centras. Vienuolyne įrengta Akademija, kurioje dirba garsiausi gruzinų mokslininkai, teologai ir filosofai. Čia taip pat išsaugota daugybė XII–XVII a. sienų tapybos freskų ir įvairiausių rankraščių.

Vėliau keliausime į Prometėjo urvus (Prometeus Caves), kuriuose grožėsimės įspūdingais stalaktitais ir stalagmitais. Vieni didžiausių Europoje Prometėjo urvai buvo atrasti 1984 metais. 1050 m ilgio apžiūros maršrutas driekiasi per 17 įvairiomis spalvomis apšviestų bei legendomis apipintų salių ir baigiasi plaukimu požemine upe (kai tinkamas vandens lygis).Paplaukioję po nuostabius urvus, serpantinais kilsime į Kaukazo kalnus, į Mestijos gyvenvietę (Mestia). 1500 m virš jūros lygio esanti Gruzijos regiono Svanetijos (Svaneti) sostinė apsupta senovinių akmeninių bokštų ir yra šalies kalnų turizmo ir alpinizmo centras. Čia mūsų lauks vakarienė. Nakvynė viešbutyje Mestijoje.

7 diena MESTIJA - UŠGULI - KUTAISIS (pusryčiai, vakarienė)

Po pusryčių apsilankysime valstybiniame Mestijos muziejuje (Museum of History and Ethnographgy). Muziejaus kolekcijoje – daugiau kaip 4 tūkstančiai eksponatų, rastų Svanetijos regione. Tai archeologiniai radiniai, unikalios ikonos, kurių amžius siekia IX–XIV amžius, XIII amžiaus rankraščiai, ginklai, etnografiniai rakandai iš medžio, papuošalai, tekstilė ir kt.Po to mūsų lauks išvyka į Ušgulį (Ushguli)* – sudėtingiausias, tačiau kartu įspūdingiausias šios kelionės momentas. 50 km atstumą važiuosime apie 2 val., o keliaudami patirsime, koks ilgus amžius neprieinamas buvo Svanetijos regionas. 2200 m aukštyje virš jūros lygio, Šharos kalno (Shkhara, 5068 m) papėdėje, šalia Ingurio upės (Inguri River), esantis Ušgulis – aukščiausiai Europoje esantis, nuolat gyvenamas kaimas.

Patys seniausi gyvenvietės pastatai mena IX–X amžių, tačiau archeologiniai tyrimai įrodė, jog šiose vietose žmonės gyveno žymiai seniau. Visas kaimas laikomas viduramžių architektūros paminklu ir saugomas UNESCO.

Ušgulis gerai žinomas alpinistams, nes iš čia veda kelias į amžino ledyno kaustomus kalnus. Pasigrožėję įspūdingais kalnų ir senovės gynybinių bokštų vaizdais vyksime į Kutaisį. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

8 diena MESTIJA - KUTAISIS – VILNIUS  (pusryčiai)

Anksti ryte atsisveikinsime su svetingąja Gruzija, važiuosime į Kutaisio oro uostą, o ten mūsų lauks skrydis namo.

ARBA pasirinktinai papildomos 4 naktys  Batumyje.

Batumis – prie Juodosios jūros esantis miestas, svarbus uostas ir komercinis centras. Pagrindinės lankomos vietos – istoriniai, architektūriniai monumentai, poilsio ir kultūrinės vietos, apstuptos įvairių subtropinių augalų. Čia yra žymusis pakrantės parkas (bulvaras), išsidėstęs palei paplūdimius.

9-11 dienos BATUMIS

Laisvas laikas Batumyje.

12 diena BATUMIS - KUTAISIS - VILNIUS

Pervežimas į Kutaisi oro uostą, iš kurio jūsų lauks skrydis namo.


Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

 1. kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos;
 2. vietinio gido paslaugos;
 3. visi pervežimai turo metu pagal programą;
 4. 7 nakvynės turistinės klasės viešbučiuose;
 5. maitinimas: 7 pusryčiai, 5 vakarienės;
 6. programoje nurodyta ekskursinė programa

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

 • Skrydis: Vilnius - Kutaisis – Vilnius (kaina apie €160 / asm.);
 • medicininių išlaidų užsienyje draudimas (~10 EUR BTA draudimas);
 • Įėjimo bilietai į lankomus objektus
 • asmeninės išlaidos;
 • arbatpinigiai vairuotojui, gidui.
 • Neprivalomos ekskursijos:
 • Folklorinis šou – vakarienė Tbilisyje – 25 Eur / asm.
 • Gruziniškų koldūnų Khinkali gaminimo pamokos – 40 Eur / asm. (min. 10 asm. grupė)
 • Gruziniškų patiekalų pietūs Mcchetoje – 15 Eur / asm.
 • Išvyka į Vardzią – 10 Eur / asm. (min. 10 asm. grupė)
 • Pakilimas džipais į Gergeti bažnyčią Kazbegyje – 27 Eur / 6 asm.
 • Išvyka džipais į Ušgulį Svanetijoje – 94 Eur / 6 asm.
 • Vynuogių rinkimas ir sulčių spaudimas Rtveli šventėje – 20 Eur / asm.

PASTABOS:

 • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
 • Išvykimai garantuoti. Vadovas iš Lietuvos lydės tik susirinkus ne mažesnei nei 10 žmonių grupei
 • Kelionės vadovas pasitinka vietoje.
 • Vienviečio priemoka 160 EUR
 • Kelionė galima 8 arba 12 dienų trukmės (papildomos 4 naktys Batumyje - 199 EUR)
 • Kelionės tipas: kelionė su vadovu iš Lietuvos.

Apgyvendinimo variantai kelionės pratęsimui prie jūros: 

  

Batumi Mgzavrebi Hotel

Viešbutis „Hotel Mgzavrebi Batumi“ įsikūręs Batumio senamiesčio širdyje, vos už 400 metrų nuo paplūdimio. Šiame viešbutyje yra sauna, teikiamos dviračių nuomos paslaugos bei įrengti šiuolaikiški numeriai, kuriuose veikia nemokamas belaidis internetas. Numeriuose rasite plokščiaekranius televizorius ir virtuvėles. Viešbutyje yra gausų asortimentą siūlantis baras ir terasa. 

Hotel Marseille

Viešbutyje yra restoranas ir nemokamas Wifi. Visuose viešbučio kambariuose įrengtas oro kondicionierius ir plokščiaekranis televizorius.

Four Seasons Hotel

Šiuolaikiškai įrengtuose kambariuose yra oro kondicionieriai, televizorius, plaukų džiovintuvas. Svečiai gali gamintis valgyti bendroje virtuvėje, taip pat visai šalia yra daug kavinių ir restoranų. 

 

Turite klausimų? Skambinkite telefonu +370 655 00560 arba
Siųskite užklausą
Vieta konsultantui.
Kelionės tipas Egzotinės kelionės su vadovu iš Lietuvos
Šalis Gruzija
Kaina 635 € + skrydis ~160 € (kaina su skrydžiu ~795 €)

Turite klausimų?

Skambinkite telefonu +370 655 00560 arba

Siųskite užklausą

Išvykimo datos

Kaina Data Liko vietų
635 € 2018-09-1610+
635 € 2018-09-2310+
UP
Užklausa

Išrinksime atostogų kelionę už tave!

Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.

Siųsti