Mes su jumis nuo 2007 m.! Verslo klientams Kelionių gidas Apie mus Kontaktai

Kruizas Nilu ir dvi Egipto sostinės

Kruizas Nilu ir dvi Egipto sostinės

Egiptas

Artimiausia data

2018-03-24 1059 €

1 diena VILNIUS - HURGADA

Skrydis: Vilnius – Hurgada. Vykstate į viešbutį Hurgadoje. Laisvas laikas. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

2 diena HURGADA - LUKSORAS

Labai anksti ryte išvykstate į Luksorą (apie 300  km). Vykstate į laivą. Pietūs. Siūloma **ekskursinė programa dalį senovės Tėbų teritorijos užimančiame Luksore. Monumentalios Luksoro ir Karnako šventyklos garsėjo visame senovės pasaulyje ir traukė turistus nuo graikų bei romėnų laikų. Bene labiausiai lankoma Egipto vieta po Gizos piramidžių – didingas Luksoro Karnako šventyklos kompleksas, kurį senovės egiptiečiai vadino „Ipet-Isut“ (tobuliausia vieta). Didžiulės Amenhotepo III kolonos, pastatytos Ramzio II kieme, didingos faraonų skulptūros ir garsioji 3 km ilgio sfinksų alėja, vedanti į Karnako šventyklą, ir šiandien daro didžiulį įspūdį. Puikus senovės Egipto architektūros pavyzdys yra Karnako šventyklos hipostilis, kurio tankų „mišką“ sudaro šimtas trisdešimt keturios 23 metrų aukščio kolonos, kurių paviršius padengtas bareljefais. Jų kapitelių, vaizduojančių besiskleidžiančius lotosų žiedus, skersmuo siekia 15 m. Pietūs, vakarienė ir nakvynė laive.

3 diena KRUIZAS

Pusryčiai. Siūloma **ekskursija vakariniame Nilo krante, kuriame stūkso Memnoso kolosai – dvi masyvios 18 m aukščio akmens statulos, vaizduojančios faraoną Amenchotepą III ir jau beveik tris su puse tūkstančio metų stovinčios Tėbų nekropolyje. Tėbų kalvų papėdėje iš dalies uolose iškirsta įspūdinga pomirtinė faraonės Hačepsutos šventykla – kvapą gniaužiantis reginys. Garsiajame Karalių slėnyje beveik 500 metų (XVI – XI a. pr. Kr.) buvo laidojami karalystės kilmingieji. Įrengdami kapus Tėbų kalvų gilumoje faraonai tikėjosi sukliudyti plėšikams vogti neįkainojamus turtus, palaidotus kartu su jais. Slėnį ypač išgarsino jame atrastas faraono Tutanchamono kapas (įėjimas į vidų – esant galimybei, už papildomą mokestį). Pietūs, vakarienė ir nakvynė laive.

4 diena KRUIZAS

Pusryčiai. Plaukiate pro Esną, garsėjančią graikų ir romėnų statiniu – Chnumo šventykla. Perplaukiate Esnos šliuzus. Toliau plaukiate į vakariniame Nilo krante įsikūrusį Edfu miestą. Edfu – **siūloma aplankyti dievo Haroeriui šventyklą. Šventykla pastatyta III – I a. pr. Kr. ir beveik du tūkstantmečius buvusi palaidota po smėliu ir dumblu, yra didžiausia ir geriausiai išsilaikiusi Ptolemėjų šventykla visame Egipte. Nors šventykla palyginti nesena, tačiau labai domina egiptologus, nes jos architektūra gana tiksliai imituoja senesnius faraonų statinius. Atplaukiate į Kom Ombo, garsėjantį savo II a. pr. Kr. pradėta statyti graikų ir romėnų šventykla, skirta dviems dievams, dešinioji pusė – vietos dievui krokodilui Sobekui ir kairioji pusė – dievui sakalui Horui. Atvykus į Kom Ombo siūloma **ekskursija į šią šventyklą. Išplaukiate Asuano link. Pietūs, vakarienė ir nakvynė laive.

5 diena ASUANAS

Pusryčiai. Siūloma **ekskursinė programa Asuane. Apžvalginė ekskursija po Asuaną: Asuano užtvanka, nuo kurios atsiveria nuostabus vaizdas į Nilą ir Nasero ežerą; Pilajų šventykla, kuri Asuano užtvankos statybos metu nuogąstaujant dėl potvynių, iš savo pirmykštės vietos buvo perkelta į kitą Nilo salą; Nebaigtasis obeliskas, kurį pastatyti įsakė faraonė Hačepsuta – tai didžiausias žinomas senovinis obeliskas. Laisvas laikas. Vakare vykstate į traukinių stotį. Traukiniu (miegamajame vagone) vykstate į Kairą. Vakarienė ir nakvynė traukinyje.

6 diena KAIRAS - ALEKSANDRIJA

Pusryčiai. Atvykstate į Kairą. Kairas – Egipto sostinė ir didžiausias Afrikos bei arabų šalių miestas. Aplankote *Egipto nacionalinį muziejų, kuriame sukaupta didžiausia pasaulyje senovės Egipto meno dirbinių, menančių turtingą Egipto istoriją, kolekcija. Vykstate į Kairo priemiestį apžiūrėti Gizos *piramidžių – vieno septynių senojo pasaulio stebuklų (esant galimybei, apžiūrite vienos piramidės vidų už papildomą mokestį). Al Gizos plynaukštės sergėtojas – Didysis *Sfinksas – seniausia žinoma monumentinė skulptūra, „prižiūrinti“ Gizos piramides ir šalia esančias faraonių piramides, šventyklas bei kapus. Apsilankote papirusų muziejuje. Užsukate į didžiausią artimųjų rytų Khan al Khallili turgų – islamiškojo Kairo dalį, įsikūrusią mečečių ir minaretų šešėlyje. Išvykstate į senąją Egipto sostinę Aleksandriją – didžiausią šalies uostą, įsikūrusį prie Viduržemio jūros (apie 225 km). Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Aleksandrijoje.

7 diena ALEKSANDRIJA

Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po Aleksandriją. Senovėje Aleksandrija buvo vienas garsiausių pasaulio miestų ir varžėsi net su Roma. Aleksandriją bene labiausiai išgarsino vienas Septynių senojo pasaulio stebuklų – 115 – 135 m aukščio Faro švyturys, deja, XIII – XIV a. sugriautas žemės drebėjimų. Apžiūrite jo vietoje pastatytą sultono Kaitbėjaus fortą, aplankote kitą senojo pasaulio palikimą – I – II a. Kom ash-Shuqqafa *katakombas-kapavietę, esančią apytikriai 35 m gylyje. Į šį didžiausią graikų ir romėnų nekropolį Egipte veda spiraliniai laiptai. Ši senovinė kapavietė, spėjama, pradėta statyti kaip turtingos šeimos kripta, vėliau buvo išplėsta į įspūdingą trijų lygių požeminį statinį. Apžiūrite *romėnišką amfiteatrą, esantį beveik pačiame šiuolaikinės Aleksandrijos centre. Aplankote *Montazos rūmų, kur anksčiau gyveno Egipto karališkoji šeima, sodus. Grožitės atstatytu šedevru – naująja *Aleksandrijos biblioteka – XXI a. stebuklu. Išvykstate autobusu į Hurgadą (apie 700 km). Nakvynė viešbutyje.

8 diena HURGADA - VILNIUS

Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko, vykstate į Hurgados oro uostą. Skrydis: Hurgada – Vilnius.


Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

 • Skrydis Vilnius – Hurgada – Vilnius,
 • rankinis orlaivio salono bagažas iki 5 kg ir registruotas bagažas iki 20 kg asmeniui,
 • pažintinė kelionė autobusu su oro kondicionieriumi pagal nurodytą programą,
 • 2 nakvynės 3-4 viešbutyje Hurgadoje
 • 3 nakvynės 5 kruiziniame laive
 • 1 nakvynė traukinyje iš Luksoro į Kairą dvivietėje miegamojoje kupe,
 • 1 nakvynė 3 – 4 viešbutyje Aleksandrijoje
 • maitinimas: 7 pusryčiai (pagerinti kontinentiniai), 3 pietūs, 7 vakarienės (švediškas stalas),
 • lietuviškai/rusiškai kalbančio Novaturo kelionių vadovo paslaugos kelionės metu,
 • rusiškai arba angliškai kalbančio vietinio(-ių) gido(-ų) paslaugos programos metu,
 • informacinė dalomoji medžiaga kelionės metu,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

 • Egipto viza ir formalumų sutvarkymas – 26,50 EUR (vizos mokestis mokamas prieš išvykstant kelionių agentūroje),
 • medicininių išlaidų draudimas,
 • arbatpinigiai (apie 45 $),
 • kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos,
 • gėrimai į kainą įtrauktų pietų ir vakarienių metu,
 • programoje nepaminėtas maitinimas,
 • miestų turistiniai mokesčiai,
 • kitos nepaminėtos išlaidos.

PASTABOS:

 • (*) – mokami objektai ekskursijų Kaire ir Aleksandrijoje metu; turistas moka pats apie 70 $.
 • (**) – ekskursinė programa kruizo Nilu metu; turistas moka pats apie 190 $.
 • Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų skaičius ir kainos gali keistis. Kruizo programa taip pat gali keistis priklausomai nuo nenumatytų aplinkybių ir upių navigacijos sąlygų.
 • Traukinyje turistai keliauja dvivietėse miegamosiose kupe. Kupe yra nedidelė kriauklė, elektros lizdas. Vagone yra du tualetai. Vakarienė ir pusryčiai patiekiami kupe.
 • Už priemoką galite pasirinkti poilsį Hurgados kurortuose prieš ar po kelionės.
Turite klausimų? Skambinkite telefonu 8 524 30636 arba
Siųskite užklausą
Vieta konsultantui.
Kelionės tipas Pažintinės kelionės lėktuvu
Šalis Egiptas
Kaina nuo 1059 €

Turite klausimų?

Skambinkite telefonu 8 524 30636 arba

Siųskite užklausą

Išvykimo datos

Kaina Data Liko vietų
1059 € 2018-03-2410+
UP