Mes su jumis nuo 2007 m.! Konsultacijos:
865500560, 861236192
| Verslo klientams Kelionių gidas Apie mus Kontaktai

Nepalas ir užmirštoji Mustango Karalystė: žygis aplink Anapurną (su vadove iš Lietuvos)

Nepalas ir užmirštoji Mustango Karalystė: žygis aplink Anapurną (su vadove iš Lietuvos)

Nepalas

Artimiausia data

2017-10-07 1190 €

KELIONĖS AKCENTAI:

 • Kalnų žygis per Thorong La perėją į Mustangą

Mustangas (Mustango karalystė) – kalnų slėnis Aukštuosiuose Himalajuose, Mustango rajone. Slėnis garsus dėl čia egzistavusios karalystės. Tolima ir tarsi nuo viso pasaulio atskirta šalis šiandien tebėra gyvas vakarinio Tibeto kultūros centras. Tai užmirštoji, aukščiausiai esanti karalystė  – oficialiai panaikinta 2008 m., neoficialiai ji vis dar ten....

Ši karalystė - tarpukalnių plotelis Kali Gandaki upės pakrantėse, nusidriekęs palei Tibeto ir Nepalo sieną - dar neseniai buvo vienas iš pagrindinių šiaurės ir pietų kelių, jungiančių Indiją, Kiniją, Nepalą ir Tibetą.  Mustango karalystės žmonės pasaulį suvokia kaip plokščią pusmėnulį. Vietos gyventojai jį vadina Pietine Visata, apsuptą vandenų bei plaukiojančių salų. Mustange vis dar nėra kelių, čia nepravažiuosi net traktoriumi, viskas gabenama arkliais ar tempiama ant kupros, o upės slėnis dar vadinamas druskos keliu dėl kadaise klestėjusio druskos verslo.

1 diena VILNIUS/RYGA - KATMANDU

skrydis į Katmandu su persėdimu viename iš Europos oro uostų. 

2 diena  KATMANDU

Atskridus į Katmandu Jus pasitiks mūsų gidas ir palydės iki viešbučio turistiniame Tamel rajone.  Miestas išsiskiria šventyklų gausa įvairioms dievybėms, kurių daugiausia atsirado XIII-XVIII a., Katmandu klestėjimo laikotarpiu.
Įsikūrus, laisvu laiku pasivaikščiojame po miestą, aplankome jo žymiąsias vietas (iki Durbar Square aikštės vos 15 minučių pėsčiomis), įsigyjame trūkstamos įrangos. Vakare visi susitinkame, susipažįstame su gidu ir išklausome trumpą instruktažą apie artėjantį žygį.

3 diena   KATMANDU - BESU SAHAR (760 M.) – ČHAMJĖ (1430 M.)

Ryte visą reikalingą įrangą kraunam į nešikų tašes, asmeninius daiktus (pasus, telefonus, vaizdo įrangą) į mažas kuprines, likusius daiktus paliekam viešbutyje.  Anksti ryte mikroautobusas nuveš mus iki Besi Saharos, tai truks apie 5-8 valandas (priklausomai nuo kamščių). Atvykus mes persėsime į džipus ir dar apie 4 valandas keliausime kalnų keliais iki Čhamjė, kur nakvosime lodžijose.

4 diena   ČHAMJĖ (1430 M.) – DHARAPANI (1860 M.)

Ryte po pusryčių užsidėsite kuprines ir pasuksite link slaptosios Mustango karalystės... ..Mūsų pirmos žygio dienos keliukas eis per tarpeklį ir bambuko lauką bei daugybę krioklių. Vakare bus galimybė aplankyti netoliese esantį Odar kaimą. Nakvosime lodžijose.

5 diena   DARAPANI (1860 M.) – ČAMĖ (2670 M.)

Žygiuojam toliau, kelias gal ir ne pats lengviausias, tačiau vaizdai į Lamdžung Himala, Manslu, Annapurna 2, Kangara su kaupu kompensuos fizinį nuovargį. Dienos žygio trukmė – 15 km, 6 valandos. Užsikeliam +900 metrų, maksimalus aukštis 2750 metrų.

6 diena  ČAMĖ (2670 M.) – PISANGAS (3300 M.)

Keliausim per spygliuočių mišką. Nakvynė kalnų kaimelyje su nuostabiais slėnio vaizdais. Aplankysime vienuolyną, kur mus mielai priims vienuoliai, su kuriais kartu galėsime grožėtis Annapurna 2 vaizdais.

7 diena   VIRŠUTINIS PISANG (3 300 M) - NAVAL (3 660 M)

Šiandien mes šiek tiek nukrypsim nuo klasikinio maršruto ir keliausim šiauriniu Marsjangi kalnų upės krantu, iš kur mums atsivers puikus vaizdas į Anapurnos kalnų masyvą. Dieną pradėsim nuo 300 metrų kopimo. Dienos kelionė – 11 km, apie 4 valandas, +900 metrų, maksimalus aukštis 3660 m.

8 diena   NAVAL (3660 M.) – BRAGA (3360 M.)

Trumpa kelionė iki Bragos. Pailsėjus atliksim aklimatizacinį žygį iki Milarepos urvo (4200 m.) Milarepa buvo poetas vienuolis, kuris daugybę metų meditavo įvairiuose urvuose Himalajų kalnuose, valgydamas vien tik dilgėles, nuo kurių jo kūnas tapo žalias.
Dienos kelionė – 8 km, 4 valandos, + 200 m., maksimalus aukštis (3660 m.), nakvynė (3360 m.).

9 diena   BRAGA (3360 M) – MANANGAS (3540 M)

Papusryčiavus pasivaikščiosime kaimelio aplinkkeliuose ir užsuksime į seną budistų vienuolyną. Po to keliausime į Manangą, kur mūsų lauks muziejus, kino teatras ir konditerija. Manangas - kalnų slėnis Aukštuosiuose Himalajuose, Mustango rajone, o taip pat pagrindinis kaimas (391 gyventojų) tame pat slėnyje. 

10 diena   MANANGAS (3540 M) – BAZINĖ TILIČIO STOVYKLA (4018 M)

Ryte iškeliaujame į bazinę Tiličio stovyklą. Kelias bus nelengvas, tačiau kito čia mes nerasim. Dienos žygis – 15 km, 6 valandos, aukštis + 610 m., nakvynė 4150 m.

11 diena   BAZINĖ TILIČIO STOVYKLA (4150 M) – TILIČIO EŽERAS (4949 M) - BAZINĖ TILIČIO STOVYKLA (4150 M)

Ryte be kuprinių keliaujame prie vieno iš aukščiausiai pasaulyje virš jūros lygio esančio ežero. Po pietų grįžtame į bazinę stovyklą.  Dienos žygis - 6 valandos, aukštis + 1000 m., maksimalus aukštis 5050 m., nakvynė 4150 m.

12 diena   BAZINĖ TILIČIO STOVYKLA (4150 M) – JAK KHARI (4018 M)

Grįžtame tuo pačiu keliukų, bet dar užsukant į Jak Khari kaimą. Dienos žygis – 17 km, aukštis – 100 m., nakvynė 4018 m.

13 diena   JAK KHARI (4018 M) – HAJ KEMP (4900 M)

Šiandieną ne tiek svarbu kiek ilgai mes žygiuosime, kiek svarbu, kad kelias eis į viršų. Todėl keliausime neskubėdami. Nakvosime Hej kempo namukuose.  Aukštis + 900 metrų, maksimalus aukštis ir nakvynė 4900 m .

14 diena HEJ KEMP (4900 M) – TORONG LA (5416 M) – MUKTINAT (3700 M)

Visos kelionės kulminacija – Torong La perėja. Tai ilgiausia ir sunkiausia mūsų žygio diena. Mes užkilsime 550 metrų į viršų ir po to leisimės 1700 metrų žemyn. Tai bus labai sunkus išbandymas, tačiau patikėkit šią dieną galėsite įrašyti į savo žygdarbių sąrašą! Nakvynė kultiniuose Bob Marley nakvynės namuose Mukinate. Ten mūsų lauks karštas dušas ir skanus jako mėsos steikas.  Dienos žygis – 15 km, 8-9 valandos, maksimalus aukštis 5416 m., nakvynė 3700 m.

15 diena   MUKTINAT (3700 M) – DŽOMSOM (2750 M)

Ryte aplankysime induistų šventyklą Muktinate, po to keliausime i Džomsoma. Dienos žygis – 13 km, 8-9 valandos, nakvynė 2750 m

16 diena   DŽOMSOM (2750) – POKHARA (LEKTUVU)

Pokharoje mūsų lauks viešbutis, kuris po viso žygio tikrai atrodys kaip prezidentinis liuksas :) Laisvą laiką galėsime praleisti apsipirkinėdami bei ragaudami skanius vietinės žuvies patiekalus.

17 diena POKHARA – KATMANDU

Atvykstame į viešbutį, po to - laisvas laikas. Rekomenduojame aplankyti  Pataną, esantį pietiniame Bagmati upės krante. Anksčiau Patanas buvo atskiras miestas, o dabar tai - vienas is Katmandu priemiesčių. Patanas garsus savo budizmo paminklais ir hinduistų šventyklomis. Antrasis jo vardas yra Lalitpūra, reiškiantis „Grožio miestas“.  Patanoje taip pat yra garsioji XVII a. menanti Krišnos Mandiros šventykla, skirta hinduistų dievui Krišnai. Šventykla pastatyta vien iš akmens, kuris išpuoštas raižiniais, vaizduojančiais epinius siužetus.

Taip pat siūlome  pasivaikščioti po Durbar aikštę, įtrauktą į UNESCO kultūros paveldo sąrašą. Aikštė pribloškia gausa šventyklų, rūmų, kiemelių, kurie siekia net XII a. Šiandieną tai religinis bei kultūrinis Katmandu centras. Būtinai aplankykite aplankysite Svajambhunato šventovę. Tai 2000 metų skaičiuojanti stupa ant Beždžionių kalvos, nuo kurios atsiveria kvapą gniaužianti Katmandu panorama.

18 diena KATMANDU - RYGA/VILNIUS

Vykstame į oro uostą. Skrydis namo.


Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

 • Apgyvendinimas viešbučiuose Katmandu ir Pokharoje (3 naktys);
 • Apgyvendinimas lodžijose/kempinguose žygio metu;
 • Pasitikimas oro uoste ir pervežimas į viešbutį Katmandu;
 • Skrydis Džomson - Pokhara;
 • Visi pervežimai pagal programą;
 • Kelionės vadovė iš Lietuvos;
 • Leidimai į Anapurnos nacionalinį parką.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

 • Skrydžio bilietai Vilnius - Katmandu - Vilnius (padedame įsigyti pigiausius bilietus, kaina nuo 870 EUR/asm.);
 • Arbatpinigiai gidams bei vairuotojams;
 • Išlaidos maistui (apie 230-280 USD visai kelionei);
 • Taksi į oro uostą skrydžiui namo (apie 5 USD);
 • Nešiko paslaugos žygio metu (apie 10-15 USD/asm./dienai);
 • Įėjimas į lankomus objektus pagal programą (apie 20 USD);
 • Nepalo viza (40 USD; forminama atvykus);
 • Medicininių išalidų draudimas (apie 26 EUR);
 • Kitos asmeninės išlaidos.

PASTABOS:

 • Lankomų objektų eiliškumas gali keistis, kelionių organizatorius pasilieka teisę nežymiai keisti kelionės programą;
 • Žygio metu gyvenama tvarkinguose, bet paprastuose namukuose (lodžijose), tipiškuose Himalajų kaimeliams, be patogumų (dušas, WC lauke);
 • Keičiantis valiutos kursų ir paslaugų Nepale kainoms, kelionės kaina gali kisti.
 • Keliausite su rusų grupe, kurią ves vadovė iš Lietuvos.
Turite klausimų? Skambinkite telefonu 8 645 44449 arba
Siųskite užklausą
Vieta konsultantui.
Kelionės tipas Egzotinės kelionės su vadovu iš Lietuvos
Šalis Nepalas
Kaina 1190 € + skrydis ~870 € (kaina su skrydžiu ~2060 €)

Turite klausimų?

Skambinkite telefonu 8 645 44449 arba

Siųskite užklausą

Išvykimo datos

Kaina Data Liko vietų
1190 € 2017-10-0710+
UP
Užklausa

Išrinksime atostogų kelionę už tave!

Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.

Siųsti