Mes su jumis nuo 2007 m.! Konsultacijos:
865500560, 861236192
| Verslo klientams Kelionių gidas Apie mus Kontaktai

Gotlandas - Pietų Norvegija - Danija 9d.

Gotlandas - Pietų Norvegija - Danija 9d.

Norvegija

Artimiausia data

2017-07-01 849 €

KELIONĖS AKCENTAI:

 • Sužinosite kas sieja Lietuvą su  garsiausiu Švedijos istoriniu  pastatų  -  karališkaja Gripsholmo pilimi.
 • Keliausite po nepaprastai gražia gamta garsėjančią Norvegiją.
 • Aplankysite dviejų šiaurės Europos valstybių sostines – Oslą ir Kopenhagą.
 • Aplankysite Stavangerį – Europos naftos ir energetikos sostinę.
 • Užlipsite ant Sakyklos uolos, ir patirsite,  kodėl ši vieta labiausiai fotografuojama Norvegijoje.

1 diena LIETUVA - LATVIJA - ŠVEDIJA

Išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Latviją. Atvykimas į Rygą. Apžvalginė ekskursija po senamiestį: Rygos pilis ir gynybinė siena, “Trijų brolių” namai, Domo katedra ir vienuolyno kompleksas, Rotušės aikštė, kurioje atstatytas gražiausias ir puošniausias prieškario Rygos pastatas – “Juodagalvių” gildijos namai, Šv.Petro bažnyčia, Laisvės paminklas, didžioji ir mažoji miesto gildijos, “namas su katinu”. Laisvas laikas. Vakare išplaukimas kruiziniu laivu į Stokholmą. Nuostabūs kraštovaizdžiai artėjant prie Švedijos krantų. Nakvynė kelto kajutėse.

2 diena ŠVEDIJA - NORVEGIJA

Ryte atvykimas į Stokholmą. Kelionė į Nynashamno uostą. Plaukimas keltu į Gotlando salą. Gotlandas – Baltijos jūros sala, garsi savo istorija ir gamta. Pasaulyje maža vietų, kuriose būtų toks įvairus gamtovaizdis: tankūs miškai ir kalvoti laukai, stačios uolos ir smėlėti paplūdimiai. Kartu tai sala, kuri gali didžiuotis gausybe istorinių paminklų. Atvykimas į Gotlando sostinę, vienintelį salos miestą – Visbį. Pažintis su Visbiu, vadinamu „Baltijos jūros brangakmeniu“. Visbio istorinis centras įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, jo puošmena – XIIIa. smiltainio siena, juosianti visą miestą 3,5 km ilgio žiedu ir turinti daugiau kaip 50 bokštų; senamiesčio širdyje įsikūrusi Didžioji aikštė su Šv. Katerinos bažnyčios griuvėsiais bei miesto architektūroje dominuojančia Šv.Marijos katedra. Visbis išvagotas daugybės siauručių gatvelių, kuriose jaukiai prisiglaudę nedidukai vienas už kitą gražesni nameliai. Laisvas laikas.  Nakvynė viešbutyje.

3 diena NORVEGIJA

Pusryčiai. Pažintis su Gotlando sala. Gotlando saloje yra apie 90 romaninio bei ankstyvosios gotikos stiliaus bažnyčių, keletas jų laikomos nuostabiausiomis Šiaurės Europoje. Apžiūrėsite vieną pirmųjų gotikinių bažnyčių šiaurės Europoje – Gothem. Kelionė pietine salos pakrante. Sustojimas apžvalgos aikštelėje nuo kurios atsiveria vaizdas į kalkakmenio kasyklas. Pažintis su liaudies buities muziejumi *Bunge, kur eksponuojami valstiečių namai. XIXa. pabaigoje mokytojas Teodoras Erlandsonas nusprendė įkurti muziejų po atviru dangumi ir taip išsaugoti jau griūvančius tradicinius Gotlando gyvenamuosius namus. Atvykimas prie Faro sąsiaurio, kėlimasis keltu į mažąją Faro – Avių salą, kurioje dalį savo gyvenimo praleido garsusis švedų kino režisierius Ingmaras Bergmanas. Kelionė salos pakrante, kur išsibarstę žymieji įvairių formų akmeniniai „pirštai“ – raukai. Raukai – iš kalkakmenio susiformavę stulpai, stūksantys jūros pakrantėje. Jie kupini magijos, žadinantys vaizduotę, stovintys čia jau milijonus metų ir nepavaldūs laiko tėkmei...  Grįžimas į Gotlando salą. Kelionė į Visbį.  Plaukimas keltu iš Gotlando salos į Nynashamną. Kelionė per Švediją. Nakvynė viešbutyje.

4 diena NORVEGIJA

Pusryčiai. Kelionė į karališkąją *Gripsholmo pilį – vieną garsiausių Švedijos istorinių pastatų. Pilies istorija glaudžiai siejasi su Lietuvos istorija. 1566 m. tuomet dar neužbaigtoje tvirtovėje gimė Zigmantas Vaza –  būsimasis Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis bei Vazų dinastijos pradininkas Abiejų Tautų Respublikoje. Tuo metu pilyje buvo įkalinti jo tėvas, Suomijos kunigaikštis Jonas III ir motina Kotryna Jogailaitė, Žygimanto Augusto sesuo. Šiandien pilyje saugoma dalis garsiosios Švedijos portretų galerijos eksponatų. Pradžią jai XIX a. pirmojoje pusėje davė karalius Karlas XIV Johanas, kuris sumąstė sukurti „Švedijos istorijos panteoną“ ir pradėjo rinkti garsių Švedijos vyrų ir moterų portretus. Ilgainiui kolekcija taip išsiplėtė, jog tapo viena garsiausių visoje Europoje. Joje – daugiau nei 3500 portretų, ji pildoma iki šių dienų. Pasigėrėję didžiausia ir seniausia portretų kolekcija pasaulyje bei pilies menėmis vyksite link Norvegijos per pietų Švediją. Atvykimas į didžiausią Norvegijos miestą – Oslą. Pažintis su Norvegijos sostine Oslu, apipintu įvairiausiais epitetais ir dažnai vadinamu „vikingų“, „banguojančių žalių kalvų“, bei „kvapą gniaužiančių fiordų“ miestu: viduramžiška Akershus tvirtovė ir krantinė, judriausia Norvegijoje Karlo Johano pėsčiųjų gatvė, neoklasicistiniai karalių rūmai, universiteto pastatų ansamblis, parlamento rūmai, miesto rotušė, kurioje kasmet įteikiama Nobelio taikos premija. Vigelando skulptūrų parkas, kuriame 212 skulptūrų vaizduoja gyvenimo ciklą, autorius jomis perteikia žmogaus emocijas. Nakvynė viešbutyje.

5 diena NORVEGIJA

Pusryčiai. Išvykimas iš Oslo. Kelionė link Stavangerio. Sustojimas Hedalo kaimelyje, kurio įžymybė 1242m. statyta medinė bažnyčia. Ši tribokštė, smailiaviršūnė trijų navų „katedra“ didžiausia viduramžių bažnyčia Norvegijoje. Jos vidus išskirtinis – į akis krinta gausiai raižytas vyskupo krėslas, altorius ir XVIIa. pab. sienų tapyba. Kelionė per didžiausią Europoje kalnų plokščiakalnį - Hardangerio plynaukštę, iškilusią 1100 – 1400m virš jūros lygio. Unikalus ir įspūdingas Norvegijos kraštovaizdis: kalnai, kriokliai, uolos, žali slėniai, ramios kaimo gyvenvietės. Pravažiuojate įspūdingą 165m aukščio Latefoso krioklį. Dvi atskiros krioklio atšakos trykšta iš kalnuose tyvuliuojančio ežero, o viduryje krioklio susijungia į vieną galingą vandens srovę. Atvykimas į Stavangerį. Stavangeris  -  tai ketvirtas pagal gyventojų skaičių miestas Norvegijoje. Šiandien šį miestą galime vadinti ne tik Norvegijos, bet ir visos Europos naftos ir energetikos sostine. Stavangerio miestas – gamtos grožio ir ekonominės galios sąjunga. Trumpa pažintis su Stavangerio senamiesčiu, kuriame dailiai išsirikiavę baltutėliai bei ryškiomis spalvomis dažyti mediniai namai. Galbūt dėl šviesių, vaiskių spalvų – o ypač baltos – dominavimo miesto architektūroje svečius dažnai lydi pakili, džiaugsminga nuotaika. Apžiūrite XII a. statytą Stavangerio katedrą, žavinčią savo architektūros stilių deriniu; paminklą „Sverd i Fjel“ (kalavijai uoloje) – trys gigantiški kalavijai ant Hafrsfiordo uolos, skirti Haroldo Auksaplaukio kariuomenės pergalei paminėti. Po šios pergalės šalis tapo viena valstybe, o Haroldas Auksaplaukis paskelbtas pirmuoju Norvegijos karaliumi. Nakvynė viešbutyje.

6 diena NORVEGIJA - DANIJA

Pusryčiai. Išvykimas iš Stavangerio. Kelionė prie vieno lankomiausių Norvegijoje – Lysefiordo, kurio didžiausia įžymybė Sakyklos uola – viena daugiausiai fotografuojamų vietų Norvegijoje. Ši uola yra 597 m iškilusi virš fiordo. Jos paviršius beveik idealiai lygus ir sudaro maždaug 25x25 m dydžio kvadratą. Atsiveriantis nuo uolos vaizdas tiesiog įspūdingas: Lyse fiordas ir aplinkinių kalnų peizažas. Lonely Planet ir CNN GO kelionių žurnalas šią vietą 2011 m. įtraukė į geriausių pasaulyje panoramų sąrašą. Uola pasiekiama pėsčiomis (pasivaikščiojimas truks apie 3 – 4 val.). Esant galimybei, *kruizas Lysefiordu grožintis stulbinančiu kalnų peizažu, šniokščiančiais kriokliais, pakibusiomis virš fiordo uolomis. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

7 diena DANIJA- LIETUVA

Pusryčiai. Išvykimas į pietų Norvegijos sostinę – Kristiansandą.  Aplankote  margaspalvį senajį Kristiansando  žuvų turgų, kuriame prekystaliai lūžta nuo šviežių ir sūdytų jūros bei gėlavandenių žuvų bei jūros gėrybių: krevečių, krabų, omarų ... O kur dar ūkininkų produktai – nuo sūrių iki gardžiausių kepinių. Pageidaujantys galės paragauti įvairiausių jūros gėrybių, taip pat įsigyti suvenyrų ar amatininkų dirbinių.  Apžiūrite neogotikinio stiliaus miesto katedrą, Moviko fortą, kuriame  įsikūręs patrankų muziejus. Pakrantės apsaugos tvirtovė šioje vietoje buvo pastatyta vokiečių Antrojo pasaulinio karo metu. Čia galima išvysti antrąją pagal dydį pasaulyje patranką, kurios ilgis – 20 m, svoris – 337 tonos, o šūvis skrieja daugiau nei 50 km. Po pietų išplaukimas keltu per Skagerako sąsiaurį iš Norvegijos į Daniją. Atvykimas į Daniją. Esant galimybei, lankote Greneno kyšulyje stūksantį švyturį, kuris žymi šiauriausią Danijos tašką ir vietą, kur susilieja dvi jūros Baltijos ir Šiaurės. Kelionė per Jutlandijos pusiasalį link Kopenhagos.  Nakvynė viešbutyje.

8 diena LENKIJA - LIETUVA

Pusryčiai. Pažintis su Danijos sostine Kopenhaga: Naujasis uostas (Nyhavn) – XVIIa. prieplauka ir kanalas, kurį per tris metus iškasė Danijos – Švedijos karo belaisviai; miesto simbolis - Kristiano Anderseno undinėlė; Rotušė, *Rosengurgo pilis, įliustruojanti Danijos kulturinį paveldą; rokoko stiliaus architektūros šedevras -  Amalienborgo rūmai - Danijos karalių rezidencija. Šie rūmai sudaryti iš keturių vienodų pastatų, o vidinėje rūmų aikštėje stovi 1771 metai pastatyta Frederiko V statula. Christiansborgo rūmai, buvusi karališkoji rezidencija, įsikūrusi Slotsholmeno saloje. Laisvas laikas, kurio metu siūlome pasivaikščioti viena ilgiausių Europoje Stroget pėsčiųjų gatve. Išvykimas iš Kopenhagos. Įspūdinga kelionė ilgiausiu Europoje tiltu iš Danijos į Švediją per Oresundo sąsiaurį. Atvykimas į Karlshamną. Vakare išplaukimas laivu į Klaipėdą. Nakvynė kelte.

9 diena LIETUVA

Ryte atplaukimas į Klaipėdą.


Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

 • Kelionė autobusu,
 • keltų bilietai Ryga – Stokholmas (vieta keturvietėje kajutėje be lango) ir sėdima vieta kelte Karlshamnas – Klaipėda arba Ystad – Swinoujscie (vietą kajutėje privaloma užsisakyti už papildomą mokestį,
 • kajutės kategoriją galima rinktis www.gruda.lt),
 • 6 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais,
 • 1 pusryčiai laive (Ryga-Stokhomas),
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • 2 keltų bilietai maršrute.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje, bilietai į mokamus objektus, miesto transporto bilietai, asmeninės išlaidos, pietūs, vakarienės, arbatpinigiai, asmeninės išlaidos, papildomos paslaugos.
 • Mokamiems objektams rekomenduojame turėti: ~ 350 SEK (Švedijos kronų), ~ 200 NOK (Norvegijos kronų), ~ 100 DKK (Danijos kronų)
 • Priemoka už vienvietį kambarį nuo 260 EUR asmeniui
 • 4vt. kajutė Karlshamnas –Klaipėda  –75 EUR/asn
 • 3vt.  kajutė Karlshamnas –Klaipėda  –95 EUR/asm.
 • 2 vt. kajutė Karlshamnas –Klaipėda  –130 EUR/asm.
 • 1vt.  kajutė Karlshamnas –Klaipėda  –190 EUR/asm.
 • Vakarienė kelte Ryga-Stokholmas, kaina  – 35 EUR/asm.

PASTABOS:

 • DĖL KELTŲ LINIJŲ TVARKARAŠČIŲ IR JŲ PAKEITIMŲ KELTŲ IŠPLAUKIMO/ATPLAUKIMO VIETOS IR DATOS GALI KEISTIS.

 • PIRKDAMI KELIALAPĮ, SAVO KELIONIŲ AGENTŪROJE REIKALAUKITE ŠIOS KELIONĖS ATMINTINĖS!

 • Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas.
 • Objektų lankymo eiliškumas ir bilietų kainos gali keistis.
 • Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.
 • Pirkdami kelialapį, reikalaukite šios kelionės atmintinės.
 • Minimalus keliautojų skaičius – 25 asm. Jei vyksta mažesnis keliautojų skaičius, kelionės kaina gali keistis. Apie kainos pasikeitimą informuosime ne vėliau kaip likus 14 dienų iki kelionės pradžios.

KAINŲ DETALIZAVIMAS:

Apgyvendinimas
2017-07-01
Dvivietis kambarys su dvigule lova764.10EUR / 2,638.28LTL
Dvivietis kambarys su atskiromis lovomis764.10EUR / 2,638.28LTL
Vieta kambaryje 3-iam asmeniui764.10EUR / 2,638.28LTL
Vieta kambaryje vaikui iki 12m. (2s+1v)687.60EUR / 2,374.15LTL
Vienvietis kambarys998.10EUR / 3,446.24LTL
Viešbučiai
2017-07-01
Turite klausimų? Skambinkite telefonu 8 645 44449 arba
Siųskite užklausą
Vieta konsultantui.
Kelionės tipas Kelionės autobusu
Šalis Norvegija
Kaina nuo 849 €

Turite klausimų?

Skambinkite telefonu 8 645 44449 arba

Siųskite užklausą

Išvykimo datos

Kaina Data Liko vietų
849 € / 764 € 2017-07-0110+
UP
Užklausa

Išrinksime atostogų kelionę už tave!

Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.

Siųsti