Mes su jumis nuo 2007 m.! Konsultacijos:
864544449, 865500560
| Verslo klientams Kelionių gidas Apie mus Kontaktai

Norvegijos šiaurė, Lufuteno salos ir Suomija …į Europos kraštą (12d/11n)

Norvegijos šiaurė, Lufuteno salos ir Suomija …į Europos kraštą (12d/11n)

Norvegija

Artimiausia data

2017-07-13 1205 €

KELIONĖS AKCENTAI:

 • Įspūdingu, bet atšiauriu kraštovaizdžiu gėritės šiauriausiame Europos taške – Nordkape 
 • Mėgaujatės keturių Lufuteno salų gamtos grožiu ir mažų idiliška miestelių ramybe 
 • Leidžiatės į vakarinį kruizą laivu Inari ežeru, o išvykę į žvejybą, džiaugiatės ne tik laimikiu, bet ir nepakartojamais Trolfiordo vaizdais 
 • Lobio ieškote ametisto kasykloje, nusileidę į 540 m gylį, apžiūrite vis dar veikiančią didžiausią pasaulyje geležies rūdos kasyklą

1 diena LIETUVA - LATVIJA - ESTIJA

Labai anksti ryte išvykstate iš Lietuvos. Kelionė per Latviją, Estiją. Po pietų atvykstate į Taliną. Ekskursija po miestą apžiūrint Tompėjos pilį, Šv. Marijos katedrą, Lossi aikštę su įspūdingu soboru – Aleksandro Nevskio katedra, Rotušę, dominikonų vienuolyną. Laisvas laikas jaukiame Talino senamiestyje. Nakvynė viešbutyje.


 
2 diena HELSINKIS - HEMENLINA

Pusryčiai. Vykstate į uostą ir keltu plaukiate į Helsinkį. Artėdami prie Helsinkio grožitės nuostabiais miesto ir jį supančių akmenuotų salelių – šcherų vaizdais. Vykstate į Hemenliną, garsaus suomių kompozitoriaus J. Sibelijaus gimtinę. Aplankote svarbiausią miesto įžymybę – *viduramžišką pilį. Kelionę tęsiate suomiškosios Laplandijos link. Vakare atvykstate į viešbutį prie Oulu. Nakvynė viešbutyje.


 
3 diena LAPLANDIJA (SANTA KLAUSO NAMELIS, AMETISTO KASYKLA)

Pusryčiai. Toliau keliaujate per Laplandiją. Aplankote Santa Klauso kaimelį, kur pašte galima išsiųsti į namus originaliu Santa Klauso spaudu pažymėtą atviruką, grožitės suomių amatininkų darbais daugybėje suvenyrų parduotuvėlių. Kertate poliarinį ratą. Vykstate į vienintelę veikiančią *ametisto kasyklą Europoje. Tai viena iš nedaugelio brangakmenių kasyklų priimanti lankytojus. Ekskursijos metu sužinote, kaip prieš 2 mln. metų ametistas buvo surastas, apie jo mistines apsaugines galias, kasyklos įkūrimą ir kaip ji veikia šiandien. Kiekvienas gali susirasti ir išsikasti savo ametisto gabalėlį. Įsigiję suvenyrų ar juvelyrinių gaminių su brangakmeniu, toliau kelionę tęsiate samių žeme. Nakvynė viešbutyje Inari ežero apylinkėse.

 
4 diena KARAŠOKAS - SAPMI PARKAS - NORDKAPAS

Pusryčiai. Išvykstate į Norvegijos samių sostinę Karašoką. Čia nuo 1989 m. posėdžiauja samių parlamentas. Ekskursijos metu apžiūrite samių parlamento pastatą, primenantį samių vasarai skirtos palapinės lavo formą, senąją medinę bažnyčią. Vykstate į *Sapmi parką, kuriame dar daugiau sužinote apie samių kultūrą, papročius, gyvenimo būdą. Po pietų išvykstate šiauriausio Europos taško Nordkapo link. Stebite, kaip keičiasi kraštovaizdis. Pravažiavę tunelį, pasiekiate *Nordkapo lankytojų centrą, kuriame žiūrite filmą, pristatantį Finmarko Fliukės metų laikų kaitą, gėritės nuostabia atšiaurios gamtos panorama, užsukate į šiauriausiai Europoje įsikūrusį paštą, įsigyjate originalių suvenyrų. Išalkę galite pasistiprinti restorane. Vakare išvykstate Altos link. Nakvynė viešbutyje.


 
5 diena TRUMSĖ

Pusryčiai. Altos apylinkėse aplankote poledynmečio periodu gyvenusių žmonių *piešinių ant uolų kompleksą. Toliau kelionę tęsiate fiordų pakrantėmis, grožėdamiesi įspūdinga Šiaurės gamtos harmonija, pakylate į apie 400 m aukštyje virš Kvėnangeno fiordo esančią plynaukštę, nuo kurios atsiveria pasakiška apylinkių panorama. Vakare pasiekiate Trumsę. „Šiaurės Paryžiumi“ vadinama Trumsė yra didžiausias Skandinavijos miestas už poliarinio rato. Esant galimybei, *lyno keltuvu pasikeliate į Storsteineno kalną (421 m), iš kur atsiveria nuostabūs miesto ir apylinkių vaizdai. Nakvynė viešbutyje.


 
6 diena TRUMSĖ - LUFUTENO SALOS

Pusryčiai. Tęsiate ekskursiją: turgaus aikštė, paminklas norvegų keliautojui, poliarinių sričių tyrinėtojui R. Amundsenui; Senoji katedra, šiauriausia pasaulyje katalikiška bažnyčia. Vykstate į Arkties muziejų – *„Polaria“. Kelionę tęsiate Lufuteno salų link. Pakeliui trumpam sustojate prie *Moselvo krioklio. Važiuojate įspūdingu 1002 m ilgio tiltu, jungiančiu Norvegijos žemyninę dalį su didžiausia Norvegijoje Hiniojos sala, priklausančia Vesteroleno salynui. Nakvynė viešbutyje prie Svolverio.


 
7 diena SVOLVERIS

Pusryčiai. Vykstate į Svolverį, vadinamą Lufuteno salų sostine. Užsukate į *„Stebuklingo ledo” galeriją, kurioje, skambant muzikai, specialiai parinktame apšvietime eksponuojamos ledo skulptūros, pasakojančios Lufuteno salų ir jų gyventojų istoriją. Leidžiatės į kelionę per keturias dideles Lufuteno salyno salas: Austvogiojaus salą, kurioje įsikūręs Svolveris; Vestvogiojaus saloje intensyviai kultivuojama žemdirbystė, joje buvo ūkininkaujama jau akmens amžiuje, Flakstadiojaus salą labiausiai išgarsino *Nusfiordo žvejų kaimas (lankomas esant galimybei), kuris pristatomas kaip pavyzdinis norvegiškos statybos tradicijų išsaugojimo projektas. Po trumpo pasivaikščiojimo miestelyje toliau kelionę tęsiate link piečiausios Moskensiojaus salos, kurioje driekiasi žvejų kaimelių ruožas. Atvykstate į žvejų miestelį A, kuriame lankote *Norvegijos žvejybos muziejų, įsikūrusį sename žuvų fabriko pastate. Čia yra ir valčių pašiūrė, ir žuvų taukų fabrikėlis bei žvejo namelis. Netoliese Norvegijos *džiovintos žuvies muziejus. Vykstate į Borgą, kuriame buvo atkastas didžiausias Skandinavijoje vikingų vado namas ir įkurtas *Vikingų muziejus, supažindinantis lankytojus su senųjų Norvegijos gyventojų buitimi, papročiais, amatais ir pan. Nakvynė viešbutyje.


 
8 diena ŽVEJYBA, KRUIZAS TROLFIORDU ARBA DIENA SVOLVERYJE

Pusryčiai. Šią dieną, priklausomai nuo oro sąlygų, siūlome praleisti pagal savo individualius pomėgius. Galite rinktis:
žvejybą, kurioje pasijuntate tikrais Lufuteno žvejais. Laimikis priklauso nuo sezono, bet, nepaisant jo, laiką praleidžiate tikrai smagiai. Kad nesušaltumėte, vaišinatės skania norvegiška arbata, o pagautas laimikis išdorojamas ir paruošiamas valgymui (~550 NOK/asmeniui);
kruizą įspūdingu Trolfiordu. Siauras fiordas iš abiejų pusių apsuptas iki 500 m aukščio siekiančiomis uolomis. Grožitės ne tik nuostabia gamta, bet ir laivą lydinčiais jūrų ereliais, pakrantėse perinčiais kitais šiaurės Norvegijos paukščiais (~500 NOK/asmeniui);
- praleisti dar vieną dieną Svolveryje. Savarankiškai aplankote karo muziejų, kurio ekspozicija skirta Antrajam pasauliniam karui atminti. Pasivaikštote prieplaukoje. Apžiūrėti miesto bažnyčią. Keltu keliatės iš Svolverio į žemyninę Norvegijos dalį. Nakvynė viešbutyje.

 

9 diena NARVIKAS

Pusryčiai. Persikeliate per vieną gražiausių šiaurinėje Norvegijoje Tysfjorden fiordą. Vykstate į neužšąlantį Norvegijos uostą – Narviką. Miestas išgarsėjo kaip svarbus laivybos uostas, per kurį buvo gabenama geležies rūda. Trumpa pažintis su miestu aplankant memorialinį *karo muziejų; esant galimybei, *keltuvu pasikeliate į apžvalgos aikštelę, iš kurios atsiveria nepakartojami apylinkių ir uosto vaizdai. Paliekate Norvegiją ir vykstate šiauriausio Švedijos miesto Kirunos link. Trumpa apžvalginė ekskursija mieste: Rotušė, medinė bažnyčia, geležinkelio stotis ir bronzinė skulptūra, skirta geležinkeliečiams. Nakvynė viešbutyje Kurunoje.

10 diena KIRUNOS GELEŽIES RŪDOS KASYKLA

Pusryčiai. Aplankote Kirunos ***geležies rūdos kasyklą. Nusileidę 540 m po žeme, apžiūrite vis dar veikiančios didžiausios pasaulyje geležies rūdos kasyklos įrengimus, muziejuje klausotės kasyklos istorijos; Vakare išvykstate Helsinkio link. Nakvynė viešbutyje prie Oulu

11 diena HELSINKIS

  Pusryčiai. Kelionė per Suomiją. Vakare atvykstate į Helsinkį. Ekskursija po „baltąjį Šiaurės miestą“ apžiūrint Senato aikštę, Katedrą, Rotušę, Universiteto centrinius rūmus, prieplauką su spalvingu žuvų turgumi. Vėlai vakare keltu keliatės į Taliną. Nakvynė viešbutyje Taline.
 
12 diena ESTIJA - LATVIJA - LIETUVA

Pusryčiai. Kelionė per Estiją, Latviją. Vakare sugrįžtate į Lietuvą.


Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

 • Kelionė autobusu,
 • kelto Talinas – Helsinkis – Talinas bilietai,
 • kelto Svolveris – Skutvikas bilietai,
 • 11 nakvynių viešbučiuose,
 • maitinimas – 11 pusryčių,
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • informacinė dalomoji medžiaga kelionės metu,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

 • Draudimas,
 • kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos,
 • arbatpinigiai,
 • pietūs, vakarienės,
 • miestų turistiniai mokesčiai,
 • asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

PASTABOS:

 • Išvykimas ir grįžimas galimi iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, ¹Šiaulių ir ¹Klaipėdos.
 • (¹) – yra papildomų sąlygų.
 • (*) – mokami objektai. Turistas moka pats vietos valiuta apie 25 EUR, 1550 NOK už visus (*) pažymėtus objektus.
 • (***) – mokami objektai, kuriuos būtina užsisakyti prieš išvykstant. Kaina – apie 60 EUR asmeniui.
 • Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis.
 • Garantuotas išvykimas: Organizatorius įsipareigoja vykdyti šią kelionę.
 • Kelionės metu nuvažiuojama ~ 5700 km.
Turite klausimų? Skambinkite telefonu 8 655 00560 arba
Siųskite užklausą
Vieta konsultantui.
Kelionės tipas Kelionės autobusu
Šalis Norvegija
Kaina nuo 1205 €

Turite klausimų?

Skambinkite telefonu 8 655 00560 arba

Siųskite užklausą

Išvykimo datos

Kaina Data Liko vietų
1205 € / 1084 € 2017-07-1310+
UP
Užklausa

Išrinksime atostogų kelionę už tave!

Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.

Siųsti