Mes su jumis nuo 2007 m.! Konsultacijos:
865500560, 864544449
| Verslo klientams Kelionių gidas Apie mus Kontaktai

Kalnuotoji Rumunija ir auksiniai Bulgarijos paplūdimiai prie Juodosios jūros (11d/10d)

Kalnuotoji Rumunija ir auksiniai Bulgarijos paplūdimiai prie Juodosios jūros (11d/10d)

Rumunija

Artimiausia data

2017-08-30 599 €

KELIONĖS AKCENTAI:

 • 3 nakvynės ir 3 vakarienės kurorte prie Juodosios jūros!
 • Viešite mistika ir legendomis apipintoje grafo Drakulos šalyje – Rumunijoje, aplankote vienas gražiausių Europoje Pelešo ir Brano pilis bei didingąją sostinę Bukareštą
 • Gėritės unikaliais tapytais vienuolynais, linksminatės „Rumuniškame vakare“
 • Įsitikinate, kad Bulgarija tinkama ne vien tik puikiam poilsiui prie Juodosios jūros – lankote įspūdingą "Akmenų mišką", stebitės vienu seniausių pasaulyje Nesebaro miestu, žavitės vienu gražiausių miestu šalyje Veliko Tranovu ir, žinoma, pamatote šalies sostinės Sofijos grožybes

1 DIENA LIETUVA - LENKIJA - SLOVAKIJA - VENGRIJA

Labai anksti išvykstate iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją, Vengriją. Vėlai vakare atvykstate į viešbutį Vengrijoje. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA RUMUNIJA

Pusryčiai. Išvykstate Rumunijos link. Keliaujate po Maramures provinciją. Mažiausiai istorinių įvykių įtakota Maramures – gilių tradicijų, papročių ir prietarų kraštas. Atvykstate į lankytojų mėgstamas linksmas ir visiškai netradicines *Sapantos kapinaites. Tai keisčiausios kapinės Europoje, į kurias žmonės ateina ne gedėti, bet linksmintis. Kapinaitėse daugiau nei 800 ąžuolinių kryžių, išmargintų piešiniais ir drožiniais. Juose vaizduojamos svarbiausios ir linksmiausios mirusiojo gyvenimo scenos, užrašomi linksmi eilėraščiai apie to žmogaus gyvenimo būdą bei pomėgius. Grožėdamiesi Rytų karpatų kalnų vaizdais vykstate Bukovinos regiono link. Nakvynė viešbutyje.

3 DIENA VORONETO VIENUOLYNAS - MOLDOVITOS VIENUOLYNAS - CEAHLAU KALNAI

Pusryčiai. Atvykstate į vieną iš garsiausių pasaulyje meno lobynu vadinamą Bukovinos regioną, garsėjantį UNESCO pasaulio paveldo saugomais objektais – ištapytais vienuolynais. XV–XVI a. statytų vienuolynų eksterjeras ištapytas nuostabiomis religines scenas vaizduojančiomis freskomis. Aplankote Rytų Siksto koplyčia vadinamą, įžymųjį *Voroneto vienuolyną. Išorinis vienuolyno fasadas vaizduoja „Paskutinio teismo“ scenas, o ypatinga mėlyna spalva, dar žinoma kaip „Voroneto mėlyna“, išsilaikė iki šių dienų tokia pat ryški. Vykstate prie freska „Konstantinopolio apgultis“ garsėjančio *Moldovitos vienuolyno. Tai buvo pirmasis vienuolynas šioje vietovėje apdovanotas įžymiuoju UNESCO trofėjumi – Auksiniu obuoliu. Išvykstate Brašovo link. Važiuodami pro Bikazo miestelį grožitės legendomis apipinto Ceahlau kalnų masyvo vaizdais. Vakare atvykstate į viduramžių miestą Brašovą, kurį įkūrė kryžiuočiai senosios dakų gyvenvietės vietoje 1211 m. Nakvynė viešbutyje.

4 DIENA BRAŠOVAS - BRAN PILIS - PELEŠO PILIS - SINAJOS VIENUOLYNAS

Pusryčiai. Apsuptas pietinių Karpatų kalnų Brašovas yra labiausiai turistų pamėgtas Rumunijos miestas, o dėl savo senosios architektūros ne kartą buvo tapęs istorinių filmų filmavimo aikštele. Pasivaikštote po nuostabų senamiestį, apžiūrite XIV a. didžiausią Rumunijoje gotikinę *Juodąją bažnyčią, kurios bokšte yra 7 tonas sveriantis varpas. Vingiuotais kalnų keliais vykstate į XIII a. *Brano pilį, kuri buvo pastatyta 1382 m., kad apsaugotų Bran perėją nuo turkų antpuolių. Joje grafas Drakula praleido tik kelias naktis. Siauri spiraliniai laiptai veda per šešiasdešimt mediena dekoruotų kambarių, kurių dauguma sujungti požeminiais pasažais su XIV–XIX a. baldų, ginklų ir šarvų kolekcijų ekspozicijomis. Gėrėdamiesi kalnų vaizdais vykstate į Sinajos kalnų kurortą. Bucegi kalnų papėdėje įsikūrusi prabangi *Pelešo pilis yra nuostabus renesanso architektūros šedevras. Pilis iki 1947 metų buvo karališkosios šeimos vasaros rezidencija, kurios 160 kambarių puošė puikiausi Europos meno kūriniai, Murano stiklo žvakidės, vokiški vitražo langai. Vakare esant galimybei, siūlome tradicinį rumunišką vakarą (už papildomą mokestį). Nakvynė viešbutyje.

5 DIENA BUKAREŠTAS

Pusryčiai. Atvykstate į šalies sostinę Bukareštą. „Mažuoju Paryžiumi“ vadinamas miestas didžiuojasi savo rumuniškąja Triumfo arka. Turistų traukos objektas – Parlamento rūmai. Tai didžiausias pastatas Europoje ir antras pasaulyje po Pentagono. Ilgametis Rumunijos diktatorius Nikolajus Čiaušesku daugiau nei prieš 20 metų šiuos ekstavagantiškus rūmus statė kaip tautos rūmus ir paminklą savo galybei įamžinti. Apžvalginė ekskursija po Bukareštą: Parlamento rūmai, Triumfo arka, Kisseleff bulvaras, Pergalės aikštė, Vyriausybės rūmai, Viktorijos bulvaras, Revoliucijos aikštė, Ateneumas – koncertų salė, Centrinė universiteto biblioteka, Meno muziejus, buvusieji karališkieji rūmai, Stavropolio bažnyčia, senamiestis su senuoju Kunigaikščių teismu. Išvykstate šiuolaikinės kultūros ir gilių tradicijų šalies Bulgarijos link. Vakare atvykstate į kurortą prie Juodosios jūros. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

6 DIENA KALIAKROS KYŠILYS - VARNA

Pusryčiai. Poilsis prie Juodosios jūros arba siūlome **ekskursiją į Balčiką ir Kaliakros kyšulį. Istorinių šaltinių teigimu, Balčiką prie Juodosios jūros daugiau nei prieš 2500 metų įkūrė iš Graikijos atkeliavę kolonistai. Tai vienas gražiausių Bulgarijos pajūrio miestų. Miestelio pavadinimas – Balčik – kilęs dėl jame esančių baltų uolų. Ekskursijos metu aplankote *etnografinį kompleksą Etyr – muziejų po atviru dangumi, kuriame pamatote eksponatus supažindinančius su bulgarų tautos amatais. Daugiausia turistų sulaukia Balčiko 1940 m. įkurtas botanikos sodas *botanikos sodas, kuriame auginama daugiau nei 2000 skirtingų rūšių augalų, į Bulgariją atgabentų iš įvairiausių pasaulio kraštų. Itin įspūdinga – kaktusų kolekcija, kuri Europos žemyne iš tiesų atrodo labai neįprastai. Visai greta sodo stovi ir *Balčiko rūmais įprastai vadinama karališkoji rezidencija, kurioje rumunų valdymo laikotarpiu vasaras mėgdavo leisti Rumunijos karalienė Marija. Rezidencija (10 vilų ir koplyčia) pastatyta 1926–1937 m. Pagrindinis rezidencijos pastatas turi ir europietiškos, ir rytietiškos architektūros bruožų, itin originaliai atrodo ir karališkieji baseinai, iš kurių terasos atsiveria puikus vaizdas į Juodąją jūrą. Keliaujate į maždaug už valandos kelio nuo Blčiko esantį legendomis apipintą Kaliakros iškyšulį. Čia, ant 70 metrų aukščio uolų, viduramžiais stovėjo galinga Kaliakros tvirtovė, kurios griuvėsiai yra išlikę iki šių dienų. Vietiniai pasididžiuodami pasakoja, jog Kaliakros iškyšulys buvo pati paskutinė Bulgarijos teritorijos vieta, kurią XV a. tik vargais negalais pavyko užimti šalį okupavusiai Osmanų imperijai. Kaliakros tvirtovės istorija kažkuo primena lietuviškųjų Pilėnų legendą. Teigiama, jog matydami, kad ilgiau nebegalės atlaikyti turkų puolimo, tvirtovės gynėjai ne pasidavė, o nuo uolų šoko į jūros bangas. Kaliakros sritis yra yra gamtinis ir archeologinis draustinis, užimantis daugiau nei 68 hektarus. Pamatote ne tik viduramžių pilies, bet ir graikų bei romėnų laikus menančių pastatų liekanų, o pažvelgus į jūrą neretai galima išvysti draugiškuosius delfinus. Vakare grįžtate į kurortą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

7 DIENA NESEBARAS

Pusryčiai. Poilsis prie Juodosios jūros arba siūlome ekskursiją į Nesebarą – Bulgarijos miestą-muziejų, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Vienas seniausių Europos miestų (praeityje jis buvo vadinamas Mesembrija, arba Menebrija), buvo įkurtas jau II a. pr. Kr. Paminėtina, kad Nesebaras ypač klestėjo helenistinės Romos ir Bizantijos laikais. Tapybiškame pusiasalyje išsidėsčiusį senamiestį juosia galinga gynybinė siena, kuri mena Antikos laikus ir ankstyvosios Bizantijos laikotarpį. Miestas senovėje garsėjo 40-čia cerkvių, kurių iki mūsų dienų išliko tik 10. Apžiūrite helenistinį laikotarpį menančius – *Akropolį, *Apolono šventyklą, *nekropolį, kuriame buvo rasta nemažai keramikos, aukso papuošalų, antkapinių marmuro plytų su reljefais. Laisvas laikas pasivaikščiojimui siauromis senamiesčio gatvelėmis. Vakare grįžtate į kurortą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

8 DIENA VELIKO TARNOVO - SOFIJA

Pusryčiai. Vykstate į senają Bulgarijos sostinę (XII–XIV a.) Veliko Tarnovo miestą, viliojantį unikalia architektūra. Miestas tituluojams ne tik pačiu gražiausiu Bulgarijos, bet ir visų Balkanų miestu. Aplankote unikalų senamiestį, kuris išsidėstęs ant trijų Jantros upės apsuptų kalnelių: Tsarevets, Trapezitsa, Sveta Gora. Mieste, kuris net 200 metų buvo Bulgarijos karalystės sostinė, gausu cerkvių, kuriose palaidoti Bulgarijos carai ir didikai. Toliau kelionę tęsiate į šalies sostinę Sofiją – miestą, įkurtą senųjų trakų genčių dar VII a. pr. Kr., menantį keltų ir juos užkariavusių romėnų laikus. Apžvalginė ekskursija po miestą, kuriame sumišusios dvi skirtingos kultūros ir religijos sukuria savitą Europos tilto tarp Rytų ir Vakarų atmosferą. 927 m. pripažinta Bulgarijos ortodoksų cerkvė tapo ankstyviausia pasaulyje slavų stačiatikių cerkve: Šv. Aleksandro Nevskio katedra, Šv. Sofijos soboras, Šv. Sinodo rūmai, caro Aleksandro III paminklas, buvę Karalių rūmai, Nacionalinis teatras, Prezidentūros rūmai, Šv. Jurgio rotonda, Banya Bashu mečetė. Nakvynė viešbutyje.

9 DIENA NIŠAS - BELGRADAS

Pusryčiai. Išvykstae į Serbiją. Trumpam sustojate Niše: Nišo tvirtovė, Rusalia bažnyčia, stačiakampio formos Skull bokštas (apie 3 m aukščio), pastatytas iš smėlio ir žmonių kaukolių, iki šiol primena turkų žiaurumus. Išvykimas į Serbijos sostinę Belgradą. Trumpa ekskursija po miestą autobusu: Šv. Savos cerkvė – monumentaliausias Belgrado pastatas ir didžiausia ortodoksų šventykla Balkanuose, senamiestis (Stari Grad), kuriame tvyro XIX a. Belgrado atmosfera: Serbijos Parlamento rūmai ir miesto Rotušė, centrinė Respublikos aikštė su Nacionalinio teatro rūmais ir Nacionaliniu muziejumi, Kalemegdano parkas, išsaugojęs skirtingų laikotarpių tvirtovės liekanas. Išvykstate Vengrijos link. Nakvynė viešbutyje.

10 DIENA GODOLLO RŪMAI

Pusryčiai. Kelionė per Vengriją, Slovakijos link. Pakeliui aplankote antrą pagal didį pasaulyje Godollo barokinę pilį-rūmus. XVIII a. grafo A. Grašalkovičiaus pastatyti rūmai tapo įspūdingu Vengrijos baroko šedevru. Vėliau rūmuose vasaros rezidenciją įsikūrė Austrijos imperatorienė Elžbieta, vadinama Sisi, ir imperatorius Karlas Jozefas. *Ekskursijos metu apžiūrite įspūdingo grožio sales ir kambarius, sužinote imperatoriškosios poros meilės ir privataus gyvenimo paslaptis. Pavaikštote po pilies sodus. Išvykstate Lenkijos link. Nakvynė viešbutyje.

11 DIENA LENKIJA - LIETUVA  

Pusryčiai. Išvykstate į Lietuvą. Kelionė per Lenkiją. Vėlai vakare sugrįžtate į Lietuvą.


Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

 • Kelionė autobusu,
 • 10 nakvynių viešbučiuose (3 iš jų kurorte),
 • maitinimas: 10 pusryčių, 3 vakarienės,
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • informacinė dalomoji medžiaga kelionės metu,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

 • Draudimas,
 • kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos,
 • arbatpinigiai,
 • pietūs, programoje nepaminėtos vakarienės,
 • gėrimai vakarienių metu,
 • miestų turistiniai mokesčiai,
 • asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

PASTABOS:

 • Išvykimas ir grįžimas galimi iš Vilniaus, Kauno, ¹Panevėžio, ¹Šiaulių, ¹Klaipėdos, ¹Marijampolės ir Alytaus.
 • (¹) – yra papildomų sąlygų.
 • (*) – mokami objektai. Turistas moka pats vietos valiuta apie 75 EUR už visus (*) pažymėtus objektus.
 • (**) – mokamos ekskursijos. Turistas moka pats. Kainos pateiktos, kai į ekskursiją vyksta ne mažiau kaip 20 turistų:
 • -   ekskursiją į Balčiką ir Kaliaros kyšulį – 40 EUR,
 • -   ekskursiją į Nesebarą  – 45 EUR,
 • Тaupyk! Tik užsakant dviejų ekskursijų paketą prieš išvykstant į kelionę, kaina – 70 EUR 85 EUR. (Lankomi mokami objektai neįskaičiuoti į ekskursijų kainą.)
 • Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis.
 • Garantuotas išvykimas: Organizatorius įsipareigoja vykdyti šią kelionę.
 • Kelionės metu nuvažiuojama ~5000 km.

Apgyvendinimas

Poilsiui prie Juodosios jūros (5-8 kelionės diena) 3 nakvynes Jums užsakėme šiuose ar panašiuose viešbučiuose*:
APGYVENDINIMO PAVYZDŽIAI: 
VEZHEN
Čaika

   

Penkiaukštis viešbutis su 73 numeriais įsikūręs Čaikos kurortiniame rajone, 3,5 km nuo Auksinių smilčių (Golden Sands). Už 300–500 metrų nuo viešbučio yra 3 paplūdimiai. Žalumos apsuptame viešbutyje yra lauko baseinas, baras, restoranas. Viešbučio restorane pateikiami švediško stalo tipo pusryčiai ir vakarienė. 
PLISKA
Golden Sands

   

Viešbutis yra įsikūręs apie 900 m nuo Auksinių Smilčių (Golden Sands) kurorto centro, apie 300 m nuo paplūdimio. Yra restoranas, baras, baseinas. Viešbučio restorane pateikiami švediško stalo tipo pusryčiai ir vakarienė. 
* Dėl aplinkybių, kurių neįmanoma numatyti iš anksto, kelionės metu viešbučiai ir jų kontaktinė informacija gali keistis. Pateiktos viešbučių kambarių nuotraukos yra pavyzdinės, konkretaus Jūsų kambario įrengimas gali būti kitoks nei nuotraukoje.
Turite klausimų? Skambinkite telefonu 8 655 00560 arba
Siųskite užklausą
Vieta konsultantui.
Kelionės tipas Kelionės autobusu
Šalis Rumunija
Kaina nuo 599 €

Turite klausimų?

Skambinkite telefonu 8 655 00560 arba

Siųskite užklausą

Išvykimo datos

Kaina Data Liko vietų
599 € / 509 € 2017-08-3010+
UP
Užklausa

Išrinksime atostogų kelionę už tave!

Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.

Siųsti