Mes su jumis nuo 2007 m.! Konsultacijos:
864544449, 861236192
| Verslo klientams Kelionių gidas Apie mus Kontaktai

Saksonijos pilys, miestai ir Harco kalnai

Saksonijos pilys, miestai ir Harco kalnai

Vokietija

Artimiausia data

2017-06-22 209 €

1 diena Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Vokietiją. Nakvynė viešbutyje prie Magdeburgo.

2 diena Pusryčiai. Vykstame prie Magdeburgo vandens tilto, nutiesto virš sausumos per Elbės upę. Šis inžinerinis stebuklas, kuriuo gali praplaukti dideli laivai, yra beveik 1 km ilgio ir 34 m pločio bei jungia Vidurio Vokietijos kanalą su Elbės Hafelio kanalu. Tai ilgiausias laivybinis akvedukas pasaulyje, dar vadinamas „laivų autostrada“. Toliau važiuojame į Magdeburgą – Saksonijos - Anhalto žemės sostinę, vieną žymiausių viduramžių Europos centrų. 1188 m. arkivyskupas Vichmanas miestui suteikė privilegijas − Magdeburgo miesto teises, kurios vėliau paplito ir Centrinėje bei Rytų Europoje. Pažintis su miestu: Šv. Mauricijaus ir Šv. Kotrynos katedra, kurioje palaidotas vokiečių imperatorius Otto Didysis, garsaus XX a. austrų architekto F. Hundertwasserio projektuotas nestandartinių sprendimų pastatas - „Žalioji citadelė“, turgaus aikštė su joje esančia rotuše ir paminklu „Magdeburgo riteriui“. Kelionę tęsiame į Harco nacionalinį parką, garsėjantį Valpurgijos naktimis. Vykstame į UNESCO paminklų sąrašą įtrauktą Kvedlinburgą, kuriame yra dau­giau nei pus­an­tro tūks­tan­čio fach­ver­ko sti­liaus pa­sta­tų, sta­ty­tų dau­giau nei prieš 600 me­tų. Apžvalginės ekskursijos metu lankome, ant  Kvedlinburgo pilies ansamblio kalno įsikūrusią, Šv. Servacijaus  bažnyčią*, šalia kurios įsikūrusiame vienuolyne rašytame metraštyje 1009 m. pirmą kartą paminėtas Lietuvos vardas, taip pat lankome turgaus aikštę, kurią puošia XIII – XIV a. rotušė  ir turtingų miestelėnų namai, pasivaikštome vingriomis įspūdingo senamiesčio gatvelėmis.  Nakvynė viešbutyje prie Magdeburgo.

3 diena Pusryčiai. Vykstame į Goslarą – fachverko architektūros perlą, Harco sostinę. Miesto istorija neatsiejamai susijusi su kalnakasyba. Šalia miesto esančiose kasyklose, iš kurių svarbiausia - Rammelsbergas, čia buvo kasamas auksas, sidabras, varis, alavas, švinas, cinkas. Ypač svarbūs buvo sidabro telkiniai, dėl kurių nuo X a.  Šventosios Romos imperatoriai pasirinko miestą pagrindine savo buvimo vieta. Goslarą 922 m.  įkūrė imperatorius Henrikas I. XI – XIII a. Miestas buvo vienas svarbiausių Šventojoje Romos imperijoje. Dėl svarbos, turtingumo bei 47 bažnyčių, miestas vadintas Šiaurės Roma. Lankome į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą Ramelsbergo kalnakasybos muziejų*, apžiūrime 1000 metų eksplotuotas istorines šachtas, sužinome kokiomis sąlygomis dirbdavo kasėjai. Iki šių dienų Goslare išliko vienas didžiausių Vokietijos autentiškų senamiesčių. Ekskursijos Goslare metu apžiūrime imperatoriaus rūmus, miesto sienos įtvirtinimus, įvairių epochų dekoruotus karkasinius namus ir fachverkinį Siemens pramonininkų šeimos namą, iš kurio kilo garsioji Siemens giminė. Taip pat pamatysime rotušę, turgaus aikštę, gausiai dekoruotus pirklių gildijos namus „Kaiserworth“, buvusią miesto iždinę, didžiausią ir seniausią išlikusį romaninį fontaną su bronziniu, paauksuotu ereliu, simbolizuojančiu Imperiją. Toliau vykstame į Harco kalnų miestą – Veringerode, iš kurio, istoriniu siauruoju geležinkeliu*, kylame į aukščiausią Harco kalnų viršukalnę – mistinį Brokeno kalną. Pasakojama, kad jau ištisus amžius čionai ant ožių, miško ar pelkių nelabųjų, šluotų, šernų keliauja viso pasaulio raganos susitikti su šėtonu ir švęsti Valpurgijos nakties. Apžiūrime metereologijos stotį, botanikos draustinį, „velnio sakyklą“ bei, esant palankioms oro sąlygos,  gėrimės apylinkių įspūdingais vaizdais. Grįžtame į Vernigerodę. Pasivaikštome jaukiomis viduramžių senamiesčio gatvelėmis. Vykstame į viešbutį Lenkijoje. Nakvynė.

4 diena Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

  • kelionė autobusu
  • 3 nakvynės su pusryčiais viešbutyje
  • kelionės vadovo paslaugos
  • ekskursinė programa
  • kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

  • (*) – bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ~ 70 EUR
  • medicininių išlaidų draudimas kelionės metu

PASTABOS:

  • pirkdami kelialapį, reikalaukite šios kelionės atmintinės;
  • objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
  • bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda
Turite klausimų? Skambinkite telefonu 8 645 44449 arba
Siųskite užklausą
Vieta konsultantui.
Kelionės tipas Kelionės autobusu
Šalis Vokietija
Kaina nuo 209 €

Turite klausimų?

Skambinkite telefonu 8 645 44449 arba

Siųskite užklausą

Išvykimo datos

Kaina Data Liko vietų
209 € 2017-06-2210+
209 € / 189 € 2017-07-0610+
209 € / 189 € 2017-08-1210+
UP
Užklausa

Išrinksime atostogų kelionę už tave!

Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.

Siųsti