Mes su jumis nuo 2007 m.! Verslo klientams Kelionių gidas Apie mus Kontaktai

Sicilija ...saulės sala - Katanija (su vadovu iš Lietuvos)

Sicilija ...saulės sala - Katanija (su vadovu iš Lietuvos)

Italija

Artimiausia data

2018-09-28 1129 €

KELIONĖS AKCENTAI:

 • Žavitės siauromis arabiškomis gatvelėmis ir ispaniško baroko bažnyčiomis Modikoje, Ragūzoje, Sirakūzuose
 • Į Antiką pasineriate Agridžento šventyklų slėnyje – viename įspūdingiausių senovės graikų šventyklų komplekse už Graikijos ribų
 • Pakylate į Etnos ugnikalnį, legendose vadinamą ugnies dievo Vulkano kalve
 • Keturias naktis nakvojate viename Sicilijos kurortų prie gaivinančios Jonijos jūros
 • Ragaujate garsiausius Sicilijos vynus, unikalų Modikos šokoladą, įvairiausio skonio medų, pistacijų ar riešutų pesto, užsukate į Sirakūzų į turgų, kur akys raibsta nuo vaisių ir jūros gėrybių

1 diena   VILNIUS - KATANIJA - MODIKA - RAGŪZA

Skrydis: Vilnius – Katanija. Atskrendate į Sicilijos Katanijos oro uostą. Aplankote Modiką ir Ragūzą. Ragūzos istorinis centras kalno šlaite vilioja susipynusiomis gatvelėmis, žavi pilko akmens namais ir įmantriais barokiniais rūmais (palazzi). Modikoje unikaliu būdu gaminamas šokoladas, kurio galima paskanauti bet kurioje miesto kavinėje (už papildomą mokestį). Nakvynė viešbutyje.

2 diena PIAZZA AMERINA - ŠVENTYKLŲ SLĖNIS

Pusryčiai. Keliaujate Piazza Armerina link. Aplankote *Romėnų Vilą, spėjama, kadaise priklausiusią turtingam patricijui. Kadaise buvusi prabangi vila yra vienas didžiausių ir geriausiai išlikusių tokio pobūdžio Antikos statinių. Kelionę tęsiate į salos lankomiausią vietą – Agridžentą, kur aplankote vieną įspūdingiausių senovės graikų statinių kompleksų už Graikijos ribų – *Šventyklų slėnį. VI–V a. pr. Kr. statyta ir, manoma, seniausia Heraklio, didžiausia visų laikų dorėninė Dzeuso, Heros, Konkordijos, Dioskurų šventyklos; aukojimo altoriai, menantys graikų tironų ir romėnų imperatorių valdymo metus. Nakvynė viešbutyje prie Agridžento.

3 diena ERIČĖ - MONREALĖ

Pusryčiai. Vykstate į ant uolos pakibusį žavų Eričės miestelį. Viduramžių miestelis kadaise buvo derlingumo deivės Veneros kulto vieta. 751 m virš jūros lygio iškilęs miestas žavi atsiveriančiais nuostabiais aplinkinių salų ir Trapani pakrantės vaizdais bei istoriniu palikimu. Pepoli ir Venus pilys, šešiasdešimt bažnyčių, akmenimis grįstų gatvelių labirintai sužadina vaizduotę ir nukelia į viduramžius. Vykstate Monrealės link. Atvykę į Monrealę apžiūrite nuostabią arabų-normanų stiliaus XII a. Santa Maria La Nuova katedrą su nepakartojamomis bizantiškomis mozaikomis bibline tematika. Pakylate į *katedros apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsiveria puiki apylinkių panorama ir žavus greta esančio benediktinų vienuolyno kiemelis su gausybe kolonų. Išvykstate Palermo link. Nakvynė viešbutyje prie Palermo.

4 diena PALERMAS - ČEFALU

Pusryčiai. Pažintis su Sicilijos sostine – Palermu, kurį supa natūralus kalnų amfiteatras, vadinamas Conca d‘Oro. Mieste daug įvairių statinių, menančių arabų, normanų, Burbonų viešpatavimo laikus. Ekskursiją pradedate *kapucinų vienuolyne (Convento dei Capuccini), kurio rūsiuose saugoma 8 000 mumijų ir skeletų. Pamatote Karalių rūmus (Palazzo Realle), apžiūrite Martoranos bažnyčią, XII a. miesto katedrą su įspūdingais sarkofagais, Pretorijos aikštę ir fontaną.

Keliaujate į milžiniškos uolos papėdėje įsikūrusį Čefalu. Trumpa ekskursija po senamiestį aplankant XII a. miesto katedrą, arabų skalbyklą. Vykstate Taorminos link. Nakvynė viešbutyje Taorminos apylinkėse.

5 diena POILSIS PRIE JŪROS arba **išvyka prie Etnos ugnikalnio ir į Kataniją

Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba siūlome **išvyką prie Etnos ugnikalnio ir į Kataniją. Etna – didžiausias Europoje veikiantis ugnikalnis (3320 m). Ugnikalnį romėnai laikė Vulkano (ugnies dievo) kalve. Šį Sicilijos pasididžiavimą iki pavasario puošia „sniego kepurė“. Autobusu pakylate į 1900 m aukštį, kur atsiveria apylinkių panorama. Toliau keliatės keltuvu (už papildomą mokestį, esant tinkamoms oro sąlygoms), važiuojate autobusu-džipu iki ugnikalnio kraterio (2900 m), kur pasijaučiate lyg išsilaipinę mėnulyje. Pavaikščioję lavos laukais, prisirinkę spalvingų lavos gabalėlių ir pajutę kalnų vėjo žvarbą, leidžiatės žemyn. Esant galimybei, sustojate *degustuoti sodraus skonio sicilietiško vyno. Nusileidžiate pakrantėn į antrąjį pagal dydį po Palermo Sicilijos miestą, Kataniją. Katanija neatskiriama nuo Etnos ugnikalnio, kurio papėdėje įsikūrė 729 m. pr. Kr. – pagrindinė jos gatvė pavadinta ugnikalnio vardu, o šaligatvio plytelės bei namų fasadai sumūryti iš juodai pilko vulkaninio akmens. Miesto sicilietiškas chaosas ir triukšmas abejingų nepalieka – vienus atstumia, o kitus sužavi visam laikui. Katanijos istorinis centras, iškilęs iš pelenų po XVII a. Etnos išsiveržimo ir didžiulio žemės drebėjimo yra saugomas UNESCO. Pamatote Duomo aikštę su impozantiška barokinio stiliaus katedra ir vienu miesto simbolių – nuo romėnų laikų linksmai besišypsančiu Fontana dell‘Elefante (Drambliuko fontanu). Esant galimybei, siūlome miesto centrą apžiūrėti *važiuojant turistiniu traukinuku. Sugrįžtate į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Taorminos apylinkėse.

6 diena  POILSIS PRIE JŪROS arba **išvyka į Sirakūzus ir Taorminą

Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba siūlome **išvyką į Sirakūzus ir Taorminą. Vykstate į Sirakūzus. Sirakūzai nuo seno vadinami „tūkstančių kvapų ir spalvų miestu“. Tai gražiausias ir galingiausias III–V a. pr. Kr. graikų miestas, kuriame gyveno filosofai ir dramaturgai Aischilas, Platonas, išradėjas Archimedas. Senamiestis įsikūręs šalia prisišliejusioje Ortidžės saloje ir žavi arabiškomis siauromis gatvelėmis, ispaniško baroko bažnyčiomis. Pasivaikštote po senamiestį: Archimedo aikštė ir nuostabus Artemidės fontanas, papirusais apaugęs Aretūzos šaltinis, Santa Maria della Collone katedra. Užsukate į miesto turgų, kuriame gausu vaisių ir jūros gėrybių. Apžiūrite Sirakūzų archeologinę dalį – *Antikos paminklus: kalvos šlaite iškaltą Graikų teatrą (III a. pr. Kr.), Romėnų amfiteatrą (III a. po Kr.), akmens skaldyklas ir „Dionisijaus ausį“. Tęsiate kelionę į Taorminą, kuri žavi įdomia miesto architektūra – graikų, romėnų, arabų, normanų statiniais, jaukiais viešbutėliais, gausybe kavinukių. Tai tarsi Sicilijos „langas“ į modernųjį pasaulį. Siūlome aplankyti vaizdingiausią senovės reliktą – graikų teatrą (III a. pr. Kr. – I a. po Kr.), nuo kurio tribūnų atsiveria Etnos ugnikalnio didybė; pasivaikščioti po buvusius privačius, dabar miestui priklausančius, viešuosius sodus; pasigėrėti fontanu su Taorminos simboliu kentauru. Sugrįžtate į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Taorminos apylinkėse.

7 diena  POILSIS PRIE JŪROS

Pusryčiai. Poilsis prie Jonijos jūros. Nakvynė viešbutyje.

8 diena KATANIJA - VILNIUS

Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko, vykstate į Katanijos oro uostą. Skrydis: Katanija – Vilnius.


Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

 • Skrydis Vilnius – Katanija – Vilnius,
 • pažintinė kelionė autobusu su oro kondicionieriumi,
 • 7 nakvynės 3 viešbučiuose (4 iš jų kurorte),
 • maitinimas – 7 pusryčiai,
 • lietuviškai kalbančio kelionės vadovo, vykstančio su grupe iš Lietuvos, paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • informacinė dalomoji medžiaga kelionės metu,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

 • (*) – mokami objektai. Turistas moka pats apie 70 EUR už visus (*) pažymėtus objektus.
 • (**) – mokamos ekskursijos. Kainos pateiktos, kai į ekskursiją vyksta ne mažiau kaip 15 turistų:
  • ekskursija prie Etnos ugnikalnio ir į Kataniją – apie 45 EUR,
  • ekskursija į Sirakūzus ir Taorminą – apie 45 EUR.
 • Į kainą neįskaičiuotos papildomos išlaidos: draudimas, arbatpinigiai, kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, pietūs, vakarienės, miestų turistiniai mokesčiai, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

PASTABOS:

 

 • Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis.
 • Kelionės metu autobusu nuvažiuojama ~1200 km.

Apgyvendinimas

Poilsiui prie Jonijos jūros (5-8 kelionės dieną) 3 nakvynes Jums užsakėme šiuose ar panašiuose viešbučiuose*:
APGYVENDINIMO PAVYZDŽIAI:

PARK HOTEL OASI

Via Spiaggia 189, 95016 Mascali, Italija

   

Viešbutis įsikūręs 10 m. nuo Fondachello di Mascali paplūdimio. Viešbutį supa jaukus parkas. Svečiai gali grožėtis iš viešbučio teritorijos atsiveriančiais Etnos ugnikalnio vaizdais. Viešbutyje veikia baras ir restoranas. Maitinimas - kontinentiniai pusryčiai ir trijų patiekalų vakarienės.
KING'S HOUSE HOTEL RESORT
Via Dott. Mario Amato, 23 , 95016 Fondachello, Italija

   

Vos už 200 metrų nuo Fondachello di Mascali paplūdimio įsikūrusiame viešbutyje „King's House Hotel Resort“ yra baseinas, iš kurio atsiveria Etnos ugnikalnio vaizdas, restoranas, vešlus Viduržemio jūros regiono sodas bei įrengti skirtingomis spalvomis apipavidalinti numeriai. Lengvieji pusryčiai ir nacionaliniai valgiai patiekiami šviesiame restorane, kuris įrengtas tame pačiame pastate, kaip ir registratūra. Maitinimas - kontinentiniai pusryčiai ir trijų patiekalų vakarienės.
* Dėl aplinkybių, kurių neįmanoma numatyti iš anksto, kelionės metu viešbučiai ir jų kontaktinė informacija gali keistis. Pateiktos viešbučių kambarių nuotraukos yra pavyzdinės, konkretaus Jūsų kambario įrengimas gali būti kitoks nei nuotraukoje.
Turite klausimų? Skambinkite telefonu 8 524 30636 arba
Siųskite užklausą
Vieta konsultantui.
Kelionės tipas Pažintinės kelionės lėktuvu
Šalis Italija
Kaina nuo 1129 €

Turite klausimų?

Skambinkite telefonu 8 524 30636 arba

Siųskite užklausą

Išvykimo datos

Kaina Data Liko vietų
1129 € / 1016 € 2018-09-2810+
UP