Mes su jumis nuo 2007 m.! Konsultacijos:
865500560, 861236192
| Verslo klientams Kelionių gidas Apie mus Kontaktai

Toskana, Umbrija ir Amalfis

Toskana, Umbrija ir Amalfis

Italija

Artimiausia data

2017-09-15 599 €

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją. Vakare atvykstame į viešbutį Čekijoje. Nakvynė.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į Šv. Augustino Klosterneuburgo vienuolyną šalia Vienos, kurį XII a. įkūrė dievobaimingas Babenbergerių dinastijos Austrijos markgrafas Leopoldas III. Ekskursija vienuolyne ir vienuolyno vynų degustacija*. Šiandien vienuolyno muziejus yra vienas seniausių pasaulyje, jame sukaupta ypač vertinga viduramžių meno dirbinių kolekcija, eksponuojamas viduramžių meno šedevras – Mikalojaus Verduniečio altorius. Kaip ir visais laikais, vienuolynas yra svarbus katalikiško gyvenimo centras, jo vyno ūkis įkurtas 1114 m. ir yra pats seniausias ir vienas didžiausių (108 ha) ir kokybiškiausių Austrijoje. Tęsiame kelionę per Austriją, Italiją. Nakvynė viešbutyje prie Veronos.

3 diena. Pusryčiai. Atvykstame į Laspeciją, iš kurios miesto transportu* vykstame į vaizdingą miestelį Portovenerę (Veneros uostą), kuris Romos laikais buvo nedidelis žvejų kaimelis, o vėliau čia buvo įkurtas Bizantijos imperijos laivynas. Ekskursija po miestelį, kuriame dominuoja viduramžių ir gotikinė architektūra, siauros gatvelės, o centrą puošia išdidžiai stūksanti pilis šalia Poetų įlankos, kurią apdainavo Baironas, Dantė ir Petrarka. Vykstame į Luką – miestą ant Serchijo upės kranto Toskanos regione. Tai italų kompozitoriaus Džiakomo Pučini gimtinė. Miestas taip pat garsus seniausia visoje šalyje išsilaikiusia miestą supančia 4 km. ilgio gynybine siena. Pažintis su senamiesčiu, kuriame gatvių tinkas išlikęs nuo romėnų laikų. Apžiūrėsime pačiame Lukos senamiesčio centre stovinčius Pretorio di Lucca rūmus, kurie yra puikus renesanso architektūros pavyzdys. Gilios arkos, arkados, gotikos stiliaus langai ir laikrodis puošia Pretorio di Lucca rūmų fasadą. Pasivaikščiosime senojo romėnų amfiteatro vietoje atsiradusioje nuostabioje aikštėje, grožėsimės seniausia šventove mieste – Šv. Frediano bazilika, kuri buvo pastatyta dar VI a. Bažnyčios išskirtinė detalė puošianti fasadą – įspūdinga Bizantijos stiliaus mozaika. Taip pat apžiūrėsime Šv. Mišelio ir Foro katedrą, pastatytą buvusio romėnų forumo vietoje. Nakvynė viešbutyje prie Livorno.

4 diena. Pusryčiai. Vykstame į Volterą - viduramžius menantį miestą ant kalvos. Ekskursija po miestą aplankant senamiestį, Volteros rotušę, kuri primena sumažintus senuosius rūmus Florencijoje. Taip pat praeisime pro IV a. pr. Kr. statytus miesto vartus, menančius etruskų klestėjimo laikotarpį, apžiūrėsime Magistrų rūmus ir vieną pirmųjų Volteros bokštų. Aplankysime vieną iš geriausiai išlikusių romėnų amfiteatrų Italijoje, kuris ilgą laiką buvo palaidotas po šiukšlėmis ir atkastas tik XX a. viduryje, todėl taip puikiai išsilaikė. Voltera taip pat garsėja alebastru – tai ypatinga medžiaga randama ovaliose uolose, tarp molio ir kreidos sluoksnių. Laisvas laikas, kurio metu galėsite apsilankyti alebastro dirbtuvėse bei įsigyti specifinių dirbinių. Vykstame į tipiškoje Toskanos kraštovaizdžio aplinkoje, tarp žalių kalvų, vynuogynų ir alyvuogių giraičių įkurtą ekologišką sūrių ūkį*. Lengvi pietūs, kurių metu ragausime įvairaus brandinimo vietinės gamybos ekologiškus avių sūrius, varškę, vietoje užaugintų daržovių ir mėsos užkandžius, mėgausimės vietinės gamybos vynu bei desertu. Vykstame į Sieną – miestą, išsaugojusį savo klestėjimo laikų galybę. Senoji miesto dalis apjuosta įspūdingomis gynybinėmis sienomis ir puikiai išlaikiusi viduramžių dvasią. Ekskursija po miestą, kurios metu apsilankysime Del Campo – unikalioje kriauklės formos aikštėje, apžiūrėsime Visuomenės rūmus, katedrą bei mažytį Gajos fontaną, į kurį vanduo patenka iš 500 metų senumo akveduko. Taip pat grožėsimės grakščia Torre del Mangia rotuše su XII a. pastatytu bokštu. Nakvynė viešbutyje prie Romos.

5 diena. Pusryčiai. Vykstame į Pompėją. 79 metais išsiveržęs Vezuvijus buvo negailestingas ir miestą palaidojo po storu pelenų ir žemių sluoksniu. Iki pat XVIII amžiaus Pompėja glūdėjo užmarštyje, kol archeologai ją ėmė atkasinėti iš po 8 m žemių sluoksnio. Šiandien vaikštant po Pompėją galima pamatyti autentišką antikinio miesto struktūrą, gyvenamųjų ir kulto pastatų architektūrą, įsivaizduoti čia virusį gyvenimą prieš beveik 2000 metų. Ekskursija po antikinį miestą-muziejų* Vezuvijaus papėdėje. Vykstame į Pestą – vieną vertiniausių Italijos archeologijos brangakmenių. Miestą VI a. pr. Kr. įkūrė graikai ir pavadino jį Poseidonija. Žlungant Romos imperijai nyko ir miestas, pastatai buvo griaunami bažnyčioms ir rūmams statyti. Jo griuvėsiai buvo pamiršti iki XVIII a., kai čia vėl pradėjo lankytis keliautojai. Šiame archeologiniame parke* geriausiai išsilaikė trys dorėninės šventyklos, didingai stovinčios lygumose priešais jūrą: Neptūno šventykla, bazilika ir Čererės šventovė. Ekskursijos metu apžiūrėsime ir forumo, amfiteatro bei įvairių religinių pastatų griuvėsius. Pageidaujantys galės apsilankyti netoli nuo šių griuvėsių įkurtame Pesto archeologijos muziejuje, kuriame saugomi kai kurie patys svarbiausi Pietų Italijos meno kūriniai. Nakvynė viešbutyje prie Salerno.

6 diena. Pusryčiai. Miesto transportu* vykstame į uostą, iš kurio laivu plaukiame* į gražiausia pasaulyje tituluojamą Amalfio pakrantę, kuri įtraukta į UNESCO pasaulio paveldą. Plaukimo metu aplankysime žavingus Amalfio ir Positano miestelius. Amalfio regionas garsėja limončelo likerio gamyba, citrinų auginimu, spalvinga keramika. Pageidaujantiems – limončelo likerio degustacija*. Apžiūrėsime XI a. pastatytą Šv. Andriaus katedrą su įspūdinga arabų-normanų stiliaus varpine. Plaukiame į Positano. Kadaise, Amalfio respublikos laikais, Positano buvo svarbus uostamiestis. Ant kalvos įsikūręs miestelis keliautojus vilioja baltutėliais kaskadomis šlaite išsidėsčiusiais namais ir laiptų gausa. Neretai šis miestukas vadinamas fotogeniškiausiu Amalfio pakrantės perlu. Pasivaikščiosime siauromis, vingriomis miestelio gatvelėmis. Nakvynė viešbutyje prie Salerno.

7 diena. Pusryčiai. Vykstame į karališkuosius itališkojo baroko Kazertos rūmus*, kurie kadaise buvo vieni didžiausių 18 amžiuje statytų rūmų visoje Europoje. Bendras rūmų plotas sudaro apie 45 tūkst. m², o jų viduje įrengta apie 1200 kambarių. Kazertos rūmai buvo statomi pagal architekto Luidžio Vanvitelio projektą, kurį įkvėpė Versalis bei karališkieji Madrido rūmai, todėl neretai vadinami itališkuoju Versaliu. Kazertos rūmuose saugoma baldų, buities reikmenų kolekcijos, tip pat čia galima apžiūrėti garsųjį porceliano kambarį. Aplink rūmus įrengtas angliško stiliaus parkas su gausybe fontanų, didžiuliu akveduku. Parke glaudžiasi ir šilko manufaktūra su nedideliais darbininkų namukais. 1997 m. Kazertos rūmų bei sodo ansamblis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Vykstame į vieną gražiausių miestelių Umbrijos regione Orvjetą. Ekskursijos metu grožėsimės didinga romaninio-gotikinio stiliaus katedra. Taip pat, esant galimybei, apžiūrėsime įspūdingo dydžio Orvjeto šulinį*, kurį 1527 m. popiežiaus Klemenso VII užsakymu suprojektavo florencietis Antonio da Sangallo. Priešo puolimo atveju šulinys turėjo aprūpinti vandeniu miestelio gyventojus. Nakvynė viešbutyje prie Orvjeto.

8 diena. Pusryčiai. Vykstame į kitą viduramžių miestą, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą - Asyžių, kuris įkurtas kalno papėdėje ir apjuostas 5 km gynybine siena. Čia aplankysime didingą Džoto, Čimabulės ir kitų garsių menininkų darbais bei freskomis išpuoštą Šv. Pranciškaus baziliką*, kurioje palaidotas šventasis. Taip pat ekskursijos metu apžiūrėsime šurmuliuojančią miesto aikštę ir pirmojo miesto vyskupo Rufino katedrą. Vykstame į Umbrijos regiono sostinę Perudžą. Tai viduramžių miestas, įkurtas ant kalvos, ir galintis pasigirti dailiu senamiesčiu. Pažintis su miestu: XIII a. įkurtas universitetas, rotušė, didžiausia Umbrijos Šv. Dominyko gotikinė bažnyčia, Didysis fontanas. Išvykstame prie ketvirto pagal dydį Italijoje – Trazimeno ežero. Pasivaikščiosime po ramybe alsuojantį įtvirtintą Castiglione del Lago miestelį, įsikūrusį ežero pusiasalyje bei grožėsimės ant kalno stūksančia pilimi. Tęsiame kelionę per Italiją. Nakvynė viešbutyje prie Paduvos.

9 diena. Pusryčiai. Kelionė per Italiją, Austriją. Vykstame prie Viorterio ežero, šalia kurio ant kalno iškilęs modernus, šiuolaikinio dizaino medinis apžvalgos bokštasPyramidenkogel. Tai vienas aukščiausių medinių stebėjimo platformų pasaulyje, jo aukštis yra 70,6 m virš kalnų ir apie 400 metrų virš ežero. Greitaeigiu liftu pakilsime* į apžvalgos platformą, iš kurios atsiveria kerinti Alpių kalnų, slėnių, ežerų ir miestelių panorama. Pageidaujantys iš bokšto galės nusileisti rogutėmis*. Tęsiame kelionę per Austriją. Čekiją. Nakvynė viešbutyje Čekijoje.

10 diena. Pusryčiai. Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

 • kelionė autobusu
 • 9 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais
 • kelionės vadovo paslaugos
 • ekskursinė programa
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

 • (*) – bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos, viešojo transporto bilietai ~ 170 EUR
 • miestų mokestis
 • medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

PASTABOS:

 • pirkdami kelialapį, reikalaukite šios kelionės atmintinės.
 • objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
 • bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.
Turite klausimų? Skambinkite telefonu 8 645 44449 arba
Siųskite užklausą
Vieta konsultantui.
Kelionės tipas Kelionės autobusu
Šalis Italija
Kaina nuo 599 €

Turite klausimų?

Skambinkite telefonu 8 645 44449 arba

Siųskite užklausą

Išvykimo datos

Kaina Data Liko vietų
599 € / 540 € 2017-09-1510+
599 € / 528 € 2017-09-3017
UP
Užklausa

Išrinksime atostogų kelionę už tave!

Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.

Siųsti