Mes su jumis nuo 2007 m.! Konsultacijos:
(8-5) 2325853
| Verslo klientams Kelionių gidas Apie mus Kontaktai

Turkija - senovės civilizacijų lopšys (8 d.) (su lietuviu vadovu)

Turkija - senovės civilizacijų lopšys (8 d.) (su lietuviu vadovu)

Turkija

Artimiausia data

2018-09-23 1199 €

KELIONĖS AKCENTAI:

 • Pažinsite tikrąją Turkiją: religingumu garsėjanti Konija, kontrastų kupinas Stambulas, legendomis apipinta Troja, antikinis Efesas.
 • Aplankysite net 5 įspūdingus UNESCO saugomus miestus ir objektus.
 • Unikalia gamta žavėsitės Kapadakijoje, pasinersite į Kleopatros baseiną garsiojoje Pamukalėje.
 • Stebėsite unikalą „besisukančių“ dervišų ceremoniją.
 • Tik per 8 dienas pamatysite visą Turkiją.

1 diena   VILNIUS - ANTALIJA

Skrydis: Vilnius – Antalija. Esant galimybei, vykstate į **ekskursiją po Antaliją: grožitės netoli Antalijos esančiais kriokliais, apžiūrite Antalijos senamiestį Kaleici, pietaujate. Vykstate į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

2 diena KONIJA - KAPADOKIJA - AVANA

Pusryčiai. Labai anksti ryte išvykstate į senovinį Konijos (Konyamiestą, garsėjantį religingais gyventojais ir griežtu religiniu mokymu. Čia buvo įsikūrusi „besisukančių“ dervišų brolija, vadinama Mevlevi vardu. Brolijos įkūrėjas tikėjo, kad muzika ir šokiu galima pasiekti ekstazinę meilės būseną ir pasiūlė būdą, kaip išvaduoti žmogų iš kasdienybės nerimo ir skausmo. Aplankote *Mevlanos muziejų, įsikūrusį senosios dervišų ložės priestate.

Po pietų vykstate į Kapadokiją (Cappadocia–vieną unikaliausių centrinės Anatolijos vietų, žavinčią keistų ir įspūdingų formų vulkaninio tufo kalnais. Aplankote *požeminį Kaymakli miestą, stebinantį painiais labirintais. Avanos miestelis garsėja keramikos tradicijomis, siekiančiomis dar hetitų laikus. Aplankote vieną Avanos keramikos dirbtuvių. **Esant galimybei, siūlome pasižiūrėti „besisukančių“ dervišų ceremoniją. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Kapadokijoje.

3 diena KAPADOKIJA - ANKARA

Pusryčiai. Išvykstate į *Gioreme muziejų po atviru dangumi, žavintį puikiomis ankstyvosios krikščionybės bažnyčiomis ir vienuolynais. Aplankote *Učhisaro namą ir pavaikštote po Fėjų vaizdingą slėnį. Po ekskursijos išvykstate į Ankarą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Ankaroje.

4 diena ANKARA

Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po šalies sostinę – Ankarą. Aplankote Ankaros pilį ir senamiestį bei trečią pagal svarbumą po Luvro muziejaus Paryžiuje ir Britų muziejaus Londone *„Anatolijos civilizacijų“ archeologijos muziejų, kurio eksponatai – nuo paprastų paleolito akmens įrankių iki graikų ir romėnų skulptūrų. Vykstate į didžiausią šalies miestą – Stambulą (Istanbul). Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Stambule.

5 diena STAMBULAS

Pusryčiai. Kontrastų miestas Stambulas įsikūręs dviejuose žemynuose abipus Bosforo sąsiaurio. Miestas lyg jungiamoji Europos ir Azijos grandis, kuriame vyrauja jaudinanti įtampa tarp kultūrų ir tradicijų. Apžvalginė ekskursija po Stambulą, kurios metu aplankote *Topkapi rūmus, kurie ilgiau nei 400 metų buvo oficiali sultonų rezidencija; bizantiško meno šedevrą – *Šv. Sofijos soborą, kuris daugiau nei 1400 metų liudija VI a.

Bizantijos sostinės rafinuotumą ir yra padaręs didžiulę įtaką vėlesnių amžių architektūrai; Hipodromo aikštę ir vieną įstabiausių religinių pastatų pasaulyje – 6 minaretus turinčią Mėlynąją mečetę. **Esant galimybei, siūlome paplaukioti laivu Bosforo sąsiauriu. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Stambule.

6 diena TROJA - PERGAMAS

Pusryčiai. Keliatės per Dardanelų sąsiaurį ir važiuojate į Troją (Troy). Aplankote legendinės *Trojos griuvėsius ir Trojos arklį. Šalia legendinio miesto vyko Trojos karas, aprašytas Homero „Iliadoje“ ir „Odisėjoje“. Trojos arklio legendos istoriškumas abejotinas, nes remiasi tik Homero tekstais. Tačiau ji buvo labai populiari tiek Antikos laikais, tiek ir dabar. Vykstate Bergamo link. Apžiūrite *antikinį Pergamo miestą – vieną iš svarbiausių Anatolijos regiono politinių ir religinių centrų helenizmo laikais. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Bergame.

7 diena EFESAS - PAMUKALĖ

Pusryčiai. Vykstate į Efesą (Ephesus–didžiausią iki šių dienų išlikusį *antikinį miestą, įkurtą XI a. pr. Kr. Mieste gausu Antikos paminklų: odeonas, romėniškos pirtys, akropolio griuvėsiai, akvedukas, imperatoriaus Adriano fontanas, amfiteatras, Heraklio vartai. Aplankote *Šv. Mergelės Marijos namą, kuriame ji praleido paskutiniuosius savo gyvenimo metus. Sustojate vietoje, kur anksčiau stovėjo Artemidės šventykla – vienas iš septynių antikinio pasaulio stebuklų.

Vykstate į „medvilnės pilimi“ vadinamą *Pamukalę (Pamukkale), aplankote įspūdingas klintinio tufo terasas. Šis gamtos stebuklas nuo seno laikomas viena populiariausių Turkijos įžymybių. Aplankote antikinį *Hierapolį – žymų ir vieną didžiausių visoje Turkijoje nekropolį ir puikiai išsilaikiusį antikinį teatrą. Norintieji gali išsimaudyti mineralizuotame **Kleopatros baseine, kuriame vandens temperatūra siekia 30º šilumos. Manoma, kad šis baseinas su marmuro kolonų fragmentais gali būti Apolono šventyklai priklausiusio šventojo baseino griuvėsiai. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje netoli Pamukalės.

8 diena ANTALIJA - VILNIUS

Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko, išvykstate į Antalijos oro uostą. Skrydis: Antalija – Vilnius.


Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

 • Skrydis Vilnius – Antalija – Vilnius,
 • pažintinė kelionė autobusu su oro kondicionieriumi,
 • 7 nakvynės 3* viešbučiuose,
 • maitinimas – 7 pusryčiai, 7 vakarienės,
 • persikėlimas per Dardanelų sąsiaurį,
 • lietuviškai kalbančio kelionės vadovo, vykstančio su grupe iš Lietuvos, paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • informacinė dalomoji medžiaga kelionės metu,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

 • draudimas,
 • arbatpinigiai,
 • kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos,
 • pietūs, gėrimai vakarienių metu,
 • miestų turistiniai mokesčiai,
 • asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

PASTABOS:

 • (*) – mokami objektai. Turistas moka pats vietos valiuta apie 140 EUR už visus (*) pažymėtus objektus.
 • (**) – siūlomos mokamos ekskursijos ir pramogos. Turistas moka pats apie 100 EUR už visus (**) pažymėtus objektus.
 • Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis.
 • Arbatpinigiai vairuotojui ir gidui (apie 15 EUR) mokami kelionės pabaigoje ir į kainą neįskaičiuoti.
 • Už priemoką galite pasirinkti poilsio savaitę prieš ar po kelionės.
Turite klausimų? Skambinkite telefonu (8-5) 2325853 arba
Siųskite užklausą
Vieta konsultantui.
Kelionės tipas Pažintinės kelionės lėktuvu
Šalis Turkija
Kaina nuo 1199 €

Turite klausimų?

Skambinkite telefonu (8-5) 2325853 arba

Siųskite užklausą

Išvykimo datos

Kaina Data Liko vietų
1199 € / 1079 € 2018-09-2310+
1199 € / 1079 € 2018-04-1410+
UP
Užklausa

Išrinksime atostogų kelionę už tave!

Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.

Siųsti