Mes su jumis nuo 2007 m.!Konsultacijos: 8 655 00560, 8 612 36192   | VERSLO KLIENTAMSKELIONIŲ GIDASApie musKontaktai

PAŽINTINĖS KELIONĖS

POILSINĖS KELIONĖS

Ekskursijos Čekijoje

 

Adrspassko – Teplicke kalvos Kralovehradecky vietovėje (šiaurės rytų Bohemija)
Kalvos išsidėstę 20 kvadratinių kilometrų teritorijoje. Tai labai fotogeniška vietovė.
Becov ir Teplou pilis yra vakarų Bohemijoje. Ji pastatyta 13 amžiuje kilmingos šeimos iš Osek. 15 – 16 amžiuje toliau formuojama kilmingos Pluve z Rabstejna šeimos. Aukštai kalvose esančios gotikinės pilies įėjimas papuoštas renesansiniais akmenimis ir sienų tapyba. Prie pilies stūgsi 18 amžiaus užmiesčio rūmai su renesansiniu branduoliu ir terasiniu sodu.


 Čekijos Šveicarija – Ustecky vietovėje (šiaurės – pietų Bohemija)
Šioje teritorijoje išsidėstę šimtai įspūdingų smiltaininių kalvų, didžiausias smiltaininis kanjonas Europoje, urvai, tuneliai, nuostabių paviršių kalvos, upokšniai, pilys, užmiesčio rūmai. Ši teritorija pripažinta Čekijos Nacionaliniu parku.
Pravcicka Brana – didžiausia smiltininė arka Europoje (16 metrų aukštis). Taip pat galima aplankyti du Kamenice upės tarpeklius – Divoka Souteska (Laukinį tarpeklį) ir Ticha Souteska (Tylųjį tarpeklį) – valtimis.
Ceske Svycarsko siūlo daugybę pasivaikščiojimo takelių, kalvų alpinizmui, tvenkinius plaukimui ar romantiškus gražius kraštovaizdžius.
Taip pat galima aplankyti seniausią stiklo fabriką Europoje – Chribska, atrasti tunelius, kur buvo kasamas sidabras, bei daugybę muziejų.Cesky Krumlov - Jihocesky vietovėje (pietinė Bohemija)
Vietovė yra šalia Vltavos upės. Miestas pradėjo formuotis 13 amžiuje aplink gotikines pilis ir buvo pavadintas „Chumbenowe“. Cesky Krumlov susijęs su kilmingąja Rozemberkų šeima. Istorija formavo šį miestą ir nuo 1992 metų jis buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
Pilis pastatyta ant stataus Vltavos šlaito. Ji yra suformuota Baroko ir Renesanso architektūros stilių. Tai vieni didžiausių centrinės Europos rūmų, apimantys 40 pastatų apie 5 kiemus su unikaliu baroko stiliaus teatru nuo 18 amžiaus. Čia galima pamatyti apie 300 istorinių pastatų, tarp jų ir Šventojo Vito bei Crosshill koplyčią.
Miestas yra ne tik atviru muziejumi, bet ir gyvenamaja vieta, siūlančia pramogas turistams. Čia galima išsinuomoti dviratį ar kanoją, įsigyti suvenyrų vietinėse parduotuvėse ar skaniai pavalgyti vietiniuose restoranuose. Taip pat miestas yra kultūros centras su dailininko Egon Schiele originalių darbų paroda.Čekiškas rojus - Liberecky vietovėje (šiaurinė Bohemija)
Čekiškas rojus yra nuo 1955 metų saugoma smėlio uolų teritorija. Pirmą kartą buvo išnaudota 19 amžiuje dėl SPA vonių. Kvapą gniaužiantis kalvų vaizdas papildomas bokštais, stulpais, tarpekliais, giliais ir siaurais tuneliais, urvais, Jizera upe, miškais, kūdromis, pilimis ir muziejais.
Vietovė populiari tarp alpinistų ir turistų. Puiki vieta stebėti nepaliestas kraštovaizdžio vietas, pasivaikščioti važiuoti dviračiu, lankyti muziejus ir galerijas.Hluboka nad Vltavos - Jihocesky vietovėje (pietinė Bohemija)
Miestas garsus gražia Vindszoro neogotikinio stiliaus pilimi. Pilis stūgsi nuostabiame angliško stiliaus sode. Netoli pilies yra Alsova Jihoceska galerija su unikalia Čekijos viduramžių meno kolekcija, o kartu ir 20 amžiaus meno kūriniais. Čia organizuojami klasikinės muzikos koncertai.
Didelė romantiška pilis pagal prigimtį gotikinė nuo 13 amžiaus, o perstatyta pirmoje 18 amžiaus pirmoje pusėje barokiniu stiliumi. 19 amžiaus pilis buvo perstatyta į reprezentatyvią kilmingos Schwarzenberg šeimos rezidenciją Vindszoro gotikiniu stiliumi.Kromeriz - Zlinsky vietovėje (centrinė Moravia)
Tai kompleksas sodų ir užmiesčio rūmų 1998 metais įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Archivyskupijos rūmai Kromeriz yra nuostabus pastatas Kromeriz miesto centre. Tai Olomouc vyskupų ir jų pasekėjų rezidencija. Gotikiniai rūmai buvo perstatyti renesanso stiliumi dėl to, kad 1643 metais švedai sunaikino šiuos rūmus. Statinio reprezentatyviosios ir rezidencinės dalies interjeras priskiriamas vienam vertingiausių centrinėje Europoje.Kutna Hora - Stredocesky vietovėje (centrinė Bohemija)
Miestas istoriškai susijęs su sidabro rūdos kasyba. Vietinė kasykla yra viena didžiausių viduramžių Europoje. 13 amžiaus pabaigoje miestelis teikė apie vieną trečiają visos Europos sidabro produkcijos. Kutna Hora buvo vienos stabiliausių Europos valiutų - Prahos grašių - kalykla. 1995 metais vietovė įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
Čia galima aplankyti ir gotikinę Šventojo Jakobo bažnyčią, kur yra įdomus gotikinio, renesanso ir baroko inventorius, bei Šventosios Barbaros (rūdakasių globėjos) bažnyčią (1388 metais statyta), kuri yra viena vertingiausių gotikinio stiliaus architektūros statinių Bohemijoje.
Labai įspūdingas Kostinece (urvo su kaulais) vienuolynas, esantis Sedlec. Jis garsus unikaliomis žmonių kaulų dekoracijomis.Lednice – Valtice kultūrinis kraštovaizdis - Jihomoravsky vietovėje (pietinis Brno)
Šis kraštovaizdis 1966 metais įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Tai didžiausias sudarytas kraštovaizdis Europoje – svarbus istoriniu ir meniniu požiūriu. Rūmai apima 250 kvadratinių kilometrų. Nuostabi teritorija suformuota 18 amžiaus pabaigoje – 19 amžiaus pirmoje pusėje Lichtenstejn šeimos. Daugybė garsių architektų formavo kompleksą.Litomysl - Pardubicky vietovėje (rytinė Bohemija)
Miestas susiformavo 13 amžiuje. Čia įkurta antra archivyskupija Čekijoje, kuri buvo stipri šimtus metų. Litomysl yra ilga aikštė apsupta eilėmis istorinių namų, iš kurių svarbiausias U Rytiru su vertingomis iš akmens tašytomis dekoracijomis. 1999 metais įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Litomysl būtina aplankyti Šventojo Kryžiaus katedrą ir renesanso stiliaus rūmus.Loket - Karlovarsky vietovėje (vakarinė Bohemija)
Vietovė garsiausia Loket pilimi, kuri buvo pastatyta 12 amžiuje, o 13 amžiuje aplink ją pradėjo formuotis miestas. Loket buvo lankoma karalių ir tapo diplomatų derybų vieta. Loket mieste yra istorinė, archeologinė vietovė, kur eksponuojama 15 amžiaus kalėjimo kankinimo įranga. Mieste verta aplankyti 13 amžiaus Šventojo Wenceslav bažnyčią. Ištisus metus verda kultūrinis gyvenimas - koncertai ir šventės.


Marianske Lazne - Karlovarsky vietovėje (vakarinė Bohemija)
Tai naujausias SPA miestas vakarų Bohemijoje. Daugybė sveikatai naudingų srovių buvo aptiktos slėnyje 19 amžiuje. Nustačius srovių naudą sveikatai buvo įkurtas SPA centras „Auksinė Sritis“.
Čia yra apie 100 mineralinių srovių aplink miestelį, o pačiame miestelyje apie 40. Srovės yra rūgštokos ir siekia 7 - 10 °C. Srovės naudojamos inhaliacijoms bei mineralinėms vonioms.
Miestas itin tinkamas aktyviam sportui – golfui, tenisui, plaukimui, fitnesui, jodinėjimui žirgais, buriavimui, žvejybai, slidinėjimui, pasivaikščiojimams ir pasivažinejimams dviračiais.


Moravsky Kras - Jihomoravsky vietovėje (pietinė Moravija)
Tai saugomo 92 kvadratinių kilometrų kraštovaizdžio teritorija, viena svarbiausių karstinių teritorijų Europoje. Joje yra apie 1000 uolų.
Į populiariausią Punkevni Jeskyne uolą galima patekti su valtimi povandenine Punkava upe. Katerinska Jeskyne garsi unikaliomis stalaktitų lazdelėmis.


Olomouc - Olomoucky vietovėje (centrinė Moravija)
Pilis pastatyta 11 amžiaus pradžioje princo Bretislay. 11 amžiaus pabaigoje tai buvo Moravijos vyskupija ir Benediktinų vienuolynas. 13 – 14 amžiuje tapo Moravijos sostine, o 16 amžiuje čia buvo pastatytas antrasis Čekijos universitetas.
2000 metais Šventosios Trejybės kolona buvo įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
Be garsių istorinių lankytinų vietų galite mėgautis galerijomis, kino teatrais, restoranais, klubais.


Pribram - Stredocky vietovėje (centrinė Bohemija)
Pribram yra tarp garsiausių istorinių karališkųjų miestų. Nuo 14 amžiaus Pribram formavosi kaip sidabro ir metalo kasybų centras.
Mieste aptinkami tokie istoriniai objektai kaip pilis, Šventojo Jacob gotikinė bažnyčia su barokiniu interjeru ir kasybos muziejus. Šventasis kalnas yra reikšmingiausia ir seniausia piligrimų vietovė. Čia yra Mergelės Marijos bažnyčia.


Telc - Vysocina vietovėje (pietvakarinė Moravija)
Tai vienas vaizdingiausių Bohemijos miestų. Renesansinis miesto centras 1992 metais įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Jo istorija prasideda 13 amžiuje kaip karaliaus nuosavybė, kuri vėliau buvo parduota kilmingai Hradec šeimai. Aikštė apsupta namais su arkadomis, arkiniais įėjimais ir dekoratyviais vartais. Vienas gražiausių Telc pastatų yra Rotušės aikštė. Aikštėje trykšta šešiakampis fontanas.


Zdan nad Sazavou - Vysocina vietovėje (pietvakarinė Moravija)
Zdan nad Sazavou įsikūręs ant Sazavos upės kranto ir yra kultūrinis bei istorinis Zdar regiono centras. Šventojo Jono Nepomuko piligrimų bažnyčia Zelena Horoje 1994 metais yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.


Trebic - Vysocina vietovėje (pietvakarinė Moravija)
Miestas įsikūręs Jihlava upės pakrantėje. Tai istorinis ir pramoninis centras. Čia galima aplankyti unikalų žydų kvartalą su Šventojo Procopius bazilika 2003 metais įtrauktą į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Mieste yra gausu lankomų objektų.


Trebon - Jihocesky vietovėje (pietinė Bohemija)
Miestas įsikūrė 12 amžiuje miškingoje, durpingoje ir pelkingoje vietovėje. Čia pievos, laukai, miškai ir kūdros siejasi kanalais ir upeliais. Dėka nuolatinio kilmingų šeimų pomėgio statyti naujus statinius išliko daugybė gražių istorinių pastatų. Mieste galite aplankyti penkerius vartus, keletą bokštų, Nuostabią Šventosios Jilji bažnyčią, baroko stiliaus rotušę, renesansinius rūmus, kurie ilgu koridoriumi veda į vietinę biblioteką ir Augustino vienuolyną. Miestas turtingas statinių stilių įvairove.
Šiandien Trebon yra garsus SPA voniomis ir žvejyba. Čia SPA centruose galite mėgautis purvo voniomis ir kaukėmis, vandens terapijos procedūromis, masažais, fizioterapija, elektroterapija, parafino kaukėmis, akupunktūra ir kitomis paslaugomis.


Jindrichuv Hradec - Jihocesky vietovėje (pietinė Bohemija)
Jindrichuv Hradec įspūdingiausi yra renesansiniai rūmai papuošti gotikine aikšte ir gotikiniais paveikslais. Tai treti pagal dydį rūmai Čekijoje, o dėl puikios akustikos čia organizuojami koncertai. Aukščiausias pastatas Mergelės Marijos bažnyčia. Verta aplankyti Jono Baptisto bažnyčią, Kryzovy jeslicky – didžiausią kilnojamą Betliejų, kuris prisiglaudęs Jezuistų seminarijos muziejuje.


Karlovy Vary - Karlovarsky vietovėje (vakarinė Bohemija)
Karlovy Vary yra pasaulyje puikiai žinomas SPA miestas. Miestas įsikūręs Tepla upės slėnyje. Daugybė nuo skrandžio veiklos sutrikimų ir metabolizmo kenčiančių žmonių vyksta čia gydytis. Gydymui naudojama 12 mineralinių srovių. Mineralinio vandens gėrimas yra tradicinė terapija. Šilčiausia yra „Vridlo“ srovė + 72° C.
Jau 16 amžiuje Karlovy Vary mieste buvo apie 200 SPA namų, o 18 amžiuje miestas dėl SPA vonių tapo žinomas visam pasauliui. Čia esanti stiklo gamykla, kur stiklas buvo raižomas L. Moser tapo tradiciniu garsiuoju Carlsbad stiklu ir porcelianu.
Labai įspūdingai atrodo senieji SPA pastatai, rūmų kolonados. Galima aplankyti Zen meditacijos sodą.
Karlovy Vary garsus architektūra, Becherovka likeriu, kultūros įvykiais( muzikos ir kino festivaliais), Moser stiklu, žinomu kaip „Karališkasis stiklas“, SPA neglazūruotu porcelianu ar Carlsbad porcelianu, bei lankytojų iš viso pasaulio sukurta atmosfera.


Karlstejn - Stredocesky vietovėje (centrinė Bohemija)
Karlstejn yra svarbiausia Čekijos pilis ir vienas iš Čekijos karalystės simbolių.

 

 

Informacija apie Čekiją | Čekijos miestai | Ekskursijos Čekijoje | Maistas Čekijoje | Patarimai vykstant į Čekiją | Kelionės į Čekiją

Visų šalių sąrašas

Pigūs skrydžiai

TopTravel Vilnius

Darbo laikas: I-V 08:30 - 18:00
Adresas: Aludarių g. 2, Vilnius
Tel. nr. 8 5 249 62 79, Mob. 8 645 44449
El. paštas: vilnius@toptravel.lt

TopTravel Kaunas

Darbo laikas: I-V 09:00 - 18:00
Adresas: Miško g. 30, Kaunas
Tel. nr. 8 3 740 86 20, Mob. 8 655 00560
El. paštas: agentura@toptravel.lt

TopTravel Klaipėda

Darbo laikas: I-V 09:00 - 18:00
Adresas: J. Janonio g. 10, Klaipėda
Tel. nr. 8 4 621 01 11, Mob. 8 612 36192
El. paštas: klaipeda@toptravel.lt
Išrinksime atostogų kelionę už tave!
Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.
Uždaryti

Nerandi kelionės?
Atsiųsk mums užklausą!