Mes su jumis nuo 2007 m.!Konsultacijos: 8 645 44449, 8 655 00560   | VERSLO KLIENTAMSKELIONIŲ GIDASApie musKontaktai

Dominikos Respublika

PAŽINTINĖS KELIONĖS

POILSINĖS KELIONĖS

Dominikos Respublika | Patarimai vykstant i Dominikos Respubliką

Dominikos Respublika

 

 

Vizos. Įvažiuojant į šalį lietuviams vizos nereikia, tik turistinės kortelės. Taip pat įvažiuojant mokamas 10 JAV dolerių mokestis.

N.B.
Šalies interneto kodas .do, o telefono kodas – 1-809. Skambinant iš Lietuvos reikia rinkti 8 - 10+ šalies kodas + telefono numeris (8 - 10 1 - 809* tel. numeris). Skambinant į Lietuvą iš Dominikos respublikos - 011+ šalies kodas + telefono numeris (011 370 tel. numeris). Mobiliųjų telefonų GSM standartas yra 1900.

Elektra.
Elektros įtampa – 110 V (dažnis – 60 Hz), tad reikėtų pasirūpinti specialiu prietaisu adaptuojančiu įtampą europietiškiems elektros gaminiams.

Arbatpinigiai. Arbatpinigiai kai kuriose įstaigose būna jau įskaičiuoti į paslaugos kainą. Jei to nėra padaryta, tai restoranuose, kavinėse yra priimta palikti 10 – 15% arbatpinigių nuo sąskaitos sumos. Arbatpinigių gali prireikti duoti ir, tarkim, golfo aikštyne vaikinukui, nešiojančiam golfo krepšį ir lazdas ar tik išlipus iš lėktuvo prie jūsų pripuolusiam vaikinui, nugabenusiam jūsų bagažą iki taksi. Taip pat įprasta palikti 10 – 16 pesų (t.y. 3 – 5 JAV dolerius) aptarnaujančiam personalui už kambarių valymą.

 Suvenyrai ir pirkiniai. Nacionaline Dominikos Respublikos sporto šaka įvardijamas beisbolas, tad atributikos su valstybės žymomis galima rasti daugelyje šalies parduotuvėje. Šalis didžiuojasi cigarais, kava, romu, kurių įsigyti galima turistinėse zonose. Šiose parduotuvėse galima aptikti gaminių iš kaulo, medžio, gintaro ar keramikos, taip pat rankų darbo įvairių kvapų žvakių. Jei sužavėjo salsos ritmai, tai puikiausias suvenyras gali būti ir merengue garso įrašas. Be abejo, yra ir didelių prekybos centrų (kainos juose nėra aukštos), kur nuo prekių rūšių ir pavadinimų raibsta akys – gal juose galima rasti originalų suvenyrą? Na, pavyzdžiui, ar gi vanilės ekstraktas nėra geriausia dovana mėgstančiam besisukioti virtuvėje?

Jei pirkti nusprendėte ne parduotuvėje, o šiaip kokioje prekyvietėje, žinokite, jog vietiniai prekeiviai svorio vienetais laiko uncijas ir funtus, tačiau dažniausiai matais būna alaus skardinė, rankos ilgis, o štai vaisiaus vieneto kaina priklauso nuo jo dydžio. Beje, pirkdami neužmirškite pasiderėti, taip galite sutaupyti nemažai pinigų. O gal kaip prisiminimų reliktą parsivešit dalelę atostogų – saujelę smėlio ar porą rieškučių vaiskaus jūros vandens?

Transportas. Į Dominikos Respubliką skrendama lėktuvu – tai patogiausias būdas pasiekti saloje įsikūrusį rojaus kampelį. Atvykus į šalį ir norint pažinti, ją gali kilti noras išsinuomoti automobilį (jų yra įvairių markių – Jeep Suzuki Sport, Toyota Corolla, Chevrolet Venture, o kaina priklauso nuo to, kokį automobilį ir kelioms dienoms nuomositės – mokestis svyruoja nuo 70 iki 135 JAV dolerių už dieną). Tačiau tai padaryti gali asmenys, turintys tarptautinį vairuotojo pažymėjimą, kreditinę kortelę, geležinius nervus ir vyresni kaip 25 metų. Jei jau nusprendėte nuomotis mašiną, tai geriausia rinktis varomą visais keturiais ratais, mat tai optimaliausias sprendimas esant drėgnam orui. Taip pat nereikėtų rinktis pačios pigiausios, nes ir automobilio kokybė gali būti prasta. Jei jau nuomojatės automobilį, nors ir nepigų, vis vien jį gerai apžiūrėkite. Beje, važiuojama dešiniąja kelio puse 50 – 90 km/h greičiu, o vietiniai vairuotojai drausmės keliuose nesilaiko – teisė važiuoti priklauso tam, kas signalizuodamas atkreipia į save dėmesį, taip sukeldami nemažai avarijų. Dauguma vietinių turizmo agentūrų nuomotis automobilio nerekomenduoja, nes kelių kokybė nėra gera (siauri ir duobėti keliukai, grūste prigrūsti motorolerių, senų sunkvežimių ir vargiai bevažiuojančių automobilių). Geriau nei automobilį patartina nuomotis motorolerį – juo įveiksite kone visas „klūtis“ nešvariuose keliuose. Kaip alternatyva automobilių nuomai yra siūloma organizuota kelionė taksi (kaina – 25-32 JAV doleriai), kuriuos išsikviesti galima visą parą. Šios kelionės metu galima aplankyti įžymiausius vietovės objektus. Vieni taksi paslaugas vadina brangiomis, kiti atvirkščiai – pigiomis. Pavyzdžiui, 30 – 40 minučių kelionė iš oro uosto į Santo Domingą kainuoja apie 35 JAV dolerius. Brangu ar pigu, lieka spręsti pačiam poilsiautojui. Pigesnis variantas nei automobilių – naudojimasis viešuoju transportu, t.y. autobusais arba guaguas (kaip Lietuvoje maršutiniai mikroautobusai). Reikia turėti omenyje, kad autobusai nekursuoja nuo 7 valandos vakaro ir į kai kurias vietoves jie važiuoja tik kartą per dieną.

Sveikata. Nors medicinių įstaigų tinklas šalyje yra išplėtotas (1999 metų duomenimis vienam gydytojui tenka 793 gyventojai), tačiau prieš važiuojant į šalį patartina psiskiepyti nuo maliarijos, hepatitų A ir B, drugio, net ir nuo pasiutligės, nes gydymas Dominikos Respublikoje yra gana brangus. Taip pat nerekomenduojama gerti vandens ir vandentiekio. Geriausia geriamo vandens nusipirkti parduotuvėje, jau išpilstytą į butelius, o vaisius ir daržoves prieš valgymą nuplauti. Be to, reikėtų neužmiršti ir apsauginio kremo nuo saulės, kad nudegimai nesudrumstų atostogų. Paprasčiausių vaistų nuo galvos skausmo rasite viešbučiuose, tačiau antiseptiko jau reikės ieškoti vaistinėse.

Papildomi mokesčiai. Vaikų priežiūra, teniso pamokos, masažai, saunos, soliariumai į bendrą kainą nėra įtraukti, vandens slidės – ir už jas reikia mokėti papildomai.
Skubios pagalbos telefonų nr.: 711/809 472 7111

Vietinė turizmo informacija: Avenida Mexico 66; Santo Domingo; Dominican Republic; tel. nr.
685 9057 arba 685 5254, faksas: 685 5254

„Ne viskas auksas, kas auksu žiba.“ Ne kiekvienu uniformuotu, jums besišypsančiu galima pasitikėti. Valstybėje draudžiama elgetauti, tad daugelis dominikiečių dėvi uniformas, tarsi dirbtų stambioje kompanijoje ar įstaigoje. O iš lėktuvų išlipusiesiems tokie apsimetėliai akis dumia siūlydami savo paslaugas – kelis metrus panešėti bagažą – už „komisinį mokestį“. Tokie „darbuotojai“ yra „puikūs“ gidai – jie gali už mokestį perskaityti aiškiausiai matomus užrašus ar pavedžioti pažymėta trasa.

Diplomatinės atstovybės. Dominikos Respublikos garbės generalinis konsulatas, T. Vrublevskio g. 6, Vilnius, LT – 2004, tel. nr. +370 5 2341410.
Lietuvos garbės konsulas Dominikos Respublikoje
Wilhelm Brouwer, Camino del Norte 4, Arroyo Hondo
Santo Domingo,
Dominican Republic
Tel.: +1 809 5653333
Fax.: +1 809 3780412
E-mail: alphison yahoo.com
 

Dominikos Respublika

Visų šalių sąrašas

Pigūs skrydžiai

TopTravel Vilnius

Darbo laikas: I-V 08:30 - 18:00
Adresas: Aludarių g. 2, Vilnius
Tel. nr. 8 5 249 62 79, Mob. 8 645 44449
El. paštas: vilnius@toptravel.lt

TopTravel Kaunas

Darbo laikas: I-V 09:00 - 18:00
Adresas: Miško g. 30, Kaunas
Tel. nr. 8 3 740 86 20, Mob. 8 655 00560
El. paštas: agentura@toptravel.lt

TopTravel Klaipėda

Darbo laikas: I-V 09:00 - 18:00
Adresas: J. Janonio g. 10, Klaipėda
Tel. nr. 8 4 621 01 11, Mob. 8 612 36192
El. paštas: klaipeda@toptravel.lt
Išrinksime atostogų kelionę už tave!
Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.
Uždaryti

Nerandi kelionės?
Atsiųsk mums užklausą!