PradžiaApie musKontaktai Mes su jumis nuo 2007 m.!Kelionių rezervacija, konsultacijos: 8 655 00560, 8 612 36192 | LVRU

Egiptas | Informacija apie Egiptą

Egiptas, jo trijų tūkstančių metų istorija, milžiniškos akmeninės statulos, originalus mirusiųjų kultas, politinis stabilumas, ilgus amžius nesikeičiantis nuostabus gamtovaizdis, iki šiol vilioja keliautojus, nuotykių ieškotojus, saulės ir poilsio išsiilgusius žmones.
Kartais atrodo, jog kuo daugiau šalis lankoma, tuo mažiau pažįstama. Dauguma pasitenkina pramogomis Raudonojoje jūroje ir neretai tarsi pamirštamas Nilas – Egipto gyvybės arterija. Ši gigantiška upė turistams suteikia nepamirštamos egzotikos, neretai tekainuojančios vos kelias dešimtis litų. Iš vaikystės prisimename pasakas ir legendas apie Nilą, kur gyvena krokodilas... Tai ji maitinta, girdo ir gaivina smėlėtą Egipto žemę. O krokodilų taip paprastai nepamatysi. Jų knibžda Nasero ežere, tiksliau Nilo aukštupyje, aukščiau milžiniškos užtvankos prie Asuano, tačiau Nilo žemupyje jie visiškai išnaikinti.

Sostinė. Kairas

Geografinė padėtis. Egiptas – didžiausia arabiška šalis, išsidėsčiusi šiaurės rytų Afrikoje. Dalis jo teritorijos – Sinaujaus pusiasalis - randasi pietvakarių Azijoje. Rytuose ribojasi su Izraeliu, pietuose su Sudanu, vakaruose su Libija. Šiaurinė pusė yra skalaujama Viduržemio, rytinė – Raudonosios jūros. Egipto dalis, esanti į šiaurę nuo Kairo, vadinama Žemutiniuoju Egiptu, o pietinė dalis – Aukštutiniuoju Egiptu.

Laikas. Egiptas lenkia mūsų laiką 1 val. (kai Kaire – vidurdienis, Vilniuje – 11 val. ryto).

Klimatas. Egipto šiluma ir saulė Jus pasitiks ištisus metus. Aukštutiniame Egipte, o taip pat ir Raudonosios jūros kurortuose vasaros būna karštos ir sausos, Deltoje ir Viduržemio jūros pakrantėse – drėgnos. Oro temperatūra Raudonosios jūros kurortuose ir Kaire nuo gegužės iki rugsėjo mėnesio pasiekia net iki 35 - 40°, vandens temperatūra šiuo periodu būna 26 - 28°. Silpnas vėjelis prie Raudonosios jūros pučia visada, todėl aukštą oro temperatūrą ištverti yra nesunku. Pavasaris ir ruduo labai trumpi. Žiema Egipte labai švelni su šiltomis, saulėtomis dienomis ir vėsiomis naktimis. Nuo gruodžio iki vasario Raudonosios jūros kurortuose oro temperatūra dažniausiai ne žemesnė 23 – 25° šilumos, vandens – 20 - 22°.

Kalba. Šnekamoji kalba Egipte yra arabų kalbos dialektas, valstybinė – arabų. Rašo arabai iš dešinės į kairę, bet ženklai rašomi ir skaitomi iš kairės į dešinę. Egipte Jums labai pravers anglų kalbos žinios, kartais  - prancūzų. Kelio ženkluose ir gatvių pavadinimuose dažnai naudojamas ir arabiškas, ir lotyniškas šriftas. 

Šventinės ir nedarbo dienos:
Valstybinės šventės yra:
Sausio 1 d. – Naujieji metai;
Vasario 22 d., balandžio 25 d. – Sinajaus pusiasalio išlaisvinimas 1973 m. Spalio kare.
Gegužės 1 d. – Darbo diena;
Birželio 18 d. – Britų okupacinės kariuomenės iš Egipto išvedimo metinės;
Liepos 23 d. – 1952 m. revoliucijos metinės;
Rugsėjo 23 d. – 1956 m. pergalės diena prieš Izraelį;
Spalio 6 d. – Sueco kanalo peržengimo metinės (1973 m. kare);
Spalio 24 d. – 1973 m. Egipto kariuomenė užima Suecą;
Gruodžio 23 d. – 1956 m. Egipto kariuomenė užima Saido uostą (Port-Said).
Išeiginė diena – penktadienis.

Religija. 90% Egipto gyventojų yra musulmonai. Dauguma likusiųjų – krikščionys koptai.

Darbo valandos.
Egiptiečiai dirba nuo 8.00  ar 8.30 val. iki 14.00 val. sekmadieniais – ketvirtadieniais. Dauguma bankų didžiuosiuose miestuose vėl atsidaro nuo 17.00 ar 18.00 val. dviems – trims valandoms ir dirba jie be išeiginių dienų. Dauguma valstybinių įstaigų dirba nuo 8.00 iki 14.00 val. sekmadieniais – ketvirtadieniais. Parduotuvių darbo laikas priklauso nuo metų laiko. Vasarą dauguma parduotuvių dirba nuo 9.00 iki 13.00 val. ir vakare nuo 17.00 iki 22.00 val. ir dar ilgiau. Žiemos metu nuo 10.00 iki 18.00 val. Tačiau parduotuvių darbo laikas nėra griežtai apribotas, todėl jos gali būti atviros ir penktadieniais.

Pinigai.
Oficiali Egipto valiuta – Egipto svarai (EGP). Vieną svarą sudaro 100 piastrų (PT). Apyvartoje yra naudojami 1, 5, 10, 20, 50, ir 100 svarų banknotai, banknotai po 25 ir 50 piastrų ir monetos po 5, 10, 25 piastrų.
Kainos gali būti užrašytos tiek piastrais, tiek svarais. Pavyzdžiui, 2,25 svaro kaina gali būti užrašyta kaip 225 pt.
Neskubėkite išleisti smulkių pinigų, jie labai pravers vietiniam transportui ar arbatpinigiams. 
 
Valiutos kursas ir keitimas. Egipte galima atsiskaityti ir doleriais, bet tai yra nenaudinga, nes kaina bus didesnė ir gražos atiduoti tikrai niekas nesivargins. 
Štai keletos prekių apytikslės kainos Hurgadoje: marškinėliai – 18 – 25 svarai, didelis rankšluostis – 30 – 40, gramas aukso – 13 – 15, vanduo buteliukuose – 1,5 svaro.
Patarimai: pinigus geriau keiskite bankuose, nes kiti valiutos keitimo punktai dažnai prašo papildomo užmokesčio už paslaugą;
skaičiuokite pinigus, kuriuos gausite keitykloje; neimkite suplėšytų, suteptų ar suglamžytų banknotų, nes bus sudėtinga juos išleisti.
Pinigai gali būti keičiami  American Express ir Thomas Cook ofisuose, komerciniuose bankuose, valiutos keitimo biuruose ir viešbučiuose.

Kreditinės kortelės.
 Daugumoje Egipto parduotuvių ir restoranų galima atsiskaityti American Express, Visa ir MasterCard kreditinėmis kortelėmis. Tačiau nepamirškite, kad atokesniuose regionuose kreditinės kortelės nėra populiarios.
Su Visa ir MasterCard kreditinėmis koretlėmis pinigus  galite išsigryninti Banque Masr ir National Bank of Egypt, taip pat Thomas Cook ofisuose.
Pametėte Egipte kreditinę kortelę, skambinkite:
American Express – 02-570 34 11;
MasterCard ir Visa – 02-357 11 48/9.

Suvenyrai, pirkiniai ir dar kai kas.
Nebūtumėm lietuviai jeigu į namus grįžtumėm tuščiomis. Egipte akys raibsta nuo suvenyrų krautuvėlių. Turistų akį traukia piramidės iš alebastro, katės iš onikso, juvelyriniai dirbiniai iš aukso ir sidabro. Kiekvienas sau ras prisiminimą iš šios šalies ir nesunkiai išrinks kokią dovanėlę uošvienei, broliui ar draugui. Visuose Egipto miestuose ir kaimuose yra turgus. Didžiausias ir seniausias turgus yra Kaire – Khan al-Khalili. Jei nuspręsite, kad laikas pasirūpinti lauktuvėmis, apsišarvuokite kantrybe, atkaklumu, geru humoro jausmu ir pirmyn!

Keletas patarimų, kad jaustumėtės drąsiau:
Niekada nerodykite didelio susidomėjimo daiktu, kurį ruošiatės pirkti;
Neskubėkite pirkti pirmojo Jūsų dėmesį patraukusio daikto, nes kiek tolėliau tas pats daiktas gali būti trigubai ar netgi dar daugiau pigesnis;
nuspręskite, kiek leistumėte sau mokėti už pasirinktą daiktą ir tik tada pasiteiraukite kainos;
Jokiu būdu nesutikite su Jums pasiūlyta kaina ir nurodykite savo (šioje vietoje “pasigaląskite” liežuvį ir nepasiduokite, nes pardavėjas gali suvaidinti tragikomedijos scenelę nuo Jūsų ištartos kainos);
Kai pabos žiūrėti tragikomediją ir reikalai nė trupučio nejudės link finalo, judinkitės prie kitos parduotuvėlės;
Šioje vietoje įvyksta kulminacija ir derybos pasisuka Jūsų naudai, o jeigu ne – ir vėl pasaka iš pradžių.
Derybų metu Jums gali pasiūlyti kavos, arbatos ar šiaip gaivių gėrimų, bet šitoks dėmesys neįpareigoja pirkti prekės jei jos nenorite.
Derybos – savotiška pramoga, priimkite tai kaip žaidimą.

Transportas
 Pagrindinius Egipto miestus riša geležinkelio transportas. Jie yra patogūs jeigu keliaujama didesnius atstumus. Tarpmiestiniai autobusų maršrutai apima visą šalį. Autobusų bilietai pigesni už traukinių bilietus. Visuomeniniame transporte vyrai ir moterys sėdi atskirai. Kelionės “autostopu” Egipte nerekomenduojamos.
Jei tektų pasinaudoti taksi paslaugomis, būtinai prieš važiuodami susitarkite su vairuotoju dėl paslaugos kainos.   

 

 

 

 

 

 

Informacija apie Egiptą | Kurortai Egipte | Ekskursijos Egipte | Maistas Egipte | Patarimai vykstant į Egiptą | Viešbučiai Egipte | Kelionės į Egiptą

Visų šalių sąrašas

Pigūs skrydžiai

TopTravel Kaunas

Darbo laikas: I-V 09:00 - 18:00
Adresas: Miško g. 30, Kaunas
Tel. nr. 8 3 740 86 20, Mob. 8 655 00560
El. paštas: agentura@toptravel.lt

TopTravel Vilnius

Darbo laikas: I-V 09:00 - 18:00
Adresas: Aludarių g. 2, Vilnius
Tel. nr. 8 5 249 62 79, Mob. 8 655 00560
El. paštas: vilnius@toptravel.lt

TopTravel Klaipėda

Darbo laikas: I-V 09:00 - 18:00
Adresas: J. Janonio g. 10, Klaipėda
Tel. nr. 8 4 621 01 11, Mob. 8 612 36192
El. paštas: klaipeda@toptravel.lt
Išrinksime atostogų kelionę už tave!
Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.
Uždaryti

Nerandi kelionės?
Atsiųsk mums užklausą!