Mes su jumis nuo 2007 m.! Verslo klientams Kelionių gidas Apie mus Kontaktai

Informacija apie Graikiją

Truputį istorijos

Graikijoje yra viskas!!! Ir tai žino visi. Ir ne be reikalo žino visi, nes pati Graikija egzistuoja dėl visų.
Tai šalis, kurioje susilieja Rytų ir Vakarų kultūros. Šalis, kurioje gimė demokratija, menas, Olimpinės žaidynės. Graikija – tai istorija.
Graikijai pavadinimą davė romėnai. Tikrasis valstybės pavadinimas – “Ellas” arba “Elada”. Šis vietovardis kilo iš Senovės Graikijos gyventojų helenų, kurie savo civilizacija, žinomą Helados vardu, sukūrė III – II tūkstantmetyje prieš Kristų. Helenus lietuviškai būtų galima vadinti “Saulės žmonėmis”. Dabartinė valstybė vadinama ir kitais epitetais, pvz.: “Europos kultūros ir demokratijos lopšys”, “Pasaulio stebuklų tėvynė”.
Graikijos istorijoje galima išskirti bent du ryškius jos kultūros klestėjimo laikotarpius. Pirmasis – tai antikinė Graikija, gyvavusi iki jos prijungimo prie Romos imperijos 146 m. pr. Kr., antrasis – nuo 395 m. pr. Kr., kai Romos imperija suskilo į Rytų ir Vakarų imperijas, iki 1453 m., kai Rytų, arba Bizantijos, imperiją galutinai užkariavo turkai osmanai.
Naujoji Graikijos valstybės istorija skaičiuojama nuo jos išsivadavimo iš Turkijos jungo 1830 m. 1952 m. Graikija buvo priimta į NATO, o 1981 m. tapo Europos Bendrijos nare.

 

Sostinė: Atėnai, 729 100 gyv. (2007 m.)

Geografinė padėtis. Valstybė išsidėsčiusi Balkanų pusiasalio pietuose ir daugybėje salų (Graikijai priklauso daugiau kaip 1400 salų). Didžiausios salos: Kreta (Viduržemio jūra), Euboja, Lesbas, Chijas, Kikladų, pietų ir šiaurės Sporadų salynai (Egėjo jūra), Jonijos salynas (Jonijos jūra). Šiaurėje Graikija ribojasi su Albanija, Jugoslavija, Bulgarija, Turkija, vakaruose skalauja Jonijos, pietuose – Viduržemio, rytuose – Egėjo jūros. Bendras sausumos sienų ilgis: 1210 km. Pakrantės ilgis: 13676 km.

Klimatas. Graikijos klimatas yra būdingas Viduržemio jūros pakrantei – nešaltos ir drėgnos žiemos, karštos ir drėgnos vasaros.
Didžiausioje Graikijos saloje – Kretoje – šilti orai išsilaiko ilgiausiai. Pietinėse pakrantėse maudytis galima nuo balandžio vidurio iki lapkričio mėnesio. Liepos ir rugpjūčio mėnesiai patys šilčiausi, tada temperatūra beveik visoje šalyje pakyla iki 40 laipsnių šilumos.
Lietingasis sezonas daugelyje Graikijos rajonų prasideda maždaug spalio viduryje ir tęsiasi iki vasario mėnesio.

Kalba. Populiariausia kalba – graikų. Dabartinė kalba (naujoji graikų) gerokai skiriasi nuo tos, kuria kalbėjo antikos laikais. Šiandien graikai mokosi dviejų kalbų – senovinės rašytinės ir dabartinės šnekamosios. Kurortiniuose miestuose nesunkiai galima susikalbėti anglų, prancūzų, vokiečių ar italų kalbomis.


Religija. Didžioji dauguma - graikai ortodoksai - 98%, musulmonai – 1,3 %, kiti – 0,7%.

Pinigai. Graikijos piniginis vienetas – euras.


 Šventinės ir renginiai. Graikijoje švenčių tikrai netrūksta. Čia gyvenimas verda ištisus metus. Šioje šalyje be tradicinių religinių, kultūrinių švenčių, gausu ir įvairiausių festivalių. Šventės dažnai susijusios su vyno darymu. Aišku jos neapsieina be liaudiškų šokių, dainų, gausių vaišių. Per šventes tradiciškai valgoma aviena. Karnavalų sezonas trunka nuo vasario iki kovo mėnesio. Jo atributai – prabangūs drabužiai, tradiciniai šokiai, piršlybos. Velykos – viena iš įspūdingiausių švenčių Graikijoje, čia neapsieinama be pokylių, fejerverkų.
Vasarą vyksta Senovės graikų festivalis. Jis prasideda nuo birželio vidurio ir tęsiasi iki rugsėjo mėnesio. Šis festivalis pritraukia ypatingai daug žiūrovų, kurie gali mėgautis vaidinimais antikiniuose teatruose bei pasinerti į nesibaigiančias linksmybes.

 

Darbo valandos. Parduotuvių darbo laikas: 8.30 – 21.00 val. (pirmadieniais – penktadieniais), pietų pertraukos ir siestos: 13.30 – 17.00 val.
Dauguma bankų dirba darbo dienomis nuo 8.00 val. iki 14.00 val., šeštadieniais – nuo 8.00 val. iki 12.00 val. Turistiniu sezonu dauguma bankų dirba ir po pietų.

 

Graikijos kurortai

 Kreta
Kretos salą galima suskirstyti į tris dideles turistines sritis, kuri kiekviena savaip unikali: Rethymno sritis, Herakliono sritis ir Lasiti sritis.
Kretos sala – labai brangi grynai graikiškos žemės dalis, nuostabi vieta atverianti kiekvienam savo svečiui kultūrines vertybes ir įvairias paslaptis, kurias sala saugo daugybę amžių. Gamta šiam kraštui padovanojo peizažų įvairovę – uolėti krantai keičia žalius slėnius. Čia vargu ar atsirastų nors vienas žemės lopinėlis, kuris nepasakotų apie ilgaamžę Kretos istoriją – istoriją, kuri mena laikus dar prieš civilizaciją. Su šia sala susiję daugybė Senosios Graikijos mitų ir legendų, kurios taip persipynusios su istorija, kad sunku atskirti, kur teisybė, o kur – ne. Būtent ši sala yra visų dievų tėvo – Dzeuso – gimtinė. Čia caras Minas sukūrė savo galingą imperiją. Čia gyveno ir kūrė didysis Dedalas. Jis caro Mino įsakymu pastatė labirintą, kuriame drąsusis Tesėjas užmušė Minotaurą.

Kreta – pati didžiausia Graikijos sala, kurią iš visų pusių supa nesibaigiančios smėlėtosios pakrantės, skalaujamos skaidraus Viduržemio jūros vandens. Klimatas šioje saloje – švelnus, subtropinis. Kurortinis sezonas tęsiasi nuo balandžio iki spalio mėnesio. Lietus šiuo periodu – retenybė. Pats karščiausias mėnuo Kretoje – rugpjūtis. Dieną temperatūra pakyla iki 35 laipsnių šilumos. Vidutinė vandens temperatūra – 22 laipsniai šilumos. Pietinėse Kretos pakrantėse galima mėgautis saule ir maudytis jūroje netgi sausio mėnesį. 
Šiaurinėje salos pakrantėje yra įsikūrusi Kretos sostinė – Heraklionas, kuris salą padalina tarsi į dvi dalis: vakarinę ir rytinę. Jeigu pabandytumėte įsivaizduoti, kad rytinė ir vakarinė Kretos pusės yra siauros laikrodžio rodyklės (rodančios be 12 min. 3 val.), tai pačiame laikrodžio viduryje stūkso didžiuliai kalnai, nuo kurių atsiveria nuostabus vaizdas – matosi iš kart dvejos jūros: šiaurėje – Egėjo, pietuose – Livijos.
Kretos sala - labai didelė ir labai skirtinga, todėl prieš vykstant į šią salą pagalvokite, kas Jums labiau prie širdies: ištaigingi rytai ar laukiniai vakarai?


 Chanija
Chanija – antras pagal dydį salos miestas, kuris iki 1970 m. buvo Kretos sostine. Šis miestas visada buvo politinių įvykių centre: nuo čia prasidėdavo salos užkariavimai, čia pirmą kartą buvo iškelta Graikijos vėliava, čia už 20 km nuo miesto, nedideliame kaimelyje prasidėjo viena iš svarbiausių II pasaulinio karo užuomazgų – Kretos mūšis 1941 m.
Chanija – maža Venecijos kopija. Apvalus venecijietiškas uostas tartum abiem rankom apglėbia Jus: iš dešinės – ilgas molas ir senas švyturys, iš kairės – Firkaso tvirtovė. O šio glėbio viduryje – kavinės, parduotuvėlės, tavernos ir lyg voratinklio tinklas – siauros, jaukios gatvelės. Muziejų Chanijoj gausybė: archeologijos, architektūros, etnografijos – trumpiau tariant – visas senamiestis ir yra atgijęs muziejus.
Truputį pakrypusio, besileidžiančios saulės fone, švyturio kontūrai, senas venecijietiškas uostas, siauri žydų kvartalo labirintai, nuostabios mažytės parduotuvėlės, nedideli, bet jaukūs viešbučiai ir smėlėti paplūdimiai – per maža vienos dienos, kad spėtum pažinti šį spindintį miestą!


Rethymno
Rethymno sritis įsikūrusi tarp pačių aukščiausių Kretos kalnų viršūnių. Ji gali didžiuotis savo nuostabiais paplūdimiais, kurie driekiasi į tolį net 16 km. Srities centras – miestas tuo pačiu pavadinimu – Rethymno. Šiame gražiame, istorija turtingame mieste gerai išsilaikė venecijietiškos architektūros statiniai ir turkų mečetės, kurios suteikia miestui rytietiško stiliaus. Rethymno venecijietiško kvartalo gatvelėse galima įsigyti originalių suvenyrų, beje, jų įvairovė didžiausia visoje Kretos saloje. Beieškant ypatingo suvenyro, pasiklysti klaidžiose gatvelėse Jums neleis minaretų bokštai, pastebimi iš visų kampelių.
Miestas gali puikuotis žymiu archeologijos muziejumi, Rimondi fontanu, fortu ant Paleokastro kalvos, nuo kurios atsiveria nuostabus Rethymno vaizdas. Turistus vilioja ir garsus vyno festivalis, kuris vyksta ankstyvą rudenį miesto sode.
Rethymno mieste ypatingai daug jaunimo, nes būtent čia yra įsikūręs vienas iš prestižinių graikų universitetų ir žalumos nestokojantis studentų miestelis.
Rethymno – pats jaukiausias iš Kretos miestų. Jo vencijietiškos gatvelės – ne muziejus po atviru dangumi, o dalis miesto kasdienybės.

Rethymno kurortai: Adele, Bali, Georgiupolis.


Adele
Tik 5 - 8 km į rytus nuo triukšmingo Rethymno miesto įsikūrę keli ramūs, nedideli kurortiniai kaimeliai iš kurių vienas – Adele. Čia daug tradicinio graikiško stiliaus tavernų. Kilometrais driekiasi platūs smėlio paplūdimiai. Jaukios uolėtos įlankėlės vilioja romantiško poilsio mėgėjus.


Bali
Bali – nedidelis, jaukus kurortinis kaimelis. Tai viena iš vaizdingiausių salos vietų: didžiulės uolos, nuo kurių atsiveria neužmirštamas vaizdas į jūrą, salelės, smėlėti paplūdimiai įlankose su skaidriausiu jūros vandeniu. Į kaimelio prieplauką dažnai atplaukia ekskursiniai laivai, kuriais galima pasiplaukioti ir pasigrožėti Bali kurorto grožiu iš jūros.


Georgiupolis
Šio nedidelio kaimelio rajone išsidėstę keletas aukščiausios klasės viešbučių. Įsikūręs kaimelis 20 km į vakarus nuo Rethymno ir 30 km į rytus nuo Tchanija miesto. Čia nuostabūs kalnų peizažai, aplink daug žalumos, platūs smėlio paplūdimiai, netoliese labai gražūs Kurnaso ežeras – vienintelis visoje saloje. Kaimelyje rasite daug parduotuvėlių, barų ir tavernų.


Heraklionas
Heraklionas – Kretos sostinė, penktas pagal dydį Graikijos miestas. Tai gražus uostamiestis, kurio prieplaukoje puikuojasi ir modernūs keltai, ir žvejybinės valtelės. Gyvybingas miesto aikštes puošia žaluma, akį traukia įspūdingas Morozinio fontanas, iškilęs 1628 m.
Vos už 5 km nuo miesto centro rasime senovės miesto Knoso liekanų – tai Mino civilizacijos sostinė, kuri susikūrė prieš keturis tūkstančius metų ir tapo visos europietiškos civilizacijos lopšiu.
Miestas gali didžiuotis pačiu įspūdingiausiu ir pačiu didžiausiu visoje Kretos saloje muziejumi – Archeologijos muziejumi, kuris yra pačiame miesto centre, Laisvės aikštėje. Muziejus sudomins netgi ir tuos, kurie nieko nežino apie graikų istoriją arba sugalvos po jį pasivaikščioti be gido, nes kiekvienas eksponatas yra savaip unikalus ir daug ką pasakantis be istorinio konteksto.
Herakliono srities rytuose driekiasi turistų labai pamėgti pakrantė. Poilsiautojus ši sritis vilioja švelnaus smėlio paplūdimiais, įvairaus skonio ir lygio viešbučiais ir visą vasarą nesibaigiančia švente nuotaika.

Herakliono kurortai: Amudara (Amoudara), Hersonisas (Chersonissos), Stalida ir Malija

 


 Amudara (Amoudara)
Amudara – kurortinis kaimelis, nutolęs nuo Herakliono 8 km. Šiame kaimelyje daug įvairiausių parduotuvėlių, gražiai išpuoštų tradicinių tavernų, kuriose skamba gyva muzika. Mėgstantiems pasilinksminti čia tikras rojus, nes visi pramogų centrai dirba iki ryto. Mėgstantiems sportą – futbolo aikštelės, vandens sporto centrai. Na ir žinoma visiems – nuostabūs paplūdimiai.

 


Hersonisas (Chersonissos)
Kurortas nutolęs nuo Irakliono 26 km. Tai viena iš pačių prabagiausių kurorto vietų. Čia įsikūrę prabangūs viešbučiai, barai, diskotekos, klubai, suvenyrų parduotuvės, yra minigolfas, kartingai ir nedidelis akvaparkas. Parduotuvės Jūsų patogumui dirba iki vidurnakčio, barai ir pramogų kopleksai – iki ryto.
Aktyvaus poilsio mėgėjams paplūdimyje pasiūlys įvairias vandens sporto rūšis. Galėsite pasivaikščiodami nukeliauti į kaimyninį tradicinį kalnų kaimelį – Piskopiana (2 km), kuriame yra muziejus, įsikūręs senoje alyvuogių aliejaus gamykloje.
Hersoniso mieste apsistodavo piratai, kurie sekiodavo vietinius gyventojus ir versdavo juos stayti namus kalnuose. Šis miestas buvo svarbus centras helenistinio periodo ir romėnų valdymo laikais. Rytinėje uosto dalyje ir šiandiena galima įžvelgti romėniško uosto pastatų bruožus.

 


 


Stalida ir Malija
Vos tik už 2 km nuo Hersoniso miesto – nuostabi kurortinė vieta – Stalida, prisiglaudusi jaukios įlankos pakrantėje. Nuo Herakliono (28 km) į šį kaimelį veda kalnų kelias, nuo kurio atsiveria įspūdingas vaizdas į jūrą, salą Dia ir tradicinius pakrantės kaimelius.
Į tolį, per visą smėlėtą paplūdimį, išsimėčiusios daugybė tavernų, restoranėlių ir parduotuvėlių, kurios vilioja turistus atsipūsti nuo saulės.

Iš kart už Stalidos parsideda plačiai žinomas savo nuostabiais paplūdimiais ir linksmu kurortiniu gyvenimu – kaimelis Malija.
Malija – šiuolaikiškas kurortinis kaimelis, nutolęs 34 km nuo Herakliono ir 8 km nuo Hersoniso. Jame yra viskas, ko reikia maloniam poilsiui: smėlėtas paplūdimys, daugybė viešbučių ir restoranų, suvenyrų parduotuvių. Nedidelėse, romantiškose gatvelėse Jūs atrasite graikiškų tavernų, kurios Jums pasiūlys nacionalinių Kretos patiekalų. Malijos rajone yra vienas iš derlingiausių žemės plotų, kuriame veisiami obelų sodai, daržai, kuriuose augina daržoves ir specialios rūšies mažus, bet labai saldžius bananus. Už 3 km nuo Malijos įsikūręs archeologijos centras, kuriame saugomi Mino rūmų griuvėsiai.


Lasiti

Rytinė Kreta, arba, Lasiti sritis – tai daugybė kerinčių vietelių. Turizmas Kretoje pardėjo vystitis prieš 30 – 40 metų būtent nuo šios vietos, Rytų Kretos. Ši daugiametė turistinė patirtis kalba pati už save: čia patys pompastiškiausi viešbučiai, išblizginti paplūdimiai, aukščiausios kvalifikacijos aptarnaujantis personalas.
Lasiti kurortai: Agios Nikolaos, Elunda, Sissi


Agios Nikolaos
Dėka mažos bizantijos laikų Šv. Nikolajaus cerkvės, miestas gavo tokį vardą. Įsikūręs šis miestelis už 68 km nuo Herakliono, pačios didžiausios įlankos, Mirabelo, šiaurės vakarų pakrantėje. Be abejonės, tai pats gražiausias pakrantės miestelis. Be to, jis yra laikomas pačiu madingiausiu salos kurortu, kurį vadina “Kretos San - Trope”. Pastoviai jame gyvena 8500 gyventojų, o vasaros metu šis skaičius išauga iki 30 000. Kurortas siūlo viską: daugybė tavernų, kavinių, restoranų, paplūdimiuose – viską, kas susiję su aktyviu poilsiu, ramiam poilsiui – pasiplaukiojimai jūroje laivais, jachtomis.


Elunda
Senasis Elundos miestas įsikūręs Elundos įlankos pakrantėje, nuo jo iki Agios Nikolaos – 11 km, iki sostinės ir oro uosto – 80 km. Miestą sudaro dvi dalys: nauja, šiuolaikiška ir senoji, tradicinė.
Senovėje Elunda buvo gana garsus žvejų miestelis sėkmingai išsidėstęs priešais nuostabią įlanką ir eilę salų. Viena iš šių salų – Spinalonga – buvo uosto tvirtovė, kuri per daugelį metų sukaupė turtingą šio miesto istoriją. Vasarą eksursiniai kateriai dažnai išplaukia iš Elundos uosto link žymiosios salos, kuri yra atskirta nuo sausumos siauru, negiliu kanalu.
Elunda – vienas iš svarbiausių turistinių centrų rytinėje Kretos pusėje. Čia rasite komfortiškus, ištaigingus viešbučius, galybę barų, restoranų, suvenyrų parduotuvėlių.

Sissi
Nedidelis kurortinis kaimelis nusidriekęs į nuostabaus, smėlėto paplūdimio tolį. Nuostabus vaizdas į jūrą ir netoli pakrantės stūksantys kalnai, suteikia šiai vietai ramybę ir jaukumą. Gamtos sukurtas akmeninis molas skiria jūrą nuo nedidelės įlankėlės, kurioje prisiglaudęs žvejybinių ir turistinių katerių uostas. Netoliese, uolėtose aikštelėse, įvairiomis spalvomis iki gilios nakties žiba tradicinės graikų tavernos, kurios siūlo paragauti tradicinių patiekalų arba ką tik vietinių žvejų šviežiai pagautos ir pagamintos žuvies.

Ekskursijos Graikijoje

Kretos vakaras (Heraklionas)
Visų pamėgta ekskursija, nes vakaras palieka nepakartojamų įspūdžių. Aukštai kalnuose, keletą kilometrų nuo žinomų pakrantės kurortų, Jūsų laukia mažas Kretos kaimelis. Čia puiki proga savo akimis pamatyti puodžiaus bei audėjo darbus, o norintys galės nusipirkti iš jų suvenyrų. Be to, tai puiki galimybė pasivaikščioti tradiciniame Kretos kaime, kur jaukiose, mažytėse parduotuvėlėse galima įsigyti lauktuvių artimiesiems, o kartu susipažinti su vietos gyventojais, nuo seno garsėjančiais savo svetingumu.

 

Įspūdinga graikų liaudies šokių programa restorane kalnų kaimelyje, tradicinė graikų vakarienė ir neribotas kiekis vietinės gamybos vyno. Svarbiausia - šio linksmo ir gyvo vakaro metu kartu su šokėjais turėsite puikią progą patys pasinerti į energingo sirtakio sūkurį.

 


Chanija - teminis Kretos vakaras (Chanija - Retimnas)
Chanija yra senoji salos sotinė ir vienas gražiausių Viduržemio krašto miestų vakarinėje Kretos dalyje. Atrodo, kiekvienas šio žavingo miestelio kampelis byloja apie didingą salos, o kartu ir pačios Chanijos praeitį. Miestas padalintas į dvi dalis: naująją su parduotuvėmis, biurais bei uždaru turgumi ir senąją, kiekvieną žavinčią savo siauromis gatvelėmis bei architektūra, primenančią apie amžius trukusį svetimšalių viešpatavimą. Senamiesčio nameliai ir vingiuotos gatvės, nutiestos Venecijos pirklių, primena pačią Veneciją, tik kanalų trūksta. Nuostabūs vaizdai, atsiveriantys nuo Chanijos krantinės ir nuo senovino miesto švyturio, ilgam išliks Jūsų atmintyje. Pasibaigus ekskursijai yra numatyta 1 valanda laisvalaikiui. Po to autobusu nuvežama į ramų Armeni kaimelį, kur turistus pasitinka svetingi Kretos gyventojai. Čia iki vėlyvo vakaro skamba tautiniai šokiai, dainos, o stalus puošia vis nauji nacionaliniai graikų virtuvės patiekalai bei šio krašto vynai. Jūs turėsite galimybę sušokti garsųjį sirtakį ir įsiamžinti su šokėjais, vilkinčiais tautinius kostiumus. Tautinis Kretos vakaras baigiasi 23.30.


Knosas
Kretos sala - visagalio Dzeuso gimtinė. Su šiuo vardu siejama daugybė Elados mitų - apie legendinį Kretos karalių Miną ir pabaisą Minotaurą, uždarytą į požeminį labirintą; piktadarį Ikarą ir jo tėvą Dedalą. Visų šių mitų veiksmo vieta - Knoso rūmai, kurie yra Mino civilizacijos laikų centras, žinomas kaip vienas seniausių kultūros paminklų.
Ekskursija į Knosą tarsi perkelia 4 tūkstantmečius atgal, į laikotarpį, kai Kretos saloje gyveno Mino miesto gyventojai, paslaptingai dingę 1450 m. pr. Kr.
Tai puiki galimybė pamatyti senovinių rūmų iškasenas (1,5 val.) ir apsilankyti Herakliono archeologiniame muziejuje, kuriame puikuojasi didžiausia pasaulyje Mino civilizacijos meno kūrinių kolekcija (1,5 val.).
Ekskursijos metu skiriama laiko apžiūrėti Kretos salos sostinę - Herakliono miestą, apsipirkti centre įsikūrusiose parduotuvėlėse ar užkąsti vienoje iš kavinių.


Elafonisis (Chanija - Retimnas)
Elafonisis - tai vos keli šimtai metrų nuo kranto esanti mažytė sala, kuri pasiekiama einant jūros sekluma. Elafonisis nustebins Jus įspūdingais rausvojo smėlio paplūdimiais. Čia kaitri saulė, o vandens temperatūra keliais laipsniais žemesnė nei kituose paplūdimiuose.
Kelias Elafonisio link vingiuoja tarp spalvingiausių vakarinės Kretos kampelių. Pakeliui pamatysite daugybę vienišų kaimelių, kvapnius alyvmedžių sodus bei apelsinų laukus.
Kelionės metu aplankomas didingas Topolia tarpeklis, sustojama prie unikalios kalnuose iškaltos Agia Sofijos cerkvės. Taip pat pakylama į Chrisokaličio vienuolyną, į kurį veda daugybė stačių laiptelių. Pagal padavimą tik žmogus be nuodėmių gali pamatyti paskutinį - auksinį - laiptelį. Po apsilankymo vienuolyne numatomas sustojimas ir galimybė pailsėti paplūdimyje, išsimaudyti jūroje.
15.00 val. sugrįžtama į viešbučius.


Gramvousa (Chanija - Retimnas)
Gramvousa pusiasalis yra Kretos šiaurės vakaruose, skalaujamas trijų - Egėjo, Libijos ir Jonijos - jūrų. Čia labai švarus vanduo, o saulėtomis dienomis galima suskaičiuoti iki 15 jūros atspalvių: nuo smaragdinio iki tamsiai mėlyno. Kelionė nuo Kastelli uosto trunka apie valandą.
Gramvousa sala didžiuojasi venecijietiškos pilies liekanomis, ilgai tarnavusios jūros piratams užuovėja, bei vienintele Kretos saloje cerkve, pastatytą rusų meistrų.
Ekskursijos metu numatoma sustoti žavingoje Balos įlankoje, kurios krantus skalauja skaidrūs turkio spalvos vandenys. Čia praleido savo medaus mėnesį princesė Diana ir princas Čarlzas...
8.00 val. laivas nuplukdo keliautojus atgal į Kastelli uostamiestį, iš kurio autobusais grįžtama atgal į viešbučius. Jei pasiseks kelionės metu galima pamatyti plaukiančius delfinus arba Viduržemio jūros banginius.


Lasitis (Heraklionas)
Išvyka pradedama nuo Kera vienuolyno, skirto šv. Mergelės gimimo garbei, ir baigiama aplankant senovės graikų Betliejaus uolą.
Lasitis - didžiausias Graikijos plokščiakalnis, žymus savo derlingomis žemėmis. Šis regionas stebina plačiais, išsitęsusiais iki pat horizonto laukais, besisukančiais vėjo malūnais bei gausybe kitų žavių vaizdų. Lasityje trykšta daugybė požeminių šaltinių, kurie ir suteikia palankias sąlygas vaisiams ir daržovėms augti. Išvykos pradžioje aplankoma Dikteon Andron uola, pasislėpusi vakarinėje kaimelio Psychro dalyje, 1025 m aukštyje, kur, pasak legendos, gimė dievas Dzeusas. Toliau nuvykstama į Pezos kaimelį, kur gaminamos geriausios pusiasalio vyno rūšys, ir į Trapsano kaimą, išgarsėjusį savo keramikos dirbiniais. Kita ekskursijos stotelė - pakilimas į kalną, vadinamą Dikti.


 Limnupolis (Chanija - Retimnas)
Limnupolis - linksmai nuteikiantis vandens atrakcionų parkas, kuris yra keli kilometrai nuo Chanijos miesto. Smagi ekskursija ir mažam, ir dideliam: daugybė baseinų (jų netgi 7), atrakcionų („kamikadzė“, „juodoji skylė“, „tarzanas“ ir kt.), sūkurinių vonių, vandens čiuožyklų. Čia laukia barai, tavernos ir parduotuvės - viskas poilsiui ir malonumams.
Po energingos dienos galėsite atsipalaiduoti pietaudami restorane ar tiesiog užkandžiaudami vienoje iš vandens atrakciono parko kavinių ar tavernų. Poilsį galėsite paįvairinti žaisdami biliardą ar žaidimo automatais.
Ekskursija planuojama nuo 10 ryto iki 16.30 val. po pietų. Po to autobusais grįžtama į viešbučius.


Vandens atrakcionų parkas (Heraklionas)
Diena, praleista vandens atrakcionų parke, bus viena iš tų, kurios ilgam išlieka atmintyje! Puikiame vandens parke galima rasti viską: banguojančius baseinus, upes ir netgi pasinerti į „juodąją skylę“! Mažieji taip pat nebus nuskriausti - jų laukia baseinas su čiuožyklomis bei puiki žaidimų aikštelė. Kretos saloje yra trys vandens atrakcionų parkai, visi jie - turistų paslaugoms! Daugybė įvairių pramogų bei siurprizų nenuvils nė vieno! Tai kupina džiaugsmo ir linksmybių diena visai šeimai! Po linksmos, energingos dienos galėsite atsipalaiduoti pietaudami viename iš vandens atrakcionų parko restoranų ar tavernų ir pasimėgauti gaivinančiais gėrimais bei kokteiliais viename iš barų.

 

 

 


 Retimnas - Sfendonis
Sfendonio miesto dramatišką istoriją saugo griuvėsiai, bažnyčios su išlikusiais šventais krikščionių reliktais, minaretai, besistiebiantys į saulę, ir Fortecca tvirtovė - miesto vienmetė. Visi paminklai likę čia nuo senovės laikų. Stebina ir nuostabūs venecijietiški portalai, ir turkiškų namų balkonėliai.
Laisvo laiko metu galima paklaidžioti miesto gatvėmis, paskanauti graikiškos kavos ar tiesiog pasidairyti į vietinių parduotuvėlių vitrinas, kurios pasiūlys gausybę pačių įvairiausių lauktuvių bei suvenyrų.
Kita ekskursijos stotelė - Sfendoni urvas šalia Zonianos kaimelio. Čia išvysite stebinančias stalaktitų ir stalagmitų kompozicijas - ypatingo grožio, įvairių dydžių ir formų. Daugelis jų netgi turi savo pavadinimus: „banga“, „aštuonkojis“, „buda“. Gamtos vaizdai čia tokie pat stebinantys, kaip ir šio regiono architektūros paminklai.
Paskutinis taškas - Aksos kaimelis, kur galima pamatyti architektūros paminklus, susipažinti su svetingais vietiniais gyventojais ir papietauti vienoje iš kaimelio tavernų.


Samarijos tarpeklis
Tik apsilankius viename ilgiausių Europos tarpeklių - Samarijos - galima pamatyti visą Kretos kalnų grožį. Tai viena įspūdingiausių mūsų planetos vietų.
Autobusu nuvykstama į Omalos plokščiakalnį (2116 m virš jūros lygio), iš kur nusileidžiama į tarpeklį. Augalija čia tiesiog stebina savo įvairove: nuo aukštų medžių iki spalvingų gėlių ir žolelių.
Kelionės metu pasigrožėsite Samarijos kiparisų miškais, pereisite išdžiūvusią upę ir atsigaivinsite prie švariausių kalnų šaltinių, po to akmenuotu taku nusileisite prie pat Libijos jūros kranto. Visą kelią būsite lydimi didingų kalnų sienų, besiremiančių į žydrą Kretos salos dangų.
16.40 val. išplaukiama laivu iš Agia Rumeli kaimelio, esančio Libijos jūros pakrantėje. Kelionė iki Sujos kaimelio. Iš čia autobusais grįžtama atgal į viešbučius.


Santorinis
Santorinis - viena paslaptingiausių salų Egėjo jūroje. Čia kvapą gniaužiantys vaizdai, nesuskaičiuojama gausybe spalvų mirgantys suformuoti ugnikalnio lavos paplūdimiai bei žydra Egėjo jūra tarsi susilieja į nepakartojamą laukinio grožio portretą.
Santorinio salos miestų architektūrai būdingos viduramžių laikų sienos, didingos krikščionių bažnyčios, siauros bizantiškos gatvelės, klasikinio stiliaus pastatai, išsiskiriantys prabangia apdaila, ir tradiciniai Kretos „skafta“ namai, statomi tik į uolos gilumą. Ir šiais laikas sala pateisina savo senovinį Kalisti pavadinimą, kuris, išvertus iš graikų kalbos, reiškia „nuostabioji“.
Laivas išplaukia iš uostamiesčio anksti ryte, apie 7.15 val., ir grįžta atgal 22.00 val. Kelias iš Kretos salos į Santorinį trunka 2 val. Laive teikiamos ir gido paslaugos.


Spinalonga (Heraklionas)
Spinalonga žinoma kaip nedidelė salelė-uola, esanti šiaurės vakarų Elundos įlankos dalyje, netoli Kretos. Čia stūksanti tvirtovė yra vienas ryškiausių Kretos istorijos paminklų. Ji padėjo saugoti senovinį Olundos miestą - dabartinę Elundą - nuo priešų. Saracėnų laikais krikščionys čia slapstėsi nuo persekiotojų. Kelionė vyksta palei šiaurinę pakrantės dalį per alyvmedžių sodus, apelsinų bei mandarinų laukus iki Neapoli miestelio, o iš ten patenkama į Elundos žvejų kaimelį. Toliau keltas perkels į Spinalongos salą. Čia turėsite progą išsimaudyti ir paragauti Kretos virtuvės patiekalų bei pasimėgauti puikiu vynu.
Antroje dienos pusėje grįžtama atgal į Elundą, iš kur autobusais nuvežama į viešbučius.


Stačiatikių keliais (Chanija - Retimnas)
Stačiatikių tikėjimas į Kretą atkeliavo su Šv.Povilo mokiniu Šv.Titu ir suteikė kretiečiams stiprybės, padėjusios išsilaikyti prieš užkariautojus.
Kelionės metu aplankomas Akrotiri kyšulys, kuriame galima išvysti VI a. vienuolyno griuvėsius. Vėliau nusileidžiama į olą, kur Šv. Jonas Atsiskyrėlis praleido didesnę savo gyvenimo dalį; apžiūrimas Guvernetto veikiantis vienuolynas. Čia susipažinsite su Arkudiottiso olų legendomis ir pasigrožėsite milžinišku stalaktitu, primenančiu didelę mešką.
Pamatysite ir turtingiausią iš Kretos salos vienuolynų - veikiantį Agia - Triada (Šv.Trejybės) vienuolyną.
Ekskursijos pabaiga - smėlėtas Stavros paplūdimys, kur turėsite puikią progą pasideginti, pasimaudyti jūroje ir papietauti vienoje iš tavernų ar restoranėlių.
Į viešbučius grįžtama - 16.30 val.

 


Nardymas
Ši ekskursija supažindina su Poseidono jūros karalyste. Ir neprireiks jokio papildomo pasiruošimo Egėjo jūros povandeniniam pasauliui pamatyti - nardymo pagrindų Jus išmokys patyrę instruktoriai. Jų lydimi turėsite galimybę panerti į 5 - 6 metrus Egėjo jūros gilumą. Po vandeniu praleisite apie 30 minučių ir pamatysite visą povandeninio pasaulio įvairovę. Turistams, turintiems nardymo mokyklų CMAS, PADI sertifikatus, organizuojamas nusileidimas į 20 - 25 metrų gylį, be to, turėsite galimybę aplankyti povandenines uolas.

Maistas Graikijoje

Graikų virtuvė – tai visų pirma tradicijos, o po to alyvuogės, fetos sūris, vynas, o taip pat daug vaisių, jūros gėrybių ir mėsa. Valgymas graikų gyvenime užima labai svarbią vietą. Jiems tai ir poilsis, ir bendravimas. Pietūs – tai laikas, kai pagal galimybes susirenka visa šeima. Tada prie valgiais nukloto stalo sprendžiami visokie reikalai, diskutuojama įvairiausiomis temomis.  Mėgstamiausia graikų pokalbių tema – politika.
Mėgėjams skaniai ir sočiai pavalgyti Graikija – tikras rojus. Čia rasite daugybę restoranų, tavernų, kavinių. Jei norėsite paragauti tikro graikiško maisto, rinkitės tas įstaigas, kurias lanko patys graikai.
Esate kavos mėgėjas, būtinai užsukite jos paragauti. Graikiška kava paduodama mažuose puodeliuose kartu su stikline šalto vandens (jokiu būdu nepavadinkite jos turkiška, nors ji visiškai tokia pat).
Norite nebrangiai ir skaniai pavalgyti, rinkitės taverną, kuri Jums siūlo platų patiekalų iš mėsos, žuvies ir daržovių pasirinkimą: muosak – baklažanas,  bulvės, mėsos faršas ir bešamelio padažas, stiffado – guliašas su svogūnais, arni psito – ant grilio kepta aviena,  būtinai paragaukite graikiškų salotų, pagamintų iš agurkų, pomidorų, svogūnų, fetos sūrio ir alyvuogių.

Graikų alkoholiniai gėrimai: Ouzo – graikiška anyžinė dagtinė, praskiesta vandeniu, nuo kurio gėrimas tampa baltos spalvos, rakė – vynuogių dagtinė (labai stipri), baltasis Restina vynas, turintis sakų prieskonį – puikiai tiks prie žuvies arba mėsos patiekalų, saldus muskatinis arba muskatinis, nepamirštamo aromato vynas – puikiai tiks prie saldumynų ar vaisių.

Patarimai vykstant į Graikiją

Pirkiniai. Graikijoje gausu odos gaminių, keramikos dirbinių, rankų darbo nėrinių, įvairiausių papuošalų. Iš vietinių maisto produktų labai populiarus alyvuogių aliejus, vynas, medus, jogurtas.
Kad ir kaip bebūtų keista, bet Graikijoje galima įsigyti nuostabiausių kailinių.

Transportas.
Kretoje patogiausia keliauti autobusais arba taksi. Autobusų tvarkaraščiai iškabinti visose autobusų stotyse ir autobusų stotelėse. Kadangi tvarkaraščiai dažnai keičiasi, rekomenduojame nuolatos pasitikslinti išvykimo laikus. Tarp miestelių kursuoja žalio - geltonos spalvos autobusai, miestuose – žydros spalvos.
Aišku patogiau keliauti taksi, bet už šį malonumą mokėsite daugiau. Visuose taksi automobiliuose yra skaitliukai arba už važiavimą mokama pagal daugumoje taksi stotelių iškabintus kainoraščius. Nakties metu užsisakius taksi iš viešbučio, oro uosto ar švenčių dienomis, gali tekti mokėti brangiau nei įprastai. Vieno km kaina yra nuo 75 euro centų, priklausomai nuo regiono.
Patogumo dėlei galima išsinuomoti automobilį. Nuomos kaina 1 parai priklauso nuo automobilio tipo (35 – 170 EUR). Nuomotis automobilį gali asmuo sulaukęs 21 metų ir turintis tarptautinį vairuotojo pažymėjimą. Prieš nuomodami automobilį, gerai pagalvokite, nes šioje šalyje labai lengva įstrigti siaurų gatvelių labirintuose.

Arbatpinigiai.
Jei arbatpinigiai nėra įtraukti į sąskaitą, pakanka palikti 10% nuo visos sumos. Įprasta smulkių pinigų palikti ir kambrinėms.

Žmonės. Graikijoje gyvena apie 10 mln. žmonių, iš jų net 4 mln. sostinėje – Atėnuose. Graikai labai nuoširdūs, vaišingi, nuolat besišypsantys žmonės. Pažvelgus į jų veidus, pamatai, kad jie spinduliuoja šiluma, gera nuotaika. Jų gyvenimas teka labai ramia, be didelių įtampų, stresų vaga.
Šeima, tauta – graikams šventi dalykai. Jie garbingi, sąžiningi žmonės. Pasirodyti gatvėje girtam yra didelė gėda.

Naktinis gyvenimas.
Naktinis gyvenimas Graikijoje verda. Šioje šalyje ypatingai daug barų, restoranų, pramogų centrų.
Pagrindinės pasilinksminimų veitos:
Chania – Mea Culpa Club, Variete Night Club, Stadio Club, Mylos, Proxenio.
Rethymno – Odysseas, Opera – Basa Club, Rock Café Club, Nafpigio, Stratidaki.
Hersonissos – New York Club, Status Club, Camelot, Holywood Bar, NRG, Amnesia.
Agios Nikolaos – Rule, Roxy, Captain Sky, Skorpios, Santa Maria, Bolero.
Amoudara – Palmyra, Club X - treme, Gorgona, Happening Disco Bar, Auto Stop Café.
Elounda – Eden, 4 Seasons Music Bar, Malibu, Friends Café, Hellas Bar.

Sveikata.
Patariama negerti vandens iš krano. Geriau jį pirkite buteliukuose, kurių galima įsigyti kiekviename bare, restorane ar parduotuvėje. Pirmosiomis dienomis venkite ilgai būti saulėje, nes galite perkaisti. Nepamirškite galvos apdangalo, akinių nuo saulės ir apsauginio kremo.
Privalomų skiepų keliaujantiems į Graikiją nėra. Kad būtų ramiau ir nekiltų jokių nesklandumų su Jūsų sveikata, pasikonsultuokite su savo šeimos gydytoju.
Pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą.

Graikiška muzika

Suprasti graikišką muziką, reiškia pajusti Graikijos davsią. Muzika ir šokis – du neatsiejami dalykai. Lietuvoje įprasta nepažįstamą svečią vaišinti cepelinais, pasiūlyti vieną kitą stikliuką degtinės ir žiūrėk, jau lengviau darosi benrdauti. Graikijoje nepažįstamą svečią kviečia šokti. Todėl jei tikrai norite giliau pažinti šios šalies kultūra, Jums būtina susipažinti su jos muzika ir šokiu.

Dokumentai ir vizos

Europos Sąjungos piliečiams reikalingas tik pasas.

Svarbūs adresai
Lietuvos Respublikos Ambasada Graikijoje:
Vasilissis Sofias Ave. 49
10676 Athens
Greece
Tel.: +302107294356, 7294357
Faksas: +302107294347

Kelionės į Graikiją

Poilsinės kelionės į Graikiją lėktuvu. Kelionių paieška.

Jei nerasite tinkamos kelionės, paskambinkite 8 655 00 560 arba parašykite mums agentura@toptravel.lt. Graikija su TopTravel - geriausias pasirinkimas jūsų atostogoms. Garantuojame nepamirštamus įspūdžius bei puikų poilsį.

Santorino sala


Jei domina kelionė į Santorini, paskambinkite 8 655 00 560 arba parašykite mums agentura@toptravel.lt, išrinksime geriausią kelionės variantą. Santorini su TopTravel - geriausias pasirinkimas jūsų atostogoms. Garantuojame nepamirštamus įspūdžius bei puikų poilsį.

Santorinas… Apdainuotas didžiųjų poetų, su 4.000 metų istorija. Amžina uola tęsiasi iki smėlio, stiprumas ir didybė kyla iš jūros…Santorinas yra vulkaninės kilmės sala Graikijos salyno Cyclades grupėje. Santorinas įžymus neįtikėtinais vaizdais, puikiais saulėlydžiais iš Oia miesto, keistais baltais baklažanais, Thira miestu ir žinoma, savo veikiančiu vulkanu. Čia yra natūralūs fantastiški paplūdimiai, tokie kaip Kamari juodų nugludintų akmenukų paplūdimys, baltasis paplūdimys ir raudonasis paplūdimys. Oficialus Santorino salos pavadinimas yra Thira. Santorinas taip pat yra pavadinimas visų salų, supančių Thira – formuojančių vieną salą.

 Geografija. Žymiausia pasaulyje sala Santorinas – tai piečiausia iš Cycladic grupės salų Egėjo jūroje, nutolusi 63 jūrmyles nuo Kretos šiaurės. Jos paviršius yra 73 kvadratiniai kilometrai, o gyventojų skaičius pagal 2001 metų duomenis, pasiskirstęs tarp trylikos kaimų, siekia 13600 žmonių.

Kaip pasiekti Santoriną. Santorinas gali būti pasiekiamas iš daugybės oro uostų per Atėnus. Skridimo laikas nuo Atėnų iki Santorino yra apie 40 minučių. Beveik visi tarptautinių skrydžių tvarkaraščiai Atėnuose leidžia skrydį į Santoriną. Nuomojami skrydžiai iš skirtingų Europos miestų skrenda tiesiai į salą vasaros periodu. Tuo pačiu metu Santorinas sujungtas skrydžiais į ir iš Thessaloniki.
Kitas būdas pasiekti salą yra reguliarus keltų servisas iš Piraeus uosto, Thessaloniki, Kretos ir daugumos Cycladic salų. Kelionė juo trunka maždaug 7 - 9 valandas priklausomai nuo kelto tipo ir uosto, į kurį vykstama.
Kasdieninė greitaeigė valtis galima tiktai vasaros periodu, išvykstant iš Piraeus uosto bei kitų Cycladic salų ir Kretos.


Aplink salą. Sala pakankamai aptarnaujama nepriklausomais autobusais. Taip pat tarp dviejų pagrindinių kranto miestų kursuoja laivai. Automobilį galima išsinuomota už 8 eurus per dieną. Kai kurie viešbučiai pataria užsisakyti taksi iš anksto, kadangi saloje sezono metu nėra pakankamai taksi automobilių. Nuo vieno iki kito salos galo nuvažiuoti užtrunka apie 50 min (nuo Vlichada iki Ia).

Geologija. Dabartinė Pusmėnulio formos sala yra pasekmė priešistorinių laikų vulkano aktyvumo. Pati sala egzistuoja vulkano dėka.
Didysis vulkano išsiveržimas įvyko prieš 3600 metų, vėlyvajame bronzos amžiuje. Trisdešimt milijonų kubinių metrų magmos pemzos ir pelenų formoje buvo išmesta į 36 km aukštį virš salos. Po pemzos nuosėdomis palaidotos priešistorinės gyvenvietės, prarastos Atlantos mitas.
Švelnus vulkano aktyvumas po didžiojo išsiveržimo tęsiasi iki dabartinių laikų (paskutinysis išsiveržimas buvo 1950 m), statydamas dvi mažas kalderos salas, Palea ir Nea Kameni. Šios salos reprezentuoja vulkano nuolatinį aktyvumą.
Sausas klimatas ir nepertraukiama saulėkaita visus metus kuria sąlygas, kurios yra tobulos stebėjimui, fotografijai ir video dėl daugybės natūralių spalvų bei šviesų. Taipogi lankytojui suteikiama išskirtinė galimybė pasiekti vulkaną valtimi.


Klimatas. Klimatas Santorine yra Viduržemio klimato tipo: dažniausiai per visus metus nusitęsę saulėti periodai, šiltos ir sauso vasaros bei švelnios ir lietingos žiemos.
Metai gali būti dalinami į du pagrindinius sezonus: šiltąjį ir sausąjį sezoną, besitęsiantį nuo balandžio iki spalio ir šaltą bei lietingą sezoną nuo lapkričio iki kovo pabaigos. Ilgi lietingų dienų periodai Santorinui nebūdingi, netgi žiemos metu, dangus nebūna ilgiau debesuotas nei kelias dienas iš eilės, kaip kad kituose pasaulio regionuose.
Šiltuoju ir sausuoju sezonu oras dažniausiai yra stabilus, dangus giedras, saulė skaisti ir nelietinga. Patariama dėvėti megztinį balandį ir spalį, kadangi vakarais visada žemesnė temperatūra.

Istorija. Nors kai kurie mokslininkai laiko vazų nuolaužas kilusias iš Neolito laikotarpio, tačiau lieka ženklu, kad nėra jokio fakto, kuris patvirtintų žmonių buvimą saloje ankstesniu negu Bronzos amžiaus periodu. Seniausias puodas rastas giliausiuose sluoksniuose neatrodo senesnis negu trečiojo tūkstantmečio prieš Kristų vidurio, laikoma, kad jis priklauso antrajai Ankstyvojo Cycladic civilizacijos fazei [3200 – 2000 amžius pr. Kr.].
Dideli Akrotiri kasinėjimo darbai patvirtino, kad kitu periodu, Viduriniuoju Cycladic [2000 – 1550 pr. Kr.] žmonių aktyvumas saloje nesiliovė. Galbūt, kaip sprendžiama iš kitų Cycladic salų, populiacija mieliau rinkosi miestų susijungimus negu mažas bendrijas. Vulkano išsiveržimas 1500m. pr. Kr. Beveik visiškai palaidojo salą po labai storu pozzuolona sluoksniu. Natūraliai, visi žmonių veiklos pėdsakai iš salos išnyko keliems amžiams.
Herodotas, kuris pasakoja ankstyvąją Santorino salos istoriją, teigia, kad sala buvo vadinama Strongyle, apvaliąja, dėl savo formos. Vėliau dėl savo grožio vadinta Kalliste, gražiausiąja. Kalliste, kaip teigiama istorikų, atėjo į Finikiją lydima Kadmos, ir čia jie įsikūrė. Tai vyko penkios generacijos prieš Trojos karą. Po finikiečių, kurie valdė salą aštuonias kartas, atvyko Lacedaemonians. Jie įkūrė koloniją ir suteikė salai savo lyderio, Theras, Autesion sūnaus, vardą. 9 amžiuje prieš Kristų Thera, grynai dorėnų kolonija, tapo vienu iš akmenų tiltui tarp Rytų ir Vakarų. Kipras, Kreta, Melos, Graikijos žemyno pietrytiniai krantai buvo kitos stotelės šiame komunikacijos maršrute.

Iki 9 amžiaus pabaigos ir 8 amžiaus pradžios prieš Kristų, Thera, Kreta ir Melos pirmosios pritaikė finikietišką alfabetą rašytinei graikų kalbai. Nepaisant to Thera gyventojai, tikri konservatyviosios Spartos vaikai, nesekė kitų Cycladic salų gyventojais jų kultūriniame vystymesi, nors priėmė tam tikrą aplinkinių salų įtaką. Tais metais (Geometriniu periodu) mažai kas žinoma apie Thera gyventojų gyvenimą. Yra išlikusi informacija su jų požiūriu į mirtį. Tuomet vyravo paprotys kremuoti palaikus ir konservuoti pelenus specialiose vazose.
Archajiniu periodu [7 ir 6 amžiuje prieš Kristų] Thera pirmiausia buvo susijusi su Kreta, paskui su Paros, vėliau su Attica, Corinth, Rodu ir Ionia. Šie ryšiai liko paviršutiniški ir nepadarė pabrėžtinos įtakos konservatyvios Thera visuomenės struktūrai, nei kultūrinam salos gyvenimui. Thera gyventojai buvo taupūs savo dietoje, pasitenkinantys tuo, ką siūlo žemė ir vengiantys jūros įsikišimo. Vienintelė išimtis buvo Cyrene atradimas, vienintelės Thera kolonijos. Bet jie buvo priversti šiam rizikingam žingsniui dėl skaudžios būtinybės, kaip informuoja Herodotas. Žemė buvo nualinta sausros, kuri tęsėsi septynerius metus. Tad daug bebaimių, sekdami orakulų pranašystėmis ir patirdami daugybę nuotykių, pasiekė rytinį Afrikos kontinentą, kur jie rado Cyrene apie 630 m. pr. Kr.
Nuo ankstyvojo 6 amžiaus prieš Kristų Thera nusikalė savo monetas. Oficiali salos emblema buvo du delfinai. Dėl skurdžios dietos ir izoliacijos, Thera nedalyvavo svarbiuose heleniniuose įvykiuose Klasikinio periodo metu Graikijoje [5 ir 4 amžiai prieš Kristų]. Persų karo metu Thera nebetęsė monetų kaldinimo. tai truko iki Atėnų hegemonijos Egėjuje pabaigos, iki 4 amžiaus prieš Kristų. Peloponesijos karo metu, kaip buvo tikimasi, Thera susivienijo su Sparta. Helenistiniais laikais salos strateginė pozicija buvo ypatingai gerbiama Ptolemies. Mesa Vouno fortifikacijos ir du smėlėti paplūdimiai abiejose pusėse, tinkami uostui, padarė Thera vertinga jūrine ir karine baze.
Didelės Viduržemio, Romos imperijos viduje, Thera buvo niekas daugiau tik nepastebima maža sala. Tačiau krikščionybė čia atėjo anksti ir 4 amžiuje jau buvo organizuotos bažnyčios požymiai, kaip liudija pirmojo Thera vyskupo Dioskouros [343 - 344] rangas. Nuo imperatoriaus Justiniano periodo iki 1207, kada jis buvo panaikintas, Thera vyskupas buvo vienas iš Rodo Metropoliteno valdžios ir minimas penktas pagal tvarką.
Sala neturėjo nei politinių nei karinių požymių Bizantijos laikais. Tačiau verta pažymėti, kad imperatorius Alexius I Comnenus [108 - 1118 ] įsteigė Panagia Episkopi bažnyčią Gonia, galbūt kaip katalikišką vienuolyną. Po Konstantinopolio pralaimėjimo Ketvirtojo kryžiaus žygio dalyviams [1204] ir Lotynų imperijos sukūrimo Bosfore, Venecijos dožas, Dandolo, perleido salas savo sūnėnui Marco Sanudo. Taip buvo įkurtas Naxos kunigaikštystė arba Archipelagas. Thera tapo vieta vienam iš keturių kunigaikštystės katalikų vyskupų ir kartu su Therasia buvo perleista kaip baronija Giacomo Barozzi. Iki 1296 m. salą valdė penkios Barozzi kartos, ir buvo įprasta naudoti iškilmingą titulą Dominatores insularum Santorini et Therasiae [Salų Santorini ir Therasia lordai]. Vardas Santorini buvo suteiktas Kryžiaus žygių metu pagal mažą Agia Irini (Santa Irene) koplyčią, kuri, kaip kai kurie sako, buvo Perissa, o kiti teigia kad buvo Riva Therasia.
Frankish valdymo metais [1207 - 1579] Santorini sekė kitų salų ir Naxos kunigaikštystės likimu. Svarbūs istoriniai įvykiai šiuo laikotarpiu yra:
1. Barozzi ištrėmimas[1335 ] ir baronijos prijungimas tiesiogiai prie Naxos kunigaikštystės. Sanudi hegemonijos metu sala labai išvystė medvilnės auginimą.
2. Kunigaikščio Giacomo iš Crispi dinastijos 1397 - 1418] Sanudi paveldėtojo, valdymas. Giacomo studijavo vulkaną ir jo krateryje darė eksperimentus.

3. Santorino perleidimas Kretos kunigaikščiui, Domenico Pisani. Sala buvo duota kaip kraitis Naxos kunigaikščio Giacomo dukrai [1480 ]. Tuo metu buvo paskirtas naujas katalikų vyskupas su Venecijos protekcija, o žemės ūkis pasipildė medvilnės ir vynuogininkystės auginimu.
4. Salos prijungimas prie Venecijos kunigaikštystės [1487].
Frankish valdymo metu sala kentėjo nuo piratų užpuolimų, taip pat nuo konkurencijos tarp vietinių Lotynų valdytojų ir tarp kunigaikščių bei sultono. Tuo pačiu metu dviejų krikščionių bendruomenių – katalikų ir ortodoksų – koegzistencija saloje palaipsniui vedė į trintį tarp jų kuri galbūt buvo motyvuojama dviejų bendruomenių lyderyste.
Turkijos dominija [1579 - 1821] paskatino piratų panaikinimą ir prekybos nuosavybės teisėmis vystymąsi. Santorins užmezgė glaudžius ryšius su didžiaisiais rytų Viduržemio uostais (Aleksandrija, Konstantinopoliu, Odesa), kur įkūrė svarbias bendruomenes. Jų ekonominė nepriklausomybė kilusi iš šios veiklos atsispindi senuose buržujų rūmuose, kurie išliko Santorino kaimuose.

Santorino miestai

- Thira – nuostabus miestas ant klifo. Privalumai tokie pat kaip ir Oia mieste, tačiau Thira yra labiau perpildytas.
- Oia – ypatingas dėl nepamirštamų saulėlydžių. Tai galbūt labiausiai žavinti salos vieta.
- Kamari – Juodų gludintų akmenukų paplūdimys.
- Thirasis – Mažai turistų.
- Pyrgos – aukščiausias salos taškas, vaizdingas vienuolynas ir gatvės – gali varžytis su Oia.
Iš viso Santorino saloje yra 13 miestų.

Patarimai vykstantiems į Santoriną

Automobilių nuoma. Santorino paviršius užima 75,8 km2, o ilgiausias atstumas nuo Oia iki Akrotiri yra apie 25 kilometrus. Dauguma lankytojų nuomojasi mašiną ar dviratį tam, kad galėtų iš kaimo važiuoti į paplūdimį ir ištyrinėti kiekvieną vietą (paslėptus brangakmenius – kaip izoliuotus paplūdimius ar pajūrio tavernas). Autobusų tinklas jungia daugumą kaimų su Fira. Nuomojantis automobilius galima rinktis tarp keleto automobilių nuomos kompanijų.
Tam kad galėtumėte išsinuomoti automobilį Santorine, jums reikės tarptautinės ar nacionalinės vairuotojo licencijos, galiojančios mažiausiai metus laiko. Minimalus vairuotojo amžius yra 23 m. automobiliams, o kartais priklausomai nuo automobilio rūšies – ir 25 m.

Telefonas. Esant Graikijoje telefonų numeriai turėtų būti pradėti renkami pridedant +30.

Valiuta. Nuo 2002 m sausio 1 d. euras yra nacionalinė Graikijos valiuta.

Elektra. Elektros tiekimas 220 voltų. 110 ar 120 voltų prietaisai gali būti naudojami su transformatoriais.

Formalumai įvažiuojant į Graikiją. Pasai ir vizų reikalavimais skiriasi priklausomai nuo šalies. Lietuvai vizų nereikia.

Apgyvendinimas. Santorinis siūlo plačią įvairovę kokybiškų viešbučių, unikalių viešbučių apartamentų ir elegantiškų viešbučių kompleksų.
Šalia salos autentiškos architektūros, stiliaus ir charakterio, apgyvendinimas Santorine suorganizuotas puikiai, su moderniais patogumais, kad atitiktų šiandieninio keliautojo reikalavimus.
Graikija yra viena iš saugiausių šalių pasaulyje. Graikijos salos siūlo svečiams nepamirštamus įspūdžius. Santorinis išties yra nepalyginamas. Gyvenimas Santorino viešbučiuose, jautimasis saugiam, buvimas saugiu, už kainas, kurios yra malonus siurprizas.

Šventės. Vienas iš pagrindinių kultūrinių renginių yra Santorino Džiazo festivalis, kuris vyksta jau 6 metus kiekvieną karštą vasarą.
Paskutiniuosius ketverius metus į festivalius atvyksta žymiausios tarptautinės džiazo grupės (Be Bop, Fusion, Mainstream Jazz, Ethnic and Funk). Santorino džiazo festivalį įkūrė ir organizuoja Antonis Kutrubilis (Santorino kino savininkas ir nuolatinis gyventojas) ir Vasilis Tzatzias (Profesionalus muzikantas daugiau nei 10 m., gyvenantis Atėnuose).

Verta nusipirkti

Atlantis knygos.
Didžiausias knygų anglų kalba pasirinkimas saloje. Taip pat gausus asortimentas knygų graikų, vokiečių, prancūzų, italų, ispanų ir olandų kalbomis.

Suvenyrai iš Santorinio. Cycladen turi platų suvenyrų pasirinkimą, kiekvienas iš jų yra gražesnis, geresnis, vertingesnis, įdomesnis, kokybiškesnis negu kitas.

Komboloi. Tai daiktas aureolės tipo, su kuriuos praeityje vyrai naudodavo rūkymui mažinti, tai pat su jais žaisdavo. Jis neturi jokios religinės reikšmės. Kai kurių papuošalų gamybą įtakojo senasis Graikijos dizainas.

Papuošalai. Sidabriniai ir auksiniai pakabučiai, žiedai ir apyrankės. Auksas čia daug pigesnis negu Graikijoje.

Plakatai. 30 - 50 cm kraštinės įrėminti plakatai su spalvotomis nuotraukomis baltais kraštais.

Rankdarbiai. Parduotuvėse yra labai didelis rankdarbių pasirinkimas – kažką nusipirkti, pasimatuoti ar apžiūrėti.

Keramika. Parduotuvėse taip pat yra daugybė keramikos gaminių. Kai kurie iš jų yra neo-graikiško stiliaus.

Oda. Didelis rankų darbo odinių gaminių pasirinkimas.

Archeologinės vietos. Dvi didelės civilizacijos paliko savo žymes Santorino saloje. Viena priklauso priešistoriniams laikams ir buvo atrasta per Akrotiri kasinėjimus. Kita – tai graikų civilizacija, eksponuojama antikiniame Mesa Vouno mieste.

PRIEŠISTORINĖ THERA: AKROTIRI
Antikinis Akrotii miestas yra ne tiktai svarbiausia archeologinė salos vieta, bet taip pat, dėka puikaus išsaugojimo ir gausybės radinių, svarbiausia priešistorinė gyvenvietė rytų Viduržemio jūros regione. Akrotiri gali būti vadinamas priešistorine Egėjo Pompėja.

Antikinė THERA: MESA VOUNO
Strateginė vietos kvalifikacija patraukė Lacedaemonian salos kolonizatorių dėmesį, kurie įkūrė savo miestą ant Mesa Vouno kalkakmenio uolos. Nuo 9 amžiaus prieš Kristų iki krikščionybės paplitimo, Mesa Vouno miestas buvo vienintelis salos urbanistinis centras.

NEA KAMENI IR PALEA KAMENI SALOS:
Jauniausios salos Viduržemio jūros regione
Dvi mažos salos, Palea ir Nea Kameni, Santorino kraterio centre, vietinių žmonių tarme “vulkane” – tai jauniausios salos Viduržemio jūros regione. Palea Kameni (Senesnioji sudegusi sala) ir mažiau nei 2000 metų amžiaus, o Nea Kameni(Jaunesnioji sudeginta sala) gimė tik prieš 425 m, o jos jauniausios lavos yra mažiau nei 50 metų amžiaus. Šios dvi salos reprezentuoja neseną vulkano aktyvumą.

Paplūdimiai. Žymiausi Santorino paplūdimiai yra pasklidę pagrinde išilgai rytinio ir pietrytinio salos kranto. Kiekvienas paplūdimys turi savo ypatingus bruožus, kurie jį daro unikaliu ir išskirtiniu. Juodi blizgantys nugludinti akmenėliai, unikalios kraštovaizdžio formos, juodas, baltas ir raudonas smėlis palieka nepamirštamą įspūdį. Dauguma paplūdimių labai gerai organizuoti, siūlantys didelį paplūdimio kėdžių, skėčių ir įvairaus vandens sporto pasirinkimą. Pradedant nuo šiaurinės salos dalies, Oia kranto linijos paplūdimiai akimirksniu nustebins savo laukiniu ir nuošaliu grožiu. Šie paplūdimiai dažnai lankomi vietinių, tačiau neseniai juos atrado ir turistai, dažniausiai šeimos ir poros. Einant nuo Oia, pirmiausia prieisite Baxedes paplūdimį, tada Koloumbos ir galiausiai Pori – mažą žvejų uostą.
Pietrytinėje salos dalyje yra Monolithos, Avis ir Kamari paplūdimiai. Sutvarkyti paplūdimiai mėgiami šeimų su mažais vaikais. Daugybė viešbučių, restoranų, tavernų ir mažų parduotuvių išdėstyta išilgai kranto, ypač Kamari. Vandens sporto pramogos, kurios traukia jaunus žmones, yra Avis paplūdimyje. Toliau – Perissa ir Perivolos – žymiausi Santorini paplūdimiai. Šie du paplūdimiai kartu suformuluoja ilgiausią juodo smėlio paplūdimį saloje. Čia taip pat yra daugybė tavernų, restoranų, viešbučių.
Galiausiai prieiname piečiausius salos paplūdimius. Vlychada su gražiu skaptuotu kalnu, “Mėnulio landšafto” vaizdas, suformuotas vėjų metai iš metų. Raudonasis paplūdimys yra unikalus dėl savo vertikalių klifų, Baltasis paplūdimys, kuris gali būti pasiekiamas tik valtimi, ir nesugadintas Mesa Pigadia, unikalus dėl kraštovaizdžio, kuris transformavosi per kelis amžius.

 

 

 

Santorino muziejai


Priešistorinės Thera muziejus
Priešistorinės Thera muziejus, esantis salos sostinėje Fira, tai ne vien įprastas provincijos muziejus. Priešistorinės Thera muziejus, esantis salos sostinėje Fira, nėra įprastas provincijos muziejus. Jo ypatingas turinys – priešistorinio Egėjaus dailės šedevrai, įžymieji sienų piešiniai, unikali auksinė kalnų ožio figūrėlė.

 Thera parodos sienų tapyba
Trijų dimensijų natūralaus dydžio sienų piešinių reprodukcijos, kurie yra Akrotiri – Petros M. Nomikos konferencijų centre, Firostefani.

Archeologinis muziejus
Firoje, salos sostinėje, yra archeologinis muziejus, kuriame patalpinti radiniai, simbolizuojantys ilgą salos istoriją. Muziejus talpina skulptūrų kolekcijas (nuo Archajinio iki Romos periodo), įrašus (nuo Archaijinio iki Romos periodo), vazas ir molio figūrėles (nuo Geometrinio iki Helenistinio periodo).

Folkloro muziejus
Pastatytas 1861 m., name - oloje, yra Kontohori, Fira. Muziejus eksponuoja kilimų gamintojų, statinių gamintojų, batsiuvių ir skardininkų dirbinius, taip pat ir originalią seną vyninę, galeriją su vietinių menininkų darbais ir dokumentų archyvą.

Megaron Gyzi
Tai gražūs senoviniai rūmai – muziejus, esantis Firoje (Fira). Eksponuoja 16 - 19 amžių raižinius, taip pat sukneles, paveikslus ir žemėlapius su Cycladic salomis, senus manuskriptus ir fotografijas, kuriose pavaizduotas Santorinas prieš 1956 m. žemės drebėjimą, taip pat geria žinomų Graikijos menininkų, kurie dirbo saloje, darbus.

Jūrų muziejus
Esantis Ia, Jūrų muziejus talpina įvairių rūšių jūrų objektus, kurie žymi salos jūrinę istoriją, ypač 19 amžiaus. (Tel: +30 22860 71156)

Vyno muziejus
Vyno muziejus, reprezentuojantis Santorino vyno istoriją nuo 1660 iki 1950 m su judančiomis ir nejudančiomis figūromis ir garso efektais. Jis išsidėstęs Koutsogiannopoulos šeimos vyno fabriko “Volcan Wines” patalpose, kelyje į Kamari paplūdimį.

Bažnyčios
Cyclades ir Santorine yra daugiau nei 250 įvairių formų ir dydžių bažnyčių. Santorino bažnytinė architektūra pasižymi delikatumu ir plastiškumu. Abu šie požymiai kyla iš laisvo kūrybiškos vaizduotės ir vietinio liaudies meno.

Panagia Episkopi
Šalia Mesa Gonia yra Panagia Episkopi bažnyčia, įkurta Bizantijos imperatoriaus Alexius I Comnenus. Marmurinis bažnyčios bokštas yra retas pavyzdys marmuro drožybos kombinuojant su dervos (vaško) dekoracijomis. Bažnyčios sienų piešiniai datuojami nuo 1100 m.


Ortodoksų metropolijos katedra
Įsikūrusi Fira centre, stūksanti virš vulkano ir jūros. Originali bažnyčia buvo pastatyta 1827 m. ji buvo atstatyta po žemės drebėjimo 1956 m., kuris sulygino bažnyčią su žeme. Freskas viduje piešė Christoforos Assimis, vietinis išskirtinio talento menininkas.

Pranašo Elijaus vienuolynas
Virš Pyrgos kaimo, ant bevardžio kalno stovi Pranašo Elijaus vienuolynas, kuris buvo įkurtas 18 amžiaus pradžioje. Vienuolynas pasižymi drožinėtu mediniu bokštu, senų knygų, manuskriptų ir etnografinių reikmenų kolekcija.

Katalikų katedra
Ši barokinė bažnyčia su elegantišku varpo bokštu buvo atstatyta po 1956 m žemės drebėjimo. Ji dedikuota Šv.Jonui Baptistiečiui ir yra Firos centro Katalikiškojo ketverto dalis.

Dominikonų vienuolynas
Esantis Katalikiškajame ketverte, Firos centre, su 12 vienuolių iš skirtingų šalių. Vienuolynas – bažnyčia, pavadintas Rozaria, yra puikus salos bažnytinės architektūros su barokiniais elementais pavyzdys.

Agios Nikolaos vienuolynas
Vienuolynas įsikūręs tarp Firostefani ir Imerovigli. Jis buvo pastatytas 1651 m ir dedikuotas trims šventiesiems, Panteleimon, Zoodohos Pigi, ir Nicholas. Vienuolynas talpina puikią Šv. Nicholas Bizantiškų ikonų kolekciją.

 


Vyno fabrikai
Santorino vyno fabrikai gamina išskirtinius vynus iš salos vynuogynų. Vyno galima padegustuoti šešiuose skirtinguose vyno fabrikuose.

 


Acrotiri kasinėjimai – prarastoji Atlanta
Mūsų autobuso maršrutas driekiasi per nuostabų vulkano vaizdą dešinėje ir tradicinius kaimus kairėje. Pirmiausia vyksime į Prophet Elias vienuolyną, pastatytą ant aukščiausio šalies taško 1711 m. Kelias į Prophet Elias yra pro įžymius Santorino vynuogių laukus ir Pyrgos kaimą. Atvyksime į vienuolyną, kur atsiveria orą atimantis vaizdas ir čia apie 20 min fotografuosimės. Toliau vyksime į pietus, į svarbią archeologinę Akrotiri vietą. Šie kasinėjimai yra įžymiausi kasinėjimai Graikijoje, į dienos šviesą iškėlę Minoan miestą, užsikonservavusį 3000 metų. Kasinėjimai ruošiasi atidengti 300 pastatų.
Gidas padarys valandos laiko informatyvų ir įdomų turą po praeitį ir nuostabią civilizaciją. Tuomet gausime šansą pasigrožėti nuostabiu Santorino gamtos grožiu. Pirmiausia vyksime į Faros, pietinį salos kyšulį, kur atsiveria nuostabus kalderos grožis. Čia sustosime nuotraukoms. Tuomet vyksime į Perrisa – Perivolos paplūdimį maudymuisi ir pietums. Kad dieną užbaigtume gražiai, keliausime į Canava (vyno fabriką), kuris yra kalderos juostoje su panoraminiu vaizdu į vulkaną. Čia galėsite paragauti puikiuosius Santorino vynus.
Gido kalba
Anglų: kasdien išskyrus pirmadienį
Vokiečių: kiekvieną trečiadienį-penktadienį
Graikų: kiekvieną ketvirtadienį - šeštadienį
Išvykimas: kasdien išskyrus pirmadienį.
Aplankymas:
Prophet Elias, Akrotiri, Faros, Perissa - Perivolos, Vyno fabrikas (Santo vynas su kalderos vaizdu)
Kaina: 25.00 Eurai (Akrotiri įėjimo mokestis 5,00 neįtrauktas)Saulėlydis Oia – ekskursija į tradicinius kaimus
Pirmiausia aplankysime seniausią saloje bažnyčia Panagia Episkopi, pastatytą Bizantijos imperatoriaus Alexios Komninos valdymo metu 11 amžiuje. Vėliau aplankysime Mesa Gonia – kaimą vaiduoklį – kuris buvo sunaikintas 1956 m žemės drebėjimo ir dabar mažai apgyvendintas. Mes pasivaikščiosime po jį, fotografuosimės prie senų bažnyčių ir namų liekanų. Tuomet vyksime į tradicinį Pyrgos kaimą. Čia pasivaikščiojimas siauromis besisukančiomis gatvelėmis, grožėjimasis tradicine architektūra ir senais namais, apsilankymas Bizantijos bažnyčiose bei Venecijos pilies liekanose kalvos viršūnėje. Kelyje į Oia aplankysime idilišką Imerovigli kaimelį.
Jis pastatytas ant kalderos sienos krašto, unikalioje vietoje, kurioje galima grožėtis nuostabiu kalderos vaizdu. Čia yra liekanos Skaros – Santorinio svarbiausios pilies ir sostinės, kuri buvo sunaikinta 1650 m vulkano išsiveržimo. Tuomet vyksime kvapą gniaužiančiu keliu į Oia tradicinį kaimą. Kaimas pastatytas kalderos kyšulyje. Balti namai su arkomis ir spalvotomis durimis ir langais pastatyti uolų viduje atrodo kaip vanagų lizdai.
Čia galima gėrėtis nuostabiu kalderos ir vulkano panoraminiu vaizdu, Thirassia sala ir likusiu Santoriniu. Oia ižymus tuo, kad čia renkasi žymūs menininkai, kurių darbus įtakoja kraštovaizdžio grožis. Šie darbai eksponuojami mažose kaimo galerijose. Oia taip pat žinoma dėl nuostabių purpurinių saulėlydžių. Kai saulė skęsta į jūrą, įvairios spalvos nušviečia dangų ir pripildo širdis. Galima mėgautis gėrimu mielos kavinukės terasoje bei žiūrėti į kalderą ir spalvas keičiantį dangų. Penkiolika minučių po saulėlydžio grįžimas į autobusą.
Gido kalbos:
Anglų ir vokiečių kasdien
Graikų kiekvieną antradienį / ketvirtadienį / šeštadienį
Išvykimas: kasdien – nuo gegužės 14 iki rugsėjo 5
Perissa 14.15, Fira 14.40, Karterados 14.45, Messaria 14.50, Monolithos 14:55, Kamari 15.00
Aplankymas: Panagia Episkopi, Mesa Gonia, Pyrgos, Imerovigli, Oia
Kaina: 15.00 Eurų.
Pastaba: vaikams iki 5 m nemokamai, o vaikams iki 12 m 50% nuolaida.Pamatyk Santoriną per vieną dieną – kelionė autobusu ir valtimi
Pirmiausia vykstame į svarbias Akrotiri kasinėjimo vietas. Šie kasinėjimai yra įžymiausi kasinėjimai Graikijoje, į dienos šviesą iškėlę Minoan miestą, užsikonservavusį 3000 metų. Mūsų gidas pateikia įdomią informaciją apie antikinį miestą. Tada vykstame į Athinios uostą. Čia persėdimas į gražų tradicinį laivą kuris nuplukdys jus į lavos salą Nea Kameni.
čia išlipsime iš valties ir eisime pėsčiomis iki vis dar aktyvaus vulkano kraterio. Tuomet grįšime į valtį ir plauksime iki antros lavos salos Palea Kameni. Čia yra karštieji šaltiniai, maudysimės žaliame sieros vandenyje ar netgi šiltame gydomajame purve. Po pusvalandžio valtis nuplukdys į tradicinę gražią Thirassia salą. Čia tyrinėsime salą ar plaukiosime paplūdimyje. Grįžę į valtį plauksime į Oia.
Atvyksime į Armeni, mažą tradicinį Oia uostą. Čia paliksime valtį ir keliausime į Oia laiptais arba ant asilo. Oia pastatytas išilgai kalderos sienos kyšulio. Vaikščiosime po kaimą ir džiaugsimės panoraminiu vaizdu, tradicine architektūra, dailės galerijomis, romantiškomis avos parduotuvėmis, spalvingu saulėlydžiu. Penkiolika minučių po saulėlydžio grįšime į autobusą.
Gido kalbos:
Anglų & vokiečių kasdien išskyrus pirmadienį
Graikų kiekvieną trečiadienį / penktadienį / sekmadienį
Išvykimas: kiekvieną antradienį - ketvirtadienį - šeštadienį.
Apsilankymas: Akrotiri, Vulkanas, Karštieji šaltiniai, Thirassia, Oia
Kaina: 40.00 Eurų
Pastabos:
1. Neįtrauktas įėjimo mokestis į Akrotiri (5.00 Eurai)
2. Kameros naudojimas Akrotiri kasinėjimų vietoje draudžiamas
3. Vykstant iki vulkano geriau dėvėti patogius vaikščiojimo batus be kulnelio ir turėti butelį vandens.
4. Laive galima atsigaivinti mineraliniu vandeniu, užkandžiais, graikiškais pietumis.Rytas kalderoje - kelionė valtimi
Vyksime autobusu į Athinos uostą kur įsilaipinsime į gražų laivą “King Thiras” , kuris plauks iki lavos salos Nea Kameni. Čia išlipsime iš valties ir eisime pėsčiomis iki vis dar aktyvaus vulkano kraterio. Tuomet grįšime į valtį ir plauksime iki antros lavos salos Palea Kameni. Čia yra karštieji šaltiniai, maudysimės žaliame sieros vandenyje ar netgi šiltame gydomajame purve.. Kai kuriems žmonėms šis nepamirštamas maudymasis reiškia sveikatą, kitiems atsipalaidavimą ar galimybę pasimaudyti purve. Tuomet plauksime į Thirassia salą.
Čia galėsite tyrinėti salą, plaukioti paplūdimy. Čia būsime apie dvi valandas, tada grįšime į laivą, kuriuo plauksime arčiau kalderos uolų, taigi turėsite šansą pasidaryti gražių nuotraukų. Spalvos ir formos tiesiog stulbina. Kai laivas pasieks Oia, galėsime pamatyti baltus namus pastatytus ant raudonos uolos viršūnės. Tai atrodo tarsi sniegas. Mėgausimės vaizdingu kaimu. Valtis įplauks į Firos uostą. Čia atvykę gėrėsimės baltais namais, bažnyčiomis, siauromis alėjomis. Vėliau grįšime į Athinos, į autobusą.
Gido kalbos:
Anglų & vokiečių kasdien
Išvykimas: kasdien.
Nuo balandžio 30 – liepos 25
Kamari 11.00, Messaria 11.05, Karterados 11.10, Fira 11.15, Oia 10.40, Perissa 11.00, Athinios 11.45
Nuo liepos 26 – rugsėjo 5
Kamari 07.45, Messaria 07.50, Karterados 07.55, Fira 08.00, Oia 07.30, Perissa 07.45, Athinios 08.30
Nuo rugsėjo 6 - spalis
Kamari 10.30, Messaria 10.35, Karterados 10.45, Fira 10.45, Oia10.00, Perissa 10.30, Athinios 11.41
Aplankysime: Vulkaną, Karštuosius šaltinius, Thirassia (pro Oia ir Firos uostą).
Kaina: 28.00 Eurai
Pastabos:
1. Laive galima atsigaivinti mineraliniu vandeniu, užkandžiais ir graikiškais pietumis.
2.Vykstant prie vulkano avėti patogius batus ir turėti atsigerti.
3.Kruizas priklauso nuo oro.Salos nardymo centrai:
- Viduržemio jūros regiono nardymo klubas Perissoje.
- Vulkano nardymo mokykla Kamari.

 

 

Maistas ir vynas
Kas domisi skoniu ir virtuve, turėjo pastebėti, kokį dėmesį pastaraisiais metais laikraščiai ir žurnalai skiria Santorino gastronomijai.
Salos virtuvė, priklausanti nuo vietoje auginamos produkcijos, žuvies ir jūrų gėrybių iš Egėjo jūros, šiandien tapo savalaike, įrodydama, kokia skani ir sveika iš tikrųjų yra.

Pomidorų kroketai gaminami iš mažų, skanių pomidorų, skaldytų žirnelių piurė žinoma kaip “fava” , yra įvairių jos versijų, balti baklažanai, laukiniai triušiai, žuvis su kapariais, salotos su kaparių lapais, šviežias ožkos sūris ir saldus “melitinia” vėl atrado savo vietą restoranų meniu. Kartu su gėrimu “tsikoudia”, nuostabiais baltaisiais vynais, saldžiu desertiniu vynu “vinsanto”, Santorino virtuvė patenkins netgi išrankiausius.
Santorine yra daugiau nei 300 restoranų pasirinkimas, pradedant nuo paprasčiausių baigiant sofistiniais, ir dauguma jų yra pelnę geriausių ir pažangiausių reputaciją šalyje.
Sala gamina ypatingai puikius sausus baltuosius vynus (platus šešių rūšių pasirinkimas), sausą raudonąjį vyną (labai mažais kiekiais), saldžius desertinius vynus (vinsanto). Neatsisakyk išbandyti juos restoranuose, vietiniuose vyno fabrikuose, kavos parduotuvėse ir salos baruose.

Vietiniai produktai:
Kapariai
Agurkai
Fava (geltoni skaldyti žirniai)
Vynuogės (vyno rūšių)
Ožkos sūris
Maži pomidorai (vyšniniai pomidorai)
Figos
Pistacijos
Melionai (maži)
Balti baklažanai

Žolelės ir prieskoniai: krapai, pankoliai, mėta. bazilikas, krokas, rozmarinas, raudonėlis, čiobrelis, mairūnas, šalavijas, česnakai.

 


UP