Mes su jumis nuo 2007 m.! Konsultacijos:
(8-5) 2325853
| Verslo klientams Kelionių gidas Apie mus Kontaktai

Informacija apie Ispaniją

Ispanija, šilta saule, triukšmingomis linksmybėmis, plačiomis šypsenomis, nepakartojamu vynu, nežemiškos energijos suteikiančiais didingais kalnais, kvapą gniaužančiais modernistiniais statiniais pasitinkanti šalis. Flamenko šokis, bulių kautynės, užkandžių barai, iškilmingos Velykų procesijos - tik mažytė šalies įvairovės dalis. Čia Jūs išvysite snieguotas Pirėnų viršukalnes, žalias Galisijos pievas, Valensijos apelsinų giraites bei Almerijos dykumas. Įvairios ekskursijos, iškylos ir pramogos praturtins Jūsų atostogas prie jūros.

Sostinė: Madridas.

Geografinė padėtis. Ispanija - antra pagal dydį Europos valstybė po Prancūzijos. Šalis užima didžiąją dalį Pirėnų pusiasalio. Ispanija Vakaruose ribojasi su Portugalija, Šiaurės Rytuose - su Prancūzija ir nykštukine Andora, Pietuose – su Gibraltaru. Šalies krantus skalauja Atlanto vandenynas ir Viduržemio jūra - pakrantė driekiasi 3 200 km. Į šalies teritoriją įeina Balearų salos Viduržemio jūroje, Kanarų salos Atlanto vandenyne, Seutos ir Melilijos miestai Šiaurės Maroke.

 Laikas. Šalies laikas žiemą viena valanda pralenkia Grinvičo laiką, o vasarą – viena valanda pralenkia britų laiką. 1 val. po pietų lygu 13 val., nes Ispanijoje naudojamas 24 val. laikrodis. Rytas (manana) ispanams tęsiasi iki vėlyvų pietų – iki 14 val.

Klimatas. Ispanija turi tris skirtingas klimato zonas, todėl didelėje šalies teritorijoje su aukštais plokščiakalniais ir kalnagūbriais, taip pat dėl Atlanto vandenyno ir Viduržemio jūros įtakos klimatas labai įvairus, ypač žiemą. Drėgniausia šalies vieta – šiaurė, o dangus čia ištisus metus debesuotas, ypač Galisijoje. Rytinėseir pietinėse pakrantėse žiemos švelnios, retkarčiais palyja, o vasaros saulėtos ir sausos. Centrinė žemyno dalis patiria didžiausius temperatūros svyravimus, kur žiemą temperatūra nukrinta žemiau nulio, o vasaros ypač karštos ir sausos. Pavasarį ir rudenį užeina lietūs, o vasarą visur karštą, išskyrus kalnų rajonus. Kai kalnų šlaituose iškritęs sniegas sukviečia slidininkus, žemumose skinamos alyvuogės ir apelsinai. Klimatas Ispanijoje labai viliojantis: temperatūra vasarą būna apie 25 - 30 laipsnių šilumos, rudenį apie 18 - 22, o žiemą – apie 12 laipsnių šilumos.

VIDUTINĖ TEMPERATŪRA, °C

°C

Gegužė

Birželis

Liepa

Rugpjūtis

Rugsėjis

Spalis

ORAS

21

24

28

30

27

22

VANDUO

17

20

23

25

22

17


Kalba. Pagrindinė Ispanijos kalba, vartojama beveik visur, yra kastilų (ja kalba 74% gyventojų). Katalonijoje kalbama kataloniškai, galisų kalba – Galisijoje, baskų – Baskijoje. Valensijoje vartojamas katalonų dialektas. Anglų kalba suprantama tik didesniuose kurortuose, o turistus aptarnaujantis personalas, moka anglų kalbą.

Religija. 99 proc. šalies gyventojų yra katalikai.

Darbo laikas. Darbo laikas Ispanijos įstaigų skiriasi nuo kitų Europos šalių. Pietų pertrauka šalyje yra tarp 13.30 ir 16 val. ir trunka 2 - 3 val. Šis laikas skiriamas siestai, kai ispanai eina namo arba į restoraną papietauti ir kiek atsipalaiduoti.
Siesta ypač populiari pietų Ispanijoje, kur vasarą vidurdienis – pats karščiausias metas. Didelės parduotuvės ir prekybos centrai dirba be pietų pertraukos.
Pirmadienį – penktadienį ispanai paprastai dirba nuo 9 iki 20 val., o šeštadienį – nuo 9 iki 13.30 val.(valstybinės įstaigos darbo dienomis dirba nuo 9 iki 13 val.). Bankai dirba šiokiadieniais nuo 8.30 arba 9 iki 14.30 val. ir šeštadieniais nuo 9 iki 13val. Sekmadieniais bankai, kaip ir kitos įstaigos ir parduotuvės, nedirba, o muziejai – tik iki pietų. Pirmadieniais dauguma Ispanijos muziejų nedirba. Universalinės ir kitos parduotuvės šiokiadieniais paprastai atidarytos nuo 9 iki 13.30 val. ir nuo 17 iki 20 val. kai kurios lieka atidarytos ir per siestą.

Šventinės ir nedarbo dienos. Ispanai švenčia vienuolika valstybinių švenčių:
Sausio 1d. – Naujieji metai
Sausio 6 d. – Trys karaliai
Kovo ar balandžio mėnesį - Velykos
Gegužės 1 d. – Darbo žmonių šventė
Birželio 24 d. – Šv. Jono diena
Liepos 25 d. – Šv. Jokūbo diena
Rugpjūčio 15 d. – Mergelės Marijos dangun žengimo šventė
Spalio 12 d. – Tautos diena (Kolumbo diena, nes tą dieną 1492m. Kolumbas atrado Ameriką)
Lapkričio 1 d. – Visų šventųjų diena
Gruodžio 6 d. – Ispanijos konstitucijos diena
Gruodžio 25 - 26 d. – Šv. Kalėdos
Kiekvienas Ispanijos miestas švenčia ir savo globėjo dieną. Pvz., Madridas – šv. Izidoriaus (gegužės 15d.), Palma de Maljorka – šv. Sebastjano (sausio 20d.), Barselona – šv. Mersės (rugsėjo 28d.).

Pinigai ir jų keitimas. Piniginis Ispanijos vienetas – euras, kurį sudaro 100 centų (2005 m. spalio mėn. kursas: 1 EUR – 3,44 Lt). Apyvartoje naudojami 5, 10, 20, 50, 100, 200 ir 500 eurų banknotai, 1, 2, 5, 10, 20, 50 centų bei 1 ir 2 eurų monetos. Valiutą galėsite išsikeisti visuose bankų skyriuose, kurie dirba nuo 8 iki 14 val. darbo dienomis (šeštadieniais dirba ne visi bankai), bankomatuose bei valiutos keitimo punktuose ar viešbutyje. Jei pinigus keisite banke, iš Jūsų bus reikalaujama paso. Keitimo kursas keityklose paprastai skiriasi ir priklauso nuo keičiamos pinigų sumos. Todėl apeikite keletą keityklų ir susiraskite tinkamiausią. Keityklos dirba iki vėlaus vakaro, jose nereikalaujama asmens dokumentų. Kadangi sekmadieniais dirba tik viena kita keitykla, tai pinigus stenkitės išsikeisti šiokiadieniais. Be to, keitimo kursas sekmadieniais yra mažesnis. Geriausias kursas paprastai būna bankuose. Daugumose didesnių miestų parduotuvių, restoranų ir viešbučių galėsite atsiskaityti kreditinėmis kortelėmis ar kelioniniais čekiais (mokant kreditine kortele turėsite pateikti asmens dokumentą).

Čekiai ir kortelės. Keliautojų čekių galėsite nusipirkti American Express, Thomas COOK ar jūsiškiame banke. Šalyje priimami visi čekiai. Čekių nusipirkti galite visuose bankuose. Ispanijoje labiausiai priimama Visa kortelė. Taip pat priimamos Mastercard ( Access) / Eurocard kortelė ir American Express. Didieji bankai grynus pinigus duoda už kredito korteles.

Viza. Į Ispaniją galite vykti su LR asmens tapatybės kortele. Jei Ispanijoje norėsite likti ilgesnį laiką, prieš kelis mėnesius susisiekite su artimiausia Ispanijos ambasada.

 

Ispanijos kurortai

Kosta Brava

Tai vienas iš įspūdingiausių Viduržemio jūros krante įsikūrusių kurortų, žavintis savo uolomis, mažytėmis įlankėlėmis, žemomis pušelėmis apaugusiais skardžiais, jaukiais užutekiais. Kosta Brava garsėja savo nuostabiais smėlėtais paplūdimiais, kurie užima nemažą pakrantės dalį. Šis kurortas turėtų Jums patikti, jei mėgstate ramybės ir pramogų derinį. Ramaus poilsio trokštančius turistus sutraukia žavūs žvejų miesteliai, o norintiems pašėlti skirtas naktinis gyvenimas su ispaniškomis linksmybėmis. Šio kurorto paplūdimiuose įsikūrę tokie garsūs kurortai, kaip Lloret de Mar, Tossa de Mar, Santa Susanna, kurie nors ir turintys labai išvystytą kurortinę infrastruktūrą, tačiau sugebėję išsaugoti savo ypatingą nacionalinį koloritą.


Kosta Dorada
Šį kurortą garsina nuostabūs smulkaus, auksinio smėlio paplūdimiai. Kosta Dorada Jus nustebins kontrastišku ir vaizdingu kraštovaizdžiu, turtinga provincijos istorija, palankiu klimatu, unikaliais gamtos rezervatais. Šis kurortas šiuolaikiniais pasilinksminimo centrais, nuostabiais smėlio paplūdimiais bei šilta ir negilia jūra vilioja ir jaunimą, ir tėvus su vaikais. Embro upės delta - unikalus, įspūdinga laukine gamta žavintis gamtos draustinis, kuriame gyvena būriai juodasparnių ir paprastųjų garnių, flamingų ir daugybė kitų paukščių. Kosta Doradoje Jūs rasite daugybę viešbučių , linksmų diskotekų, unikalių istorinių paminklų bei kurorto pasididžiavimą, garsųjį pramogų parką - Universal Studio Port Aventura. Šio kurorto paplūdimiuose įsikūrę šie garsūs kurortai: Salou, La Pineda, Kambrilis.

Alikantė
Alikantė yra uostamiestis Ispanijoje, prie Viduržemio jūros, provincijos centras. Išvystyta lengvoji, maisto pramonė. Apylinkėse auginama daug vynuogių. Jūrų kurortas. Išlikusi viduramžių Šv. Barboros pilis, rotušė su dvibokščiu fasadu (XVII–XVIII a.), Šv. Mykolo bažnyčia (XVII a.). Veikia tarptautinis Alikantės oro uostas. Į Alikantę galima nebrangiai ir tiesiogiai nuskristi Ryanair avia kompanijų lėktuvais.


 Loret de Mar
Šis Kosta Brava pakrantės kurortas, didžiausias ir populiariausias, garsėjantis švelniu klimatu ir puikiais paplūdimiais, pritraukiantis turbūt daugiausia turistų. Kurortas labai populiarus tarp jaunimo, nes čia galima mėgautis visais atostogų teikiamais malonumais ir linksmintis iki pat ryto. Ši vieta tiks ir Jums, nesvarbu ar Jūs aštuoniolikmetis, ar trisdešimtmetis su šeima ir vaikais, nes nuobodžiauti neleis daugybė kavinių, diskotekų, naktinių klubų bei saulėtuose smėlio paplūdimiuose netylantis šurmulys ir juokas. Lloret de Mar kurortas vilioja saule, puikia Viduržemio jūra, istorijos reliktais, naktinėmis linksmybėmis, judriu ispaniško gyvenimo koloritu bei ilgaamžėmis tradicijomis.


Tossa de Mar
Tai Kosta Bravos pakrantės perlu, mėlynuoju rojumi vadinamas kurortas, garsėjantis auksiniu paplūdimiu ir senoviniu miestu – tvirtove, iškilusia virš mažos įlankėlės. Čia Jūsų laukia jaukūs smėlio paplūdimiai bei gyva atmosfera. Galėsite pasigrožėti jaukiomis, siauromis gatvelėmis, dvylika amžių menančiu senamiesčiu, vadinamu Vil Vela, antikinėmis sienomis su dantytais bokštais, kurių viduje slypi keisti labirintai, senoviniais žvejų nameliais, pasilinksminti triukšminguose baruose.Jei esate romantikas, ar povandeninio pasaulio mėgėjas, tai Jus turėtų vilioti platūs smėlėti paplūdimiai, pušimis apaugusios uolos, daugybė olų, paslaptingos įlankėlės, jaukus, romantiškas senamiestis, senoviniai žvejų nameliai. Šiame kurorte Jūs nerasite didiesiems kurortams būdingo šurmulio ar erzelynės.Santa Susanna
Tai vienas iš naujausių kurortų, įsikūrusių Kosta Bravos pakrantėje. Šis senas miestukas žinomas kaip vienas geriausių Costa Maresme pakrantės kurortų. Jis garsėja savo mineraliniais vandenimis, gydomaisiais šaltiniais nuostabiais kalnais, nuklotais tankiais ąžuolų miškais ir pušynais.
Šiame kurorte Jūs puikiai pajusite, ką reiškia Viduržemio klimatas bei auksiniai paplūdimiai. Apie tolimą praeitį byloja dvaras, ypatinga dvasia apgaubta pilis ir XVI a. bokštas. Kurorto pakrantėje arti vienas kito įsikūrę daugybė šiuolaikinių viešbučių, kurių vakarinės pramoginės programos sukuria tikrai linksmą fiestą.Salou
Tai nedidelis, vienas populiariausių Katalonijoje ir visoje Ispanijoje kurortinis miestelis. Šio kurorto puikus 3 km ilgio smėlio paplūdimys bei palmių alėjos suteiks Jums puikias galimybes pailsėti, o barai, diskotekos, įvairios šventės, parduotuvės, naktinio gyvenimo šurmulys, pramogos bei festivaliai paįvairins paplūdimio ir jūros malonumus. Vakare galėsite apsilankyti prie šviesos ir muzikos fontanų, kurie laikomi Salou simboliu. Salou miestelis Šiaurėje pasibaigia vaizdingu La Pinedos kyšuliu, o pietuose atsiremia į seną žvejų kaimelį Cambrils.La Pineda
Šis naujas, ramus, nedidelis, tačiau populiarus kurortas įsikūręs šiauriau, šalia Taragonos miesto. Šiame kurorte puikiai išvystyta pramogų infrastruktūra. Kurorte galėsite apsilankyti daugybėje naktinio pasilinksminimo centrų, papramogauti garsiuosiuose turizmo kompleksuose. Vienas iš tokių naujausius sporto įrenginius turintis - Euro Sport.
Šalia La Pinedos kurorto įsikūrusiame pramogų parke Port Aventura bei vandens atrakcionų parke Aqualeon nepakartojamų nuotykių patirs ne tik jūsų vaikai, bet pailsėsite ir Jūs patys.Kambrilis
Šalia Salou kurorto įsikūręs senovinis žvejų kaimelis šiuo metu tapo dar vienu žinomu kurortu Kosta Dorados pakrantėje. Jis garsėja žuvies bei jūros gėrybių restoranais. Kambrilis – vaizdingas miestelis, kuris yra tarsi padalintas į istorinį centrą ir uosto rajoną. Viešbučiai, daugybė pramogų centrų, parduotuvių, žuvų turgus bei pagrindinė krantinė yra uosto rajone. Krantinėje esančiuose restoranuose, baruose, muzikinėse kavinėse verda visas pagrindinis kurorto naktinis gyvenimas. Šis kurortas idealiai tinka tiems, kurie mėgsta vandens sportą.

 


 

 


Ekskursijos Ispanijoje

Ispanija vilioja savo fiestomis, kasmetine La Tamatina švente – pomidorų karu, tradicine bulių kova, arba korida, flamenko šokiu. Čia galėsite pasimėgauti puikiais smėlio paplūdimiais, pasižvalgyti po pakrantės apylinkes. Siūlome Jums aplankyti pačią mažiausią Europos valstybę Pirėnų kalnuose – Andorą, traukiančia turistus nuostabiais gamtos peizažais. Taragonoje Jus sužavės istoriniai paminklai, platūs šiuolaikiniai bulvarai, viduramžių senamiestis bei modernūs statiniai. Apsilankykite ir viename judriausių ir gyviausių Ispanijos miestų – Barselonoje. Šiame mieste susipynusi praeitis ir dabartis: viduramžių laikų gatvelės ir namų kvartalai, romėnų architektūros paminklai, įdomūs avangardinio stiliaus kūriniai bei įspūdingi modernizmo epochos pastatai.

  
GUELIO PARKAS
Pažintį su A. Gaudi, galima pratęsti pasivaikščiojus po spalvingąjį Guelio parką, kuris žavi stiklo ir keramikos mozaikų grožiu, originaliu Šimto kolonų kambariu, ilgiausiu pasaulyje suolu. Iš čia atsiveria graži miesto panorama. Taip pat verta pamatyti ir kitus A. Gaudi kūrinius Barselonoje, atnešusius jam pasaulinę šlovę. Tai Casa Milla, Cassa Batllo, Palau Guell ir kt.


 ŠV. ŠEIMYNOS BAŽNYČIA
Barselonos miesto simbolis - ekstravagantiška Šv. Šeimynos bažnyčia (La Sagrada Familia), architekto A.Gaudi (1852 - 1926) žymiausias kūrinys. Šis architektas yra vadinamas modernizmo tėvu. Jis gimė ir išaugo Barselonoje, studijavo Barselonos architektūros mokykloje dirbdamas kalvio pameistriu. Architektas sėmėsi įkvėpimo romantiškuose viduramžiuose ir sukūrė ypač originalius darbus. Įspūdingiausias jų - Šv. Šeimynos bažnyčia, kurios statyba tapo A. Gaudi gyvenimo darbu. Architektas lyg atsiskyrėlis 16 metų praleido statybos aikštelėje, dažnai pamiršdamas ir apie valgį, ir apie miegą. Statyba, kuri buvo pradėta 1882 m., vis dar tęsiasi. 2026 m. planuojama pabaigti statybas A. Gaudi šimtosioms mirties metinėms paminėti. Tai iš tiesų viena iš originaliausių bažnyčių pasaulyje, kerinti mistiniu grožiu ir įtaiga.


 DAINUOJANTIS FONTANAS
Barselona taip pat garsėja nuostabiais dainuojančiais fontanais, kuriuos 1929 m. pasaulinei parodai sukūrė katalonų inžinierius Karlosas Buigas. 1992 m., rengiantis olimpinėms žaidynėms, fontanai buvo atnaujinti. Tai fantastiškas vandens, spalvų ir muzikos šou, susiliejantis į pasakišką dermę. Daugiau nei 7 mlrd. įvairiausių formų ir spalvų kombinacijų, skambant populiariai klasikinei muzikai, suteikia labai daug teigiamų emocijų.


 GOTIKOS KVARTALAS
Tikroji Barselonos širdis - Gotikos kvartalas (Barri Gotic), kurio centre Gotikinė katedra - didingas XIV a. pastatas. Navą supa 28 šoninės koplyčios su nuostabiais barokiniais altorių paveikslais. Nuo praėjusių amžių yra likusi tradicija šoninėse navose laikyti baltas žąsis. Tarp meno lobių katedroje yra viduramžių Katalonijos paveikslų. Šalia - karaliaus rūmai, kur Ferdinandas ir Izabelė sutiko K. Kolumbą, grįžusį iš kelionės į Naująjį pasaulį. Šiame kvartale Generaliteto rūmuose (Palau de la Generalitat) yra įsikūrusi Katalonijos autonomijos vyriausybė. Rūmai buvo pastatyti XIV a, ir iki šių dienų yra išlaikę gotikos elementų, pvz., koplyčia ir akmeniniai laiptai, kylantys į atvirą arkadinę galeriją.

 


 MONTJUIC KALVA
Žymioji Montjuic kalva - puiki vieta apžvelgti visą miestą iš viršaus. Ši vieta labai mėgstama dėl gausybės muziejų, meno galerijų, pramogų mugės ir naktinių klubų. Čia esantis ispaniškasis kaimelis (Pueblo Espanol) iliustruoja įvairių Ispanijos regionų architrektūrą. Šis kaimelis buvo sukurtas 1929 m. parodai, tačiau išliko populiarus iki šiol.

 


 LAS RAMBLAS
Las Ramblas - žymiausia Barselonos gatvė. Šio ilgo bulvaro pavadinimas kilęs iš arabiško žodžio rambla, reiškiančio kasmet išdžiūvančios upės dugną. Sakoma, jei pereisi ją visą iki pat jūros su jos rūmais, parduotuvėmis, kavinėmis, gatvės prekiautojais ir gyvomis skulptūromis, susidarysi puikų Barselonos gyvenimo vaizdą.


 KORIDA
Vienas iš renginių, kiekvieną sekmadienį pritraukiančių tūkstančius ispanų Barselonoje ir visoje Ispanijoje, - bulių kova arba korida. Tai - spektaklis, kuriame išbandoma matadoro drąsa, ryžtas, judesių grakštumas ir tobulumas, o buliaus - ištvermė ir vikrumas. Korida simbolizuoja žmogaus viršenybę prieš gyvulį, proto pirmenybę prieš instinktus. Korida - tai trijų veiksmų tragedija, turinti prologą ir epilogą. Prologas prasideda, kai matadoras erzina bulių raudonu audeklu, vadinamuoju capa. Po to peonai nustumia bulių prie pikadorų. Pirmojo veiksmo metu pikadorai bado bulių ietimis geležiniais galais. Dūriai susilpnina gyvulio pečių raumenis. Antrajame bulius yra dar labiau susilpninamas, įbedus smaigčius į jo nugarą. Tai atlieka ietininkai, vadinamieji banderilleros. Trečiame etape matadoras suduoda mirtiną smūgį. Šios kovos epilogas - tai publikos įvertinimas. Pasižymėję arenoje matadorai gauna nugalėtojo buliaus ausį arba uodegą. Be to, žiūrovai savo prielankumą išreiškia mojuodami baltomis nosinaitėmis.


 S. DALI MUZIEJUS
Teatro Museo Dali - lankomiausias muziejus Ispanijoje po Prado, žaisminga vieta, užimanti senąjį miesto teatrą. Muziejus buvo kuriamas pagal Salvadoro Dali sumanymą, jam pačiam vadovaujant. 24 muziejaus salėse eksponuojama S. Dali grafika, skulptūros, knygų iliustracijos, plakatai ir svarbiausia - paveikslai. Tobulai nutapytų daiktų košmariški deriniai, religinė ekstazė, Galos portretai, pilietinio karo iliuzijos, šiurpios alegorijos, keistai sujauktos žmogaus dalys vienus žavi, kitus stebina.
Skambant muzikai muziejaus vidaus kiemelyje lankytojus pasitinka keistos skulptūros languose ir juodas Dali šeimos kadilakas, kuriame galima pamatyti lietaus merkiamų keleivių siluetus. Čia pat galima apsilankyti neįprastame kambaryje, kurio baldai primena aktorės Major Vest veidą, pamatyti trimatės erdvės paveikslus. Šio muziejaus įkūrėjas S. Dali čia praleido paskutines savo gyvenimo dienas ir yra palaidotas kriptoje po stikliniu teatro - muziejaus kupolu. S.Dali - vienas žymiausių XX a. menininkų gimęs ir užaugęs Figere. Būdamas 15 metų, Salvadoras surengė pirmąjį savo paradą. Po studijų meno mokykloje Madride, domėjęsis kubizmu, futurizmu ir matematika, jaunasis menininkas apsistoja ties siurrealizmu ir tampa žymiausiu šios srovės dailininku. S. Dali vardas taip pat siejamas su rašymu ir filmų statyba.


 MEDOS SALOS
Medos salos - mažas archipelagas, susidedantis iš 7 nedidelių salų ir keleto rifų. Tai unikali vieta, žavinti lankytojus nepakartojamo grožio povandeninio pasaulio augmenija ir gyvūnija. Čia aptinkama daugiau nei tūkstantis įvairiausių rūšių jūros augalų ir gyvūnų. Nelygus reljefas, smėlėtas ir vietomis uolėtas dugnas, karstinė įdubų bei tunelių kilmė nulėmė šių salų gamtos įvairovę. Šiuos gamtos turtus jau XVIII a. aptiko žvejai ir koralų medžiotojai, kurie praeitame amžiuje kėlė grėsmę gražiesiems Medos salų koralams.
Svarbią istorinę reikšmę salos įgijo XVIII a. Prancūzijos revoliucijos metu, kai prancūzai išdėstė čia savo karines pajėgas, bet buvo priversti šias žemes atiduoti anglams. Vėliau jas atgavę, iki 1890 m. kiekviename šalia esančiame miestelyje turėjo savo kariuomenės dalinių. Senojo švyturio vietoje 1930 m. buvo pastatytas naujas švyturys, veikiantis iki šių dienų. Nuo 1932 m. salų teritorijoje niekas nebegyvena. Dabar vieninteliai gyventojai - žuvėdros, kurių čia kartais būna apie 20000. Įspūdingas povandeninis pasaulis ir turtinga salų praeitis sudomins kiekvieną čia apsilankiusį.


 MONTSERATO VIENUOLYNAS
Montserato vienuolynas - seniausias benediktinių vienuolynas Ispanijoje, įsikūrės ant neįprasto, dantytojo Montserato kalno, kurio aukščiausia viršūnė siekia 1236 m. Montserato kalnas susidarė prieš 25 mln. metų. Slenkant amžiams kalnas įgavo fantastiškiausias formas. Dabar - tai švenčiausia Katalonijos vieta. Čia meldžiasi Montserato Dievo Motinai - Juodajai Madonai. Pasak legendos, 880 m. piemenys vienoje iš daugybės kalno olų surado nedidelę medinę Madonos statulėlę su kūdikėliu ant rankų. Supratę, kad statulėlė turi stebuklingų galių, žmonės bandė ją išsivežti iš tos olos, bet niekam nepavyko, nes kai tik jie tai bandydavo padaryti, statulėlė pasidarydavo tokia sunki, kad neįmanoma būdavo jos pakelti. 1025 m. čia buvo įkurtas vienuolynas, kuris labai nukentėjo per XVII a. karus, Napoleono okupaciją 1811 - 1812 m. ir per Ispanijos pilietinį karą 1936 - 1939 m.
Šiuo metu vienuolyno ansamblį sudaro renesansinė bazilika, gotikinis kiemelis, vienuolyno pastatai taip pat įrengti viešbučiai turistams, suvenyrų parduotuvės. Šiandien čia gyvena apie 80 benediktinių vienuolynų. Nuo XIII a. prie vienuolyno veikia berniukų choras, kurio auklėtiniai kasdien, išskyrus liepą ir rugpjūtį, gieda 13 valandos mišiose.
Montserato vienuolyno biblioteką sudaro apie ketvirtis milijono senų spaudinių ir rankraščių. Montserato muziejus - turtingas bažnyčio meno kūrinių, archeologijos radinių. Čia taip pat galima pakilti funikulieriumi į aukščiausią kalno viršūnę ir pasigrožėti nepakartojama apylinkių panorama. Montserato vienuolynas pritraukia tūkstančius žmonių kiekvienais metais, norinčių pabūti šioje stebuklingoje vietoje.

 

Maistas Ispanijoje

Ispanai tęsia Viduržemio jūros tradicijas, o jų virtuvė neįsivaizduojama be alyvuogių aliejaus ir česnako. Galite paragauti Pan Con Tomate – duonos, įtrintos pomidoru, pabarstytos druska ir apšlakstytos alyvuogių aliejumi, Tortilla Español – ispaniško omleto, Gaspacho – šaltos sriubos iš pomidorų, svogūnų, agurkų, česnako, aliejaus ir prieskonių, Paella – tradicinio patiekalo iš ryžių ir įvairių priedų (vištienos, triušienos, jūros gėrybių, daržovių). Visoje Ispanijoje mėgstami mėsos kepsniai cocido, patiekiami su daržovėmis. Jūros gėrybių patiekalai labai populiarūs. Patiekalų  iš tuno yra beveik kiekvieno restorano meniu.

Daržovės Ispanijoje nėra labai populiarios. Gyventojai mėgsta tik artišokus, pomidorus bei šparagus. Šalies vakaruose auginamos braškės, pietuose- apelsinai ir kiti citrusiniai vaisiai. Desertams vartojami migdolai, medus ir figos. Per pietus geriamos sultys, alus, vanduo bei vynas. Iš gėrimų populiariausia Sangria, kuri ruošiama vyno ar šampano pagrindu, įdedant vaisių ar uogų. Katalonija garsėja savo šampanizuotu vynu – cavas.

   

Patarimai vykstant į Ispaniją

 

Pirkiniai ir suvenyrai. Vaikščiojimas po parduotuves ir apsipirkinėjimas Ispanijoje – tikras malonumas, ypač jei neskubate, tačiau nepamirškite, kad dauguma parduotuvių apie 2 val. užsidaro siestai ir atsidaro tik 17 val. Nedidelėse šeimos verslo parduotuvėse pardavėjai stengsis patenkinti net mažiausią Jūsų norą. Šviežiausi produktai būna dienos turguose (mercado), kurie veikia nuo 9.00 val. iki 14.00 val. Juose kainos gali būti net iki 20 proc. žemesnės nei parduotuvėse. Antikvarinių dirbinių ir sendaikčių turgūs (rastros) Ispanijoje vyksta visur, bet Madrido turgus – pats didžiausias. Vyno galėsite nusipirkti bet kurioje maisto prekių parduotuvėje, tačiau geriausius sričių vynus rasite tik specializuotose parduotuvėse.

Net mažiausiame šalies miestelyje galėsite įsigyti įvairios tautinės atributikos: drabužių, juvelyrinių dirbinių, papuošalų ir kitų mielų niekučių su ispaniška simbolika. Namiškius galėsite pradžiuginti ir keramikos, odos dirbiniais, austais užtiesalais ar kilimais, medžio drožiniais.

 Sveikata. Sveikatos priežiūra, ypač dideliuose Ispanijos miestuose yra gana aukšto lygio. Jūs galite pasirinkti privačią kliniką. Visų Europos sąjungos piliečių gydymo išlaidas dengia Ispanijos socialinis draudimas. Nelaimingo atsitikimo ar ligos atveju kreipkitės į gydytoją, arba išsikvieskite jį į viešbutį (iškvietimas 50 eurų). Jei esate apsidraudęs, tai pinigus atgausite Lietuvoje iš savo draudimo kompanijos. Būtinai paprašykite gydytojo pažymos, nepamirškite ir vaistų pirkimo kvitų.Sveikatos priežiūra, ypač dideliuose Ispanijos miestuose yra gana aukšto lygio. Jūs galite pasirinkti privačią kliniką. Visų Europos sąjungos piliečių gydymo išlaidas dengia Ispanijos socialinis draudimas. Nelaimingo atsitikimo ar ligos atveju kreipkitės į gydytoją, arba išsikvieskite jį į viešbutį (iškvietimas 50 eurų). Jei esate apsidraudęs, tai pinigus atgausite Lietuvoje iš savo draudimo kompanijos. Būtinai paprašykite gydytojo pažymos, nepamirškite ir vaistų pirkimo kvitų.

Transportas.
Pigiausia ir patogiausia susisiekimo priemonė Ispanijoje yra autobusai, kurie išvažiuoja iš įvairių miesto vietų. Jų tvarkaraščius ir išvykimo vietų adresus galite gauti turismo biure. Bilietą įsigysite stotyje arba iš autobuso vairuotojų. Per šventes ir sekmadieniais autobusų bilietai gerokai pigesni, tačiau ir keliaujančių yra daug daugiau. Šalyje yra kelių rūšių traukinių. Intercity ir Talgo ekspresai patogūs ir greiti, bet brangūs. Pigesni yra tolimųjų reisų keleiviniai traukiniai Omnibus ir Semidirecto. Perkant traukinio bilietus pirmyn ir atgal, suteikiama 25 proc. nuolaida. Kita susisiekimo priemonė Ispanijoje – įvairių tipų laivai, kurie plaukioja vasarą tarp kurortinių pajūrio miestelių. Lėktuvų keliauti šalyje yra brangu, tačiau patogu ir greita. Į didžiuosius Ispanijos miestus bei į kitas pasaulio šalis skrenda Ispanų oro linijų Air Iberia lėktuvai. Jei naudositės taksi paslaugomis, tai už 1 kilometrą sumokėsite apie 1 eurą ( kainą lemia vietovė bei taksi firma). Taksi automobilyje nėra skaitliukų, tačiau kiekvienoje taksi stotelėje yra iškabintas kainoraštis, o sėdant į taksi, dėl visa ko, pasiteiraukite kainos. Jei taksi užsisakysite iš viešbučio ar nakties metu, tai kainos bus aukštesnės. Automobilio nuoma parai Jums kainuos 35 – 100 eurų (kuras į nuomos kainą neįskaičiuotas). Automobilį Jums išnuomos tik tada, jei esate ne jaunesnis nei 21 metų ir turite tarptautinį vairuotojo pažymėjimą bei ne mažesnį kaip 1 ar 2 metų vairavimo stažą. Daugelyje šalies miestų sunkiai galite rasti kur pasistatyti automobilį, nes tam skirtų nemokamų vietų yra mažai, o mokama aikštelė Jums kainuos iki 3 eurų už valandą. Automagistralės ( žemėlapiuose žymimi raide A) keliai yra mokami ir 40-50 km kelio jums gali kainuoti nuo 2,4 iki 5 EUR.


Arbatpinigiai. Šalyje arbatpinigių palikti yra priimtina, tačiau nėra jokių nustatytų įkainių. Baruose ir restoranuose paliekama 10 proc. nuo sąskaitos sumos. Į viešbučių sąskaitą arbatpinigiai dažniausiai įskaičiuojami, tačiau paprastai paliekama apie 15 proc. Vairuotojams dažniausiai paliekamas 1 euras. Arbatpinigių palikti įprasta ir taksistams, nešikams viešbutyje, ekskursijų vadovams.

Paštas.
Ispanijos paštas (Correos) dirba 8.00 - 14.00 ir 17.00 - 19.30, šeštadieniais tik iki pietų, o sekmadieniais uždarytas. Pašto ženklų spaudos kioskuose nerasite. Jų galite nusipirkti pašte, tabako krautuvėse arba pas viešbučio administratorių. Kadangi pašto paslaugos lėtos, tai į kitas šalis pašto siuntos gali eiti savaitę.

Telefonas.
Jei skambinsite telefono automatu, Jums reikės monetų ar telefono kortelės. Visa tai galite įsigyti pašte arba tabako parduotuvėje. Telefono kortelė jums kainuos 6-12 eurų. Išskyrus vietinius pokalbius, telefonų pokalbiai yra brangūs, ypač iš viešbučio, kuris ima papildomą mokestį, todėl pigiau bus jei skambinsite iš telefono automato. Jei Jūsų telefone įjungta „roaming“ paslauga, ir esate Lietuvos mobiliojo ryšio operatorių abonentas, tai telefonu naudositės be problemų. Tarptautinis kodas, skambinant į Ispaniją - +34, iš Ispanijos į Lietuvą – 00370.

Patarimai. Ispanai į autobusą lipa tik pro priekines duris, o išlipa tik pro galines. Išeidami viešbučio raktą turite palikti registratūroje, o jei pamesite, tai mokėsite labai didelę baudą. Vertingus daiktus bei dokumentus palikite viešbučių kambaryje, seife (jis mokamas). Viešbučio rankšluostį į paplūdimį neštis draudžiama, o prie baseino kartais gali prireikti palikti piniginį užstatą. Gerti vandens iš vandentiekio Jums nerekomenduojame, nes jo skonis šiek tiek specifiškas. Geriamą vandenį geriau nusipirkite maisto parduotuvėje, kuri yra truputi toliau nuo centro, nes ten vanduo gerokai pigesnis.

Svarbūs adresai


Lietuvos Respublikos ambasada Ispanijos Karalystėje:

Pisuerga 5, 28002 Madrid
Tel. (3491) 702 2116

Lietuvos Respublikos ambasada Madride:
c.Pisuerga 5, 28002 Madrid
Tel.: (+34) 917 022 116, (+34) 913 102 075
Ekstra atvejais: (+34) 699 957 277
Faksas: (+ 34) 913 104 018
Tel. + 34 91 3102075
Faks. + 34 91 3104018

 


Kelionės į Ispaniją

Poilsinės kelionės į Ispaniją lėktuvu. Kelionių paieška.

Pažintinės kelionės į Ispaniją autobusu. Kelionių paieška.

Poilsinės kelionės į Kanarų (Tenerifė, Gran Kanarija, Fuerteventura, Lansarotė) ir Balearų (Maljorka, Ibiza) salas.

Jei nerasite tinkamos kelionės, paskambinkite 8 655 00 560 arba parašykite mums agentura@toptravel.lt. Ispanija su TopTravel - geriausias pasirinkimas jūsų atostogoms. Garantuojame nepamirštamus įspūdžius bei puikų poilsį.
UP
Užklausa

Išrinksime atostogų kelionę už tave!

Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.

Siųsti