Mes su jumis nuo 2007 m.!Konsultacijos: 8 612 36192, 8 655 00560   | VERSLO KLIENTAMSKELIONIŲ GIDASApie musKontaktai

PAŽINTINĖS KELIONĖS

POILSINĖS KELIONĖS

Informacija apie Ispaniją

Ispanija, šilta saule, triukšmingomis linksmybėmis, plačiomis šypsenomis, nepakartojamu vynu, nežemiškos energijos suteikiančiais didingais kalnais, kvapą gniaužančiais modernistiniais statiniais pasitinkanti šalis. Flamenko šokis, bulių kautynės, užkandžių barai, iškilmingos Velykų procesijos - tik mažytė šalies įvairovės dalis. Čia Jūs išvysite snieguotas Pirėnų viršukalnes, žalias Galisijos pievas, Valensijos apelsinų giraites bei Almerijos dykumas. Įvairios ekskursijos, iškylos ir pramogos praturtins Jūsų atostogas prie jūros.

Sostinė: Madridas.

Geografinė padėtis. Ispanija - antra pagal dydį Europos valstybė po Prancūzijos. Šalis užima didžiąją dalį Pirėnų pusiasalio. Ispanija Vakaruose ribojasi su Portugalija, Šiaurės Rytuose - su Prancūzija ir nykštukine Andora, Pietuose – su Gibraltaru. Šalies krantus skalauja Atlanto vandenynas ir Viduržemio jūra - pakrantė driekiasi 3 200 km. Į šalies teritoriją įeina Balearų salos Viduržemio jūroje, Kanarų salos Atlanto vandenyne, Seutos ir Melilijos miestai Šiaurės Maroke.

 Laikas. Šalies laikas žiemą viena valanda pralenkia Grinvičo laiką, o vasarą – viena valanda pralenkia britų laiką. 1 val. po pietų lygu 13 val., nes Ispanijoje naudojamas 24 val. laikrodis. Rytas (manana) ispanams tęsiasi iki vėlyvų pietų – iki 14 val.

Klimatas. Ispanija turi tris skirtingas klimato zonas, todėl didelėje šalies teritorijoje su aukštais plokščiakalniais ir kalnagūbriais, taip pat dėl Atlanto vandenyno ir Viduržemio jūros įtakos klimatas labai įvairus, ypač žiemą. Drėgniausia šalies vieta – šiaurė, o dangus čia ištisus metus debesuotas, ypač Galisijoje. Rytinėseir pietinėse pakrantėse žiemos švelnios, retkarčiais palyja, o vasaros saulėtos ir sausos. Centrinė žemyno dalis patiria didžiausius temperatūros svyravimus, kur žiemą temperatūra nukrinta žemiau nulio, o vasaros ypač karštos ir sausos. Pavasarį ir rudenį užeina lietūs, o vasarą visur karštą, išskyrus kalnų rajonus. Kai kalnų šlaituose iškritęs sniegas sukviečia slidininkus, žemumose skinamos alyvuogės ir apelsinai. Klimatas Ispanijoje labai viliojantis: temperatūra vasarą būna apie 25 - 30 laipsnių šilumos, rudenį apie 18 - 22, o žiemą – apie 12 laipsnių šilumos.

VIDUTINĖ TEMPERATŪRA, °C

°C

Gegužė

Birželis

Liepa

Rugpjūtis

Rugsėjis

Spalis

ORAS

21

24

28

30

27

22

VANDUO

17

20

23

25

22

17


Kalba. Pagrindinė Ispanijos kalba, vartojama beveik visur, yra kastilų (ja kalba 74% gyventojų). Katalonijoje kalbama kataloniškai, galisų kalba – Galisijoje, baskų – Baskijoje. Valensijoje vartojamas katalonų dialektas. Anglų kalba suprantama tik didesniuose kurortuose, o turistus aptarnaujantis personalas, moka anglų kalbą.

Religija. 99 proc. šalies gyventojų yra katalikai.

Darbo laikas. Darbo laikas Ispanijos įstaigų skiriasi nuo kitų Europos šalių. Pietų pertrauka šalyje yra tarp 13.30 ir 16 val. ir trunka 2 - 3 val. Šis laikas skiriamas siestai, kai ispanai eina namo arba į restoraną papietauti ir kiek atsipalaiduoti.
Siesta ypač populiari pietų Ispanijoje, kur vasarą vidurdienis – pats karščiausias metas. Didelės parduotuvės ir prekybos centrai dirba be pietų pertraukos.
Pirmadienį – penktadienį ispanai paprastai dirba nuo 9 iki 20 val., o šeštadienį – nuo 9 iki 13.30 val.(valstybinės įstaigos darbo dienomis dirba nuo 9 iki 13 val.). Bankai dirba šiokiadieniais nuo 8.30 arba 9 iki 14.30 val. ir šeštadieniais nuo 9 iki 13val. Sekmadieniais bankai, kaip ir kitos įstaigos ir parduotuvės, nedirba, o muziejai – tik iki pietų. Pirmadieniais dauguma Ispanijos muziejų nedirba. Universalinės ir kitos parduotuvės šiokiadieniais paprastai atidarytos nuo 9 iki 13.30 val. ir nuo 17 iki 20 val. kai kurios lieka atidarytos ir per siestą.

Šventinės ir nedarbo dienos. Ispanai švenčia vienuolika valstybinių švenčių:
Sausio 1d. – Naujieji metai
Sausio 6 d. – Trys karaliai
Kovo ar balandžio mėnesį - Velykos
Gegužės 1 d. – Darbo žmonių šventė
Birželio 24 d. – Šv. Jono diena
Liepos 25 d. – Šv. Jokūbo diena
Rugpjūčio 15 d. – Mergelės Marijos dangun žengimo šventė
Spalio 12 d. – Tautos diena (Kolumbo diena, nes tą dieną 1492m. Kolumbas atrado Ameriką)
Lapkričio 1 d. – Visų šventųjų diena
Gruodžio 6 d. – Ispanijos konstitucijos diena
Gruodžio 25 - 26 d. – Šv. Kalėdos
Kiekvienas Ispanijos miestas švenčia ir savo globėjo dieną. Pvz., Madridas – šv. Izidoriaus (gegužės 15d.), Palma de Maljorka – šv. Sebastjano (sausio 20d.), Barselona – šv. Mersės (rugsėjo 28d.).

Pinigai ir jų keitimas. Piniginis Ispanijos vienetas – euras, kurį sudaro 100 centų (2005 m. spalio mėn. kursas: 1 EUR – 3,44 Lt). Apyvartoje naudojami 5, 10, 20, 50, 100, 200 ir 500 eurų banknotai, 1, 2, 5, 10, 20, 50 centų bei 1 ir 2 eurų monetos. Valiutą galėsite išsikeisti visuose bankų skyriuose, kurie dirba nuo 8 iki 14 val. darbo dienomis (šeštadieniais dirba ne visi bankai), bankomatuose bei valiutos keitimo punktuose ar viešbutyje. Jei pinigus keisite banke, iš Jūsų bus reikalaujama paso. Keitimo kursas keityklose paprastai skiriasi ir priklauso nuo keičiamos pinigų sumos. Todėl apeikite keletą keityklų ir susiraskite tinkamiausią. Keityklos dirba iki vėlaus vakaro, jose nereikalaujama asmens dokumentų. Kadangi sekmadieniais dirba tik viena kita keitykla, tai pinigus stenkitės išsikeisti šiokiadieniais. Be to, keitimo kursas sekmadieniais yra mažesnis. Geriausias kursas paprastai būna bankuose. Daugumose didesnių miestų parduotuvių, restoranų ir viešbučių galėsite atsiskaityti kreditinėmis kortelėmis ar kelioniniais čekiais (mokant kreditine kortele turėsite pateikti asmens dokumentą).

Čekiai ir kortelės. Keliautojų čekių galėsite nusipirkti American Express, Thomas COOK ar jūsiškiame banke. Šalyje priimami visi čekiai. Čekių nusipirkti galite visuose bankuose. Ispanijoje labiausiai priimama Visa kortelė. Taip pat priimamos Mastercard ( Access) / Eurocard kortelė ir American Express. Didieji bankai grynus pinigus duoda už kredito korteles.

Viza. Į Ispaniją galite vykti su LR asmens tapatybės kortele. Jei Ispanijoje norėsite likti ilgesnį laiką, prieš kelis mėnesius susisiekite su artimiausia Ispanijos ambasada.

 

Informacija apie Ispaniją | Ispanijos kurortai | Ekskursijos Ispanijoje | Maistas Ispanijoje | Patarimai vykstant į Ispaniją | Kelionės į Ispaniją

Visų šalių sąrašas

Pigūs skrydžiai

TopTravel Vilnius

Darbo laikas: I-V 08:30 - 18:00
Adresas: Aludarių g. 2, Vilnius
Tel. nr. 8 5 249 62 79, Mob. 8 645 44449
El. paštas: vilnius@toptravel.lt

TopTravel Kaunas

Darbo laikas: I-V 09:00 - 18:00
Adresas: Miško g. 30, Kaunas
Tel. nr. 8 3 740 86 20, Mob. 8 655 00560
El. paštas: agentura@toptravel.lt

TopTravel Klaipėda

Darbo laikas: I-V 09:00 - 18:00
Adresas: J. Janonio g. 10, Klaipėda
Tel. nr. 8 4 621 01 11, Mob. 8 612 36192
El. paštas: klaipeda@toptravel.lt
Išrinksime atostogų kelionę už tave!
Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.
Uždaryti

Nerandi kelionės?
Atsiųsk mums užklausą!