Mes su jumis nuo 2007 m.! Konsultacijos:
(8-5) 2325853
| Verslo klientams Kelionių gidas Apie mus Kontaktai

Informacija apie Italiją

 

 

Italija - subtiliausias Viduržemio jūros perlas

Italija - tai šalis, ypač turtinga savo istorija, kultūra bei meno klodais. Nuo sniegu padengtų viršukalnių iki saulėtosios Adrijos jūros, Italija sklidina magijos, istorinio paveldo bei dar neatrasto grožio. Italija - tai ne šalis, tai sielų buveinė, palaiminta grožiu, meno dvasia ir kultūriniu savitumu. Grakštaus batelio formos šalis šiaurės vakaruose ribojasi su Prancūzija, šiaurėje - su Šveicarija ir Austrija, šiaurės rytuose - su Slovėnija. Pusiasalis apsuptas Ligurijos, Sardinijos bei Tirėnų Jūros vakaruose, Jonijos jūros pietuose bei Adrijos jūros rytuose. Šalyje dominuoja italų kalba, tačiau galima sutikti ir vokiškai, prancūziškai, slovėniškai kalbančių regionų.

Pagrindiniai faktai
Sostinė: Roma. Kiti didesni miestai: Milanas, Neapolis, Genuja, Bolonija, Venecija, Florencija, Verona, Paduva.

Kalba
Italų

Valiuta
Euras

Laiko
juosta
GMT +1 valanda

Geografija


Žemyninė Italijos dalis
- itin kalnuotas bei kalvotas pusiasalis. Išilgai rytinės Italijos dalies, nuo šiaurės iki pietų beveik per visą pusiasalį driekiasi Apeninų kalnai, kurie formuoja pusiasalio stuburą. Ankstesniais laikais sunkumai, susiję su šių kalnų perėjimu, lėmė tai, jog šalies rytiniai ir vakariniai regionai buvo izoliuoti ir kiekvienas jų vystėsi labai savitai.

 

Šiaurinė Italija: šiaurėje Italiją nuo kitų valstybių skiria Alpės - ankstesniais laikais buvusios puikiu barjeru nuo Centrinės Europos barbarų genčių. Alpės iki šiol saugo ir aukščiausią Europos kalną - Monblaną.

 

Šiaurės Vakarų Italija: Į pietus nuo Alpių, Šiaurės Rytų šalies dalyje dunkso itin didelė lyguma, vadinama Po upės slėniu.Tai vienas svarbiausių Italijos industrinių bei agrokultūrinių regionų Italijoje. Po upė teka pačiu slėnio viduriu ir per daugybę metų suformavo didžiulę deltą Adrijos jūros pakrantėje.Turinas, Milanas bei Genuja - didžiausi miestai, išsidėstę Po upės slėnyje.

 

Vakarinė Italija: šioje šalies dalyje yra keletas mažesnių lygumų (pvz. Western uplands, kur įsikūrė dauguma pirmųjų italijos miestų). 
Western uplands driekiasi nuo Genujos šiaurėje iki Neapolio pietuose. Tai svarbus agrokultūrinis regionas, apsodintas vaismedžių bei vynuogių plantacijomis. Šiaurinė šių lygumų dalis siekia Toskanos ir Umbrijos regionus, o pietinė - Romą ir Neapolį.

 

Pietinė Italija: didžioji dalis pietinės Italijos, kurią sudaro Naples, Abruzzi, Basilicata, Campania, Puglia, Calabria, ir Sicily regionai, yra kalvota bei miškuota, tačiau ir čia netrūksta smulkių vulkaninų kraterių (šiuo metu aktyviausi - Vezuvijus, Stromboli, Etna) bei lygumų.

Ekonomika
Šiaurinė Italija - industrinė dalis, labiausiai nukreipta į madų namų produkciją, odos dirbinius, batų ir baldų gamybą. Kiti ne mažiau svarbūs produktai - automobiliai, kompiuteriai, elektroniniai prietaisai.
Po slėnyje driekiasi didelės gyvulių ganyklos, javų laukai. Pietinėje Italijos dalyje dominuoja vaismedžių, alyvuogių, pomidorų plantacijos. Vynuogių sodai puoselėjami visoje šalyje.

Pinigų keitimas
Geriausia tą daryti bankuose - jie sūlo palankiausius keitimo kursus ir yra patikimiausi. Siūlytina nesikeisti pinigų pirmame pasitaikiusiame banke, o paėjėti toliau nuo centro, kur valiutos kursas turistams bus žymiai palankesnis. Pinigus taip pat galima išsikeisti daugumoje parduotuvių, viešbučių, stočių bei oro uostų.

Kreditinės kortelės
Kreditinės kortelės priimamos beveik visur be išimčių. Visa Electron - populiariausia ir plačiausiai naudojama kreditinė kortelė.

Bankų darbo valandos
Italijoje bankai veikia pirmadieniais-penktadieniais nuo 8.35 iki 13.35 bei nuo 15 -16 val. Turistų gausiai lankomose vietose bankai veikia be pertraukų nuo 8.35 iki 16  val. Bankai nedirba savaitgaliais bei per nacionalines šventes. 

Pagrindinės nacionalinės šventės:

- Naujieji metai
- Velykų Pirmadienis
- Nepriklausomybės diena (balandžio 25 d.)
- Rugpjūčio Vidurio atostogos (rugpjūčio 14 -15 d.)
- Visų Šventųjų diena
- Šv. Kalėdos. 

 

Kurortai Italijoje

Italijos paplūdimiai - žydriausio vandens vandens magija...

Italijos salos, vakarinė Viduržemio jūros pakrantė, Adrijos jūros rytinis krantas ir ežerai - visur čia smalsus keliautojas ras kvapą gniaužiančio grožio smėlio ir vandens oazių...
Calabria regione nevertėtų ieškoti ypatingai prabrangių viešbučių, tačiau tiesiog būtina apsilankyti Pizzo - ši pakrantė kiekvieną žavi savo senovinėmis žmogaus dydžio šventųjų skulptūromis, kurios tiesiog tobulai įsilieja į harmoningą gamtovaizdį.

 

Campania
Čia regione rasite pačius įspūdingiausius ir turistų labiausiai pamėgtus kampleius - Kaprio salos paplūdimius bei Amalfi krantą...


Amalfi
Gerokai pigiau, nei Positiano. Positano – ypatingai prabangus ir ištaigingas kurortas. Sorrento – panašus į Amalfi, tik kiek brangesnis. Capri – pasieksite tik keltais iš tokių miestų kip pvz. Neapolis ar Sorrento. Ši sala garsėja pasakiško grožio vaizdais ir istoriniu paveldu.


Lombardia (ežerų regionas)
Šiame Italijos regione rasite visus tradicinio poilsio prie ežero malonumus, nepakitusias tradicijas ir viešbučius, siūlančius puikų aptarnavimą už gerokai mažesnę kainą, nei pakrantėse.


Lago di Como (Como ežeras)
Didžiuojasi tokiomis poilsiavietėmis, kaip  Bellagio ir romantiškąją Varenna.


Lago di Garda (Garda ežeras)
Eesantis netoli Veronos, siūlantis daugybę vandens ir sausumos pramogų net išrankiausiems poilsiautojams.
Lago di Maggiore (Maggiore ežeras) – jei būsite ten, nepraleiskite progos nuplaukti į Borromean salą ežero viduryje…

 

Liguria (Italijos Rivjera)
Vakarinėje Rivjeroje di Ponente, jūsų laukia daugybė balto smėlio paplūdimių bei ištaigingų pilsiaviečių. Rytinė Rivjera di Levante pasitiks poilsiautojus akmenukais nusėtais paplūdimiais ir uolėtu gamtovaizdžiu.

Lerici
Keletas viešų paplūdimių ir prabangus, tačiau privatus Eco del Mare paplūdimys.
Portofino – nuostabaus grožio jachtų prieplauka.
Rapallo – uolėtas paplūdimys, kur norintieji gali išsinuomoti valtis arba plaukti su gidu apžiūrėti netoliese esančių mažų salelių.
San Remo – paplūdimiai, vakarėliai, klubinė kultūra, prabangūs golfo aikštynai…

Puglia (Apulia)
Gausybė paplūdimių, daugiausiai išsidėsčiusių netoli graikiško stiliaus kaimelių ir gyvenviečių.
Isole Tremiti (Tremiti salos) – Adrijos jūros salelės, pasiekiamos valtimi ar jachta iš Vieste ir Manfredonia gyvenviečių. San Domino, didžiausia iš salų, ypač populiari dėl  nepaprasto grožio grotų (Grotta del Blu Marino, Grotta di Sale, Grotta delle Viole).

Sicilija
Palermas pasiekiamas keltu iš Neapolio ir Genujos. Messiną pasieksite iš Villa San Giovanni miesto.
Isole Egadi (Egadi salos) – Sicilijos vakarinės pakrantės salelės, pasiekiamos keltu iš Trapani. * Isole Lipari (Lipari salos) – Sicilijos rytinėje pakrantėje esančios salos, pasiekiamos iš Messina ar Milazzo miestų. Jei jau būsite ten, jokiu būdu nepamirškite aplankyti Spiaggia Sabbie Nere (juodojo smėlio paplūdimys) Vulcano saloje…
 

 

 

Ekskursijos Italijoje

Dviejų savaičių kelionė po Italiją    
Dėl turistinių knygų ir lankytinų vietų gausybės dažniausiai sunku apsispręsti, ką verta pamatyti, o ką palikti kitam kartui. Taigi jei turite dvi savaites atrasti Italiją, pasiūlysime praktišką spredimą - kelionę nuo pietinės iki šiaurinės Italijos dalies.

Atvykimas į Romą (2 - 3 dienos)
Praleiskite bent 2 - 3 dienas Romoje. Be abejo, galima čia atostogauti mėnesį ir vis vien visko neapžiūrėsite, taigi jei galite tai sau leisti - asmeninis gidas būtų puikus jūsų pagalbininkas.
Populiariausia vieta apsistoti: Hotel Positano – jei pageidaujate keturių žvaigždučių viešbučio su šampanu pusryčiams, paieškokite kitos vietos, tačiau jei ieškote tik švarios, nebrangios ir patogioje vietoje esančios vietos pernakvoti - jis puikiai tiks.
Populiariausia vieta kaimynystėje: Trastevere – tai viena seniausių ir tyliausių Romos vietų, puikiai tinkama pasivaikščiojimams ir ramiai vakarienei. 

Šauniausia vieta pavalgyti: La Francesca – meniu čia nepasikeitė per daugybę metų, kainos - taip pat. Vietiniai gyventojai čia užsisako maistą ir nešasi namo su visais indais- nes žino, jog vis vien čia grįš, ir ne kartą.
Geriausias baras išgerti: Stardust – ši nedidelė taverna priklauso Annai - Trastavere legendai. Jei jūs nemokate itališkai - ne bėda. Anna - tiesiog kūno kalbos specialistė.


 Neapolis (1 diena)
Iš Romos traukiniu keliaukite į Neapolį. Eurostar traukiniais tai užtruks apie 2 valandas. Neapolis - pašėlęs miestas. Čia rasite kiekvieną stereotipą apie italų kultūrą tokį gyvą ir perdėtą... Sakoma, kad nors kartą per gyvenimą privalai čia apsilankyti. Tai buvusi mafijos šventovė. Tai mažytės senos gatvelės ir tipiškos užeigos. Tai itališka tradicinė šeima. Tai kelionė laiku penkis šimtus metų atgal.
Tinkamiausias viešbutis: Hotel San Sansevero – pakankamai sunku Neapolyje rasti padorų viešbutį už prieinamą kainą. Tad šis - tikrai geras sprendimas. Tinklas apima ketus gerose vietose išsidėsčiusius viešbučius.
Pietums ir vakarienei: Gino Sorbillo – sena vienos šeimos valdoma picerija. Aptarnavimas greitas ir malonus, patiekalai - itin skanūs, o šeimininkai - visada besišypsantys ir pasiruošę papasakoti apie savo miestą neįtikimiausių dalykų. Picerijos adresas- Via Tribunali 32.


Caprio sala (2 dienos)
Iš Neapolio keltu (apie 40 minučių) kelkitės į Kaprio salą ir dvi dienas skirkite visiškam atsipalaidavimui. Tai viena brangiausių poilsiui vietų, tai tiesa. Tačiau lygiai taip pat tiesa, kad Kapris - gražiausia pietinės Italijos vieta... Jei kruopščiai rinksitės, kur valgyti ir apsistoti, tai gali leisti net taupūs poilsiautojai.
Populiariausias užsiėmimas: Uždraustasis takas - šis kelias veda iš Marina Piccola (vienintelis viešas paplūdimys). Jis jau kurį laiką remontuojamas ir, norint juo eiti, reikia peršokti vartus - kas yra tipiškai itališka ir visiems priimtina... Po pusvalandžio pasivaikščiojmo pasieksite paplūdimį, kur galėsite pamiršti visus savo rūpesčius. Jei kartais pamiršote kremą nuo saulės- susiraskite vietinį darbuotoją Paolo ir paklauskite, kaip jo sūnui sekasi Niujorke...
Puiki vieta apsistoti: La Tosca – nuostabus keturių žvaigždučių viešbutis, kvepiančios pagalvės, puikus aptarnavimas- tam reikia žinoti tris žodžius - užsisakykite iš anksto. Kitaip laisvų vietų ten tikrai nerasite. Adresas - Via Birago 5. Tel 081-837-0989.
Išskirtinei vaakrienei: Da Tonino – dar vienas šeimos verslo restoranas, esantis toli nuo centro, tačiau jis vertas ilgos kelionės pėsčiomis. Tradicinis ir kūrybiškas Kaprio salos meniu bei įspūdingas vynų pasirinkimas. Adresas: Via Dentecale 12. Tel 081 837 6718 – patartina vietas užsisakyti iš anksto.Amalfi pakrantė (3 dienos)
Iš Kaprio salos greituoju keltu (apie 40 minučių) kelkitės į Sorrento. Čia praleiskite dieną ir vėliau pagalvokite apie galimybę išsinuomoti automobilį ir patyrinėti pakrantę dar dvi dienas, pasiekiant Florenciją.Toskana (3 dienos)
Kelionė į Florenciją, Toskanos regiono pasididžiavimą, tikrai neprailgs. Nesvarbu, keliausite traukiniu ar automobiliu, nuostabus plantacijų, mažų kaimelių vaizdas sužavės kiekvieną.
Florencijos grožis pribloškiantis. Nepaisant to, jog pastaraisias metais čia itin pagausėjo turistų ir studentų iš užsienio. Kartais Florencija vadinama „Mažąją Amerika“. Tačiau praleisti dvi savaites Italijoje ir nepamatyti šio savo kultūrų įvairove užburiančio miesto - nedovanotina nuodėmė.
Vieta nakvynei: Hermitage – dviejų ar trijų žvaigždučių viešbutis pačiame miesto centre. Tačiau jame gyvenantieji duotų ne mažiau 4 žvaigždutes... O kaina - prieinama visiems.  Adresas: Vicolo Marzio 1 Tel. 055-287-216
Jaukiai vakarienei: La Goistra - labai jaukus ir nedidelis resoranas, skirtas tiems, kas nori nebrangiai, bet skaniai pavalgyti. Autentiški patiekalai ir naminis vynas - viskas gaminama ir pateikiama pačių restorano šeimininkų.Venecija (2 dienos)
Iš Florencijos Eurostar traukiniu nedvejodami leiskitės į kelionę Venecijon. Venecija - architektūrinis stebuklas, dreifuojantis ant vandens. Mažas patarimas - viduramžišką dvasią turistinio sezono metu čia pajusti sunku - rugpjūtį dėl turistų gausos yra pavojus pasijusti tarsi Disneilende. Rekomenduojame pasiplaukioti vandens autobusu aplink mažesnes saleles- „priemiesčius“ (Murano, Burano), kurios yra gerokai tylesnės ir spalvingesnės už pačią Veneciją.
Venecijos viešbučiai: Hotel La Fenice et Des Artistes – jei jau esate Venecijoje, gyvenkite kaip menininkai! Šis viešbutis švarus, pasižymi geru aptarnavimu, meniškas ir pašėlęs. Na o iš Venecijos skriekite namo dėlioti į albumus noutraukų iš nepamirštamos kelionės.

Lankomiausių Italijos vietų dešimtukas:
1. Koliziejus (Colosseo), Roma – vienas svarbiausių Italijos istorinių bei kultūrinių paveldų. Koliziejus - tai senasis Romos veidas, vieta, kur dar gyvos legendos apie gladiatorius, didingas kovas ir Antikos valdovų galią...
2. Pizos bokštas, Piza- žymusis pasviręs Pizos bokštas - ypatingai turistų mėgiama vieta. Keistos išvaizdos bokštas - „išsišokėlis“ savo erdvėje. Ne kartą buvęs uždarytas dėl galimo pavojaus ir nestabilumo, dabar jis vėl atviras lankytojams.
3. Uficiu galerija (Galleria degli Uffizi), Florencija – aštuonių tūkstančių kvadratinų metrų erdvė, subūrusi svarbiausius 13 -18 amžiaus meno palikimus, šiuo metu viena didžiausių meno galerijų, taip pat tebėra pati pirmoji, atvėrusi duris lankytojams dar 1591 metais...
4. Ducale rūmai (Palazzo Ducale), Genuja – tryliktąjį amžių menantys rūmai, ne kartą nuniokoti gaisrų, tačiau visada atstatyti iš naujo, siekiant išsaugoti jų ypatingą dvasią, legendas ir neįtikėtinas kalėjimo istorijas...
5. Panteonas ibuvo statytas kaip šventykla Romos Imperijoss dievams, tačiau nuo septintojo amžiaus tarnavo kaip krikščionių bažnyčia. Tai vienas iš seniausių ir geriausiai išsilaikiusių Antikinės Romos pastatų (unikalus pastato stogas išliko beveik nerekonstruotas). 

 

 6. Etnos ugnikalnis, Catania, Sicilija – šis ugnikalnis - Sicilijos širdis ir pasididžiavimas. Anksčiau čia aukotos aukos romėnų dievams, čia vykdavo svarbiausios religinės apeigos. Etna visuomet žmones žavėjo ir baugino savo jėga ir gyvybingumu. Tai aukščiausias aktyvus Italijos ugnikalnis (apie 3350 metrų virš jūros lygio).
7. Trevi fontanas (Fontana di Trevi), Roma – esantis pačioje Romos širdyje, ne kartą dėl savo grožio, skulptūrų plastikos apdainuotas romansuose ir ne kartą suvaidinęs itin svarbią rolę meilės filmuose. Trevi fontano pavadinimas kilęs iš iš žodžių tre vie (trys keliai). Fontanas pripažintas vienu iš labiausiai fotografuojamų objektų dvidešimtojo amžiaus pabaigoje.
8. Roman Forum (Foro Romano), Roma – politinis ir religinis Romos Imperijos centras Respublikos laikotarpiu. Tai slėnis tarp dviejų kalvų, anksčiau priglaudęs daugybę Romai svarbių politinių bei religinių pastatų - nuo valdovų rūmų ir Senato susirinkimų rūmų iki Saturno šventyklos. Šiuo metu pastatai neišlikę, tačiau jų buvimo vietos vis dar aiškios ir tapo itin turistų lankomais objektais.
9. Švento Petro Bazilika (Basilica di San Pietro), Vatikanas – ši bazilika - tai Vatikano valstybės brangakmenis ir labiausiai globojama šventykla, kurioje rado vietą žymiausių menininkų freskos, skulptūros, kur Popiežius svarbiausiais klausimais kreipiasi į Pasaulį ir kur kasmet suplūsta tūkstančiai piligrimų, ieškančių dvasinės ramybės bei išganymo.
10. La Scala Opera (Teatro alla Scala), Milanas – viena garsiausių pasaulyje operos šventovių, kur pakilti ant scenos - nepaprasta garbė kiekvienam atlikėjui. Dabartinis La Scala pastatas - jau antrasis (pirmasis dingo liepsnose 1776 - aisiais). Išskirtinės architektūros, prabanga spinduliuojančiu interjeru pasižymintis pastatas mena nesuskaičiuojamą gausybę muzikos ir teatro pasirodymų - nuo genialiojo Džiuzepės Verdžio laikų iki daabrtinių operos primadonų.

Jei pavargote nuo archtektūrinių paminklų lankymo, palikite miesto triukšmą ir leiskitės į žaliąją Italiją...
Šiuo metu Italijoje yra 21 nacionalinis parkas ir dar trys laukia, kol jiems bus suteiktas šis statusas. Jie apima daugiau nei pusantro milijono hektarų ir dengia penkis procentus šalies teritorijos. Nacionaliniai parkai - išskirtinio grožio teritorijos, kartais apimančios netgi didesniuosius Italijos miestus. Kiekvienas gali išsiinkti sau poilsio kampelį pagal poreikius - ar kalnuose, ar netoli saulėtųjų paplūdimių, ar besidriekiančiose neaprėpiamose lygumose...

 


Nacionaliniai parkai:
Arcipelago di La Maddalena
Arcipelago Toscano
Asinara
Aspromonte
Sila
Circeo
Cilento e Vallo di Diano
Dolomiti Bellunesi
Cinque Terre
Foreste Casentinesi, Monte Falterona, Campigna
Gargano
Gran Paradiso
Gran Sasso e Monti della Laga
Majella
Monti Sibillini
Pollino
Stelvio
Val Grande
Vesuvio 

Maistas Italijoje

Tas ragavimo malonumas...

Italų virtuvė pasižymi subtiliais patiekalais ir subalansuotais maisto produktais. Daugelis patiekalų žavi savo paprastumu ir lengvu gamybos procesu. Italai kur kas didesnį dėmesį skiria maisto puošybai, estetikai, stalo serviravimui ir pačiam valgymo malonumui.
Itališki pusryčiai gerokai skiriasi nuo amerikietiškų ar angliškų.
Colazione (pusryčiai) paprastai lengvi: capuccino (kava ir pienas) ir brioche (saldus pyragaitis) arba tiesiog espresso (mažytis puodelis itin stiprios juodos kavos).

Pranzo (pietūs) - tai pagrindinis dienos patiekalas (išskyrus didžiuosius miestus, kur dėmesys skiriamas vakarienei). Jie dažniausiai susideda iš antipasto (pirmas patiekalas) primo piatto ( makaronai, ryžiai ar sriuba), secondo piatto (mėsa arba žuvis) su contorno (daržovės ar salotos), tada frutta (švieži vaisiai). Pietūs baigiami puodeliu espresso, stikleliu grappa ar limoncine (saldžiarūgštis citrininis likeris).

Cena (vakarienė) panaši į pietus. Šiuo metu jaučiama tendencija per pietus tik užkąsti, paliekant valgymo malonumą vakarui.
Gelato (ledai) - Italijoje jų rūšių ir skonių yra šimtai, jais galima mėgautis bet kuriuo metu (miesto centre tikrai rasite ne vieną visą parą veikiančią ledų parduotuvę), taip pat kaip ir granita- (smulkintu ledu su įvairiausių skonių sirupu) tikru išgelbėjimu kepinant saulei.

Tas magiškas žodis - vynas...

"Italija ne tik didžiausia vynų gamintoja, visų pirma ji - gerų vynų gamintoja.”
Klimatas, soil ir labai senos tradicijos - štai kas leidžia Italijai vadintis vyno šventove. Vynai čia turi vardus ir pavardes, jie garbinami ir puoselėjami - kaip ir dera šaliai, esančiai viena didžiausių šių gėrimų gamintojai pasaulyje. Vynai čia buvo gaminami jau prieš tris tūkstančius metų - pirmųjų civilizacijų palikti įrodymai liudija - jau tada buvo žinoma, kaip mėgautis dieviškuoju gėrimu. Senovės graikai tuometinę Romos imperiją vadino Enotria (vyno šalimi).
Per amžius tobulintos gamybos technologijos dabar kiekvienam šalies svečiui suteikia galimybę pasijusti antikos viešpačiu, ragaujant baltus, raudonus, rožinius vynus, skirtingus savo aromatu ir subtiliu skoniu.

Kiti ne mažiau garsūs Italijos gėrimai - aperityvai, kurių pagrindu dažniausiai būna žymusis Pjemonto vermutas; putojantys vynai iš Pjemonto, Toskanos regionų ir salų. Taip pat nepraleiskite progos paragauti itališko alaus bei mineralinio vandens - liksite maloniai nustebinti jų puikiu skoniu. 

  

 

Patarimai vykstant į Italiją

 

 

Patarimai turistui
Italiją geriausia lankyti pavasarį (balandį - gegužę) ir rudenį (spalį - lapkritį). Šiuo laiku gamtovaizdžiai patys gražiausi, nenudeginti kaitrios saulės, temperatūra maloni, o miestai neperpildyti turistų. Stenkitės išvengti rugpjūčio, nes šiuo metu italai dažniausiai atostogauja, todėl daugelis nedidelių, bet malonių kavinių, parduotuvėlių, lankytinų vietų būna uždaryta.
Slidinėjimo sezonas trunka nuo gruodžio iki kovo. Maudytis geriausia nuo birželio iki rugsėjo. Taip pat šie mėnesiai yra tinkamiausi pasivaikščiojimams po Alpes. Kuo labiau į pietus keliausite, tuo ilgiau galėsite mėgautis vasarišku klimatu netgi lapkritį.

 Arbatpinigiai
Restoranuose aptarnavimo mokestis dažniausiai būna įskaičiuotas į kainą ir nurodomas sąskaitoje. Todėl arbatpinigių palikti nebūtina. Tačiau mandagumo ženklas yra palikti kad ir nedaug smulkių monetu. Atkreipkite dėmesį, kad patiekalų kainos gali būti dvigubai didesnės tiems, kas sėdi prie staliukų, nei tiems, kurie sėdi prie baro.
Taksi vairuotojams arbatpinigių palikti nėra priimta, tačiau viešbučio darbuotojai to tikėsis.

Sveikata

Keliaujant į Italiją skiepytis nebūtina.
Pirmoji pagalba Italijoje - telefonu 118. Ištikus nelaimei skambinkite šiuo telefonu arba ieškokite pirmosios pagalbos kabineto (kai kuriose didelėse parduotuvėse, oro uostuose, stotyse, viešbučiuose).
Vaistinių darbo laikas dažniausiai sutampa su parduotuvių - vidutiniškai nuo 8.30 iki 12.30 ir nuo 15.00 iki 19.00 pirmadieniais-šeštadieniais (tačiau didžiuosiuose miestuose daugelis paprastai atidarytos visą parą).
Planuojant savo atostogas patartina pasirūpinti savo sveikatos draudimu.

Pasisveikinimas
Italai ypatingai įvertins, jei prie kelionę pasistengsite išmokti bent keletą pagrindinių itališkų žodžių. Paprastas „buon giorno“ (laba diena) kartais gali padaryti stebuklus. Taip pat pasisveikinant įprasta paspausti ranką - tai mandagumo ir pagarbos ženklas. Nesikreipkite į asmenį vardu, jei jo nepažįstate artimai, tai gali būti suprasta kaip įžūlumas.  

Nakvynės

Viešbučiai. Italijoje iš viso yra apie 40 000 viešbučių. Kiekvienas viešbutis turi reitingą, atitinkantį tarptautinius standartus ir žymimą žvaigždučių skaičiumi. Dažniausiai į gyvenimo kainą jau būna įskaičiuota ir mokesčiai, aptarnavimas bei šildymas. Tačiau, jei viešbučio aprašyme pažymėta kitaip, už tai reikės mokėti papildomai. Viešbučiai pigesni ne sezono metu - nuo lapkričio iki kovo pagrindiniuose miestuose ir kurortuose bei nuo gegužės iki spalio žiemos sporto kurortuose.
Rezervacijos ir išankstinis apmokėjimas: pagal Italijos civilinės teisės normas bei Tarptaurinės Viešbučių Asociacijos taisykles, rezervacija patvirtinama iškart, kai pervedamas depozitas. Jei rezervacija atšaukiama likus 14 dienų ne sezono metu arba 30 dienų sezono metu, sumokėti pinigai grąžinami.

 

 Pensionai. Šiuo metu pensionų Italijoje nebėra. Dabar jie vadinami 1, 2 ir 3 žvaigždučių viešbučiais

 

Bed & Breakfast. Tai taip vadinamos nakvynės vietos privačiuose namuose. Juos lengva rasti bet kurioje interneto paieškos sistemoje įvedus šiuos reikšminius žodžius bei pageidaujamą miestą.

Nakvynė religinių bendrijų pastatuose
. Daugelis Italijos religinių bendrijų siūlo nakvynes už prieinamą kainą. Informacijos apie šiuos nakvynės centrus reikėtų ieškoti miesto turizmo informacijos centruose arba internete, įvedus žodį „Arcivescovado“ ir norimą miestą (pvz. Romoje tai būtų "Arcivescovado di Roma, Roma, Italia").

„Vienos dienos viešbučiai“
. Šie višbučiai siūlo nakvynę, maistą, vonią, skalbyklas vienai nakčiai. Taip pat čia rasite naudojimosi internetu galimybę, kirpyklą, sauso cheminio valymo paslaugų įmonę, pinigų keitimo paslaugas. Šie viešbučiai dažniausiai išsidėstę miesto centre, netoli stoties ar oro uosto.

Nemokama nakvynė kiekvienam
. Tai internetinės duomenų bazės, kuriuose galite rasti registruotų narių, gyvenančių pageidaujamame mieste, sąrašą. Tereikia susisiekti su patikusios anketos autoriumi ir paklausti, ar galite pagyventi jo namuose. Sistema gridžiama abipusiu pasitikėjimu ir draugiškumu. Tokio pobūdžio nakvynė yra nemokama, itin populiari tarp autostopo mėgėjų, jaunų žmonių.

Kelionės į Italiją
Jei nerasite tinkamos kelionės, paskambinkite 8 655 00 560 arba parašykite mums agentura@toptravel.lt. Italija su TopTravel - geriausias pasirinkimas jūsų atostogoms. Garantuojame nepamirštamus įspūdžius bei puikų poilsį.
UP
Užklausa

Išrinksime atostogų kelionę už tave!

Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.

Siųsti