Mes su jumis nuo 2007 m.!Konsultacijos: 8 612 36192, 8 645 44449   | VERSLO KLIENTAMSKELIONIŲ GIDASApie musKontaktai

PAŽINTINĖS KELIONĖS

POILSINĖS KELIONĖS

Kroatija | Patarimai vykstant į Kroatiją

Transportas

Automobilio nuoma. Lengvųjų automobilių nuoma populiariausia Zagrebe, Dubrovnike ir Splite. Išsinuomoti automobilį Dubrovnike parai kainuoja nuo 40 iki 150 eurų, savaitei – nuo 160 iki 450 eurų, priklausomai nuo to, koks automobilis. Eismas vyksta dešiniąja kelio puse. Keliaujantys automobiliu turistai gali grožėtis pakrančių vaizdais, kadangi nemažai kelių yra nutiesti palei Adrijos jūrą. Tačiau reikia nepamiršti, jog vairuoti išgėrus čia draudžiama kaip ir Lietuvoje, o greitis mieste – 50km/h, kituose keliuose – 80km/h, greitkeliuose – 130 km/h.

Taksi. Didžiuosiuose miestuose išsikviesti taksi galima bet kuriuo paros metu ir iš bet kurios vietos. Dauguma taksi automobilių yra nauji, su oro kondicionieriais, todėl važiuoti jais yra patogu. Vairuotojai patyrę, paslaugūs, moka anglų kalbą ir padės jums išsikrauti bagažą. Paslaugos kaina paskaičiuojama pagal taksometro duomenis. Kainos Dubrovnike: įsėdimo mokestis – 25 Kroatijos kunos (apie 3,5 euro) ir kiekvienas pravažiuotas kilometras kainuoja 8 Kroatijos kunas (apie 1,1 euro).

 Autobusai. Tai yra populiariausia transporto priemonė Kroatijoje. Kelionė autobusu yra greitesnė ir patogesnė nei traukiniu, nors ir 20% brangesnė. Šalies autobusų tinklas yra išvystytas visuose miestuose (ypač Zagrebe) ir kainos čia prieinamos visiems. Dauguma autobusų turi oro kondicionierius; susimokėti už kelionę galima ir pačiame autobuse. Tarptautiniai autobusai atitinka europietiškus standartus, siūlomos kelionės į Slovėniją, Bosniją ir Hercogoviną, Austriją, Vokietiją, Šveicariją ir kitas Europos šalis.

Traukiniai. Traukiniai Kroatijoje daug lėtesni nei autobusai. Tarptautiniai traukiniai važinėja tarp Zagrebo ir Miuncheno, Vienos, Liublianos, Budapešto ir kitų Europos miestų. Kroatijoje traukiniai kursuoja tarp Zagrebo ir Rijekos, Sibeniko, Splito, Zadaro.

Keltai. Jei keliaujant turite galimybę plaukti keltu, būtinai ją išnaudokite. Jadrolinjos keltai laviruoja tarp Dubrovniko ir Rijekos. Kiti keltai plaukioja tarp Pulos, Mali Losinj ir Zadaro, daugelio kitų didesnių salų.

Aerouostai. Aerouostai yra šiuose Kroatijos miestuose: Zagrebe, Zadare, Puloje, Dubrovnike („Cilipi“), Splite („Resnik“).

PATARIMAI

Sveikata

Skiepai nebūtini, bet visada yra rizika susirgti hepatitu A bei viduriu šiltine, nesilaikant profilaktikos priemonių. Tai priklauso nuo vietovės higienos bei žmogaus imuninės sistemos atsparumo. Visiems turistams, planuojantiems kelionę į Kroatiją, patariama pasitikrinti sveikatą.

Skiepai
Hepatitas A: rekomenduojama visiems keliautojams.
Vidurių šiltinė: turistams, kurie planuoja maitintis ne restoranuose ar viešbučiuose.
Hepatitas B: tiems, kurie gali turėti lytinių kontaktų su vietiniais gyventojais, ypač jei planuojama kelionė truks ilgiau nei 6 mėnesius.
Pasiutligė: turistams, kurie turės tiesioginį kontaktą su gyvūnais ir arti nebus gydymo įstaigų.

Telefono kodas. +385

Maistas ir gėrimai. Vanduo yra normaliai chloruotas, tačiau kai kuriems gali kilti virškinimo problemų, todėl patariama kelionės metu vandenį pirkti parduotuvėse. Pienas yra pasterizuotas ir kiti maisto produktai yra saugūs. Vietinė mėsa, paukštiena, vaisiai ir daržovės yra nepavojingi.

Norintys išvengti medicininių problemų turėtų:
plautis rankas muilu ir vandeniu, o jei nėra galimybių, naudoti vienkartines dezinfekuojančias servetėles;
gerti tik virtą ar parduotuvėse pirktą vandenį ar kitus gėrimus. Venkite naudoti vandenį iš čiaupų, fontanų;
norėdami išvengti grybelinių ligų, saugokite kojas ir nevaikščiokite basi, nedėvėkite svetimos avalynės;
siekdami išvengti vabzdžių, dėvėkite drabužius ilgomis rankovėmis, ilgas kelnes, kepures, kai esate lauke;
Nevalgykite gatvėse parduodamo maisto, negerkite gėrimų su ledukais, nevalgykite neplautų vaisių ir daržovių;
Nelieskite laukinių gyvūnų, ypač beždžionių, šunų ir kačių. Jei yra galimybė, pasiskiepykite nuo pasiutligės;
Rekomenduojame į kelionę pasiimti: patogią avalynę ir drabužius, šlepetes, skėtį, tualetinių reikmenų, puodelį, stalo įrankius, kai kurių maisto produktų (arbatos, kavos, cukraus), maudymosi kostiumėlį ir akinius, kilimėlį atsigulti paplūdimyje, medikamentų, kuriuos naudojate.

Kada keliauti. Gegužės – rugsėjo mėnesiai yra palankiausi aplankyti Kroatiją. Tačiau reikia žinoti, kad daugiausia turistų čia atvyksta liepos – rugpjūčio mėnesiais, todėl Adrijos pakrantė būna sausakimša. Rugsėjis turbūt yra optimaliausias mėnuo keliauti, nes minios žmonių jau būna išvažiavę, šiuo metu sunoksta tokie vaisiai kaip figos ir vynuogės. Balandžio ir spalio mėnesiais gali būti per vėsu stovyklauti, bet oras dažniausiai būna šiltas. Šiais mėnesiais viešbučių kainos smarkiai krenta ir pasirinkimas yra didžiausias. Jūroje maudytis galima nuo birželio vidurio iki rugsėjo pabaigos.

Vizos. Vizos LR piliečiams nereikia.

Artimiausios Lietuvos ambasada
LR ambasada Austrijos Respublikoje Slovėnijos Respublikai, Slovakijos Respublikai, Kroatijos Respublikai ir Lichtenšteino Kunigaikštystei
Löwengasse 47/4
1030 Vienna
AUSTRIA
Tel.: +43 1 718 5467
Fax.: +43 1 718 5469
Konsulinis skyrius: (43 1) 710 97 58
E-mail: amb.at@urm.lt

 

Informacija apie Kroatiją | Miestai ir kurortai Kroatijoje | Ekskursijos Kroatijoje | Maistas Kroatijoje | Patarimai vykstant į Kroatiją | Kelionės į Kroatiją

Visų šalių sąrašas

Pigūs skrydžiai

TopTravel Vilnius

Darbo laikas: I-V 08:30 - 18:00
Adresas: Aludarių g. 2, Vilnius
Tel. nr. 8 5 249 62 79, Mob. 8 645 44449
El. paštas: vilnius@toptravel.lt

TopTravel Kaunas

Darbo laikas: I-V 09:00 - 18:00
Adresas: Miško g. 30, Kaunas
Tel. nr. 8 3 740 86 20, Mob. 8 655 00560
El. paštas: agentura@toptravel.lt

TopTravel Klaipėda

Darbo laikas: I-V 09:00 - 18:00
Adresas: J. Janonio g. 10, Klaipėda
Tel. nr. 8 4 621 01 11, Mob. 8 612 36192
El. paštas: klaipeda@toptravel.lt
Išrinksime atostogų kelionę už tave!
Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.
Uždaryti

Nerandi kelionės?
Atsiųsk mums užklausą!