Mes su jumis nuo 2007 m.! Konsultacijos:
(8-5) 2325853
| Verslo klientams Kelionių gidas Apie mus Kontaktai

Informacija apie Norvegiją

Norvegija yra nepaprastai graži šalis, išvagota ledynų, fiordų ir kalnų. Baltųjų naktų žemėje daug šviesių ilgų vasaros dienų, istorinių paminklų, Vikingų laivų nuolaužų ir viduramžiškų bažnytelių, mielų nedidelių miestelių ir nepaliestų žvejų kaimų.

Šiaurinė Norvegija garsėja savo baltosiomis naktimis. Šiauriniame arktiniame žiede saulė nenusileidžia nuo gegužes vidurio iki liepos pabaigos; lapkricio viduryje - sausio pabaigoje saulė nepateka.
Miesto naktinio gyvenimo idomybės panašios kaip ir daugelyje Europos didmiesčių. Didžiausia įspūdį turistams palieka kalnai ir fiordai. Norvegija liko neutrali per abu pasaulinius karus, bet buvo okupuota nacių 1940 metais.

Karalius Håkon sudarė vyriausybę tremtyje, turėjo jam padėjusių sąjungininkų. Kilo aktyvus resistencinis pasipriešinimas prieš nacius, kuris reiškėsi beveik kiekviename kaime ir miestelyje. Karališkoji šeima į Norvegiją grįžo tik pasibaigus karui.

1960 metais Norvegija įstojo į Europos laisvos prekybos asociaciją, bet nenoriai savo rinką atvėrė kitoms šalims, liko dominuojanti žemdirbystės ir žvejybos srityje. Šiaurės jūroje gamtinių dujų ir naftos buvo rasta 1970- aisiais; tai lėmė žymų šalies ekonomikos pakilimą. Buvo susirūpinta švietimo sistemos tobulinimu, ekonomikos kontrole, gydymo įstaigu steigimu. Dabar Norvegija pasaulyje laikoma viena iš šalių, kuriose gyvenimo lygis labai aukštas.
Norvegija turi tam tikrų privilegijų Europoje kaip EFTA narė (kitos narės – Islandija, Šveicarija, Lichtenšteinas).

Politika
Administracinis suskirstymas. 19 provincijų - Akershus, Aust - Agder, Buskerud, Finnmark, Hedmark, Hordaland, More og Romsdal, Nordland, Nord - Trondelag, Oppland, Oslo, Ostfold, Rogaland, Sogn og Fjordane, Sor-Trondelag, Telemark, Troms, Vest - Agder, Vestfold.

Vasarą galima puikiai praleisti laiką koncertuose Holmenkollene po atviru dangumi ar atsigaivinti vienoje iš mažų jaukių kavinukių Aker Brygge. Galima pasirinkti ir žygį dviračiais per Nordmarką ar garsių muziejų lankymą.


Didžiausias dėmesys Norvegijoje skiriamas gamtai. Šalyje galima pasigrožėti įspūdingais kalnais, fiordais, kriokliais. Kalnuose pajuntama beribė laisvė, čia patiriama neišdildomų įspūdžių.
Norvegijos pakrantėse daug įspūdingų fiordų. Jų pamatyti atvyksta turistai iš įvairiausių šalių ir suprantama dėl ko – niekur daugiau tokios gražios gamtos neišvysite.

Svarbiausi faktai apie Norvegiją


Oficialus šalies pavadinimas
- Norvegijos karalystė

Geografija. Šiaurės Europa. Sienos ribojasi su Šiaurės jūra, Atlanto vandenynu. Šalies rytuose – Švedija.

Plotas. 323802 km2.

Gyventojai. 4 610 820 gyv.

Kalba. Norvegų – oficiali.

Religija. Evangelikų liuteronų 85.7%, katalikų ~4%, protestantų 2.4%, musulmonų 1.8%.

Didžiausios idomybės
Didžiausias kalnas – Galdhopiggen.
Didžiausias ežeras – Mjosa.
Ilgiausias ir giliausias fiordas - The Sognafjorden (Sogne Fjord).
Didžiausias ledynas šiaurės Europoje – Jostedalsbreen.


Klimatas. 
Norvegijos klimatas yra pereinamasis nuo subarktinio į vidutinių platumų jūrinį ir žemyninį. Vidutinė sausio temperatūra paprastai siekia apie - 2 - 4 laipsnius šiaurėje ir +2 laipsnius pietuose, tačiau kalnuose temperatūra žymiai žemesnė ir sniegas čia išsilaiko visus metus. Vasarą Norvegijoje daug lyja. Temperatūra paprastai siekia apie 6 - 10 laipsnių šiaurėje ir 15 laipsnių pietuose. Gana švelnų šalies klimatą lemia vakarų ir pietvakarių vėjai.

Telefono sistema. 47

Valiuta. Norvegijos krona (NOK)

Laikas. -1 valanda pagal Lietuvos laiką.

Norvegijos kultūra

Literatūra
Norvegai knygas skaito dažniau nei bet kuri kita pasaulio tauta ir šiam malonumui išleidžia apie 500 kronų per metus. 2006 metai yra paskelbti Henriko Ibseno metais, šiais metais švenčiamos 100 metų jo mirties metinės. 

Ludvig Holberg (1684 - 1754) vadinamas norvegų literatūros tėvu. Vienas iš populiaresnių modernizmo periodo rašytojų - Henrik Wergeland (1808 - 45). Kiti žymūs kūrejai - Henrik Ibsen (1828 - 1906), BjØrnstjerne BjØrnson (1832 - 1910), Nobelio premijos laureatas (1903), novelistas Jonas Lie (1833 - 1908), Alexander Kielland (1849 - 1906), Knut Hamsun (1859 - 1952) ir Sigrid Undset (1882 - 1949). Šiandien žymiausi rašytojai yra Knut Faldbakken, Kjell Askildsen, Roy Jacobsen, HerbjØrg Wassmo ir BjØrg Vik.


Teatras. Norvegijos teatro tradicijos yra pakankamai jaunos lyginant su kitomis Europos šalimis. Nežiūrint to, per paskutiniuosius 25 metus teatre vyko staigus augimas. Norvegijoje yra nemažai teatrų: Nacionalinis teatras, Oslo, Bergeno, Rogalando teatrai ir kt. Vienas žinomiausių dramaturgų – Henrik Ibsen, gerai žinomas ir Lietuvoje. Praktiškai bet kuriuo metu rodomas nors vienas spektaklis, pastatytas pagal jo kūrinius, yra rodomas kuriam nors teatre. Tokie kūriniai kaip „Pjeras Giuntas“ ar „Lėlių namas“ yra žinomi visam pasaulyje. 


Muzika. Edvard Grieg (1843 - 1907) neginčijamai yra geriausias visų laikų norvegų kompozitorius. Daugeliui yra žinomi jo kūriniai ir koncertai. Dar vieno žymaus menininko, Arne Nordheim (1931), darbai yra puikiai žinomi visame pasaulyje.
Norvegija taip pat išugdė nemažai operos žvaigždžių: soprana Kirsten Flagstad (1895 - 1962), vadinama „amžiaus balsu“, Ingrid Bjoner, Edith Thallaug, Ragnar Ulfung, Marianne Hirsti ir Knut Skram ir kt. 


Norvegų pop / roko grupės: Dum Dum Boys, CC Cowboys, Bel Canto ir The September. Pavasarį ir vasarą vyksta džiazo festivaliai. Jie rengiami Haugesund‘e, Molde ir Kongsberg.

 

Šventės. Konstitucijos diena – gegužės 17d (1814m). Šią dieną daugelis gyventojų išeina į gatves tautiniais drabužiais. Vidurvasario šventė švenčiama deginant laužus paplūdimiuose (birželio 23 d.).


Istorija. Pirmieji gyventojai į Norvegijos žemes atsikraustė prieš 10 tūkstančių metų, ledynmečio pabaigoje. Pirmieji medžiotojai ir rinkėjai sekė ledyną ir pasitraukė į šiaurę. Šalies istorijoje labiausiai garsėja vikingai, puldineję Europos žemyną ir įsikurdavę pakeleivingose vietovėse. Vikingų vadas Haraldas (Hårfagre) suvienijo Norvegiją apie 900 metus, o XI amžiuje Karalius Olavas jau skleidė krikščionių tikėjimą. Vikingai buvo puikūs jūreiviai ir pirmieji perplaukė Atlanto vandenyną, įsikūrė Grenlandijos saloje. Tikėtina, kad būtent vikingai buvo pirmieji europiečiai, pasiekę Šiaurės Amerikos krantus. Vikingų laikotarpis baigėsi 1066 metais, kai norvegų karalius Haraldas buvo nužudytas mūšyje su Anglija.
XIII amžiuje Oslas tapo galios centru. XIV amžiuje siautė maro epidemija, ženkliai sumažinusi gyventojų skaičių. 1397 metais Norvegija buvo įtraukta į sąjungą su Danija, kuri tęsėsi daugiau nei 400 metų. Norvegija buvo užimta Švedijos 1814 metais. Tais pačiais metais šalyje buvo priimta konstitucija, bet kovą dėl nepriklausomybės Švedija užgniauže. Nors norvegams buvo leista turėti atskirą konstituciją, iš esmės jie turėjo paklusti Švedijos karaliui. Augantis nacionalizmas lėmė, kad 1905 metais buvo išsivaduota iš švedų įtakos.

 

Valdymo forma. Norvegija yra konstitucinė monarchija su parlamentu. Monarchija turi didžiulę įtaką šalyje ir dabartinis karalius Haraldas V yra labai populiarus. Parlamentas (Stortingas) sudaromas iš 165 narių; jį renka pagal proporcinio atstovavimo sistemą keturių metų kadencijai. Norvegijos Ministras Pirmininkas, Jens Stoltenberg, atstovauja Darbo partijai. Kitos politinės jėgos yra Konservatorių partija, Pažangos partija, Kairioji socialistų partija, Krikščionių partija, Centro partija ir kt.
Nepriklausomybė. 1905 birželio 7d.

 

Ekonomika. Norvegijos ekonomika yra ryškus klestinčio gerovės kapitalizmo bastiono pavyzdys, kuriame suderinta laisva rinka ir vyriausybės kontrolė. Šalyje kontroliuojamos tik tam tikros sritys, pavyzdžiui, naftos sektorius. Norvegijoje gausu įvairiausių išteklių: naftos, žuvų, miškų, mineralų, hidroenergijos. Norvegija eksportuoja daugiausia naftos (po Saudo Arabijos ir Rusijos) pasaulyje, todėl daro nemažą įtaką naftos produkcijos kainoms tarptautiniu mastu. 1994 metais referendumu norvegai nusprendė, jog nenori stoti į Europos Sąjungą, tačiau nuolat prisideda prie jos biudžeto. Norvegų pragyvenimo lygis ir gaunamos pajamos yra vienos aukščiausių pasaulyje. Šiaurės jūroje randama nafta ir gamtinės dujos lemia Norvegijos ekonomikos stabilumą. Kitos svarbios sritys yra žvejyba, miškininkystė, laivininkystė, vaistų gamyba, medienos ir popieriaus pramonė, kalnakasyba. Nuo seniausių laiku ši šalis yra žvejų tauta, eksportuojanti beveik 90% visų pagautų žuvų. Ši šalis yra lašišų pardavimo lyderė pasaulyje.
Žemės ūkis pilnai patenkina pieno, sūrio ir mėsos poreikius šalyje, nors šioms reikmėms skirta tik 3 - 4% šalies ploto. Norvegijoje gerai auga bulvės, pašarinės kultūros, javai ir kt.

 

Norvegijos miestai

Oslas
Oslas – seniausia Skandinavijos šalių sostinė, įkurta Haraldo Hardrados 1048 metais. Po 1624 padegimo miestas buvo atstatytas karaliaus Kristijano IV, kuris miestą pervadino Kristijanija. Šis pavadinimas išliko iki 1925 metų, kuomet vėl buvo pakeistas į Oslą.
Nežiūrint to, kad tai didžiausias Norvegijos miestas, jo centre yra ne tik naujų, modernių, bet ir senuosius amžius menančių pastatų, muziejų, skulptūrų. Miestą patogu apžiūrinėti vaikščiojant pėsčiomis, o toliau esančius objektus pasiekti viešuoju transportu.

Osle būtinai reikia pamatyti viduramžišką Akershus tvirtovę, pastatytą apie 1300 metus. Tai memorialinis statinys, kurio požemiuose buvo įrengtas kalėjimas su mažomis tamsiomis patalpomis kaliniams. Aukštesniuosiuose aukštuose įrengtos banketinės ir iškilmių salės, koplytėlė, kuri vis dar kartais naudojama karališkiems vakarams. Čia yra karalių Hakono VII ir Olao V kriptos. Per Antrąjį pasaulinį karą naciai Akershus tvirtovę naudojo kaip kalėjimą ir egzekucijų vietą, o šiandien čia Norvegijos išlikimo muziejus, menantis vokiečių okupaciją ir norvegų pasipriešinimą jai. Tvirtovė yra apsupta parko, kuriame atsiveria norvegų miesto ir uosto vaizdai. Akershus pilyje rengiami koncertai, šokių vakarai, vasarą vyksta spektakliai.

Stavangeris
Tai gražus, ketvirtas pagal dydį Norvegijos miestas. Jį galima nebrangiai tiesioginiu skrydžiu pasiekti iš Vilniaus Wizzair avia kompanijos lėktuvais. 
Stavangeris įsikūręs pietinėje šalies dalyje, Rugalando apskrityje. Čia yra apie 130000 gyventojų. Šiuo metu miestas labiausiai žinomas dėl čia įsikūrusios NATO karinės bazės. Taip pat Stavangeris garsus naftos išgavimu, jos pramonė čia ypatingai išvystyta. Miestas neatsilieka ir turizmo srityje. Čia dažnai užsuka turistai iš viso pasaulio. Žmonės mėgsta grožėtis uosto aplinka, švelniu jūriniu klimatu, gražia gamta. Taip pat čia yra išlikusių istorinių pastatų.
Stavangeris yra miestas, kuriame nuolatos tvyro rimta, darbo aplinka, tačiau čia visuomet rasite ką veikti.

Lankytinos Stavangerio vietos:
Miesto katedra, statyta dar 12 amžiuje – seniausia visos Norvegijos katedra
Miesto senamiestis, kuris išsiskiria savo mažais  baltais namukais bei siauromis gatvelėmis
Prekestolen – milžiniškas ir itin populiarus akmuo
Lysefjorden – žymi medžioklės viet
Stavangerio miesto muziejus
Archeologijos muziejus
Konservavimo muziejus
Naftos muziejus

 Centrinė Norvegija
Centrinėje Norvegijos dalyje yra aukščiausi šalies kalnai, didžiausi ledynai ir įspūdingieji Norvegijos fiordai. Tai pagrindinė Norvegijos dalis, kurią aplanko visi keliautojai.

 


 Bergenas
Bergenas yra istorinis, antras pagal dydį Norvegijos miestas, kuriame puikiai jaučiama kultūrinė atmosfera. Jis buvo įkurtas 1070 metais Olafo Kyrės, iki 1299 metų laikomas Norvegijos sostine. Vienas pagrindinių miesto akcentų – raudoni namų stogai. Iš čia galima nuvykti prie Sognefjord, Norvegijos ilgiausio (200km) ir giliausio (1300m) fiordo, vaizdingojo Hardangerfjord, masyvaus Jostedalsbreeno ledyno, Geirangerfjord krioklių ir Trolleggen kalno viršūnę, kuri yra tikras iššūkis kopėjams į kalnus.
Mieste yra įkurti puikūs nacionaliniai parkai, vykdomos ekskursijos po vaizdingiausias vietoves. Turistai lanko Bergeno muziejų, Akvariumą, Žvejų muziejų, karaliaus Haraldo rezidenciją, Hakono salę, Edvardo Grygo namus, katedrą ir kitus objektus. Tiesiog būtina skirti bent šiek tiek laiko pasikelti funikulieriumi ar Ulriksbanen keltuvu. Šiose trumpose kelionėse išlieka vieni gražiausių Norvegijos gamtos panoramų vaizdai. Norintiems pasiklausyti koncertų, rekomenduojama nusipirkti bilietus į Grieghallen salę.
Turistams patariama iš Oslo į Bergeną keliauti traukiniu. Atstumas tarp šių miestų – 470 km, tačiau kelionės vaizdai atmintyje išliks ilgam. Keliaujama palei kalnų regionus, vėjo draikomas plynaukštes, todėl galėsite pažinti didesniąją dalį Norvegijos laukinės gamtos.


Tromsė
Tromsė įsikūrusi Norvegijos šiaurėje. Mieste įkurtas šiauriausias pasaulyje universitetas, Botanikos sodas, alaus darykla, mečetė, katalikų vyskupija. Tromsėje gyvena įvairių tautybių žmonės (iki 100 tautybių).
Tromsėje būtina užeiti į Tromsės muziejų, kuriame atspindima kultūra, pereiti pagrindine gatve, kurioje nuolat groja gatvės muzikantai, paskanauti tautinių patiekalų kurioje nors užeigoje ar bare.
Turistams siūloma pažvejoti ar bent paplaukioti laivais ir apžiūrėti Tromsę.

 

 


Trondheimas
Tai - miestas ir uostas geografiniame Norvegijos centre, prie Tronheimo fiordo. Tronheime išvystytas verslas, laivų statyba, metalo apdirbimas, maisto, tekstilės pramonė.
Dvi didžiausios turistinės įžymybės yra XI a. virš karaliaus Olafo II (Norvegijos globėjo) kapo pastatyta Nidaroso katedra (Nidarosdomen) ir šalia esantys Arkivyskupo rūmai. Nidaroso katedra yra vienas iš eklektiškiausių pastatų visoje Skandinavijoje, čia karūnuojami Norvegijos karaliai.
Tronheimas yra svarbus sporto miestas, kuriame dažnai rengiamos įvairios rungtynės, beveik visi vietiniai priklauso kuriam nors sporto klubui. Mieste įrengtos puikios arenos įvairioms sporto rūšims. Populiariausios jų- futbolas, slidinėjimas, rankinis. Turistams įdomiausios žvejybos varžybos, golfo aikštynai, kuriuose galima ne tik pasportuoti, bet ir puikiai praleisti laisvalaikį.
Tronheime puikiai dera praeitis ir ateitis. Čia daug modernių ir senų pastatų. Būtina užeiti į Nidaros katedrą. Rengiamos išvykos valtimis į istorinį Munkholmen, iš kur galima apžvelgti Tronheimą iš jūros pusės. Miesto panorama galima grožėtis nuo Tyholto bokšto (120m aukščio). Mieste tikrai netrūksta pramogų ir lankytinų objektų: tai ir muziejai, galerijos, žymūs pastatai, skulptūros, paminklai.

Štai keletas žymesnių muziejų ir galerijų
Nacionalinis dekoratyvaus meno muziejus.
Eksponuojami istoriniai ir modernūs objektai, baldai, sidabro dirbiniai, tekstilės darbai ir kt. Galima apžiūrėti Hannah Ryggen ir SynnØve Anker Aurdal gobelenus, Benny Motzfeldt stiklo dirbinius.

 Budė
Budė - miestas ir uostas šiaurės vidurio Norvegijoje. Miestas įkurtas netoliese Salto fiordo, pusiasalyje, kuris išsikiša į Norvegijos jūrą. Tai daugiau žvejybinis uostas (ypač žvejojamos menkės), čia taisomi laivai. Miestas buvo smarkiai apgriautas vokiečių per Antrąjį pasaulinį karą, vėliau atstatytas. Mieste įkurtas geležinkelis, oro uostas. Keliaujant po miestą, būtinai reikėtų užeiti į Bodino bažnyčią, statytą prieš aštuonis amžius, liuteronų katedrą. Vasarą saulė čia beveik nenusileidžia visą mėnesį.

 Lillehammer
Lilehameris yra didžiausias šalies žiemos sporto centras, įsikūręs ant MjØsa ežero krantų (tai didžiausias ežeras šalyje, garsėjantis „Loch Ness“ pabaisa). Jei nenorite aktyviai sportuoti, galite aplankyti Olimpinį muziejų, Maihaugeno muziejų po atviru dangumi (jame galite apžiūrėti daugiau nei 170 istorinių statinių iš Gudbrandsdal vietovės), Meno muziejų, žinomą neįprastomis kolekcijomis.Hamar
MjØsa ežero šiaurinėje pakrantėje įkurtas Hedmark muziejus, skirtas viduramžių periodui. Čia taip pat galite aplankyti Holografijos muziejų (toks muziejus vienintelis visoje Norvegijoje), Olimpinę areną, kurioje buvo varžomasi 1994-ųjų žiemos olimpinių žaidynių metu. Katedra, skaičiuojanti savo metus nuo XI amžiaus, buvo atstatyta 1954 metais.

 

Ekskursijos Norvegijoje

Jotunheimen nacionalinis parkas
Šis parkas yra vienas ryškiausių ir labiausiai atspindinčių Norvegijos laukinę gamtą. Parke daug takų pasivaikščiojimams ar žygiams į kalnų višukalnes. Galima pamatyti ne vieną įspūdingą krioklį, slėnį, ežerėlį. Daugelyje trasų yra trobelių, kuriose galite pailsėti žygio metu. 


Norsk liaudies muziejus
Norvegų liaudies muziejus leidžia labiau suprasti šios tautos istoriją ir gyvensenos įpročius. Šiame žaviame muziejuje po atviru dangumi galite apžiūrėti net 150 įvairių regionų statinių, atkurtų ar pastatytų pagal senas tradicijas, siekiančias net XIII amžių. Čia yra net senovinių bankų, vaistinių, pašto postų, fermų pavyzdžių; galite pamatyti ir senovinių kostiumų. Senamiečio sektoriuje atkurtas XX amžiaus pradžios miestelis, kuriame yra degalinė, parduotuvė, didžiulė žaislų, kostiumų, įrankių ekspozicija.
Lankymo valandos: birželio – rugsėjo mėnesiais: 10 - 18 h, rugsėjo - liepos mėnesiais: 11 - 15 h pirmadieniais - penktadieniais ir 11 - 16 h savaitgalį. 


Norsk Skogbrukmuseum muziejus 

Norvegijos miškininkystės muziejuje daugiausia dėmesio skiriama medžioklei ir žvejybai, apžvelgiama istorija nuo seniausių iki dabartinių laikų. Muziejuje įkurtas informacijos centras, geologijos ir meteorologijos ekspozicijos, senovinė lentpjūvė, galima pamatyti uolų raižinių, akvariumą, didžiulę biblioteką.
Muziejus atviras lankytojams rugpjūčio – birželio mėnesiais 10 - 16 h, liepos mėnesį 10 - 18 h.

 


Oslas


Akershus pilis
Atvykus į Oslą negalima neaplankyti viduramžiškos Akershus pilies ir tvirtovės. Joje jūs rasite daug mažyčių kambarėlių, kuriuose buvo laikomi atstumtieji, ir didžiulių iškilmių salių, kuriose pietaudavo ir linksmindavosi kilmingieji. Tvirtovė pastatyta 1300 metais, kelis kartus rekonstruota po įvairių karų (įskaitant ir Šiaurės karą 1563 - 70 metais). Akershus pilis buvo viena stipriausių visoje šiaurinėje Europoje, kadangi ji dėl savo išplanavimo ir vietos buvo beveik neįveikiama. Pilyje taip pat galite stebėti sargybinių pasikeitimą, kuris vyksta kiekvieną popietę. Dabar tvirtovė dažnai tampa įvairių koncertų ir teatro spektaklių vieta.
Lankymo valandos: gegužės - rugsėjo mėnesiais pirmadienį- šeštadienį 10 - 16 h, sekmadienį 12:30 - 16 h.

 


Norvegijos liaudies muziejus
Turistams, besidominčiams įvairių šalių istorija ir kultūra, bus įdomu nueiti į Norvegų liaudies muziejų. Tai didžiausias kultūros muziejus visoje šalyje, jame įrengta 150 tipinių norvegų namelių. Muziejuje eksponuojami įvairūs kultūros paveldo objektai, atspindintys senąją Norvegiją. Siūloma nepamiršti ir bažnyčios, metus skaičiuojančios nuo 1200 - ųjų.
(Adresas: Museumsveien 10, Oslo)

 


 Vikingų laivų muziejus
Vikingų laivų muziejuje galima pamatyti net tris, Gokstad, Tune, ir Oseberg, burinius vikingų laivus, statytus 800-900 metais. Tai geriausiai išlaikyti tokio amžiaus laivai visame pasaulyje. Oseburgo laivas įspūdingiausias, mat yra 20 metrų ilgio su drakono figūros kiliu, kuris mena karališkuosius laikus. Muziejuje taip pat sukaupta puikios proginių rogių, rakandų, buities įrankių kolecijos. (Adresas: Huk Aveny 35, Oslo 0287)


Vaikų meno muziejus
Tarptautiniame vaikų meno muziejuje saugomi įvairūs vaikų meno darbai: piešiniai, tapyba, keramika, skulptūros darbai, gobelenai. Visi darbai surinkti iš daugiau nei 30 pasaulio valstybių. Tokiu būdu norima įtraukti vaikus į įvairias meno sritis, leisti jiems pasijusti svarbiais. Vaikai noriai piešia, šoka, dainuoja, o vėliau savo sugebėjimus demonstruoja kitiems.

Vigelando parkas
Vigelando parke – nuostabios žalumos erdvės, tvenkinys su antimis, takai, apaugę senais medžiais. Tai ideali vieta praleisti laisvalaikiui ar organizuoti piknikams. Parke yra apie 200 Gustavo Vigelando ir kitų menininkų skulptūrų iš granito ir bronzos. Minėtas menininkas savo darbuose atskleidė žmogaus emocijas, išgyvenimus. Turbūt labiausiai žavinčios yra didžiulės granito skulptūros. Parke įkurtas ir Vigelando muziejus, kuriame eksponuojami kiti jo darbai. Parkas veikia tik vasarą, yra įrengtas lauko baseinas, žiemą čia galima pačiuožinėti pačiūžomis. ( Adresas: Nobels gate 32, Oslo 0268)Dar viena puiki vieta poilsiui: Karališkosios pilies parkas. Jame kasdien 13:30 h keičiasi apsaugininkai. Tai miela vieta pasivaikščioti, apžiūrėti Karališkuosius rūmus. Deja, į jų vidų galima patekti tik gavus specialų pakvietimą, tačiau nežiūrint to, tai mėgstama turistų lankytina vieta.


Osle yra įkurtas ir Nacionalinis teatras su puošnia rokoko stiliaus sale, kuri buvo pastatyta Ibseno dramoms prieš daugiau nei 100 metų. Teatre rodomos dramos, dainuojamos operos, šokami baleto spektakliai, vyksta koncertai.


Munch‘o muziejuje eksponuojama net 5000 piešinių, grafikos, tapybos, skulptūros darbų, padovanotų miestui geriausių jo menininkų. Jame taip pat eksponuojamos Munch‘o knygos, piešiniai, skulptūros, laiškai. Šis muziejus garsus‚ The Scream‘ darbu.
(Adresas: Toyengata 53, Oslo )Apie 10 minučių kelio trunka iki BygdØy. Šiame pusiasalyje yra įžymios Oslo atrakcijos, įskaitant ir minėtą Liaudies muziejų po atviru dangumi, Jūrų muziejų, kuriame galima pamatyti vikingų statytus laivus, bažnyčią, porą paplūdimių.
Centre rekomenduojama apžiūrėti Karlo Johano vartus, Oslo katedrą, Parlamento rūmus, Triano bokštą, Gamle Aker Kirke bažnyčią, pastatytą 1100 metais, pereiti pagrindine gatve, kurioje galima nusipirkti suvenyrų, užeiti į teatrą, klubą ar barą. Meno mėgėjams rekomenduojama apsilankyti Nacionalinėje galerijoje ( Adresas: Universitetsgaten 13 (miesto centras), Oslo). Turistai mėgsta pasivaikščioti Ekebergo parke, besidomintys sportu paprastai užeina į Slidinėjimo muziejų.Siūlomi apžvalginiai kruizai:

Kruizas fiordais
Dviejų valandų kruizo metu turistams siūloma pasigrožėti vasariniu Oslu, apžvelgti salų labirintus, pailsėti. Plaukiama gegužės 19 - 31 ir rugpjūčio 31 - rugsėjo 20 dienomis. Išvykstama 10:30, 13 ir 15:30 h. Birželio 1 - rugpjūčio 30 dienomis kruizas išplaukia 10:30, 15:30 ir 17:45 h.Turas autobusu ir laivu
Tai puiki apžvalginė ekskursija po fiordus laivu ir įžymių vietų aplankymas autobusu, sustojant papietauti. Siūloma apžiūrėti Kon Tiki plaustą, Norvegijos liaudies muziejų, Vikingų laivus, Vigelando skulptūrų parką ir kt.
Laikas: birželio 1- rugpjūčio 30, išvykstama 10:30 ir sugrįžtama 18 h.Bergenas

FlØibanen funikulierius
FlØiban funikulierius kelia žmones į 320 metrų aukštį FlØyfjell kalne jau daugiau nei 80 metų. Kiekvienas pasikėlimas užtrunka apie aštuonias minutes, tačiau miesto ir salų vaizdai palieka neišdildomą įspūdį. Vasarą čia veikia restoranėlis, parduotuvėlės.
Adresas: Vetrlidsalmenningen 23A
Kaip nukeliauti: kelios minutės kelio pėsčiomis nuo uosto pusės.
Darbo valandos: Pirmadieniais - penktadieniais : 7:30 - 00:00 h ( 7:30 - 23:00 – rugsėjo-balandžio mėn), šeštadieniais : 8:00 -  00:00h (8:00 - 00:00h rugsėjo – balandžio mėn. ), sekmadieniais: 9:00 - 00:00 h (9:00 - 00:00 h rugsėjo - balandžio mėn).Ulriksbanen keltuvas
Kas 7 minutes besikeliantis keltuvas kelia žmones į 642 metrų aukštį, aukščiausią Bergeno miesto kalną. Viršūnėje įrengta aikštelė, iš kurios atsiveria įspūdingos panoramos. Populiarūs ir 4 valandų žygiai į Mount FlØien viršukalnę.
Adresas: Haukelandsbakken 40
Kaip nukeliauti: kas 30 minučių vyksta maršrutiniai autobusai nuo Turistų informacijos centro. Nuo pašto važiuoja 2, 4, 7 ir 50 autobusai.
Darbo laikas: kasdien 9:00 - 22:00 h vasarą, 10:00 - 17:00 h žiemą.Bryggen (Wharfside)
1980 metais UNESCO į paveldo sąrašą įtraukė Bergeno prieplauką kaip istorinį ir kultūrinį pavyzdį. Nors dauguma statinių amžiams bėgant buvo sudeginti, vėliau jie buvo kruopščiai atstatyti originaliu stiliumi. Šiandien Brygenas yra restoranų, kavinių ir menininkų dirbtuvių vieta. Veikia vaizdingas žuvų, vaisių, daržovių, gėlių, suvenyrų ir kitų smulkmenų turgelis, kuris kasdien atviras norintiems apsipirkti nuo 7 valandų ryto iki 16 val.Bergeno akvariumas
Čia sukaupta viena gražiausių ir įspūdingiausių jūrinio pasaulio kolekcijų Europoje. 70 rezervuarų ir trys lauko baseinai įrengti tam, kad pademonstruotų tikrą laukinį gyvūnijos pasaulį. 2002 metais įsikūrė amfibijos ir reptilijos.
Adresas: Nordnesbakken 4
Kaip nukeliauti: 11 autobusu nuo centro arba 20 minučių kelio pėsčiomis.
Darbo valandos: kasdien 9:00 - 19:00 (vasarą), 10:00 – 18:00 h (žiemą).Mariakirken (Šv. Marijos bažnyčia)
Šis pastatas yra pats seniausias Bergene (išlikęs nuo XII amžiaus) ir vienas geriausių romaniškojo stiliaus architektūros pavyzdžių. Čia vasarą rengiami koncertai.
Adresas: Dreggen
Kaip nukeliauti: 5, 6, 9, 20, 21 ar 22 autobusai nuo centro.
Darbo valandos: pirmadienį – penktadienį : 11:00 – 16:00 h ( nuo vidurio gegužės iki vidurio rugsėjo), antradieniais - penktadieniais: 12:00 – 13:30 h (spalio – balandžio mėn).
Kaina: 10NOK.Vestlandske Kunstindustrimuseum (Dekoratyvaus meno muziejus)
Šiame muziejuje eksponuojami istoriniai ir modernaus meno darbai, rankdarbiai. Kai kurie darbai yra net 1000 metų senumo. Meno kūriniai, saugomi muziejuje, yra sukurti ne tik norvegų menininkų, bet ir užsieniečių. Čia sukaupta didžiausia Europoje budizmo statulų kolekcija.
Adresas: Nordahl Brunsgate 9
Darbo valandos: antradienį – sekmadienį: 11:00 – 16:00 h (gegužės – rugsėjo mėn.), kasdien 12:00 – 16:00 h (rugsėjo – gegužės mėn.).Damsgård Hovedgård (Damsgård Manor)
Šis mielas 1770 - ųjų metų dvaras yra Laksevåg‘e, apie 3 km nuo Bergeno centro į vakarus. Dvaras yra geriausiai išsaugotas tokio senumo pastatas. 200 metų senumo sodai buvo atgaivinti: tiek augalai juose, tiek visas dizainas.
Adresas: Alleen 29
Darbo valandos: antradienį – sekmadienį: 11:00 – 17:00 h. Gegužės – rugpjūčio mėnesiais galima užsisakyti gidą (11:00 – 16:00 h ).Tromsė

Tromsės muziejus
Tromsės muziejus yra seniausias ir didžiausias kultūros ir istorijos muziejus Norvegijos šiaurėje. Čia rodomi istoriniai filmai, groja samų ir lapų muzika. Adresas: Lars ThØringsveg 10; Tel.: 7764 5000; Transportas: 28 autobusas iš Storgatos; Darbo laikas: pirmadieniais – penktadieniais: 9:00 – 18:00 h, šeštadieniais: 11:00 - 18:00 h. Laikas šiek tiek skiriasi sezono ir ne sezono metu. Kaina: suaugusiems 30 NOK, vaikams 15 NOK.Arctic katedra
Tai itin moderni katedra, kurią galima pastebėti iš toli. Įkurta ant nedidelio kalno saloje. Tai architektūrinis paminklas, kuriuo pademonstruota norvegų išmonė. Katedrą sudaro 11 didelių trikampinių sekcijų, kurios simbolizuoja 11 taikių apaštalų ir norvegų palikimą, kultūrą, tikėjimą. Adresas: Tromsdalen; Tel.: 7775 3500; Transportas: 20, 24, 26 ar 28 autobusai. Darbo laikas: kasdien 16:00 – 18:00 h žiemą, 16:00 – 20:00 h vasarą. Sekmadieniais rengiami koncertai (dažniausiai 22:00 h). Kaina: suaugusiems - 22 NOK, vaikams iki 15 metų nemokamai. Koncertai kainuoja apie 70 NOK.Tromsės liuteronų katedra
Tai šiauriausia pasaulyje protestantų katedra, pastatyta 1861 metais. Darbo laikas: 12:00 - 16:00 h, sekmadieniais – 10:00 - 14:00 h. Dažnai rengiami koncertai: vasarą- kasdien 17:30 -18:00 h.Tromsės universiteto muziejus
Eksponuojami samų kultūros objektai. Galima apžiūrėti fosilijas, dinozaurus, XIII - XIX amžių religinius meno dirbinius. Veikia suvenyrų parduotuvėlė. Darbo laikas: 9:00 - 18:00 h vasaros metu, žiemą: pirmadieniais- penktadieniais: 9:00 - 15:30 h, savaitgaliais: 11:00 - 17:00 h. Kaina: suaugusiems 40 NOK, vaikams 20 NOK. Nuolaidos studentams, šeimoms, grupėms. Adresas: Lars ThØrings veg 10 .Botanikos sodas
Tai didžiulis du hektarus užimantis botanikos sodas, kuriame kalnų augalai žydi nuo gegužės vidurio iki spalio. Čia galima apžiūrėti rododendrus, raktažoles, Patagonijos egzotinius augalus ir daugelį kitų. Botanikos sodas atviras lankytojams visada, įėjimas nemokamas.Polaria
Tai laisvalaikio ir informacijos centras visai šeimai. Čia rodomi filmai apie Svalbard arktines dykumas, sniego pūgas. Įrengtas ruonių baseinas, kuris daugiausia dėmesio sulaukia ruonių maitinimo valandomis. Baseinas atspindi tikrą arktinių vandenų gyvūnų gyvenimą. Muziejus buvo įkurtas 1837 metais, jame demonstruojami medžioklės, žvejybos ypatumai. Adresas: Hjalmar Johansens gate 12; Tel.: 7775 0100; Darbo laikas: kasdien 10:00 – 19:00 h vasaros metu, 12:00 – 17:00 h žiemos metu. Gyvūnai maitinami kasdien 12:30 h ir 15:30 h. Kaina: suaugusiems 80 NOK, studentams 60 NOK, vaikams 45 NOK.Keltuvas
Keltuvas kelia iki 421 metrų aukščio. Keliantis atsiveria nuostabios panoramos. Veikia restoranėlis, suvenyrų parduotuvėlė. Darbo laikas: balandžio - rugsėjo mėn.: 10:00 - 17:00 h, kitais mėnesiais - 10:00 - 13:00 h. Kaina: suaugusiems 85 NOK, vaikams 40 NOK.
Adresas: Solliveien 12, Tromsdalen.Trondheimas

Trondheimo meno muziejus
Meno muziejuje yra sukaupta įvairaus norvegų meno kolekcija. Tai darbai, rinkti nuo 1800 metų iki šių dienų. Saugomi ir visapusiški danų meno darbai.
Darbo laikas: vasarą: kasdien 10:00 - 17:00 h, žiemą: antradieniais, trečiadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais: 10:00 – 15:00 h, ketvirtadieniais:10:00 - 17:00 h, sekmadieniais: 12:00 - 16:00 h.

į viršųArkivyskupo rūmų muziejus
Muziejuje eksponuojamos originalios Nidaros katedros skulptūros ir archeologiniai radiniai. Lankytojai gali apžiūrėti arkivyskupų pinigų kalyklą, kur būdavo štampuojami pinigai.Ringvės muzikos muziejus
Tai vienintelis muziejus Norvegijoje, kuriame eksponuojami įvairūs muzikos instrumentai iš viso pasaulio. Muziejus įkurtas Ringvės dvare, istoriniame Lade pusiasalyje. Dvaras mena 1740 metus. Muziejaus parduotuvėlė siūlo daugybę puikių dovanėlių ir lauktuvių muzikos tematika. Galima pasivaikščioti Ringvės botanikos soduose, kurie supa muziejų ar užeiti į Tordenskiold Kro kavinę, kuriame siūlomi skanūs firminiai vafliai. Adresas: Lade allé 60.
Ringvės botanikos sodas
Tai dalis istorijos ir archeologijos muziejaus. Sodai buvo sukurti norint pademonstruoti augalų ryšius. Sukurtas istorinis (renesanso stiliaus) vaistažolių sodas, auga įvairūs medžiai, sukurtas angliško stiliaus parkelis. Adresas: Lade allé 60.Liaudies muziejus
Dalis muziejaus yra po atviru dangumi. Jame demonstruojami įvairūs Norvegijos istorijos etapai, kultūra. Galima apžiūrėti senuosius tipinius norvegų namelius, kuriuose žmonės gyveno prieš kelis šimtmečius. Muziejui priklauso apie 60 pastatų. Galima apsipirkti XVIII - XIX amžiaus parduotuvėlėje. 1170 metus mena bažnyčia. Adresas: Sverresborg allé 13.Aktyvi veikla

Norvegijoje yra tūkstančiai kilometrų trasų, skirtų lygumų slidinėjimui, kurortai, mėgstantiems nusileidimus nuo kalnų (Holmenkollen regionas, Geilo, Lillehammer ir kt). Åndalsnes regione galima kopti į kalnus, stebėti paukščius, vykti į žygius. Populiarūs kruizai po fiordus, žvejyba.

Slidinėjimas
Ši sporto šalis gimė Norvegijoje. Žodžių „slidinėti“ ir „slalomas“ kilmė yra norvegiška. Dabar šalyje yra dešimtys žiemos kurortų su tūkstančiais kilometrų įvairių slidinėjimo trasų tiek pradedantiesiems, tiek profesionalams. Slidinėjimo entuziastai taip pat gali savo jėgas išmėginti olimpinėse trasose Lilehameryje. Kasmet Holmenkollene (Osle) vyksta slidinėjimo festivalis, pritraukiantis daugybę dalyvių ir dešimtis tūkstančių žiūrovų.
Šalyje yra įrengta daugiau nei 30 000 km trasų. Galima slidinėti lygumomis, leistis nuo kalnų. Sezonas: lapkričio – gegužės mėnesiais, geriausia slidinėti Velykų metu, mat tuo metu jau būna pailgėję dienos. Net vasarą kai kuriose Noregijos vietovėse galima paslidinėti, čia sneigas netirpsta ištisus metus. Siūloma slidinėti slidėmis, snieglentėmis, norintys gali išmokti čiuožti pačiūžomis.

Vandens pramogos
Daugumai vandens pramogų nereikia būti pasiruošusiems iš anksto. Jei norite pasižvalgyti po apylinkes, galite išsinuomoti valteles ir lėtai leistis upe grožintis laukine gamta. Turistams siūloma panardyti su akvalangu, čiuožti vandens slidėmis. Šalyje yra keletas vandens pramogų parkų, kuriuose galima aktyviai praleisti laiką.

Ekskursijos laivais
Siūloma vykti stebėti laukinių gyvūnų, pavyzdžiui, banginių.

Kopimas į kalnus
Gidai turistams siūlo žygius į kalnus, daugiausia vasarą. Svarbu prisiminti, kad į tokius žygius be gidų leistis pavojinga. Žmonėms, kurie yra bent šiek tiek patyrę kopime į uolas, siūloma išbandyti ir Norvegijos uolas bei ledynus. Galima pasitreniruoti ir salėse, prie dirbtinių uolų sienelių. Čia pamokos rengiamos ir pradedantiesiems.

Žygiai dviračiais
Mėgstantiems žygius, rekomenduojama Norvegijoje pakeliauti dviračiais. Galima išsirengti į kelių valandų, dienos ar kelių dienų trasas ir taip geriau pažinti šalį. Dviračius išsinuomoti galima tam skirtose vietose- turizmo centruose, kempinguose, kurortuose.

Žvejyba ir medžioklė
Norvegijoje žvejyba ir medžioklė yra labai populiari. Miškuose ir kalnuose gausu briedžių, šiaurės elnių, kiškių, kurapkų ir miškingose vietose gyvenančių paukščių. Žvejai jūroje pagauna daug menkių, juodžuvių, skumbrių, upėse - lašišų, šlakių ir kitų žuvų. Švariuose ežeruose galima sužvejoti nemažai lydekų, ešerių, ungurių, upėtakių ir šalvių.
Norint medžioti reikia gauti licencijas ir leidimus iš žemių savininko arba reikia būti medžiotojų sąjungos nariu ir sumokėti nario mokestį. Norvegijoje yra tam tikrų ribojimų: draudžiama žvejoti su gyvu jauku, o asmenims iki 16 metų – medžioti.

Jodinėjimas žirgais
Norvegija yra ideali šalis kelionėms su žirgais, nes čia nuostabi gamta. Tokius žygius paprastai lydi patyrę gidai, kurie padeda išmokti jodinėti, paaiškina kaip elgtis su žirgais. Pajodinėti galima ir žirgynuose. Dažniausiai juose apmokomi norintys leistis į didesnius žygius ar jodinėti gamtoj. Žygiai žirgais labiausiai patinka šeimoms, kurios nori laiką praleisti gamtoje. Tam žirgų žinovu būti nereikia.

Golfas
Šia sporto šaka galima užsiimti didžiuosiuose miestuos, kurortuose. Golfą pažaisti siūloma ir ant ledo ar sniego. Pasimokyti žaisti galima ir ne sezono metu, yra įrengtos tam skirtos patalpos. Kainos svyruoja nuo 150 iki 350 NOK. Daugiau informacijos galima gauti vietiniuose turistų centruose ir Norvegijos golfo federecijoje.Kitos pramogos
Norvegija siūlo pažaisti tenisą, skvočą, boulingą, pasitreniruoti sporto centruose ir t.t. organizuojami įvairūs sveikatingumo kursai, veikia sveikos gyvensenos mokyklos.

Maistas Norvegijoje

Sunku apibrėžti norvegišką virtuvę, nes ji gana įvairi. Norvegijoje nebuvo aristokratų ar buržuazijos klasių, kurios dažniausiai nulemdavo virtuvės tradicijas kitose šalyse. Dauguma norvegų keliaudami išbando kitų valstybių tradicinius patiekalus ir formuoja savitą virtuvę. Norvegijoje dabar gausu kinų, meksikiečių, indų, korėjų ir kitų tautų virtuvių patiekalus gaminančių restoranų; greito maisto restoranų, kurie populiariausi tarp jaunų žmonių. Internacionalizacijos proceso metu norvegai keitė savo valgymo įpročius. Atokesniuose kaimuose dar išlakytos senosios tradicijos, patiekalai gaminami pagal senus giminės receptus. Norvegijoje vis dar populiarūs tradiciniai patiekalai: fermentuota žuvis (rakfish), rūgštaus pieno sūris (gammelost) ir sūdyto ėriuko šonkauliai (pinnekjØtt).

Žuvis populiari visoje Norvegijoje. Daugelį metų norvegai garsėja žuvų gausa savo šalyje, aplink esančiose jūrose. Žuvies patiekalai labai įvairūs: žuvis rūkoma, džiovinama, sūdoma, marinuojama. Rūkyta lašiša Norvegijoje pigesnė nei salamis.
Dauguma patiekalų Norvegijoje valgomi šalti, pavyzdžiui, sumuštiniai su jūros gėrybėmis, silke. Norvegai turi ir nacionalinį sūrį – švelnų Jarlsberg, saldų rudąjį sūrį geitost, ožkų sūrį. Norvegai valgo daug saldumynų: įvairių pyragėlių, vaflių, kitų užkandžių.

Nacionaliniai patiekalai


Menkė
Šiaurinėje Norvegijos dalyje beveik 1000 metų būdavo džiovinama menkė ir po to eksportuojama į kitas Europos šalis. Prieš džiovinant žuvį ją būtina padaužyti mediniu plaktuku, išmirkytu vandenyje ir įtrinti garstyčiomis.

Krumkake
Krumkake yra plonas traškus kūgio formos sausainukas, panašus į ploną krepą. Šiuos norvegiškus sausainius dažnai kepa įvairioms šventėms, dažniausiai per Kalėdas. Tešla sausainiams ruošiama iš cukraus, sviesto, miltų, kiaušinių.

 

RØmmegrØt
Tai košės rūšis, ruošiama iš grietinėlės kremo. Pirmiausia riebi grietinėlė kaitinama ant viryklės kelias minutes, paskui įdedama miltų. Tuomet mišiniui leidžiama užvirti, reikia nuolat maišyti. Vėliau įdedama dar šiek tiek miltų, pasterizuoto pieno. Druskos ar cukraus dedama pagal skonį. Košė dar verdama nuo 5 iki 10 minučių. Košę reikia patiekti šiltą, su cinamonu ir cukrumi.

Patarimai vykstant į Norvegiją

 

 

Rekomenduojame į kelionę pasiimti: patogią avalynę ir drabužius, šlepetes, skėtį, tualetinių reikmenų, puodelį, stalo įrankius, kai kurių maisto produktų (arbatos, kavos, cukraus), akinius nuo saulės, medikamentų, kuriuos naudojate, filmavimo kamerą.
Jei keliaujate automobiliu, būkite tikri, kad jūsų transporto priemonė yra apdrausta. Vairuoti reikia su uždegtomis šviesomis: tiek dieną, tiek naktį.
Prieš išvykdami pasidarykite dokumentų kopijas, nusirašykite kelionių čekių, kreditinių kortelių numerius. Su savimi kelionės metu nesinešiokite savo dokumentų originalų.
Pasitikrinkite, ar jūsų pasas galioja dar 6 mėnesius. Su savimi pasiimkite ir vieną papildomą paso nuotrauką.

 

 Vizos. Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems i Norvegiją, viza nereikalinga.

 Transportas

Nesvarbu, kokią transporto priemonę pasirinksite savo kelionei, patirtsite begalę įspūdžių, giliai atminty išliks nuostabios laukinės gamtos panoramos. Norvegijoje sukurta gera transporto infrastruktūra, dažni skrydžiai, išvystyti geležinkeliai, daug turistų renkasi autobusus, keliamasi keltais.


Oro linijos. Norvegijos pagrindinės oro linijos yra SAS, Braathens ir WiderØe Norsk Air. Šalyje yra apie 50 oro uostų. Norvegija yra didelė valstybė, todėl dauguma turistų naudojasi oro transportu net ir šalies viduje.

Autobusai.
Norvegijoje populiarus ir autobusų tinklas. Autobusai važinėja tarp visų miestų, net ir atokiausių miestelių.

Tramvajai. Osle yra 8 tramvajų linijos.

Traukiniai. Nacionalinis geležinkelis gerai išvystytas, galima nukeliauti nuo šalies pietų iki šiaurės. Be to, geležineklis nutiestas ir per kalnų masyvą iš Oslo į Bergeną. Daugiausia traukinių važinėja tarp Oslo ir Stavangerio, Bergeno, Åndalsneso ir BodØ. Traukiniai patogūs, dažnai taikomoso nuolaidos. Populiarios ‚tęstinės‘ kelionės, kai perkamas bilietas ne vienai kelionei, kai kurie turistai su vienu bilietu keliauja po visą Skandinaviją.

Automobilių nuoma. Didžiausios automobilių nuomos kompanijos turi savo filialus oro uostuose ir miestų centruose, bet tokios paslaugos kaina gana didelė.

 Kelionės į Norvegiją

Pažintinės kelionės į Norvegiją autobusu. Kelionių paieška.

Jei nerasite tinkamos kelionės, paskambinkite 8 655 00 560 arba parašykite mums agentura@toptravel.lt. Norvegija su TopTravel - geriausias pasirinkimas jūsų atostogoms. Garantuojame nepamirštamus įspūdžius bei puikų poilsį.
UP
Užklausa

Išrinksime atostogų kelionę už tave!

Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.

Siųsti