Mes su jumis nuo 2007 m.!Konsultacijos: 8 645 44449, 8 612 36192   | VERSLO KLIENTAMSKELIONIŲ GIDASApie musKontaktai

PAŽINTINĖS KELIONĖS

POILSINĖS KELIONĖS

Norvegijos miestai

Oslas
Oslas – seniausia Skandinavijos šalių sostinė, įkurta Haraldo Hardrados 1048 metais. Po 1624 padegimo miestas buvo atstatytas karaliaus Kristijano IV, kuris miestą pervadino Kristijanija. Šis pavadinimas išliko iki 1925 metų, kuomet vėl buvo pakeistas į Oslą.
Nežiūrint to, kad tai didžiausias Norvegijos miestas, jo centre yra ne tik naujų, modernių, bet ir senuosius amžius menančių pastatų, muziejų, skulptūrų. Miestą patogu apžiūrinėti vaikščiojant pėsčiomis, o toliau esančius objektus pasiekti viešuoju transportu.

Osle būtinai reikia pamatyti viduramžišką Akershus tvirtovę, pastatytą apie 1300 metus. Tai memorialinis statinys, kurio požemiuose buvo įrengtas kalėjimas su mažomis tamsiomis patalpomis kaliniams. Aukštesniuosiuose aukštuose įrengtos banketinės ir iškilmių salės, koplytėlė, kuri vis dar kartais naudojama karališkiems vakarams. Čia yra karalių Hakono VII ir Olao V kriptos. Per Antrąjį pasaulinį karą naciai Akershus tvirtovę naudojo kaip kalėjimą ir egzekucijų vietą, o šiandien čia Norvegijos išlikimo muziejus, menantis vokiečių okupaciją ir norvegų pasipriešinimą jai. Tvirtovė yra apsupta parko, kuriame atsiveria norvegų miesto ir uosto vaizdai. Akershus pilyje rengiami koncertai, šokių vakarai, vasarą vyksta spektakliai.

Stavangeris
Tai gražus, ketvirtas pagal dydį Norvegijos miestas. Jį galima nebrangiai tiesioginiu skrydžiu pasiekti iš Vilniaus Wizzair avia kompanijos lėktuvais. 
Stavangeris įsikūręs pietinėje šalies dalyje, Rugalando apskrityje. Čia yra apie 130000 gyventojų. Šiuo metu miestas labiausiai žinomas dėl čia įsikūrusios NATO karinės bazės. Taip pat Stavangeris garsus naftos išgavimu, jos pramonė čia ypatingai išvystyta. Miestas neatsilieka ir turizmo srityje. Čia dažnai užsuka turistai iš viso pasaulio. Žmonės mėgsta grožėtis uosto aplinka, švelniu jūriniu klimatu, gražia gamta. Taip pat čia yra išlikusių istorinių pastatų.
Stavangeris yra miestas, kuriame nuolatos tvyro rimta, darbo aplinka, tačiau čia visuomet rasite ką veikti.

Lankytinos Stavangerio vietos:
Miesto katedra, statyta dar 12 amžiuje – seniausia visos Norvegijos katedra
Miesto senamiestis, kuris išsiskiria savo mažais  baltais namukais bei siauromis gatvelėmis
Prekestolen – milžiniškas ir itin populiarus akmuo
Lysefjorden – žymi medžioklės viet
Stavangerio miesto muziejus
Archeologijos muziejus
Konservavimo muziejus
Naftos muziejus

 Centrinė Norvegija
Centrinėje Norvegijos dalyje yra aukščiausi šalies kalnai, didžiausi ledynai ir įspūdingieji Norvegijos fiordai. Tai pagrindinė Norvegijos dalis, kurią aplanko visi keliautojai.

 


 Bergenas
Bergenas yra istorinis, antras pagal dydį Norvegijos miestas, kuriame puikiai jaučiama kultūrinė atmosfera. Jis buvo įkurtas 1070 metais Olafo Kyrės, iki 1299 metų laikomas Norvegijos sostine. Vienas pagrindinių miesto akcentų – raudoni namų stogai. Iš čia galima nuvykti prie Sognefjord, Norvegijos ilgiausio (200km) ir giliausio (1300m) fiordo, vaizdingojo Hardangerfjord, masyvaus Jostedalsbreeno ledyno, Geirangerfjord krioklių ir Trolleggen kalno viršūnę, kuri yra tikras iššūkis kopėjams į kalnus.
Mieste yra įkurti puikūs nacionaliniai parkai, vykdomos ekskursijos po vaizdingiausias vietoves. Turistai lanko Bergeno muziejų, Akvariumą, Žvejų muziejų, karaliaus Haraldo rezidenciją, Hakono salę, Edvardo Grygo namus, katedrą ir kitus objektus. Tiesiog būtina skirti bent šiek tiek laiko pasikelti funikulieriumi ar Ulriksbanen keltuvu. Šiose trumpose kelionėse išlieka vieni gražiausių Norvegijos gamtos panoramų vaizdai. Norintiems pasiklausyti koncertų, rekomenduojama nusipirkti bilietus į Grieghallen salę.
Turistams patariama iš Oslo į Bergeną keliauti traukiniu. Atstumas tarp šių miestų – 470 km, tačiau kelionės vaizdai atmintyje išliks ilgam. Keliaujama palei kalnų regionus, vėjo draikomas plynaukštes, todėl galėsite pažinti didesniąją dalį Norvegijos laukinės gamtos.


Tromsė
Tromsė įsikūrusi Norvegijos šiaurėje. Mieste įkurtas šiauriausias pasaulyje universitetas, Botanikos sodas, alaus darykla, mečetė, katalikų vyskupija. Tromsėje gyvena įvairių tautybių žmonės (iki 100 tautybių).
Tromsėje būtina užeiti į Tromsės muziejų, kuriame atspindima kultūra, pereiti pagrindine gatve, kurioje nuolat groja gatvės muzikantai, paskanauti tautinių patiekalų kurioje nors užeigoje ar bare.
Turistams siūloma pažvejoti ar bent paplaukioti laivais ir apžiūrėti Tromsę.

 

 


Trondheimas
Tai - miestas ir uostas geografiniame Norvegijos centre, prie Tronheimo fiordo. Tronheime išvystytas verslas, laivų statyba, metalo apdirbimas, maisto, tekstilės pramonė.
Dvi didžiausios turistinės įžymybės yra XI a. virš karaliaus Olafo II (Norvegijos globėjo) kapo pastatyta Nidaroso katedra (Nidarosdomen) ir šalia esantys Arkivyskupo rūmai. Nidaroso katedra yra vienas iš eklektiškiausių pastatų visoje Skandinavijoje, čia karūnuojami Norvegijos karaliai.
Tronheimas yra svarbus sporto miestas, kuriame dažnai rengiamos įvairios rungtynės, beveik visi vietiniai priklauso kuriam nors sporto klubui. Mieste įrengtos puikios arenos įvairioms sporto rūšims. Populiariausios jų- futbolas, slidinėjimas, rankinis. Turistams įdomiausios žvejybos varžybos, golfo aikštynai, kuriuose galima ne tik pasportuoti, bet ir puikiai praleisti laisvalaikį.
Tronheime puikiai dera praeitis ir ateitis. Čia daug modernių ir senų pastatų. Būtina užeiti į Nidaros katedrą. Rengiamos išvykos valtimis į istorinį Munkholmen, iš kur galima apžvelgti Tronheimą iš jūros pusės. Miesto panorama galima grožėtis nuo Tyholto bokšto (120m aukščio). Mieste tikrai netrūksta pramogų ir lankytinų objektų: tai ir muziejai, galerijos, žymūs pastatai, skulptūros, paminklai.

Štai keletas žymesnių muziejų ir galerijų
Nacionalinis dekoratyvaus meno muziejus.
Eksponuojami istoriniai ir modernūs objektai, baldai, sidabro dirbiniai, tekstilės darbai ir kt. Galima apžiūrėti Hannah Ryggen ir SynnØve Anker Aurdal gobelenus, Benny Motzfeldt stiklo dirbinius.

 Budė
Budė - miestas ir uostas šiaurės vidurio Norvegijoje. Miestas įkurtas netoliese Salto fiordo, pusiasalyje, kuris išsikiša į Norvegijos jūrą. Tai daugiau žvejybinis uostas (ypač žvejojamos menkės), čia taisomi laivai. Miestas buvo smarkiai apgriautas vokiečių per Antrąjį pasaulinį karą, vėliau atstatytas. Mieste įkurtas geležinkelis, oro uostas. Keliaujant po miestą, būtinai reikėtų užeiti į Bodino bažnyčią, statytą prieš aštuonis amžius, liuteronų katedrą. Vasarą saulė čia beveik nenusileidžia visą mėnesį.

 Lillehammer
Lilehameris yra didžiausias šalies žiemos sporto centras, įsikūręs ant MjØsa ežero krantų (tai didžiausias ežeras šalyje, garsėjantis „Loch Ness“ pabaisa). Jei nenorite aktyviai sportuoti, galite aplankyti Olimpinį muziejų, Maihaugeno muziejų po atviru dangumi (jame galite apžiūrėti daugiau nei 170 istorinių statinių iš Gudbrandsdal vietovės), Meno muziejų, žinomą neįprastomis kolekcijomis.Hamar
MjØsa ežero šiaurinėje pakrantėje įkurtas Hedmark muziejus, skirtas viduramžių periodui. Čia taip pat galite aplankyti Holografijos muziejų (toks muziejus vienintelis visoje Norvegijoje), Olimpinę areną, kurioje buvo varžomasi 1994-ųjų žiemos olimpinių žaidynių metu. Katedra, skaičiuojanti savo metus nuo XI amžiaus, buvo atstatyta 1954 metais.

 

Informacija apie Norvegiją | Norvegijos miestai | Ekskursijos Norvegijoje | Maistas Norvegijoje | Patarimai vykstant į Norvegiją | Kelionės į Norvegiją

Visų šalių sąrašas

Pigūs skrydžiai

TopTravel Vilnius

Darbo laikas: I-V 08:30 - 18:00
Adresas: Aludarių g. 2, Vilnius
Tel. nr. 8 5 249 62 79, Mob. 8 645 44449
El. paštas: vilnius@toptravel.lt

TopTravel Kaunas

Darbo laikas: I-V 09:00 - 18:00
Adresas: Miško g. 30, Kaunas
Tel. nr. 8 3 740 86 20, Mob. 8 655 00560
El. paštas: agentura@toptravel.lt

TopTravel Klaipėda

Darbo laikas: I-V 09:00 - 18:00
Adresas: J. Janonio g. 10, Klaipėda
Tel. nr. 8 4 621 01 11, Mob. 8 612 36192
El. paštas: klaipeda@toptravel.lt
Išrinksime atostogų kelionę už tave!
Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.
Uždaryti

Nerandi kelionės?
Atsiųsk mums užklausą!