Mes su jumis nuo 2007 m.! Verslo klientams Kelionių gidas Apie mus Kontaktai

Informacija apie Portugaliją

Paskutinę akimirką gavote atostogas, apie kurias ilgai svajojote ir norite jas puikiai praleisti keliaudami – pagulėti paplūdimiuose, pasikaitinti saulutėje ir pajusti kitos kultūros gyvenimą – Portugalija būtent Jums. Neskubėkite krautis daiktų, skirkite minutėlę ir paskaitykite apie šį universalų pasaulio kampelį.

Nepriklausoma karalystė nuo 1143 m., įteisinusi savo kontinentinę padėtį 1297 m., dabar Portugalija yra viena seniausių Europos valstybių. Politinis statusas – respublika, šalies pavadinimas – Portugalijos Respublika.

Sostinė ir didžiausias miestas – Lisabona su 517 800 gyventojų. Kitas didelis miestas – Oporto su 264200 gyventojų. Katalikiškas tikėjimas ir kelios represijos dekados Portugaliją pavertė tradicine konservatyvia šalimi, kuri turi ir kitą veidą. Vilioja gurmaniška jūrų gėrybių virtuve, svaiginančiu vynu, futbolo euforija, nuostabiais paplūdimiais, akinamo grožio gamtovaizdžiu, vynuogynais bei kerinčia architektūra. Čia išvardinome tik keletą Portugalų pasididžiavimų. Pikantiškai lėtas gyvenimo būdas, tradiciniai fokloro festivaliai, paprastumas ir nuoširdumas – kertiniai Portugalijos akmenys. Muzika gyvena kiekvieno žmogaus širdyje ir pulsuoja meilę šlovingai praeičiai. O modernūs prekybos centrai apsupti natūralios gamtos oazių puikiai dera prie Portugalijos mentaliteto. Saulėta šalis vilioja savo geografinėmis subtilybėmis – iš trijų pusių šalį skalauja vanduo, kelionių organizatoriai kviečia žaisti golfą, siūlo patogius poilsio kompleksus. Negalėtume išskirti specialaus sezono kada keliauti tinkamiausias laikas. Portugalija - universlaus kraštas. Klimatas čia puikus – ilgos karštos vasaros ir neilgai trunkančios malonios žiemos. Šiaurinėje šalies dalyje žiemos aišku yra šaltos ir drėgnos,o minusinė temperatūra būna tik kalnuotose šalies dalyse.

Žmonės

Rasinė sudėtis:

99% portugalai;
1% afrikiečiai;

Religinė sudėtis:
97% romos katalikai;
2% protestantai;
1% kitos religijos;

Absoliučią gyventojų daugumą sudaro portugalai. ¾ jų gyvena Lisabonoje ir Porte. Istoriniai įvykiai nulėmė portugalų tradicijas ir gyvenimo būdą. Iš esmės skiriasi krikščionių Šiaurė ir musulmonų Pietūs. Šiaurėje kaimiečiai gyvena vienkiemiuose, dviaukščiuose namuose, o pietuose - vienaukščių namų gatviniuose kaimuose. Dauguma gyventojų švenčių metu dėvi tautinius drabužius. Kasdien pietums ar vakarienei portugalai valgo sriubą.

Geografija
Portugalija - tai labiausiai nuo Lietuvos nutolusi Europos valstybė. Šiame krašte yra vakariausias Europos taškas - Uolos kyšulys. Šalis užima 1/6 Pirėnų pusiasalio, kaimyninė Ispanija užima likusią dalį. Iš pietų ir vakarų skalauja Atlanto vandenynas, šiame vandenyne yra ir Portugalijai priklausančios Azorų salos. Šiaurinis ir Pietinis regionai daugiausia apgyvendinti, čia didžiausia urbanizacija, juose daugiausia upių vagų, slėnių, miškų bei kalnų. Aukščiausias viršukalnė Serra da Estrela - Eštrelos viršukalnė (1993m). Težo upė pagal gamtines geografijos sąlygas Portugaliją dalina į dvi sritis - šiaurinę ir pietinę. Šiaurės Portugalijai būdingi miškingi kalnai, o Pietų Portugalijai - žemumos ir plynaukštės su kalvomis. Šiaurinėje dalyje vyrauja statūs uolėti krantai, tarp kurių kur ne kur įsiterpia siauros įlankėlės su smėlėtais paplūdimiais. Kuo toliau į pietus tuo krantai darosi lėkštesni, smėlingesni kol tampa kopomis. Pietuose yra lagūnų. Pietinėje Portugalijoje tik kur ne kur kyla iš klinčių susidariusios kalvos. Joms būdingi karstiniai reiškiniai. Pačiuose pietuose iki 900 m pakyla vulkaninės kilmės kalnai. Šiaurėje vyrauja kristalinių uolienų kalnai, išraižyti upių slėnių.

Klimatas

Klimatas - subtropinis. Klimatą labai įtakoja šiltoji Šiaurės Atlanto bei šaltoji Kanarų srovė. Daugiausia kritulių per metus iškrinta aukščiausių kalnagūbrių vakariniuose šlaituose (1200-2500 mm), Ispanijos pasienyje daug mažiau (400-600 mm), pietuose 400-800 mm. Daugiausia jų iškrinta žiemos metu. Kalnuose pasninga, sniegas išsilaiko kelis mėnesius. Žiemos šiltos, prie jūros sausio vidutinė metinė temperatūra 8-11, tarpukalnėse 3-5 laipsnių šilumos pagal Celcijų. Daugiausia lietaus iškrenta lapkričio – balandžio mėnsiais. Daugiausia giedrų dienų būna sausio – kovo mėnesiais. Vasaros čia drėgnos ir šviesios, vakarais galite mėgautis kerinčiais saulėlydžiais, kurie tokie pat žavūs net rudenį. Žiemos čia lietingos ir vėsios, išskyrus Madeirą – ten mažai lyja.

Festivaliai
Portugalija žymi savo piligrimais romarias , fetivaliais festas bei mugėmis feiras. Kuo toliau į Šiaurę keliauji tuo labiau jauti ošskirtines tradcijas bei kultūros mentalitetą. Karnavalas – čia vienas didžiausių metų renginių, žavintis triukšmingais vakarėliais, paradais su išpieštais žmonių veidais. Milžiniško ir spalvingos eitynės per Braga's Easter (vėlykas) ar Atostogų savaitės festivalį. Festa de São João, kuri vyksta birželį Porto mieste, kurios metu visi šoka gatvėse. Feira de São Martinho (Golegã, Lapkritį) žavi žirgų eitynėmis, bulių kautynėmis.

Nacionalinės šventės
Sausio 1 - oji
Balandžio 25 - oji
Gegužės 1oji
Švento rašto diena (ankstyvą birželį)
Birželio 10 - oji
Rugpjūčio 15 - oji
Spalio 5 - oji
Lapkričio 1 - oji
Gruodžio 1 - oji
Gruodžio 8 - oji
Gruodžio 25 - oji

Švenčių dienomis restoranai ir kiti pramogų centrai dirba, tačiau komercinės ar valstybinės paskirties objektai uždaryti.

Laikas
Kontinentinis ir Madeiros salos laikas pagal Grinvinčio observatoriją – 5 h į priekį nuo Rytų laiko ir 8 h į priekį nuo Ramiojo vandenyno laiko. Azorės salos laikas atsilieka 1 h nuo Portugalijos laiko.
Paskutinį kovo sekmadienį valandą svaro į priekį, o paskutinį Spalio sekmadienį – 1 h varo atgal.

Kalba
Portugalų kalba - romanų kalbų grupei priklausanti kalba, kuria daugiausiai kalbama Portugalijoje, Brazilijoje, Angoloje, Mozambike, Žaliąjame Kyšulyje ir Rytų Timore. Portugalų kalba – tarsi stebuklinga jungtis tarp ispanų ir italų kalbų, kai ja kalbi - rodos persikeli į kitą kultūrą. Šių dienų portugalų kalba siejasi su dikensikiška anglų kalba. Portugalai supranta ispanų bei anglų kalbą.

 

Portugalijos miestai ir kurortai

 

Portugalija - viena populiariausių atostogų šalių. Juk daugeliui atsotogos asocijuojasi su smėlėtu palūdimiu, žydra jūra bei kremu nuo saulės, o šios šalies paplūdimiai visa tai ir daugiau Jums siūlo.

Itin saugūs paplūdimiai, kur galite ilsėtis šeimomis nesijaudindami dėl savo vaikų saugumo.


Meia Praia, šalia Lagos

Vienas žymiausių ir gražiausių Algarv’o paplūdimių, kerintis neišmatuojamu pločiu bei smėlio purumu. Jis idealus poilsiaujančioms šeimoms bei romantiškų pasivaikščiojimų mėgėjams. Čia sukurtas turistų rojus – dirba užkandinės, restoranai, siūlomos įvairios pramogos, pvz. parašiutavimas, žaidžiamas tinklinis, tenisas, futbolas.

Praia da Luz
Vidutinio ilgio smėlėtas Luz paplūdimys, 5mylios nuo Lagos. Apsaugotas paplūdimys puikiai tinka poilsiui šeimoms su vaikais. Aukštos uolos stūkso viename pakrantės krašte, o ir mažytė vila – paįvairina paplūdimio gyvenimą. Čia siūloma daug vandens pramogų.

Praia do Vau, Alvor
Rytiniame Alvor’e yra puikus papludimys, puikiai tinkantis šeimų poilsiui, kurios dievina vandens pramogas, smėlėtus paplūdimius bei patogų poilsį.

Armação, Armação de Pêra
Armação de Pêra mažytis jaukus paplūdimys, 5km smėlėtas ruožas ideliai tinka šeimoms, kurios rūpinais savo vaikų saugumu bei dienvina komfortą bei patogumą.

 KURORTINIAI MIESTELIAI

Turistai Portugalijoje laukiami kiekviename kampelyje. Juk čia tikras rojus – puikus klimatas, graži gamta, svetingi žmonės ir dar daug mažyčių dalykų, kurie traukia turistus mėgautis Portugalijos malonumais. Pristatome keletą turistinių miestelių:

Algarve
Algvaras labai spalvingas regionas, žavintis figos medžiais, žydinčiais apelsinmedžiais. Jo sostinė Foro, įkurtas prie kerinčio uosto. Rytinėje pakrantės dalyje įsikūręs prabangus restoranas - Quinta do Lago. Čia turistai gali mėgautis golfo žaidimu, vaikštinėti Ria Formosa natūraliame rezervuare. Populiariausias kurortas – Albufeira, kur galite mėgautis visais atostogų malonumais.

Faro
Kerinti Algarvaro sostinė – pats šilčiausias ir saulėtiškiausias Portugalijos regionas. Jo mažyčiai mieli namukai, modernios vilos ir parduotuvės – svaigina poilsiaujančius. Čia yra didelė pėsčiųjų zona su daugybe parduotuvių. Jo paplūdimys labai gražus, o skrydžio metu atsiveriantis vaizdas – pasakiškas.

Lisabona
Nesenai Lisabona išrinkta pigiausiu Europos sąjungos miestu, o tuo jis ir traukia turistus – pigiu, tačiau pasakišku poilsiu. Cenrte kasdien gyvenimas verda visas 24 valandas per parą, todėl centrinės saldumynų kavinės bei užkandinės pietų metu klesti. O naktinis gyvenimas čia taip pat nemiręs. Naktinio gyvenimo centrai - Alfama ir Bairro Alto resatoranai. Puikios miesto transporto linijos padės Jums pažinti miestą.

Porto
São Francisco bažnyčia, upės grožis bei miesto mentalitetas, menantis kerinčią miesto istoriją apie kurią liudija daug paminklų. Naktinis gyvenimas čia siūlo daug pramogų.

 OFICIALŪS NUDISTŲ PAPLŪDIMIAI

Bela Vista
Dviejų mylių paplūdimys besitęsiantis nuo Caparia iki Fonte de Tehla, Lisabonoje.

Meco
Pietinėje Lisabonos dalyje, tarp Lagoa de Albufeira ir Sesimbra vietovių tęsiasi nudistų paplūdimys, kuriame Jūsų patogumui įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, kur visos dienos kaina 1 euras.

Praia do Salto
Įsikūręs šalia Porto Covo ir Cerro da Águia ir Cerca Nova

Ilha de Tavira
Didelis balto smėlio paplūdimio ruožas. Čia galite patekti valtimi iš Tavira's Docks arba atvykti traukiniu iš Praia do Barril.

 

Ekskursijos Portugalijoje

 

Turai po Lisaboną

Lisabonos turas
Kaina 31 euras
Iš pradžių keliaujama į Rosito – Lisabonos širdį. Alfama – vienas seniausių ir gražiausio kraštovaizdžiokampelių, kur siūloma paragauti savo gamybos vynų. Tuomet vasžiuojama į Juodojo žirgo aikštę, kertamas Tagus upės tiltas, paskui stojama prie Belem’o bokšto. Jerónimos vienuolynas, turistinis muziejus. 

Mini kruizas Tagus upe
27,50 eurų;
Turėsite pukią galimybę pasigrožėti Lisabona plaukdami upe. Šia pramoga galit mėgautis nuo balandžio 1osios kasdien, išskyrus 1dienius.

Fatima 
Kaina 56 eurai;
Šis turas rengiamas kasdien balandžio - spalio mėnesiais išskyrus jų 12 ir 13 dienas. Aplankysite Sanctuary ir Basilica – kur rasite daug antkapių piemenims, mielų mažų koplytėlių. Aplankysite fatimos mergelės apraiškos vietas. 


Sintra, Cascais, Estoril, Colares, Queluz
Kaina 76 eurai;
Visos dienos turas po Lisaboną su priešpiečiais. Šios ekskursijos vykdomos kasdien, išskyrus sausio 1 - ąją ir gruodžio 25 - ąją. Lankoma: Estoril pakrantė, kurioje veikia kazino ir įrengti puikūs poilsio parkai, Cascais – žvejybos vieta, Boca do Infemo, Guincho, Cabo da Roca - pats vakariškiausias Europos kraštas, Colaeres – vynų regionas, Queluz pilis (kuri nedirba tik trečiadieniais).

Sintra, Cascais, Estoril
Kaina 51 euras;
Saulėtos pakrantės paplūdimiai, kosmopolitiškas Estroil miestas bei spalvinga Cascais įlanka, “Pragaro burnos” skardis, Guincho, Cabo da Roca, važinėjimąsis vešliais Sintra kalnais ir jų sodais, kur stovi kerinti seniausia Portugalijos karališka pilis.

Sintra & Estoril coast including Pena palace
Kaina 60 eurų;
Pusdienio turas, kuris prasideda tuo, kad turistai surenkami iš viešbučių ir važiuojama apžiūrėti Sintra bokšto, kur galėsite pasivaikščioti senamiesčiu, lydimi 2 gidų. Paskui aplankysite Pena nacionalinę pilį – kuri tiluluojama pačia gražiausia ir romantiškiausia Portugalijos pilimi. Kelionė tęsiama Cape Rope, pravažiuojant Colares – kerintį kraštovaizdį, aplonkamas Sintra-Cascais parkas, Atlanto vandenynas, Cascais gyvūnbų parkas.

Obidos, Alcoba?a, Nazaré, Batalha, Fatima
Kaina 81 euras;
Tai vienas geriausių visos dienos turų po Lisaboną. Keliaujama į Šiaurę pažiūrėti Obidos bokšto, jį supančio miestelio su spalvingomis gatvėmis, tuomet vykstama į Alcobaca apžiūrėti 12 amžiaus Alcobaco bažnyčios. Priešpiečiaujam Nazere, puikiame žvejų miestelyje. Po to aplankomi Batalha ir Fatima miestai, pastarajame įkurtas krikščioniškasa centras piligrimams.

Evora
Kaina 76 eurai;
Visos dienos turas su priešpičiais, vykdomas nuo balandžio iki spalio mėneso trečiadieniais ir šešadieniais, o lapkričio – kovo mėnesiais tik šeštadieniais. Šis turas Jus nukels į gilią istoriją, kur pamatysite Romaų pilį, romantinę - gotikinę ketedrą, pasivaikščiosite senomis gatvelėmis, aplankysite jūrų uostą.

Coimbra
81 euras;
Visos dienos turas, vykdomas nuo balandžio iki spalio ketvirtadieniais. Šiaurine autostrada vyksite į Coimbra, apžiūrėti žavaus universiteto miestelio, kuris žymus savo Santa Clara bažnyčia. Papietavę vyksite į seniausiį biblioteką, o galiausiai galėsite ramiai pavaikštinėti Lisabonos gatvėmis.

Naktinė Lisabona su Fado šou
61 euras;
Ištisus metus, naktimis, pirmadieniais, ketvirtadieniais bei penktadieniais daromi turai po Lisaboną. Keliaujama su gidu į Marqu?s de Pombal - Av. da Liberdade - Rossio - Terreiro do Pa?o, aplankomas Belem bokštas, tradicinis portugalų virtuvės restoranas, kur vyksta šokiai.

Estoril Casino
Kaina 71,50 eurų;
Ekskursijos vyksta antradieniais, trečiadieniais ir šeštadieniais. Lankomos dailės galerijos, vykstama pašėlti į kazino ir į naktinį klubą.Privatūs turai po Lisaboną

Lisabonos turas su Kristaus statulos aplankymu
4/7 žmonėms 200/300 eurų
Vežiojama prabangiu mersedesu, visur Jus lydi angliakalbis gidas. Lankomos žymiausios Lisabonos vietos,pietaujama restoranuose, vaikščiojama aikštėse, lankoma Kristaus statula, aplankomas Belemas, vaikštinėjama Lisabonos senamiesščiu, dalyvaujama vyno degustacijoje.

Estoril ir Sintra turas su Pena pilies aplankymu
4/7 žmonėms 290/390 eurų
Keliaujama prabangiu mersedesu, su angliakalbiu gidu. Pasiekiami Sintra kalnai, jų sodai, aplankoma Pena pilis, kaimelis. Lankomasi kazino, pietaujama restorane.


Sintra turas su Queluz ir Mafra pilimis
4/7 žmonėms 290/390 eurų
Keliaujama prabangiu mersedesu, su angliakalbiu gidu. Aplankoma Queluz pilis, kuri dar vadinama Portugališkuoju Versaliu taip pat lankomąsi didžiausioje Portugalijos Mafra pilyje, jos marmurinėje bažnyčioje. Per laisvą laiką pietaujama ir vaikštinėjama miestelio gatvėmis.Pasivaikščiojimo turai

Lisabonos senamiestis
Kaina 15 eurų
10 žmonių grupė susitinka su gidu Rossio aikštėje – tai pagrindinė Lisabonos aikštė ir eina pasivaikščioti po žymias miesto vietas: parduotuves, Saint Anthony’s bažnyčią, katedras, Saint George pilis, nuvedama pasivaikščioti po viduramžiais alsuojančias gatves ir netgi paragauti vyno.

Monumentalioji Lisabonos dalis
Kaina 15 eurų
Mažiausiai 10 žmonių grupė važiuoja traukiniu į Cais do Sodré ir važiuoja traukiniu į Belemą. Su gidu susitinkama su gidu prie turistinio muziejaus. Lankomi muziejai, prezidentūra, Lisabonos exlibris, Navy muziejus, Belemo bokštas, vaikštinėjama pakrante, miesto gatvėmis.

Sintra su Pena pilimi, Moorish ir Sintra pilis
Kaina 25 eurai
9h ryto susitinkama su gidu Rossio traukinių stotyje ir važiuojate į Sintrą mini-autobusu į Moorish pilį, lkopiama į Sintrą kalną. Paskui aplankoma Pena pilis bei vykstama aplankyti Sintros pilies.

Fatima
Kaina 25 eurai
9 h ryto susitinkma su gidu Lisabonos stotyje, vykstama į fatimą. Gidas aprodys Jums miesto įžimybes, bei pakvies pasivaišinti portugališkos virtuvės skanumynais.

Evora
Kaina 25 eurai
9 h ryto susitinkate su savo gidu Lisabonos traukinių stotyje ir vykstate į fatimą. Lankomasi St Francisco bažnyčioje, Giraldo aikštėje, Romėnų pilyje, Evoros muziejuje, universitete, parduotuvių gatvėse bei kt.Muziejai
Daugelis muziejų ir dailės galerijų yra valstybiniai objektai, bet jiems išlaikyti reikalingi rėmėjai, todėl kartais šie kultūros paminklai naudojami pop kultūrai. Nacionaliai muziejai dirba kasdien nuo 10h iki 17h, išskyrus šventes. Bilietus Lisabonoje galite įsigyti Carris kioske, 40 % nuolaidos taikomos studentams ir senjorams parodžius pažymėjimus. Yra sukurti tam tikri bilietai, su kuriais galite aplankyti 26 miesto muziejus, mėgautis nemokamu viešuoju transportu, bet jie galioja tam tikrą dienų skaičių.Lisabonos įžymybės

De Sao Jorge kaštelionas
Saint George's pilies siena, einanti palei dalį Tagus upės, mena dar 10 amžiaus laikus, o kartais net sakoma, kad ji statyta 5amžiuje. Turistai gali vaikštinėti aplink ir net kopti į pylimą. Multimedia rodomas istorinis filmukas pakeri daugelį turistų, tad ir Jūs stabtelėkite minutėlei pailsėti ir susipažinti su Portugalijos istorija.
Transportas :autobusas 37 troleibusas 12; Darbo valandos: kasdien: 9am iki 9pm (nuo balandžio iki spalio),ir 9 am iki 6 pm (spalio - kovo); Įėjimas nemokamas.

Sé (katedra)
Tai pirmoji Portugalijoje statyta bažnyčia. Čia yra daug religinių ikonų, kurios mena religinius įvykius, todėl ilgaainiui įgijo meninę vertę.
Telefonas: 21 886 6752; Transportas: Troleibusas 28; Darbo valandos: nuo antradienio iki šeštadienio 9 am - 7 pm, sekamdinį ir pirmadienį 9 am - 5 pm; Įėjimas nemokamas.

Calouste Gulbenkian muziejus
Gulbenkian buvo amerikiečių aliejaus magnatas, miręs 1955m. Jis turėjo didelę Portugalų ir kitų šalių menininkų dailės kūrinių kolekciją, kuri dabar paptalpinta moderniame muziejuje. Čia talpinami Graikų, Romėnų antikiniai dailės paminklai, Islamiška bei Kinų keramika, Japonų dailės ženklų bei viduramžių Europos dailės palikimas, net Rebranto ir Rubenso kūrinių.
Transportas: Autobusas 16, 26, 31, 46 ir 56, arba metro to S. Sebasti?o ar Pra?a de Espanha stočių; Darbo valandos: nuo antradienio iki šeštadienio: 10am - 5.45pm; Įėjimas: €3; sekmadieniais nemokama.

Bairro Alto
Literatūriškai šią vietovę galima pavadinti – “Aukštesniuoju miestu”, kur vis dar vyrauja senosios ir gan romantiškos gyvenimo tradicijos. Namai čia turi mažas mielas langines, lietų turėklų balkonus, bei rytais giedančius paukščius. Naktinis gyvenimas čia verda kavinėse, kur groja gyva muzika.

Senovinių atradimų muziejus
Tai vienas žymiausių Lisabonos taškų, monumentas primena karavelę – senovinį laivą. Jis stovi apsuptas vandenų ir primena aukso amžių.
Transportas:Autobusas 27, 28, 43 ir 49; Darbo valandos: nuo antradienio iki šeštadienio 9.30 am - 5 pm (rugsėjį - gegužę), 9.30 am - 9 pm (birželį - rugsėjį); Kaina: €1.90

Belem’o bokštas
Tai labai žymus bokštas, įtraukltas į Unesco paveldo sąrašus. Jo sienos dekoruotos akmeninėmis
virvėmis, iš bokšto balkonų atsiveria kerintis vaizdas. Bokštas buvo pastatytas 16amžiuje.
Transportas: Autobusas 27, 28, 29, 43, 49 ir 51; troleibusas 15; Darbo valandos: nuo antradienio iki šeštadienio 10 am - 5 pm (nuo spalio iki kovo), 10 am - 6.30 pm (nuo gegužės iki rugsėjo); Kaina: €3

Nacoes parkas
Lisabonos parodų rūmai restauruoti pasaulinei Expo’98 metų parodai, kurie tikrai pakeitė miesto veidą ir paskatino turistų antplūdį. Čia kasdien yra į ką akis paganyti, o žymiausias dalykas - Portugalijos okeaniumas, su 15 000 gyvosios gamtos pavyzdžių.
Čia daug atrakcijų ir puikių restoranų.
Transportas: visos transporto priemonės; Darbo valandos: okeaniumas: kasdien 10 am - 8 pm (iki 7 pm žiemą); Kaina: okeaniumas: €10 (suaugusiems), €5 (vaikams 4 - 12).SPORTO PRAMOGOS

Žvejyba
Nuostabi Portugalijos krantinė siūlo puikias žvejybas sąlygas. Pietinėje Portugalijoje reguliariai gilios jūros lagūnos puiki tunų žvejybos vieta. Algarve pakrantėje galite mėgautis ramia žvejyba, o jei Jus domina ekstremali žūklė, siūlome išbandyti savo jėgas sraunių upių žvejyboje. Tik prieš merkdami meškeres įsitikinkite ar toje vietovėje nereikalingas leidimas, nes jo daugelyje vietų reikia. Jį galite įsigyti nacionaliniame miškininkystės institute.

Futbolas
Kaip ir daugelyje Europos šalių Portugalijoje futbolas yra labai populiarus. Čia dažnai vyksta futbolo rungtynės, o jei propoguojate šį žaidimą – galėsite išmėginti savo jėgas mėgėjiškuose futbolo mačuose paplūdimiuose.

Jodinėjimas
Portugalijoje itin vertinami arkliai. Daugelyje miestų siūlomos įvairios pramogos: pradedant romantiškais pasijodinėjimais Vale do Lobo ir Quinta do Lago vietovėmis bei smėlėtais paplūdimiais, baigiant pasivėžinimais karietomis. Tik jodinėdami nepamirškite saugos priemonių – šalmo. Siūlomos paslaugos pradedantiesiems ir patyrusiems jojikams.

Vandens sportas
Buriavimas, nardymas, plaukiojimas jachta, irstimąsis valtele – tai tik keletas vandens pramogų, kurias išbandyti galėsite daugelyje paplūdimių. Portugalijos paplūdimiai padengti minkštu puriu smėliuku, vanduo primena dangaus žydrynę, todėl padedami patyrusio nardymo instruktoriaus būtinai pasinerkite į vandenyną apžiūrėti jo grožybių.

Boulingas
Algarve vietovėje dabar boulingas pats populiariausias ir daugiausia žaidžiamas, čia veikia 6 labai modernūs klubai, dar keletą planuojame atidaryti atsižvelgiant į turistų ir vietinių gyventojų pageidavimus.

Tenisas
Šis sportas labai populiarus ir dažnai žaidžiamas, nes tam Portugalijoje yra puikios klimato sąlygos, o ir viešbučių teniso kortai labai modernūs. Pagrindinis teniso klubas Estoril, o svarbiausia - jis atviras visiems, norintiems žaisti.

Vandens slidinėjimas
Tai ektremlus Jūsų jėgų išbandymas, kuomet kūnas pakyla į orą iš vandens ir į pasauly galite žvelgti it iš paukščio skrydžio. Adrenalinas ir pamatyti vaizdai – paliks neišdildomą ispūdį.PRAMOGOS ŠEIMOMS

„Pašėlęs pasaulis“
Teminis Algarve esantis parkas su tropiniais baseinais, atrakcionais, zoo parku, kur vyksta net gyvačių ir krokodilų pasirodymai.
Dirba 10.00 - 19.30 kasdien, gegužės – rugsėjo mėnesiais.

Arma??o de Pera - vandens parkas
Tai didžiausias Portugalijos vandens parkas – banguojantys baseinai, skraidantys kilimai, gargaliuojančios upės ir kt. pramogos.

Lisabonos Zoo parkas
Čia gyvena per 2300 gyvūnų, 350 skirtingų rūšių. Lisabonos zoologijos parkas – vienas geriausių pasaulio kolekcinių zoo parkų. Bilietas galioja ir parko apžiūrai bei visoms sodo pramogoms, įvairiems šou ir kt. Apsilankę čia tikrai nepasigailėsite. Vaikams ir senijorams ( pagyvenusiems žmonėms) perknat bilietą taikoma nuolaida.
Dirba kasdien 10.00 - 20.00 (vasarą) ir 10.00 - 18.00 (žiemą).

Lisabonos okeanariumas
Tai per 200skirtingų rūšių jūrų gyvūnų ir augalų namai. Tai tarsi vandens pasaulis perkeltas į sausumą. Pagrindinis akvariumas talpina tiek vandens kiek olimpinių žaidynių akvariumas. Čia galėsite pamatyti Ramiojo, Indijos, Arkties bei Atlanto vandenynų gyventojus.
Dirba kasdien 10.00 - 19.00KLUBAI

Ritz klubas
Tai iš kabareto suformuotas naktinis klubas, kur afrikietiški ritmai skamba iki ryto.
Dirba kasdien 22.00 - 04.00

Bar da Graza klubas
Čia vyksta muzikos šou, teatrų pasirodymai, parodos.
Dirba 22.00 - 02.00 nuo pirmadienio iki šeštadienio.

T - Klubas
Tai pasiturinčių žmonių klubas, kur didžiausias veiksmas vyksta šeštadieniais, kuomet žmonės ateina pasišokti. Čia įrengta puiki terasa, iš kurios atsiveria kerintis vaizdas į Tagus upės slėnį.
Dirba 13.00 - 15.00 ir 19.30 - 23.00 nuo pirmadienio iki šeštadienio.BARAI

Baras da Ponte
Labai populiarus baras su gyva muzika ir puikia terasa, kuri labai romantiška šiltais vakarais.

Metal?rgica
Moderniausias ir madingiausias Lisabonos baras.

Waikiki baras
Čia tiesiog privalote apsilankyti vasarą – gyva muzika, sangria ir linksma atomosfera tikrai Jus pakerės ir puikiai pralesite laiką.DISKOTEKOS

Coconuts (KOKOSORIEŠUTAS)
Šilta kosmopolitiška atmosfera, kasdieniai karaoke vakarai ir jaukus interjeras puikiai tiks lengvam vakaro atsipalaidavimui.

Abs
Prabangi diskoteka, kurioje grojami tik populiariausi šlageriai ir naujausia muzika, netgi jei išalkote galite pavalgyti, maistas čia parduodamas iki 4 h ryto.
Dirba 24.00 - 06.00 nuo penktadienio iki šeštadienio.

Ad Lib
Rytietiško stiliaus diskoteka skirta trisdešimtmečiams bei keturiasdešimtmečiams.
Dirba 23.00 - 04.00PUB'ai

Wellington grafo pabas
Tai labiausiai britiškas baras, kur daugiausia žmonių lankosi vasarą.
Dirba: 10.00 - 02.00

 

 

 

 

 

Maistas Portugalijoje

 

 

Portugalų virtuvė labai turtinga. O itin ji sužavės jūros gėrybių bei saldumynų mėgėjus. Pagrindiniai patiekalai yra keptos, marinuotos sardinės, kepta ant žarijų žuvis ir kt. Portugalai mėgsta vyną. Garsiausi vynai - madera ir portveinas. Pagal senąją technologiją Porto vynas gaminamas šešiuose vyno fabrikuose. Virtuvėje derinamas paprastumas ir išradingumas, tradicijos ir naujovės. Nemaža dalis patiekalų gaminama iš subproduktų ir gana įprastų lietuvaičiams daržovių – bulvių, kopūstų, morkų, svogūnų, pomidorų.

Kiekvienas Portugalijos regionas turi išskirtinę virtuvę. Restoranai skirstomi pagal maisto kategorijas: 
"Tasca" – smuklė;
"Casa de Pasto" - pagrindinių dienos patiekalų smuklė;
"Cervejaria" – aludė, kurioje prekiaujama ir maistu;
"Restaurante" – siūlo įvairių patiekalų asortimentą;
"Marisqueira" – specializuojasi jūrų gėrybių srityje; 
"Churrasqueira" – grilių patiekalai;
"prato do dia" – maža kavinė, kurioje patiekiami pagrindiniai dienos valgiai.Valgymo valandos

Priešpiečiai valgomi: 12.00 ir 14.00;
Pietūs: nuo 19.30 iki 23.00;

Meniu

Turistinėse vietose restoranuose priimtina ir ekonomiška užsisakyti trijų patiekalų ir gėrimo
kompleksą - "ementa turística" – kuris nėra brangus, o ir sočiai pavalgoma. Svarbu tai, kad restoranuose meniu išverstas į daugelį plačiai vartojamų kalbų. Prieš valgant Jums atneš duonos, alyvuogių ir kitų užkandžių. Daugelyje restoranų dažnai nebūna vietų, todėl įrengti patogūs laukiamieji. Virėjai gali paruošti net ką tik iš akvariumo užsakytų jūrų gėrybių. Vegetarai Portugalijos restoranuose nėra pamiršti – meniu siūloma daug patiekalų, o kai kur net yra atskiri vegetarų restoranai.

Vynai

Portugalija – vynų šalis. Ypač raudonojo vyno. Po valgio ar valgio metu rekomenduojama išgerti taurę ar dvi vyno. Verta priminti, kad Portugalija garsėja vynu ir Europoje pagal šio gėrimo eksporto apimtis užima maždaug ketvirtąją vietą. Unikalios maderos ir portveino rūšys papildomos dar šimtais kitų rūšių iš įvairių regionų. Portugalijoje, Minho regione, gaminamas žaliasis vynas (Vinho Verde), kuris geriamas jaunas. Portveinas – saldus, dažniausiai raudonas, stiprus vynas. Labiausiai tinkamas gerti prie šokoladinių desertų. Anot pasakojimų, portveino receptūra atsirado tada, kai portugalai, plukdydami vyną iš Porto uosto į Britų salas, šliūkšteldavo į vyną spirito, kad šis nesugestų. Plukdomas vynas įgaudavo konjako prieskonį, kuris vėliau ir tapo skiriamuoju bruožu. Madera, kurios keletas atmainų skiriasi dėl cukraus kiekio, gaminama Madeiros salose. Portugalai prie vyno derina ir sūrius. Populiariausias „queijo da serra“ gaminamas iš avies pieno ir tik Estrela regione. Neaitrus ir lygios konsistencijos, primenantis „brie“. Pavasarį portugalai mėgaujasi mažyčiais, riebokais sūreliais. „Serpa“ sūris valgomas tiek šviežias (tad jis būna riebus, aliejingas, lipnokas), tiek specialiu būdu subrandintas, tada jis sukietėja, tampa aitrus.
Restorane Portugalijoje prie vyno mėgstama patiekti lengvų užkandžių: įvairių tuno užtepų, paštetų, alyvuogių, keptos menkės rutuliukų, sūrio ritinėlių, šviežios duonos.

Extra informacija:

Jei valgote su vaikais ir neužsakote jiems atskirų patiekalų, galite paprašyti atskiros lėkštės, o už ją nereikės papildomai mokėti.
Rūkyti kol kas leidžiama daugelyje restoranų ir kavinių rūkomose zonose.
"probido fumar” – jei pamatote šį užrašą – nerūkykite, nes jis draužia rūkyti.
Atminkite, kad čia maistas – malonumas, todėl mėgaukitės ir ilgai valgykite.
Arbatpinigiai čia būtini – 10 - 15% nuo sąskaitos sumos.

Portugalų restoranai

Portugalų virtuvė turi didžiausią asortimentą jūrų gėrybių. Čia virėjai labai išmoningi, sugeba paruošti net kelis skirtingus patiekalus iš tų pačių produktų. Nacionaliniai Portugalijos patiekalai sopa de marisco – tai vėžiagyvių sriuba pateikiama su vynu; bacalhau – džiovintos menkės gaminamos su įvairiais padažais. Populiarus Madeira pudingas.

 


 Romantiški restoranėliai:

 

Conventual (priešpiečiai / pietūs)
Įkurtas vienoje romantiškiausių Lisabonos aikščių.

Pç. Flores, 45
1200 Lisboa
Uždarytas savaitgaliais per priešpiečius

Mercado Santa Clara (priešpiečių)
Ypatingas, nes visi langai atveria vaizdą į Tagus upę.
Cp. Sta Clara - Mercado Sta Clara, Porta 7
1100 Lisabona

 

Restaurante Casa Aurora Petit Gourmet (pietų / priešpiečių)
Aukštos kokybės maistas ir aptarnavimas, jauki plinka.
Av. S. Pedro, 7, Monte Estoril
2765 Estoril
Uždaryta sekmadieniais.

Espelho d`Água (pietų / priešpiečių)
Puikus maistas, klasikinis interjeras, vaizdas į Tagus upę. Greitas aptarnavimas.
Av. Brasília
1300 Lisabona
Uždaryta pirmadieniais

Tradiciniai:

Cervejaria Chiado (pietų / priešpiečių)
Portugališki ir kitų šalių patiekalai ir gėrimai.
Rua da Misericórdia, 114
Lisabona

Pensão Restaurante Nova Sintra (pietų / priešpiečių)
Tradicianiai Portugalų patiekalai, o interjeras puikus, labai jaukus sodas.
L. Afonso de Albuquerque
25 - 2710 Sintra

Café Luso (pietų / priešpiečių)
Tai vienas seniausių restoranų Lisabonoje, pačioje sostinės širdyje - Bairro Alto vietoje.
Travessa da Queimada

Patarimai vykstant į Portugaliją

SVEIKATA

Jeigu Jums reikia medicininės pagalbos kreipkitės į sveikatos centrus, kai kurie centrai turi laikinosios pagalbos centrus vadinamuosius SAP arba CATUS. Nuvykus į medicinos centra tereikia parodyti pasą ir Jums bus suteikta pagalba.

Vaistinės
Portugalijos vaistinės kasdien dirba 09.00 - 13.00 ir 15.00 - 19.00; savaitgaliais dirba 09.00 - 13.00;

Pavojus Jūsų sveikatai:
Nudegimas – dažniausias sveikatos sutrikimas:
Dykumoje ir atviroje vietoje Jūs greitai galite per daug nudegti, net jeigu diena debesuota. Todėl rekomenduojame teptis apsauginiu kremu ir dengti kuo daugiau kūno. Taip pat saugokite akis geros kokybės akiniais, kurie nepraleidžia UV spindulių. 

TRANSPORTAS 


Oro uostai
Tarptautiniai oro uostai Lisbon, Porto, Faro, Funchal (Madeira) ir Ponta Delgada (Azores). Šalyje yra daug mažyčių orouostų, kuriuose galite užsisakyti net asmeninius skrydžius. Iš tarptautinio Lisabons orouosto iki miesto centro yra 7km, o autobusu kelionė užtrunka apie 20 minučių. Autobusai reisuoja nuo Praça de Restauradores ir stoja kiekvienoje stotelėje. Porte vietinis autobusas, kurio numeris 56, veža iš orouosto į miesto centrą. Kelionė užtrunka maždaug 11km. Iš Faro orouosto į miesto centrą veža 17 ir 18 numeriais pažymėti autobusai.

Tarpmiestiniai autobusai
Savo paslaugas siūlo patikima nacionalinė firma "Rodoviária Nacional" (RN) bei kiti privatūs operatoriai. RN kelionės užima daug laiko, bet jos yra labai pigios. Privatūs operatoriai siūlo paslaugas ilgiems maršrutams, jų autobusai yra labai patogūs: yra vonios kambarys, oro kondicionieriai, video ir audio aparatūra bei siūlomi užkandžiai jei kelionės metu išalkote. Pastebėsite, kad daugelyje miestų yra siūlomos ekskursijos tokiais autobusais. Išbandykite, tikrai nepasigailėsite, nes pamatysite daug net ir atokių, mažai turistų lankomų vietovių. Bilietai parduodami ir iš anksto bilietų kasose.

Metro
Tik sostinė Lisabona turi pilną metro sistemą, o Porto mieste yra metro linija, kuri turi keturias skirtingas linijas: purpurinę "Linha da Gaivota", geltoną "Linha do Girrasol", žalią "Linha da Caravela", orandžinę "Linha do Oriente". Bilietai nėra labai brangūs ir perkami stotyje, kuri dirba nuo 6:00 ryto iki 1:00 kito ryto. Metro stotys papuoštos žymių žmonių atvaizdais plakatuose.
Mašinų nuoma
Kiekviename mieste yra daug mašinų nuomos punktų. Netgi orouostuose yra specialių firmų, kurios siūlo mašinų nuomą.
Minimalus amžius išsinuomoti mašiną čia yra 21 - eri, bet kai kurios firmos jas nuomoja tik 23 - ejų metų sulaukusiems asmenims. Nuomuodamiesi automobilį įsitikinkite ar Jums duoda visus reikiamus dokumentus.

Traukiniai
Caminhos de Ferro Portuguese (CP) – Portugalijos traukinių tinklo pavadinimas. Čia kainos nėra aukštos, o kelionės patogios ir greitos.

Kasdieniai tarpvalstybiniai traukinių maršrutai:
Lisabona- Porto - Paryžius (2 kartus per dieną)
Lisabona - Madridas
Porto - Vigo (Ispanija)
Lisabona - Badajoz (Ispanija )

Jūsų patogumui parduodami turistiniai bilietai 7, 14 ar 21 dienoms.
Cartão de Familia – specialūs terminuoti traukinių bilietai šeimoms. Tik atkreipkite dėmesį, kad jie galioja ne ilgesniems nei 150 km atstumams.

Taksi
Jei skubate ar tiesiog norite greitai ir patogiai patekti į Jums reikalingą vietą važiuokite taksi. Jie nėra labai brangūs, o be to patogūs ir greiti.

Vairavimo taisyklės:
Portugalijoje vairuojama dešinėje kelio pusėje;
0.5 promilės nebaustinas girtumas, o įstatymais draudžiama vairuoti išgėrus.
Saugos diržas yra būtinas;
Greitis mieste yra 50 km/h;
Užmiestyje leidžiamas greitis 90 km/h;
Motoroleriams leistinas greitis iki 120 km/h;


Extra informacija apie vairavimą:
Galioja tarptautinės vairuotojo teisės;
Vairuoti leidžiama asmenims, kuriems yra 23 - eji metai;
Vakarais ir naktimis nepamirškite įsijugti šviesų;
Vaikai nesulaukę 12 metų negali sėdėti priekyje;
Važiuojantieji iš dešinės visada turi pirmenybę;
Draudžiama vairuojant kalbėtis mobiliuoju telefonu;
Vairuodami užmiestyje būkite labai atsargūs, nes į kelią gali išbėgti gyvūnų ar pasimaišyti karietų kinkytų arkliais.
Greitis Portugalijoje fiksuojamas specialiais radarais, vaizdo kameromis arba specialiais policijos reidais.

PINIGAI

Vietinė valiuta buvo Escudos, kol 2002 kovo 1 - ąją buvo įvestas Euras.
Pinigus galite išsikeisti bankuose, viešbučiuosse arba valiutos keityklose bei pinigų keitimo aparatuose tiesiog gatvėje.

Bankai dirba:
Kasdien 8:30 – 15:00

PIRKINIAI

Portugalija turi daugiau nei 600 skirtingų vardų parduotuvių, kurios vilioja turistus, o ypač madas sekančias moteris. Čia sukurta puiki prekybos industrija.

Suvenyrai / dovanos
Portugalai turi stiprias rankadarbių tradicijas: pinti niekučiai, keramika, siuvinėti dirbiniai, kilimai, vario bei žalvario dirbiniai. Šimtai parduotuvių, kuriose siūlomi drabužiai, buitinė technika ir kt. Juveryniniai dirbiniai itin populiarūs Minho regione, kur auksas ir sidabras meistrų rankose tampa kerinčiais papuošalais. Viena seniausių Lisabonos rankų darbo krautuvių yra įsikūrusi šiuo adresu: Praça dos Restauradores, 64. Čia 300 kvadratinių metrų tarsi muziejus, kuriame galite pirkti.
Loja dos Descobrimentos – siūlo įsigyti Portugalų dailės bei keramikos. Jos adresas: Rua dos Bacalhoeiros, 12- A, Lisabona.

Kolumbo centras
Tai Lisabonos didžiausias prekybos ir pramogų centras. Čia įkurta daug parduotuvių, kinas, sveikatingumo centras, boulingas, kartingai ir daug kitų pramogų. Adresas: Avenida Lusíada, 1500 - 392 Benfica.

Vasco da Gama centras
Tai labai populiarus prekybos centras, kurio adresas: Avenida Dom João II, 1990 - 094 Parque das Nações, Lisabona.

Informacija studentams
Jauni žmonės nuo 12 iki 25 metų gali įsigyti Cartão Jovem kortelę, kuri kainuoja € 5.00. Tai tarsi nuolaidų kortelė, kuria pigiau važiuosite miesto transportu, kelionės draudimas bus pigesnis, bei taikoma plati nuolaidų sistema įvairiems muziejams bei pagrindinėms parduotuvėms. Pagrindinis privalumas didelė nuolaida - Jaunimo nakvynės namams Portugalijoje. (ISDC) jaunimo kortelė turi tas pačias nuolaidas.

Komercinės darbo valandos
Pirmadieniais - penktadieniais parduotuvės dirba nuo 9:00 iki 19:00;
Savaitgaliais nuo 9:00 iki 13:00;
Prekybos centrai dirba 9:00 – 23:00 (kasdien, išskyrus nacionalines šventes);
Bankai dirba nuo pirmadienio iki penktadienio 8:30 – 15:00 (švenčių dienomis nedirba);
Savaitgaliais daugelis parduotuvių dirba iki 13 h;
Muziejai atidaryti nuo 10 iki 12:30 ir nuo 2:00 iki 17:00 – uždaryti pirmadieniais, o kai kurie net trečiadieniais;

Pagalbos numeriai
Skambindami 112 prisiskambinsite bet kuriai pagalbos tarnybai – policijai, greitajai pagalbai ar gaisrinei. Keliuose dažniausiai būna telefono budelės išsikviesti pagalbą nelaimės atveju.

Paštas
Turistų patogumui kiekviename mieste yra įrengti pašto ofisai.
Paštas pirmadieniais penktadieniais dirba 8:30 – 18:30;
Kai kuriuose miestuose paštas dirba ir šeštadieniais pusę dienos;

Telefonas
Nacionalinis pagalbos numeris 112
Nacionalinės informacijos numeris 118
Tarptautinės informacijos numeris 171
Išankstinių skambučių užsakymas 172
Šalies tel. kodas: + 351
Lisbon Airport: (0)21 841 3500
Portuguese Embassy: 0207 235 5555

Telefono budelių yra kiekvienoje gatvėje, o pagrindiniuose miestuose pašto skyriouse. Už ryšio paslaugas galite mokėti grynais arba naudotis "Credifone" ir "TLP Card"kortele.

Tarpvalstybiniai skambučiai
Surinkite Portugalijos kodą 351 + 00 + šalies kodas į kurią skambinate + abonento numeris;
Pigesni skambučiai savaitgaliais ir kasdien nuo 22 h iki 8 h ryto;
Portugalijoje kiekvienas miestas turi savo kodą, tad jei būdami norėsite paskambinti į pvz. Poro viešbučio admisitracijoje pasiteiraukite kodo.

Muitinė
Kiekvienas atvykėlis, jei jo atsivežamų pinigų suma viršija 12,000 Eurų, JAV 13,000.00 $ turi tai pažymėti muitinėse;

DUTY FREE
Keliautojai, vyresni nei 17 metų gali vežtis su savimi 2 litrinius butelius vyno, 1l likerio, 200 cigarečių arba 25g tabako, 1,75 kvepalų ir arbatos asmeniniam naudojimui.

Vizos
Europos sąjungos šalių piliečiams vizų vykstant į Portugaliją nereikia.
Amerikiečiai ir Kanados gyventojai čia gali lankytis iki 60 dienų;
Kitų šalių gyventojams čia atvykti reikalingos vizos;

 

Kelionės į Portugaliją


Jei nerasite tinkamos kelionės, paskambinkite 8 655 00 560 arba parašykite mums agentura@toptravel.lt. Portugalija su TopTravel - geriausias pasirinkimas jūsų atostogoms. Garantuojame nepamirštamus įspūdžius bei puikų poilsį.
Pažintinės kelionės lėktuvu
Pažintis su Portugalija
Pažintinės kelionės lėktuvu
Portugalija: poilsis ir kultūra
Pažintinės kelionės lėktuvu
Klasikinė Portugalija
Pažintinės kelionės lėktuvu
Lisabona ir poilsis Madeiroje
Pažintinės kelionės lėktuvu
Lisabona ir poilsis Azorų salose
Pažintinės kelionės lėktuvu
Lisabona ir poilsis Algarvėje
Daugiau kelionių
UP