Mes su jumis nuo 2007 m.!Konsultacijos: 8 612 36192, 8 655 00560   | VERSLO KLIENTAMSKELIONIŲ GIDASApie musKontaktai

PAŽINTINĖS KELIONĖS

POILSINĖS KELIONĖS

Slovakija | Patarimai vykstant į Slovakiją

 

Darbo valandos. Bankai dirba 8 - 17 val pirmadieniais-penktadieniais. Ofisai dirba 8 - 16 val. pirmadieniais - penktadieniais. Parduotuvės dirba 8 - 18 val pirmadieniais - penktadieniais, 9 - 12 val šeštadieniais. Kai kurios parduotuvės dirba visą parą.

Kreditinės kortelės. Slovakijoje galite naudotis American Express, Diners Club, Visa, MasterCard / Eurocard, Maestro, Eurocheque ir Visa Electron kortelėmis.


Arbatpinigiai. Slovakijoje neprivaloma palikti arbatpinigių, kartais jie būna įskaičiuoti į sąskaitas. Jei norite palikti arbatpinigių už gerą aptarnavimą, pinigus paduokite padavėjai (-ui) į rankas.

Naudingi numeriai. Slovakijos kodas 421, Bratislavos kodas 02. Greitoji pagalba 155, gaisrinė 150, policija 158, informacija 54433715.Pavojus sveikatai. Didžiuosiuose miestuose galite gerti vandenį iš čiaupo, tačiau kaimo vietovėse patartina pirkti vandenį buteliuose.

Kalba. Slovakijoje daugelis dirbančiųjų turizmo srityje laisvai bendrauja anglų kalba.

Telefonai. Viešieji telefonai apmokami monetomis arba telefono kortelėmis, kurių galite nusipirkti kioskuose, viešbučiuose, pašte bei parduotuvėse. Slovakijos kodas yra 421, Bratislavos - 7.

Valiuta. Valiutą galite išsikeisti bankuose ir valiutos keityklose (jas rasite viešbučiuose, kelionių agentūrose, didžiuosiuose prekybos centruose). Valiutos keitykla slovakiškai - ZMENБREN.

Transportas

Bendrai kalbant, Slovakijos transporto infrastruktūra yra gera. Miestuose važinėja autobusai, troleibusai, tramvajai. Bilietus galite nusipirkti stotelėse ar autobusuose.

Automobiliai. Slovakijos kelių būklė gera, kelio ženklai atitinka europietiškus standartus. Jei vairuojate Slovakijoje, nepamirškite, kad maksimalus leistinas greitis miestuose yra 60km/val, automagistralėse - 130km/val. Važiuodami būtinai užsisekite saugos diržus (tai privaloma visiems keleiviams), nevairuokite išgėrę (jei alkotesteris rodys daugiau nei 0.0 promilių, turėsite sumokėti baudą). Iš užsienio atvykę automobiliai turi važinėti su įjungtomis šviesomis. Kai kurie keliai yra mokami.
Traukiniai. Tarptautinis traukinys iš Vienos į Bratislavą važiuoja apie 1 valandą, iš Budapešto - 2.5 valandos, iš Prahos - 5 valandas. Traukiniai reguliariai važinėja tarp didžiausių Slovakijos miestų.
Autobusai. Tarptautiniai autobusai gan patogūs, bet važiuoja lėčiau nei traukiniai. Miesto autobusai važinėja pagal tvarkaraščius, kuriuos rasite sustojimo vietose ar pašte.
Aerouostai. Slovakijoje veikia Bratislavos, Kosice, Piestany, Sliac ir Poprad oro uostai. Vyksta vietiniai skrydžiai tarp Kosice ir Bratislavos.
Keltai. Dunojaus upe plaukioja  keltas į Vieną ir Budapeštą.


Kada  keliauti.
Slovakijoje galite keliauti bet kuriuo metų laiku. Vasaros čia šiltos, todėl labiausiai tinka žygiams į kalnus. Žiemos sporto mėgėjai turėtų apsilankyti šioje šalyje žiemos sezonu. Tiek Žemuosiuose, tiek Aukštuosiuose tatruose susirenka tūkstančiai mėgstančių aktyvų žiemos poilsį. Pavasarį ir rudenį oras saulėtas, vidutinė temperatūra svyruoja nuo 10 iki 20 laipsnių. Vasara tinkamiausia norintiems eiti į žygius kalnuose ir apžiūrėti lankytinus objektus.

  

Informacija apie Slovakiją | Slovakijos miestai | Ekskursijos Slovakijoje | Maistas Slovakijoje | Patarimai vykstant į Slovakiją | Kelionės į Slovakiją

Visų šalių sąrašas

Pigūs skrydžiai

TopTravel Vilnius

Darbo laikas: I-V 08:30 - 18:00
Adresas: Aludarių g. 2, Vilnius
Tel. nr. 8 5 249 62 79, Mob. 8 645 44449
El. paštas: vilnius@toptravel.lt

TopTravel Kaunas

Darbo laikas: I-V 09:00 - 18:00
Adresas: Miško g. 30, Kaunas
Tel. nr. 8 3 740 86 20, Mob. 8 655 00560
El. paštas: agentura@toptravel.lt

TopTravel Klaipėda

Darbo laikas: I-V 09:00 - 18:00
Adresas: J. Janonio g. 10, Klaipėda
Tel. nr. 8 4 621 01 11, Mob. 8 612 36192
El. paštas: klaipeda@toptravel.lt
Išrinksime atostogų kelionę už tave!
Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.
Uždaryti

Nerandi kelionės?
Atsiųsk mums užklausą!