Mes su jumis nuo 2007 m.!Konsultacijos: 8 645 44449, 8 612 36192   | VERSLO KLIENTAMSKELIONIŲ GIDASApie musKontaktai

PAŽINTINĖS KELIONĖS

POILSINĖS KELIONĖS

Tunisas | Patarimai vykstant į Tunisą

Tunisas

Dokumentai ir vizos
Su turistine grupe ir turintiems viešbučio užsakymo dokumentą, Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia, tačiau pasas turi galioti ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos. Jei Jūs ne Lietuvos Respublikos pilietis, tai vizą galite gauti Monastiro tarptautiniame oro uoste, tačiau teks palaukti porą valandų. Jei keliausite su vaiku, tai jam prireiks Lietuvos Respublikos paso ir Vaiko kelionės dokumentų, skirtų vykti į užsienio valstybes ir patvirtinančių vaiko asmens tapatybę bei pilietybę. Jei Jūsų vaikui dar nėra 18 metų ir jis vyksta į kelionę be tėvų, arba be vieno iš tėvų, tai jam reikalingas notaro patvirtintas tėvų sutikimas ir jo kopija.
Jei keliausite su poilsiniais kelialapiais, vizų Jums nereikės, o vykstant be kelialapio, reikia iš anksto užsisakyti vizą Tuniso ambasadoje Lenkijoje, Varšuvoje. Ji kainuoja 20 JAV dolerių.

 Muitinė
Vertingus daiktus įvežant į Tunisą, patariame deklaruoti (pvz. vaizdo kamerą ir pan.). Taip išvykstant išvengsite galimų nesklandumų. Muitinės taisyklės be muito į Tunisą leidžia įvežti: 400 vnt. cigarečių arba 100 vnt. cigarų, 1 l stipriųjų alkoholinių gėrimų, 2 l silpnesnių alkoholinių gėrimų, 1 l tualetinio vandens, 50 ml kvepalų, 500 g tabako, 2 fotoaparatus, 20 vnt. spalvotų ir 10 vnt. nespalvotų foto juostelių, 1 vaizdo kamerą. Draudžiama išvežti: nedeklaruotas meno vertybes, gyvūnus ir jų iškamšas, kriaukles, koralus ir Tuniso dinarus. Jei išvykdami į Tunisą planuojate, kad Jums liks daugiau kaip 650 JAV dolerių grynųjų pinigų, tai reikia deklaruoti įvažiuojant į šalį.

Sveikata
Šalies vaistinėse galėsite įsigyti europietiškos gamybos vaistų. Vaistinių darbo laikas atitinka parduotuvių darbo laiką, o sekmadieniais vaistų galėsite įsigyti budinčiose vaistinėse.

Gydytojai ir ligoninės

Tunise yra privačios ir valstybinės gydymo įstaigos. Ligos ar nelaimingo atsitikimo atveju kreipkitės į gydytoją arba išsikvieskite jį per viešbučio administratorių (gydytojo paslaugos yra mokamos, tad iškvietimas Jums kainuos apie 50 eurų). Medicinos paslaugos pakankamos kokybės, užsieniečiams - visos paslaugos mokamos. Už suteiktas med. paslaugas reikalaukite gydytojo pažymos, kurioje nurodyta diagnozė, gydymo išlaidų sąskaitos, patvirtintos gydytojo parašu ir antspaudu, vaistų recepto ir vaistų apmokėjimo kvito. pinigai Jums bus grąžinti, jei draudimo kompanijai laiku pateiksite prašymą, draudimo polisą, pasą ir gydymo sąskaitas.


Pirkiniai ir suvenyrai
Kelionės metu Jums siūlome užsukti į gyvenimu trykštantį arabišką turgų – souki, kuriame atsiskleidžia vietos koloritas, gausu rytietiškų prekių ir suvenyrų. Turguje Jūs galėsite įsigyti suvenyrų ir lauktuvių namiškiams - kvapnių rytietiškų prieskonių, kokybiškų Kairuano rankų darbo kilimų, sidabro ir odos papuošalų bei dirbinių,  keramikos dirbinių iš Nabeulio vietovės, aliejinių kvepalų, dirbinių iš alyvmedžio, būgnelių ar egzotiško molio šampūno ir kaukės veidui (au tfal) bei puikios kokybės alyvuogių aliejaus.Jei Lietuvoje kiekvienas daiktas parduotuvėje turi savo kainą, tai Tunise kaina priklauso tik nuo pardavėjo, tad perkant galima derėtis dėl kainos (parduotuvėse dėl kainų nesiderama). Tunisiečiai įdėmiai Jus apžiūrės, pasiteiraus, iš kurios Jūs šalies, ir tik po to pasakys kainą. Vokiečiams, amerikiečiams bei italams ji bus didesnė, o lietuviams, rusams ir lenkams – šie tiek mažesnė. Tačiau kaina, bet kuriuo atveju, yra kelis kartus aukštesnė, nei turėtų būti. Tuniso gyventojai gerbia tuos, kurie derasi, todėl drąsiai padalinkite mintyse kainą iš trijų ir pradėkite derėtis. Vaikščiojant po turgų, visomis kalbomis (rusiškai, lenkiškai, vokiškai...) visi Jums šauks „Helo“ ir jei neatsisuksite, tai bėgs iš paskos ir klaus iš kur Jūs, bandys įsitempti Jus į savo parduotuvę ir gražiuoju privers kažką nusipirkti.
Patarimas: eidami į turgų, būtinai užeikite į parduotuvę, kur kainos yra fiksuotos. Nors parduotuvėje yra brangu, tačiau tada Jūs žinosite, kiek galite derėtis turguje. Deryboms Jums prireiks didelės kantrybės, tačiau nebijokite su prekeiviais pajuokauti. Nuo 75 dinarų galima laisvai nusiderėti iki 5 dinarų, o jei esate labai gudrus gausite ir už mažiau.


Transportas
Tarpmiestinio susisiekimo transporto sistema Tunise gerai išplėtota. Po miestą patogiausia ir pigiausia Jums bus važinėti taksi (visi geltonos spalvos). Jei naudositės taksi paslaugomis, būtinai prieš važiuodami susitarkite su vairuotoju dėl paslaugos kainos, o sumokėkite tik atvažiavus. Automobilio nuoma yra gana brangi, o į ilgesnę kelionę patariame važiuoti daugiaviečiu taksi arba traukiniu. Ilgų atstumų taksi, vadinamieji louages (balti su juoda linija ant transporto priemonės šono), šalyje labai populiarūs. Į šį automobilį paprastai telpa 5 keleiviai ir toks taksi pajuda iš pirmosios stotelės tik pilnas, tačiau paprastai netrunka prilipti keleivių. Jei vis dėlto nuspręsite išsinuomoti automobilį, tai Jums kainuos nuo 130 iki 150 litų per parą (rida neribojama; kuras į nuomos kainą nebūna įskaičiuotas; 1l benzino kainuoja šiek tiek daugiau nei 2 litai), o jei norėsite automobilio su kondicionieriumi, tai jis kainuos 40 - 50 litų brangiau. Populiari ir keliautojams įprasta transporto priemonė yra tarpmiestiniai traukiniai. Traukinys pagrindiniu maršrutu Tunisas - Gabės (per Susą ir Sfaksą) per dieną važiuoja aštuonis kartus, o tarpmiestiniais autobusais Jūs nuvyksite į bet kurią šalies vietą.

Paštas
Tunise paštą žymi ženklas su juodomis raidėmis PTT geltoname fone. Paštas dirba nuo 8:30 iki 17 val. Darbo dienomis ir nuo 9 iki 12 val. – šeštadieniais, o kurortinėse vietose – iki 24 val. Pašto skyriai teikia ir valiutos keitimo paslaugas.

Telefonas
Jei skambinsite iš telefono automato, tai Jums kainuos kone 3 kartus pigiau nei skambinant iš viešbučio. Telefono automato korteles (taxiphon, Taxiphon Internationale), kurios yra įvairaus nominalo, galite įsigyti pašte, viešbutyje ar kioske. Telefonų automatai, skirti tarptautiniams pokalbiams yra nudažyti mėlynai ir veikia su monetomis (1 TND). Mobilusis ryšys ("Tunicell", "Tuntel") šalyje veikia pakankamai gerai. Skambinant į Tunisą tarptautinis kodas yra +216, iš Tuniso – 00. Skambindami į Lietuvą turite rinkti: 00 370 + miesto kodas Lietuvoje + telefono numeris.

Mečetės
Kadangi Tunisas yra musulmoniška šalis, tai miestuose, kurortuose ir kaimeliuose yra daug mečečių (musulmoniškųjų maldos namų), kurios suteikia panoramai savitą vaizdą. Iš minaretų kasdien skamba dvasininko – mulos kvietimas melstis penkis kartus per dieną. Musulmonams penktadienis yra šventa savaitės diena, tačiau Tunise tai darbo diena. Norėdami įeiti į mečetę, turėsite pridengti kojas ir nusimauti batus, o moteris privalės turėti galvos apdangalą. Įeinant į mečetę gausite skareles ir ilgus sijonus. Per pamaldas mečetėje lankytis nerekomenduojama.

Kondicionieriai
2*, 3* ir kai kuriuose 4* Tuniso viešbučiuose kondicionieriai įjungiami tik oficialaus turizmo sezono metu (kondicionavimo sezonas prasideda birželio mėnesį, o baigiasi rugsėjo mėnesio antroje  pusėje), jei viešbučio vidaus taisyklėse nenumatyta kitaip.

Paplūdimiai
Šalis garsėja ne tik nuolat šviečiančia saule ir puikiu klimatu, bet ir skaidria šilta Viduržemio jūra. Paplūdimiuose galite išsinuomoti gultus su čiužiniais ir skėčiais, o paplūdimio rankšluostį siūlome Jums atsivežti savo.

Golfas
Jei mėgstate žaisti golfą, tai Tunisas – puiki Jūsų poilsio vieta, nes šalyje ištisus metus veikia 6 golfo aikštynai. La Sukroje, 10 km nuo Tuniso miesto nuostabioje aplinkoje tarp eukaliptų, pušų, palmių ir alyvmedžių yra įkurtas"Karthage Golf course" aikštynas, kurio ilgis – 4432 m. Netoli alyvmedžių giraičių ir miško bei miesto paplūdimių, aplink 6 ežerus įkurtas „Hammamet Golf course - Jasmine" ir "Hammamet Golf course - Citrus"aikštynas. Pradedantiesiems rengiami golfo kursai. Palei paplūdimį, prie Port el Kantaujo kurorto, išsidėstęs "El Kantaoui Golf course" golfo aikštynas. Čia organizuojami čempionatai. Aikštynai ("Monastir Golf course", "Tabarka Golf course") yra įrengti ir kituose miestuose.

Arbatpinigiai
Arbatpinigiai tradiciškai yra paliekami viešbučio patarnautojams, oro uosto darbuotojams – 5 – 10 proc.

Atsargumas

Patariama visada nešioti galvos apdangalą, akinius nuo saulės bei vartoti apsauginį kremą. Bent jau pirmosiomis dienomis venkite ilgai būti saulėje, nes dėl švelnaus jūros dvelksmo saulės spinduliai ne tokie juntami, todėl galite greitai perkaisti. Negerkite labai šaltų gėrimų, nes temperatūrų skirtumas gali sukelti anginą. Saugokite savo pinigines ir pasą, nesinešiokite jų vienoje rankinėje ar kišenėje. Už papildomą mokestį ( apie 10 dinarų) pinigus, brangenybes ir dokumentus rekomenduojame Jums  saugoti viešbučio seife.
Negalima gerti vandens iš čiaupo, nes jis labai chloruotas.

Perspėjimas

Valstybines įstaigas (prie pastatų iškelta valstybinė vėliava), policininkus ir kareivius Tunise fotografuoti griežtai draudžiama.

Ambasada

Lietuvos Republikos ambasada Prancūzijos Respublikoje ir Tuniso Respublikai
22, bd de Courcelles
75017 Paris
FRANCE
Tel.: (33) 1 40 54 50 50
Fax.: (33) 1 40 54 50 75
E-mail: amb.lituanie@magic.fr
Tinklalapis: http://www.amb-lituanie-paris.fr/

 


Visų šalių sąrašas

Pigūs skrydžiai

TopTravel Vilnius

Darbo laikas: I-V 08:30 - 18:00
Adresas: Aludarių g. 2, Vilnius
Tel. nr. 8 5 249 62 79, Mob. 8 645 44449
El. paštas: vilnius@toptravel.lt

TopTravel Kaunas

Darbo laikas: I-V 09:00 - 18:00
Adresas: Miško g. 30, Kaunas
Tel. nr. 8 3 740 86 20, Mob. 8 655 00560
El. paštas: agentura@toptravel.lt

TopTravel Klaipėda

Darbo laikas: I-V 09:00 - 18:00
Adresas: J. Janonio g. 10, Klaipėda
Tel. nr. 8 4 621 01 11, Mob. 8 612 36192
El. paštas: klaipeda@toptravel.lt
Išrinksime atostogų kelionę už tave!
Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.
Uždaryti

Nerandi kelionės?
Atsiųsk mums užklausą!