Mes su jumis nuo 2007 m.! Verslo klientams Kelionių gidas Apie mus Kontaktai

Informacija apie Vokietiją

Vokietija yra Centrinės Europos valstybė, kurioje Jūs rasite tiek didelių vakarietiškų miestų, tiek mažų jaukių miestukų. Vokietijos gamta labai graži ir įvairi: čia yra ir lygumų, ir kalnų. Būtinai aplankykite viduramžiais statytas Vokietijos pilis, paragaukite raudonojo vyno ar alaus, pasivaikščiokite nustabiuose parkuose. Vokietija garsėja ir savo istorija. Jos žemės priklausė Šventajai Romos imperijai, vėliau jas valdė Otas von Bismarkas, naciai.

Oficialus šalies pavadinimas. Vokietijos Federacinė Respublika.

Geografinė padėtis. Centrinė Europa.

Vokietija ribojasi su Danija šiaurėje, Olandija, Belgija, Liuksemburgu ir Prancūzija vakaruose, Šveicarija ir Austrija pietuose, Lenkija ir Čekija rytuose. Turi 2,389 km pakrantės juostą. 

Oficiali kalba. Vokiečių.

Gyventojai. 81,882,342 gyv.

Sostinė. Berlynas.

Plotas. 357,021 kv. km

Kaimyninės valstybės. Austrija, Belgija, Čekija, Danija, Prancūzija, Liuksemburgas, Olandija, Lenkija, Šveicarija. 

Valiuta. 2002 m sausio 1d įvestas euras. Anksčiau buvo Vokietijos markės.

Laikas. GMT / UTC +1 (Centrinės Europos laikas). Lyginant su Lietuvos laiku, laikrodį reikia pasukti valanda atgal.

Telefono sistema. Vokietijos kodas +49.

Klimatas. Vokietijos klimatas permainingas ir įvairus. Čia yra dvi klimatinės zonos: žemyninio ir jūrinio klimato. Vokietijos klimatui nebūdingi labai stiprūs temperatūrų svyravimai. Žiemos rytuose ir vakaruose skiriais: vakaruose temperatūra labai žema, tuo tarpu vakaruose žiemos gana švelnios. Vasarą temperatūra svyruoja nuo 20 iki 30 laipsnių Celsijaus. 


Birželio – rugsėjo mėnesiai yra labiausiai tinkami aplankyti Vokietiją. Šiuo metų laiku dienos yra šiltos, tačiau naktimis oras atvėsta, todėl eidami pasivaikščioti vakare būtinai pasiimkite švarkelį arba megztuką. Būkite pasiruošę lietingam orui – vasarą čia gana dažnai lyja. Balandis, gegužė ir spalis taip pat tinkami turizmui; šis metų laikas labiausiai tinkamas lankyti muziejus. Gruodžio mėnesį Vokietijoje veikia daug kalėdinių mugių; čia galite nupirkti kalėdinių dovanų šeimos nariams ar draugams. Žiemos Vokietijoje šaltos ir drėgnos.

Vidutinės temperatūros Berlyne:

Mėnuo

Temperūra oC

Krituliai

(mm)

Lietingų dienų skaičius

Minimali

Maximali

Sausis

-1.9

2.9

42.3

10.0

Vasaris

-1.5

4.2

33.3

8.0

Kovas

1.3

8.5

40.5

9.1

Balandis

4.2

13.2

37.1

7.8

Gegužė

9.0

18.9

53.8

8.9

Birželis

12.3

21.6

68.7

9.8

Liepa

14.3

23.7

55.5

8.4

Rugpjūtis

14.1

23.6

58.2

7.9

Rugsėjis

10.6

18.8

45.1

7.8

Spalis

6.4

13.4

37.3

7.6

Lapkritis

2.2

7.1

43.6

9.6

Gruodis

-0.4

4.4

55.3

11.4

Religija. 34% protestantai, 34% katalikai, 4% musulmonai, 28% netikintieji ir kitos religijos. Vokietijoje gyvena apie 74,000 žydų.

Istorija.
Vokietija yra labai turtinga savo istorija. Įvairiais istorijos laikotarpiais ji priklausė skirtingoms sąjungoms. 843 metais buvo sukurta Šventoji Romos imperija, kuri įvairiomis formomis gyvavo iki 1806 metų. XVI amžiuje Vokietijoje vyko Reformacijos judėjimas. Šiame amžiuje daugelis vokiečių tapo protestantais. XVIII amžiaus pradžioje Brandenburgas - Prūsija tapo karalyste. Valstybę valdė Fridrichas Vilhelmas I, garsėjęs savo despotizmu. Svarbi buvo ir Bavarija, Saksonija, Hanoveris. Saksonija ilgą laiką buvo kultūros centras, čia prasidėjo reformacija. Vokietija po Trisdešimties metų karo ir Vestfalijos taikos buvo labai suskaldyta, nesugebėjo pasipriešinti garsiam karžygiui Napoleonui. 1806 metais Napoleonas panaikino Šventąją Romos imperiją. 1815 metais buvo sukurta Vokietijos sąjunga, kuri per 1848 - 1849 metų revoliuciją suiro. 1871 metais Versalyje Vokietija buvo paskelbta imperija. Prie to labai prisidėjo Otas von Bismarkas. Vokietija buvo suvienyta tik 1990 m. spalio 3 d. po komunizmo žlugimo Europoje. Dabar Vokietija yra Europos Sąjungos valstybė ir sąjungoje turi didelę įtaką.

Ekonomika.
Vokietija yra ekonomiškai labai stipri pasaulio valstybė. Po JAV ir Japonijos ji yra trečioji stipriausia valstybė pasaulyje. 1999 metų sausio 1d ir dar 10 Europos Sąjungos valstybių sudarė Europos pinigų sąjungą. Nuo 2002 metų pasikeitė Vokietijos valiuta (markes pakeitė euras). 


Vokietijos ekonomikos sektoriai: paslaugų sfera 65,8%, pramonė 33,1%, žemės ūkis 1,1%.
Pramonė: Vokietija yra plieno, geležies, anglies, cemento, chemijos, įvairių mechanizmų, variklių, elektronikos, maisto gamintoja ir tiekėja. Šioje šalyje statomi ir laivai, gana stipti tekstilės pramonė.
Žemės ūkio produktai: bulvės, kviečiai, cukranendrės, vaisiai, kopūstai. Naminiai galvijai.


Eksportuoja: mechanizmus, variklius, chemijos produktus, metalus, tekstilę, maisto produktus.
Eksporto partneriai: Europos Sąjunga 55.5% (Prancūzija 10.7%, Jungtinė Karalystė 8.5%, Italija 7.4%, Olandija 7.0%, Belgija-Liuksemburgas 5.8%), JAV 8.6%, Japonija 2.3%.
Importuoja: mechanizmus, variklius, chemijos produktus, maisto produktus, metalus.


Importo partneriai: Europos Sąjunga 54.3% (Prancūzija 10.5%, Olandija 8.5%, Italija 7.8%, Jungtinė Karalystė 7.0%, Belgija-Liuksemburgas 6.2%), JAV 7.7%, Japonija 4.9% (1997)

Administracinis suskirstymas.
Federaciniai vienetai: Baden - Wuerttemberg (sostinė: Štutgartas), Bavaria (Miunchenas), Berlynas, Brandenburg (Potsdamas), Bremenas, Hamburgas, Hesse (Wiesbaden), Žemoji Saksonija (Hanoveris), Mecklenburg - Vorpommern (Schwerin), Šiaurinė Reino Vestfalija (Diuseldorfas), Reino Palatinate (Mainz),Saarland (Saarbruecken), Saksonija (Drezdenas), Saksonijos Anhalt (Magdeburgas), Šlėzvigas - Holšteinas (Kiel), Turingija (Erfurtas).

Kultūra. Menai. Vokietija turi senas meno tradicijas, menančias dar viduramžių laikus, kuomet gyveno garsūs menininkai Lucas Cranach ir Albrecht Dürer.


XIX amžiuje Vokietijoje gimė europietiškasis romantizmas, kurį įkvėpė menininkai Caspar David Friedrich, Carl Spitzweg ir Johann Heinrich Wilhelm Tischbein. 


Literatūra. Goethe, Schiller, Heine, Mann - tai Vokietijos rašytojai, kurių kūryba garsi visame pasaulyje. Jų knygas turi kiekvienas inteligentiškas vokietis. 


Vėliava. Vėliavos spalvų reikšmė: juoda – galingumas, raudona – kraujas, geltona – liepsna.

Tradicijos.
Vokietija turi senas ir gilias tradicijas, jos labai saugomos ir perduodamos iš kartos į kartą. Tradicijos ir papročiai vienija atskiras bendruomenes, daro jas stipresnes.
Velykų sekmadienį tėvai paslepia margintus kiaušinius kieme ar pievoje. Vaikams pasakojama istorija, kaip Velykų zuikis dažė kiaušinius ir paslėpė juos, kad vaikai surastų.


Waluburg naktis. Gegužės pirmąją miestuose pastatomas May - tree. Tai aukštas medis storu kamienu, dažniausiai nudažytas mėlynai ir baltai, dekoruotas kaspinais ir žaisliukais. Jis pristato miesto amatininkų korporacijas. Waluburg naktis švenčiama balandžio 30 - ąją, kuomet jauni vyrai iš įvairių miestų „vagia“ šiuos medžius iš kaimyninių miestų. Jei pavyksta pavogti medį, miestiečiai jį turi išsipirkti (mokama alumi).


Adventas. Keturias savaites prieš Kalėdas prasideda Adventas. Kiekvienoje šeimoje kiekvieną Advento sekmadienį uždegama po vieną žvakę. Per Kūčias jau dega visos keturios žvakės.


Kalėdos. Pasakojamos legendos, kad Kalėdų naktį upėmis teka vynas, gyvūnai šneka žmonių kalba, bažnyčių varpai skamba jūros dugne... Kalėdų šventimas prasideda gruodžio 6 - ąją - Šv.Nikolo dieną. Kaip ir daugelyje Europos šalių, Šv.Nikolo dienos išvakarėse prie židinių vaikai kabina batą. Naktį Šv.Nikolas nusileidžia kaminu su nuodėmių knyga. Jei vaikas buvo geras, jis batą pripildo saldumynais. Tačiau jei vaikas buvo negeras, bate jis randa tik šakelę.


Gruodžio 21 - oji yra trumpiausia diena metuose. Ji vadinama Šv.Tomo diena. 


Kalėdų rytą, kaip ir visame pasaulyje, vaikai bėga ieškoti po eglute paslėptų dovanų. Per Kalėdas giedamos giesmės, pasakojamos Kalėdų istorijos, valgoma daug saldumynų. Papuošta Kalėdų eglutė simbolizuoja Rojaus sodą ir dar vadinama „Rojaus medžiu“. Dažnai eglutės puošiamos sausainiais, vaisiais, žvakutėmis, rankų darbo žaisliukais.

Nacionalinės šventės
Naujieji Metai – sausio 1d.
Trys Karaliai – sausio 6d.
Didysis penktadienis, Velykos – kovą arba balandį.
Gegužės 1 - osios šventė – gegužės 1d.
Šeštinės – balandį arba gegužę.
Sekminės – balandį arba gegužę.
Corpus Christi – birželį.
Švenčiausiosios Mergelės Marijos ėmimo į dangų šventė – rugpjūčio 15d.
Vokietijos suvienyjimo šventė – spalio 3d.
Visų šventųjų diena – lapkričio 1d.
Kalėdos, antroji Kalėdų diena – gruodžio 25, 26d.Vokietijos miestai

Vokietijos regionai

Pietinis
Šis regionas yra labiausiai lankomas turistų. Čia yra Bavarija, Baden-Württemberg su tokiais miestais kaip Niurnbergas, Miunchenas, Passau, Štutgartas, Karlsruhe. Baden-Baden, Augsburgas.

Vakarinis
Vokietijos vakaruose rasite daug nuostabių katedrų, dar išlikusių romėnų architektūros griuvėsių, keletą jaukių senų miestelių. Šiame regione yra Reino Pfalz, Saarland ir Šiaurinės Vestfalijos provincijos. Gerai žinomi miestai: K-miestas (Kaiserlautern), Mainas, Koblenz, Saarbrücken, Kiolnas, Aachen, Diuseldorfas, Bon.

 Šiaurinis
Šiame regione yra tokios provincijos kaip Žemutinė Saksonija, Šlėzvigas - Holšteinas, Mecklenburg - Vorpommern; miestai: Hamburgas, Brėmenas, Kielis, Hanoveris, Rostockas.
Rytinis
Rytų Vokietija turi turtingą istoriją ir daug lankytinų objektų ir vietų. Atraskite Leipcigą, Drezdeną, Berlyno rytinę dalį. Provincijos šiame regione: Brandenburgas, Sachsen.
Centrinė Vokietija
Centrinė Vokietija yra finansinis centras, čia įkurtas didžiausias Vokietijos oro uostas. Provincijos: Hesenas, Turingija, Sachsen - Anhalt. Miestai: Frankfurtas prie Maino, Wiesbaden, Kassel, Giesen, Weimar, Eisenach, Erfurtas.Miestai
Berlynas
Berlynas yra Vokietijos sostinė ir didžiausias miestas šioje šalyje. Tai – svarbus ekonomikos, kultūros, akademinio gyvenimo centras. Čia gyvena apie 3,5 milijonų gyventojų. Kadaise buvo padalintas, tačiau vėliau suvienytas; Berlynas žinomas jau nuo pačių seniausių laikų, todėl jo istorija labai turtinga ir įvairi. Berlynas buvo Vokietijos, Prūsijos sostinė. Nuo 1999 metų mieste dirba Vokietijos Parlamentas (Bundestagas), čia persikėlęs iš Bonos. 1949 - 1990 metais šis miestas buvo padalintas į rytinį ir vakarinį Berlyną (jį dalino siena, kuri stovėjo čia 1961 - 1989 metų lapkričio 9d). Dabar Berlynas yra didžiulis stulbinantis miestas, viena svarbiausių Europos sostinių, jungianti Rytus ir Vakarus. Senamiestis beveik sunykęs, tačiau mieste tikrai yra ką pamatyti: čia daug architektūrinių paminklų, parkų, muziejų. Būtinai apsilankykite Berlyno katedroje, Reichstage, Potsdamo aikštėje, Žydų muziejuje, Kaizerio Vilhelmom memorialinėje bažnyčioje.
Suvenyrai Berlyne: meškiukai (Teddy – Bear), Berlyno sienos gabalėliai, marškinėliai, alaus bokalai...
Miunchenas
Sakoma, kad Miunchenas yra didžiausias Vokietijos kaimas. Čia rengiama visoje šalyje populiari Obtoberfest šventė, veikia daug aludžių ir tavernų. Tačiau tai – tik viena miesto pusė. Miunchene galite pamatyti ir Alre Pinakothek, Glypthotek (sukurti Liudvigo I), Neuschwanstein ir Linderhof rūmus (sukurtus Liudvigo II), Frauenkirche katedrą.
Žodis „Miunchenas“ reiškia „vienuoliai“. Miestas iškilo vienuolių kaimo (įkurto 1158 metais) vietoje. Prieš šimtmetį Miunchenas buvo nepriklausomos Bavarijos sostinė.
Dabar šiame mieste gyvena per 1,5 milijono gyventojų. Nors miestas gana didelis, kiekvienas turistas čia lengvai ras tai, ko ieško. Norint pamatyti visas miesto įžymybes ir lankytinas vietas, Jūs užtruksite 2 - 3 dienas; tačiau jei turite tik vieną dieną, laiko užteks tik patiems žymiausiems objektams. Miesto senamiestis puikiai tinka mėgstantiems pasivaikščiojimus turistams. Miunchenas garsėja savo parduotuvėmis, teatrais, muziejais, istorinėmis vietomis, parkais.
Senamiesčio širdyje yra Marien aikštė. Čia dažnai rengiami gatvės muzikantų ir artistų pasirodymai.
Miunchenas garsėja dviem kasmetiniais renginiais – Oktoberfest (alaus šventė, kasmet pritraukianti apie 6 milijonus smalsuolių) ir Kalėdų mugė. Oktoberfest vyksta paskutinę rugsėjo ir pirmąją spalio savaitę. Kalėdų mugė veikia gruodžio mėnesį.Hanoveris
Hanoveris – tai Vokietijos prekybinis miestas. Hanoveryje vyko pirmoji Pasaulinė paroda šiame tūkstantmetyje. Parodos EXPO 2000 metu šį miestą užplūdo beveik 20 milijonų žmonių iš viso pasaulio. Tačiau šis miestas garsėja ne tik Pasauline paroda. Tai modernus miestas, turintis senas tradicijas, gražius parkus, universitetą, daugybę parduotuvių. Kiekvieną vasarą vyksta Schuetzenfest šventė. Nuo 1947 metų Hanoveris yra prekybos mugių miestas.
Iš pirmo žvilgsnio Hanoveris atrodo lengvai perprantamas. Čia nemažai parkų, kuriuose galite ramiai pasivaikščioti ir pailsėti. Hanoverio naktinis gyvenimas labai aktyvus ir įvairus.Frankfurtas
Frankfurtas prie Maino žinomas ir Mainhattan ir Bankfurt pavadinimais. Tai vienas turtingiausių centrinės Vokietijos miestų. Frankfurte gyvena 650,000 gyventojų. Čia yra vienas didžiausių oro uostų.
Iš vienos pusės Frankfurtas yra finansinis Vokietijos centras, tačiau iš kitos pusės tai yra vienas kultūringiausių miestų. Frankfurto gyventojai menui išleidžia daugiau pinigų nei bet kuris kitas Europos miestas. Frankfurte daug teatrų, muziejų, architektūros paminklų.
Per Antrąjį pasaulinį karą duagiau nei pusė miesto buvo sugriauta ir vėl atstatyta.
Frankfurtą turistai mėgsta dėl jo kultūros ir gyvenimo tempo. Šiame mieste prieš 250 metų gimė žymus rašytojas Johann Wolfgang von Goethe.
Miestas stovi prie Maino upės, didžioji miesto dalis yra šiaurinėje upės pakrantėje. Miesto centras yra centrinės geležinkelio stoties rytinėje pusėje.
Dauguma muziejų įkurti pietinėje Maino upės krantinėje, miesto centre. Lankydamiesi Frankfurte būtinai aplankykite Šv.Bartolomiejaus bažnyčią, Romerio aikštę.
Ekskursijos Vokietijoje

Berlynas


Berlyno katedra
Berlyno katedra – didžiausia protestantų bažnyčia Vokietijoje. Katedra pastatyta 1894 - 1905 metais Spree saloje pagal Julius Raschdorff projektą. Gausiai dekoruota Silezijos granitu, bažnyčia yra 114 metrų aukščio. Keletą kartų per karus buvo sugriauta, vėliau kruopščiai atstatyta. Dabar bažnyčia yra 98 metrų aukščio. Galite apsilankyti ir Hohenzollern kriptoje.
Lustgarten (sodas, esantis prie katedros) daug kartų keitėsi. 1999 metais jis buvo atnaujintas paskutinį kartą, pastatytas naujas fontanas.

Aleksandro aikštė
Aleksandro aikštė – dažnai turistų lankoma vieta. Per dieną čia apsilanko apie pusė milijono žmonių. Čia yra ir turgus. Aikštės pavadinimas kilo nuo rusų caro Aleksando I vardo (aikštė pavadinta 1805 metais). 1970 metais Aleksandro aikštė tapo Rytų Berlyno senamiesčio centru, čia pastatytas naujas viešbutis su 123 metrų aukščio bokštu, Mokytojų namai, Centrinė universalinė parduotuvė, netoliese pastatytas Televizijos bokštas. 

Brandenburgo vartai
Brandenburgo vartai - vienas lankomiausių Berlyno objektų. Šie vartai buvo pastatyti prieš 200 metų. Iki 1989 metų jie simbolizavo Berlyno ir Vokietijos divizijas, dabar šie vartai – nacionalinis vienybės simbolis. Tai vieninteliai išlikę miesto vartai. Juos sumodeliavo Carl Gotthard Langhans; Brandenburgo vartai – vienas pirmųjų klasicizmo stiliaus statinių Berlyne. Fasado ornamentų ir iškilmių vežimo autorius – Johann Gottfried Schadow. Dabar vartai atsidūrė neseniai suprojektuotos Pariser aikštės centre. Šiaurinėje aikštės pusėje stovi keli įspūdingi pastatai – Dresdner bankas, Prancūzijos ambasada. Pietinėje pusėje pamatysite DG banką, Menų akademiją.

Televizijos bokštas
Keista, tačiau Berlyno televizijos bokštas yra miesto centre. Šis bokštas yra Aleksandro aikštės vakarinėje pusėje. Bokšto aukštis – 365 metrai; tai aukščiausias statinys Berlyne.
Masyvaus statinio idėja kilo architektams Henselmann ir Streitparth.
Turistams siūloma apsilankyti bokšto viršuje esančioje apžvalginėje aikštelėje ir restorane (ji yra 250 metrų aukštyje).

Bode muziejus
Muziejų, kuris turėjo vadintis imperatoriaus Fridricho vardu, suprojektavo Ernst Ihne. Neo baroko stiliaus pastatas atsispindi vandenyje. Didėjant eksponatų skaičiui, muziejus ne vieną kartą plėtėsi. Paskutinis muziejaus pastatas statytas 1912-30 metais (projekto autorius Alfred Messel).Miunchene

Mergelės katedra (Frauenkirche)
Vėlyvojo gotikos laikotarpio stiliumi pastatyta viena žymiausių Miuncheno bažnyčių. Interjerą puošia įvairių amžių menininkų darbai. Šios bažnyčios bokštas yra vienas iš orientyrų mieste.
Darbo valandos: bažnyčia atvira kasdien, tačiau per mišias turistai nepageidaujami.

Šv.Petro bažnyčia
Tai seniausia Miunchene esanti bažnyčia. Interjerą puošia paskutinių šešių amžių menininkų darbai. Bokšte yra apžvalginė aikštelė, iš kurios atsiveria nuostabi miesto panorama (į bokštą veda 306 laipteliai, kuriais užlipti turėsite patys).
Darbo valandos: bažnyčia veikia kasdien 7:30 - 19val, trečiadienį po pietų uždaroma. Per mišias turistai nepageidaujami. Į bokštą galite užlipti pirmadieniais – šeštadieniais 9 - 19val, sekmadieniais ir švenčių dienomis 9 - 18val.

Olimpinis parkas
1972 metais pastatytas Olimpinis kaimelis.
Lankytojus čia traukia sporto centras, ežerai, dviračių takeliai, koncertų scenos ir futbolo stadionas. Kitoje gatvės pusėje yra BMW muziejus.
Darbo valandos: parkas atidarytas visą parą. Olimpinis bokštas – kasdien 9 - 24val. Olimpinis stadionas – 9 - 18val (išskyrus per renginius).

Nymphenburg rūmai ir parkas
Baroko stiliaus rūmai MIuncheno vakarinėje pusėje kadaise buvo Bavarijos monarchų vasaros rezidencija.
Nymphenburg rūmai yra viena lankomiausių turistų vietų. Rūmų interjeras tiesiog stulbinantis, jį kūrė net 5 to meto menininkai. Freskų autorius – Johann Baptist Zimmermann.
Nymphenburg – tai Ferninan Maria dovana savo žmonai Henriette Adelaide įpėdinio gimimo proga (1675 metai).
Jų sūnus - Maximilian Emanuel. Lankydamiesi rūmuose, būtinai užeikite į Marstallmuseum, Porzeliano muziejų, Žmonijos muziejų, Botanikos sodą.
Darbo valandos: vasaros metu 9 - 18val, žiemos metu 10 - 16val.

BMW muziejus
Labiausiai stulbina muziejaus architektūra – tai vienas įdomiausių statinių Miunchene. Muziejuje pamatysite visus BMW sukurtus modelius: nuo pačių seniausiųjų iki naujausiųjų.
Dabar muziejus uždarytas remontui, planuojama atidaryti 2007 metais. Kai kurios ekspozicijos šiuo metu perkeltos į Olimpinį parką, esantį BMW muziejaus kaimynystėje.
Darbo valandos: vasaros metu kasdien 10 - 22val, žiemos metu 10 - 20val.


 
Aktyvi veikla

Pasivaikščiojimai
Vokietijos miškuose, vaizdinguose kalnuose, nuostabiuose smėlėtuose paplūdimiuose galite ramiai pasivaikščioti, pasigrožėti įspūdinga gamta. Siūloma leistis į įvairius žygius kalnuose.

Sportas

Atvykę į Vokietiją, būtinai skirkite laiko aktyviam sportui: išbandykite buriavimą ar raftingą, žygius į kalnus, paskraidykite oro balionu, paplaukiokite kanojomis.

Žvejyba
Vokietijoje daug ežerų, upių, upokšnių, todėl galite išbandyti žvejybą. Žvejodami gamtoje ne tik nuostabiai pailsėsite ir pamiršite visus rūpesčius, bet ir puikiai praleisite laiką ir pasigrožėsite gamta.

Dviračiai
Milijonai turistų ir pačių vokiečių yra pamėgę dviračius. Vokietijoje labai patogu keliauti dviračiais, nutiesta nemažai dviračių takų vaizdingose vietose. Dviračių trasos būna įvairių lygių: pradedančiųjų, mėgėjų, profesionalų.

Golfas

Vokietijoje įrengta nemažai aukšto lygio golfo laukų, kuriuose laisvalaikį gali praleisti tiek pradedantieji, tiek profesionalai. Golfas Vokietijoje vis populiarėja.

Slidinėjimas
Vokietijoje žiemos metu verta apsilankyti dėl dviejų priežasčių: čia vyksta dideli Kalėdiniai išpardavimai, taip pat galite išbandyti savo jėgas slidinėjant kalnuose. Kalnai žiemą nepakartojami, todėl juose šiuo metų laiku apsilanko tūkstančiai žiemos sporto entuziastų. Galite slidinėti, išbandyti snieglentes ir kt.Renginiai
Oktoberfest. Oktoberfest – tai kasmet Miunchene vykstanti alaus šventė. Festivalis vyksta paskutinę rugsėjo ir pirmą spalio savaitę. Groja pati įvairiausia muzika – nuo klasikinės iki Roling Stones. Šventė pirmą kartą suorganizuota 1810 metais, kai buvo švenčiama Bavarijos karaliaus Ludwig ir Saksonijos princesės Therese santuoka. Vėliau šventės metu buvo rengiamos žirgų lenktynės ir tik dar vėliau tai tapo viena didžiausių pasaulyje rengiamų alaus fiestų. Pastaruoju metu Oktoberfest yra labai populiari tarp prancūzų, italų ir amerikiečių, kurių kasmet atvyksta vis daugiau. 


Šventės metu išgeriama per 6,000,000 litrų alaus. Šventėje apsilanko apie 7 milijonus įvairaus amžiaus žmonių, ieškančių pramogų, geros nuotaikos, naujų pažinčių...
Berlyno gėjų paradas. Berlyne gyvena apie 300,000 homoseksualų, tai – trečiasis gėjų metropolis Europoje (po Londono ir Amsterdamo).

Jau seniai praėjo laikai, kai homoseksualai slėpėsi nuo visuomenės. Šiuo metu Berlyne yra apie 150 gėjų barų, leidžiami du gėjams skirti žurnalai, yra daugybė jiems skirtų parduotuvių, klubų, šokių studijų. Gėjų parade kasmet dalyvauja šimtai tūkstančių homoseksualų. Šis gėjų paradas rengiamas jau 40 metų, vasaros metu.

Maistas Vokietijoje

Įvairiuose Vokietijos regionuose virtuvė skiriasi. Šiaurinėje Vestfalijoje, Reino - Pfalz, Saarland ir Baden - Wuertenburgo tradiciniai patiekalai yra Badener Schneckensuepple (tiršta žuvies sriuba su žolelėmis), Schwarzwalder Kirschtorte (Juodosios Girios tortas), Rheinischer Sauerbraten (jautienos troškinys su vynu).
 
Šiuose regionuose vienas mėgstamiausių  gėrimų  yra vynas. Bayern / Bavarijos ir Heseno virtuvėje dažnai naudojami tokie ingredientai kaip mėsa, alus. Tradiciniai patiekalai: Spannferkel (keptas paršelis), Handkaes (sūris su grietinėle), Schwaebische Kasespaetzle (grybai su sūriu ir sviestu).

 Turingijoje, Brėmene ir Saksonijoje tradiciniai patiekalai yra Dresdner Stollen (šventinis vaisių tortas), Blechkuchen (pyragas su sezoniniais vaisiais), Welfenspeise (vanilinis desertas su vynu).

Šlėzvige - Holšteine, Hamburge, Mecklenburg - Vorpommern, Brandenburge and Berlyne virtuvė panašesnė į skandinavų ir rytų šalių. Tradiciniai patiekalai šiuose regionuose yra Rote Gruetze (vaisių sriuba), Sauerfleisch (mėsa drebučiuose), Bulletten (mėsos kukuliai), Helgolander Krabbensalat (Helgoland krevečių  salotos). Vokiečiai dažnai valgo įvairius užkandžius (Vorspeise), sriubas (Suppe). Mėgstami gėrimai yra alus, vynas.

Alus. Vokietijoje alus yra vienas mėgstamiausių gėrimų, šis gėrimas užima gana svarbią vokiečių kultūros dalį. Vokietijoje gaminama beveik 1,300 skirtingų rūšių alus, Vokietija yra antroji pasaulyje valstybė pagal alaus rūšių skaičių (po JAV). Aluje dažniausiai būna 4,7 - 5,4 % alkoholio. Bockbier ar Doppelbock (dvigubas Bockbier) gali būti iki 12 % alkoholio. Kasmet rengiama ne viena alaus fiesta, sulaukianti daug alaus mėgėjų. Obuolių vynas. Apfelwein – tai vokiškas vynas, gaminamas iš obuolių. Vokietijoje galite rasti keletą obuolių vyno rūšių: Ebbelwoi, Äppler, Stöffche, Apfelmost.

 

Patarimai vykstant į Vokietiją

Arbatpinigiai. Restoranuose arbatpinigiai visada būna įskaičiuoti į sąskaitas, todėl arbatpinigių galite nepalikti. Taksi vairuotojams galite palikti apie 10% arbatpinigių.

Kalba. Dauguma vokiečių, ypač dirbančių turizmo ir paslaugų sferoje, kalba anglų kalba. Tačiau vykdami į Vokietiją galite išmokti ir keletą žodžių vokiečių kalba. Bitte reiškia „prašau“, danke – „ačiū“.

Automobilis. Jei keliaujate automobiliu, būkite tikri, kad jūsų transporto priemonė yra apdrausta, su savimi turėkite automobilio registracijos dokumentus, savo vairuotojo pažymėjimą.

 Pinigai. Atsiskaityti kredito kortelėmis galėsite ne visur, todėl su savimi turėkite ir grynųjų pinigų.

Medicinos sistema. Vokietijoje medicinos sistema yra aukšto lygio, gydymas yra nemokamas, tačiau būkite tikri, kad turite savo sveikatos draudimą.

Vairavimas. Greitis mieste yra 50 - 60 km/val, užmiestyje 80km/val. Visi asmenys, esantys automobilyje, privalo užsisegti apsaugos diržus.

Transportas

Didžiausi oro uostai yra Frankfurte prie Maino, Miunchene ir Diuseldorfe. Frankfurto oro uostas yra užimčiausias oro uostas po Healthrow. Jei vykstate į Vokietiją iš kitos Europos valstybės, pigesnis kelionės būdas būtų traukiniai ar autobusai. Nors traukiniai yra brangesni, reikėtų pažymėti, kad jie yra ir greitesni. Galite rinktis ir keltus iš Didžiosios Britanijos ar Skandinavijos.

Autobusai. Vokietijoje yra keletas skirtingų autobusų kompanijų. Kainos yra labai įvairios, patogumo klasė taip pat skirtinga. Tai vienas pigiausių keliavimo būdų, tačiau autobusai nėra tokie greiti kaip traukiniai, todėl keliaudami sugaišite daugiau laiko.

Automobiliai. Keliauti automobiliu Vokietijoje patogu, tačiau patartina su savimi turėti kelių žemėlapį. Važinėdami Vokietijos keliais, privalote su savimi turėti vairuotojo pažymėjimą, automobilio registracijos dokumentus ir draudimo liudijimą. Iš užsienio atvykę automobiliai privalo turėti lipduką su savo valstybės pavadinimu. Vairuoti miestuose gali būti sudėtinga, ypač per piko valandas. Turite nepamiršti, kad tramvajai ir miesto autobusai visuomet turi pirmenybę. Automobilio parkavimas mieste gana brangus, taip pat Jums gali kilti problemų surasti vietą automobiliui miesto centre.

Automobilių nuoma. Populiariausios automobilių nuomos kompanijos yra Avis, Europcar, Hertz, Sixt. Išsinuomoti automobilį galite beveik kiekviename mieste, beveik 40 geležinkelio stočių. Jei norite automobilio su vairuotoju, automobilį nuomokitės tik didžiausiuose miestuose. Detalesnę informaciją gausite kiekvieno miesto turistų informaciniuose centruose. Išsinuomoti automobilį gali tik asmenys, sulaukę 21 metų amžiaus.

Taksi. Taksi galite rasti visur. Sumokėsite mažiausiai 2,50 euro, už 1km dažniausiai prašoma 1,30 euro.

Traukiniai. Tolimųjų reisų traukiniai kursuoja tarp didžiųjų Vokietijos miestų (EuroCity traukiniai). Patogiausia važinėti naktiniais traukiniais: taip sutaupysite nemažai laiko. Jei rinksitės dieninį traukinį, patariama bilietus užsirezervuoti.

Keltai. Pagrindiniai uostai yra Kiel, Lübeck, Travemünde (Šlėzvigo - Holšteino provincijoje), Rostock ir Sassnitz (Mecklenburg - Western Pomerania provincijoje).

Kada keliauti. Vokietijoje galite apsilankyti ištisus metus ir tikrai nenuobodžiausite. Žiemos metu į Vokietiją atvyksta daug žiemos sporto mėgėjų, turistus pritraukia ir kalėdinės mugės. Vasaros metu turistų būna daugiau nei žiemą, jie dažniausiai apsistoja miestuose, lanko įvairius muziejus ir objektus. Vasaros metu vyksta ne vienas alaus festivalis. Vasaros metu siūloma paplaukioti kanojomis, baidarėmis, eiti į žygius kalnuose. Pavasarį atvyksta turistai, nemėgstantys spūsčių muziejuose; pavasario klimatas gana švelnus, todėl taip pat tinka apžvalginėms ekskursijoms.

 


Kelionės į Vokietiją

Pažintinės kelionės į Vokietiją autobusu. Kelionių paieška.

Jei nerasite tinkamos kelionės, paskambinkite 8 655 00 560 arba parašykite mums. Vokietija su TopTravel - geriausias pasirinkimas jūsų atostogoms. Garantuojame nepamirštamus įspūdžius bei puikų poilsį.

TOP10 lankytinų vietų Vokietijoje

Vokietija yra puiki šalis. Turi daug ką pasiūlyti lankytojui, yra labai įvairi. Įvairi tiek gamta, tiek siūlomomis pramogomis. Ką aplankyti ir pamatyti Vokietijoje priklauso nuo kiekvieno žmogaus individualių interesų ir pomėgių. Čia pabandysime trumpai apžvelgti vietas, kurias įdomu pamatyti ir su kuriomis reikėtų susipažinti. Tai tik užuominos, kurios turėtų jus paskatinti daugiau domėtis apie patikusį punktą.

1.  Romantiškas Reino upės slėnis
Viena gražiausių Vokietijos vietų yra Reino upės slėnis tarp Koblenz ir Rudesheim. Atsiveria labai gražus vaizdas, galima plaukti kruizu upe. Kruizai gali būti keturių valandų, visos dienos arba tik vakaro kruizai su vakariene. Priklausomai nuo pasirinktos kompanijos, dviejų valandų kruizo kaina žmogui apie 15eur.

Plaukiant kruizu praplauksite pro daug pilių. Galima įsigyti bukletą apie visas praplaukiamas pilis. Jame rasite trumpą kiekvienos pilies aprašymą. Taip pat pamatysite daug slėnių ir kalvų. Plaukiant pamatysite įvairių medžių ir kitos augmenijos. Tai tikra atgaiva jūsų sielai. Pamiršite visus namie laukiančius rūpesčius.

2.  Aplankyti praplauktas pilis
Jeigu mėgstate aktyvų sportą ir esate gero fizinės būklės, galite pėstute nueiti nuo Koblenz iki Rudesheim pakeliui aplankant visas pilis. Pakeliui praeisite kelis mažus vokiškus miestukus. Arba galite tiesiog važiuoti palei upės krantą ir aplankyti pilis. Jeigu matote patinkančią pilį kitoje upės pusėje, galite su automobiliu persikelti į kitą pusę naudodami keltą. Paskui bet kada panorėjus galėsite grįžti atgal. Vienos iš tikrai vertų dėmesio pilių yra Marksburg, Liebenstein ir Maus.

3.  Miegančiosios gražuolės Neuschwanstein pilis
Tęsiant temą apie pilis, išties verta aplankyti dar vieną pilį. Neuschwanstein pilis buvo Disnėjaus miegančiosios gražuolės pilies modelis. Ši pilis įsikūrusi pietvakarių Bavarijoje, netoli Hohenschwangau ir Fussen. Nors ši pilis iš tiesų niekada nebuvo pabaigta, ji vis dar stove nesugadinta. Ji buvo pastatyta karaliaus King Ludwig II. Jis mirė taip ir nepabaigus statybų. Pilis tikrai verta Jūsų dėmesio.

4.  Gotikinė  Kelno katedra
Paliekant pilis nuošalėje, yra ir šis tas kito, ką verta aplankyti Vokietijoje. Gotikinė bažnyčia esanti Kelno mieste yra vienas lankomiausių Vokietijos architektūros objektų. Oficialus katedros vardas yra Cologne Cathedral. Ji yra tik valanda kelio nuo Koblenz, jeigu nuspręstumėte aplankyti ankščiau minėtą Reino slėnį. Įdomus faktas, kad iki 1880 metų tai buvo aukščiausias pasaulio pastatas, kurį vėliau aplenkė Eifelio bokštas ir Vašingtono monumentas.

5.  Oktoberfest Miunchene
Rudenį Vokietijoje, Miunchene vyksta puikus Oktoberfest festivalis. JO metu galite pamatyti ką šis miestas jums gali pasiūlyti. Dažniausiai vyksta paskutinę rugsėjo savaitę ir pirmą spalio savaitę. Visas miestas švenčia. Festivalio metu alus liejasi laisvai, tad nusiteikite daug gerti.

6. Vokietijos sostinė Berlynas
Tai miestas, kuris itin patiks istorijos mylėtojams. Vertas dėmesio jau ir todėl, kad yra Vokietijos sostinė. Čia vis dar galite pamatyti Vokietijos sienos liekanas, kuri kadaise skyrė vakarų ir rytų Vokietiją. Nors oficialiai siena panaikinta 1989 metais, vis dar išlikę nemažai sienos fragmentų. Galima net nusipirkti dalelį sienos iš vietinių prekiautojų.

7.  Juodasis Vokietijos miškas
Šis regionas yra žinomas dėl savo kraštovaizdžio ir miškų. Taip pat dėl kukuojančio laikrodžio. Laikrodžiai su gegute čia buvo pardavinėjami nuo 17 amžiaus. Šia taip pat daug gudžių girių, kuriose, sakoma, yra raganų ir vilkolakių. Pavasarį slėnių pievos nuostabiai žydi, tad tai yra puikus metas aplankyti šį regioną.

8.  Heidelbergas
Heidelberge verta aplankyti Heidelbergo pilies griuvėsius ir universitetą. Šis universitetas gyvuoja nuo 1386 ir yra trečias seniausias Europoje. Šis miestas taip pat buvo Vokietijos romanticizmo centras. Keli poetai šiuo metu gyveno mieste. Po antrojo pasaulinio karo amerikiečių armija čia nusprendė laikyti savo įgulą, todėl per karą miestas nedaug nukentėjo. 

9. Hamburgo raudonųjų žibintų kvartalas
Ši vieta yra lyginama su Amsterdamo raudonųjų žibintų kvartalu ir yra vadinama Reeperbahn. Būkite budrūs jeigu nuspręsite aplankyti šią miesto erdvę, bet pamatyti išties verta. Čia gausu šokių klubų, striptizo barų, užeigų ir kitų pramogų. Aplankę Hamburgą žinoma aplankykite ir kitas jo vietas, pavyzdžiui uosto erdvę. Hamburgo uostas yra vienas intensyviausiai naudojamų uostų Europoje.

10. Dresdenas
Galiausiai Dresdenas. Šis mietas jums parodys kaip atrodo rytinė Vokietija. Galėsite palyginti su vakarine Vokietijos dalimi, kuri visą laiką buvo „laisva“. Dresdenas dabar yra laikomas Federalinės Vokietijos respublikos kultūros ir ekonomikos centru. Dresdenas yra labai žalia Europos dalis su gausybe miškų. Be to miestas yra Elbės upės pakrantėje ir iš trijų pusių yra supamas kalnų. Kraštovaizdis išties gražus.

UP